Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Uh sto sve procitah,previse za moj mali mozak.
Luka,meni je bas milo ako sve ide kao po loju,je li Bog dao da je tako!! Nego ima neceg i tvom pisanju sto me ponekad uplasi da se moze desit neki krah,eto samo to.Mislim da je Ziki rekao da ti mozda ovdje nisi dosao po neki savjet nego samo da ispraznis dusu,i to je sve ok.Samo eto sto ako ocekujes da ti neko nesto pametno kaze ,malo je teze ...Opet kazem nije tesko batalit bup tesko je ostatak ostat cist od njega!!To je velika zajebancija bila za mene koja sam mala maca za ostale visegodisnje zavisnike.
Tako da ako ti predstavlja zadovoljstvo smarat se sa yasuom ok,ali mozda bolje se toga batalit i pripremat teren za predstojece dane...Evo ga , prvi savjet!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Ninocka wrote:Uh sto sve procitah,previse za moj mali mozak.
Luka,meni je bas milo ako sve ide kao po loju,je li Bog dao da je tako!! Nego ima neceg i tvom pisanju sto me ponekad uplasi da se moze desit neki krah,eto samo to.Mislim da je Ziki rekao da ti mozda ovdje nisi dosao po neki savjet nego samo da ispraznis dusu,i to je sve ok.Samo eto sto ako ocekujes da ti neko nesto pametno kaze ,malo je teze ...Opet kazem nije tesko batalit bup tesko je ostatak ostat cist od njega!!To je velika zajebancija bila za mene koja sam mala maca za ostale visegodisnje zavisnike.
Tako da ako ti predstavlja zadovoljstvo smarat se sa yasuom ok,ali mozda bolje se toga batalit i pripremat teren za predstojece dane...Evo ga , prvi savjet!
Tako je, najpametniji savet je pripremiti se za predstojece dane, ako vec ides tim putem i pokusavas da se resis te bede..
A inace uvek je tesko dati savet nekome ko ga ne trazi, ili ga ne ocekuje.
Medjutim svako ima svoj nacin i razmisljanja, i ovaj forum dozivljava na drugi nacin.
Kroz ovo sto Luka pise neko moze da takodje vidi jedno iskustvo coveka koji se bori sa tim problemom..jer on i pise neke svoje aktivnosti na dnevnom nivou...
Ja kad sam provalio ovaj forum pre jedno 6 godina stvarno sam lupetao sve i svasta..to je katastrofa..
Cak sam nastupao i nacionalisticki, cega se posebno stidim danas..pa sam bio opominjan od administratora svaki dan...
Da ne pricam o raspravama sa Voyagerom, koji je posle obrisao svih svojih par hiljada tekstova.
Secam se da je tada Buprenorfin bio samo san koji smo mi u Srbiji sanjali, jer ga ovde nije bilo kao u Hrvatskoj i drugim zemljama, i onda smo cak i o tome raspravljali da li ce doci jedan dan, ili nikada... pa kad je dosao onda neverica gde i kako ga nabaviti i svasta nesto..
A danas vec raspravljamo o tome kako ga se otarasiti..jer je dosao kod nas u apoteke, ubacili smo ga u svakodnevni zivot..i kao buva kad se najede...
Nego valjda je odradio svoj posao, i ispunio svrhu.
Verovatno da nam je mnogima i sacuvao glave na ramenima, jer ako biras od dva zla manje onda je tako.
Ipak je Heroin neprijatelj broj 1. koji ti na kraju uzme i dusu i telo, ako ga se ne otarasis na vreme.
Ovako se klimamo, nije nam bas super ali eto...sa ulice smo se ipak okrenuli zvanicnoj medicini kojoj pripada i ta supstitucija.
Bolje i o tome sada da pricamo nego koliko kosta kvoter zutog na primer u Arandjelovcu..i ko se overio, a ko opljackao benzinsku pumpu da bi dosao do zutog.
...
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Ste me pogodili sa tajmingom jbt...
Od jutros neizdrz,dolazi niotkuda,ne ide nikuda,evo ga ovde:) Jbt cirkus,kao da sam juce poceo..
Nisam trazio savet jer nzm vise šta reci,šta pitati i koji savet se moze sad dati,Sem trpeti..
Mozes ići Frajlinom metodom,verovatno bezbolnijom varijantom,ili nekom malo agresivnijom i bolnijom.Ja kapiram da je to to.
Nisam se pomerio ceo dan,mozak mi se nije uključio danas..havarija.Danas tako.
Ujutru-mehanički ima da odradim sve rituale kao do danas,i marš na trening degenu.Oprosticemo sebi ovaj dan,ovaj put samo.
Jutros sedim i osetim tacno da ne štimaju stvari..jeza,bezvoljnost..ma nemam pojma-svi simptomi Sem bolova..6 puta krećem na trening i vraćam se,nmg se sastavim s mozgom..odustao,razvukao se čitav dan po krevetu.
Nema me par dana nigde.Da izbombardujem ovo pa ću pisati šta i kako.
I da, neću više jedem onaj xl,dosta..ako nije do sada dosta neće nikad ni biti,tako da je svejedno a ako je svejedno onda ćemo sad to rešiti.
Čujemo jedan dan od nedelje :lol:
E,svašta.. ‘jedan dan od nedelje’ :arrow: :roll:
Pozz
Mipe
Posts: 13
Joined: Mon Nov 06, 2017 10:27 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Mipe »

Luka, zdravo. Kako si?
Citam te ovih dana. Kada stignes, samo napisi koji ti je dan, bas me zanima da povezem.
Zelim ti sve najbolje!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Odakle sad ti izroni..
Neka podrska iz senke, nema ni dobar dan, ni ja sam taj i taj..
...
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Mipe wrote:Luka, zdravo. Kako si?
Citam te ovih dana. Kada stignes, samo napisi koji ti je dan, bas me zanima da povezem.
Zelim ti sve najbolje!
Brate ne brojim bas dane,ali ovako nešto-danas mi je 13-14 dan,znaci kad sam imao ovu frku neki dan to je bio 11-12,nzm..
A iza toga sam radio neke preskoke,ako si citao znaš.
Uglavnom ide,ali sam u pokretu po ceo dan,ili pokušavam da budem.Jer kad sednem,zabodem malo duže,kao da se ugasim:)
Zajebano je ovo sranje,bas..najviše zbog toga sto traje,ali može se!
Trenutno mi je najveći problem pljuvacka..cirkus.Mislio sam da toga neće biti,ali evo poslednjih par dana izbacujem masu jbt,sou.Kapiram da mi je to zbog surle,vukao a ne pod jezik..jbg
Batalio xalol,spavam prilično dobro,izmorim se verovatno je to..jer sam nastavio sa pričom-trening...i msm da mi to mora preci u naviku,mehanički,bez razmišljanja ujutru-kafa,doručak,trening,a onda šta god,samo da se ne smaram.Trenutno krckam večeru:)
Postoji napetost u naletima nekim,xl sam batalio ali bromazepam pojedem sad predveče.Ponavljam-može se,ko čvrsto odluci.Najveci problem je trajanje...
Plus-meni je ovo malo zajeban period,bio bi stresan dovoljno i da nema ove priče sa bupom..tako da mi je otežano sve ovo,ali izguracemo!Sledecu nedelju da ispoštujem na ovaj način,da proleti,polako i ovaj brom. ako ne skroz izbaciti,bar na neki minimum dovesti,pa mogu reci da sam nešto uradio.Do tada ću se suzdrzati.
Hvala
Takodje sve najbolje!
I,pitaj..šta god!
Moram završim klopu:)
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

ziki wrote:Odakle sad ti izroni..
Neka podrska iz senke, nema ni dobar dan, ni ja sam taj i taj..
Kakav doček kukuuu,Mipe je zlatno upao naspram dočeka ovog:))
Ode li za France,Ziki? Ili?
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Koji docek..pa valjda je red prvo da se neko predstavi kad upadne na forum..
Mislim, forum je otvoren za sve i nije privatan...ja samo kazem kako mi je cudno da se sada pojavi licnost Mipe i kaze kako prati tvoje postove..a nije se ni predstavio da mi ostali znamo ko je,sta je itd..
I odmah ga ti branis..da sam neki cudak ja bih pomislio da si ti otvorio dva naloga..
Ali ja nisam cudak...
...
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Hahahahaha
To,to,cudace:))))
E nemam pametnija posla!
Nisu ovo sastanci gde čovek mora ustati,predstaviti se,priznati sebi i ostalima da je narkoman,alkoholičar..ili šta već.
Momak postavio pitanje,ja odgovorio.Kakav problem postoji?Pusti to brate...
Čovek će ispričati svoju priču ako mu se bude pričalo,ako ne-opet dobro.
Pozz
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Pa da, to i ja kazem...
Nego ti kazes kakav docek, a sam kazes da covek ne mora da se predstavi niti bilo sta..sto znaci da ne mora ni biti docekan jel tako..
Ja sam se samo zapitao odakle izroni licnost pod nickom Mipe...
Zasto bih imao bilo sta protiv...
Mada dobro, priznajem da sam malo uputio nizak i hladan komentar, ali me jeste zacudilo da se odjednom pojavljuje lik koji prati prvenstveno tebe i tvoju pricu..a cak ni mi koji smo stalno ovde nismo uspeli da bas shvatimo tvoju problematiku...
U stvari slozili smo se da pises nesto kao dnevnik...i bas zato i cudjenje da neko trazi od tebe da cuje kako napredujes itd...
Ali brate samo napred i guraj to, svaki trud se na kraju isplati.
Puna podrska ovde i od mene, i sigurno i od ostalih.
Tu smo, pa se cujemo..odnosno pisemo se.. ;)
...
Locked