Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Napolju banja brate 18c,sunce..opusteno u majici kratkih rukava,za neverovati :shock:
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Luka718 wrote:Nema frke,bolje s tobom nego sam sa sobom :)
Sutra cemo se bombardovati-kazes 5-ti dan najgori,to je sutra ako računam od posl. ;)
Odoh sad se raznesem od vratila,a neka gradjevina mi iznad,glasaju me likovi..garant kapiraju kako je meni dooobroo,šetam nesto se dižem na neke šipke,dok oni crnce..kukuuu da znaju kako ja njih gledam :shock:
Ja se maltretiram da izbacim go..a iz sebe,oni da zarade i piju pivo posle...
Nista,mislis mi kako je meni bolje ;)
Ae,Cao
Ma ti si brate bolji cetvrti dan nego ja cetvrti mjeswc!!!Bijeli lukovi,limunade,medovi pa vratila pa za tebe nema zime!!I jos si sav ushicen...
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Ma ja prvo ubijem sam sebe u pojam,kao da iskriziram dok se pripremam za skidanje..
Jednom mi,davno,drugar rekao-“nisam video coveka koji se brže navuče i brže skine od tebe” :)
Nisam dobar,daleko sam još od toga ali brate Nmg kukam.
Moguce da je neko pomislio i da se sprdam ja pomalo,da i nemam toliki problem :)
Imam,samo sam sad zadovoljan sto su prošle te pripremne faze i dogovor sa mozgom,pa poceo polako.
Uglavnom odradio dobar trening,popio protein,sad ću klopam..Super mi dok treniram,sad me malo neka jeza cima..ali ok.Najgora noc..
I da,nije mi se lika voda,rekao sam već jedino kad treniram popijem gomilu..ali izvalio sam foru-iscedim samo par kapi limuna u vodu i pijem mnogo opuštenije nego cistu vodu :)
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Ja cijelo ovo vrijeme sem zolofta ( malo li je )ne pijem nista. Juce sam imala jako stresan dan a i danas me cekao takav isti .I sinoc panika nervoza ne zbog ovih stvari o kojima ovdje pisemo ,nego zivotne zezalice.I nikako da zaspem a od skidanja mi ostao neki xanax o.50 mg E ljudi moji kako me ta tableta poklopila i osamutila ,bas nevjerovatno. Totalna anestezija,od nula pet ksanaksa ejjjj!!
Jutros prvi put u zivotu nisam klincd probudila za skolu sto mi ss nikad nije desilo.Danas cijeli dan nekakva osamucenost i nervoza.Pa ne da joj se necu vise primicat,nego mi se bolje prevrcat cijelu noc nego to.Fuj!!!
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

meni je najzalije sto sam pre 3god usla na ovaj forum jer sam tad procitala nesto i isprepadala se i samo zbog toga nastavila da uzimam bup,ali aj da kazem trebala sam bar da se ukljucim na forum i raspitam o svojoj situaciji a ne da sve to tako olako prihvatim. Pre 3god otrpilike kada sam ostala trudna, bup sam tada uzimala tek neka dva meseca, da preciziram to je bilo pre 2 ipo god a ne 3, ali to je najmanje bitno. Usla na forum jer sam se raspitivala o bupu u trudnoci, i tu procitam da je strasno rizicno skidati se za vreme trudnoce, da moze da dodje do pobacaja i sve devojke koje su bup uzimale na recept su po savetu lekara nastavile da ga uzimaju, i tako ja sigurna da ne smem da se skidam da ne izgubim dete nastavljam da uzimam oko 1mg bupa celu trudnocu nekad i manje,ali nikad vise. Posle porodjaja opet hocu da se skidam, ne mogu sve me boli od carskog reza, patim se i mucim ali ipak uzimam 1mg bupa, tako da sam bila jedina u bollnici koja je drugi dan nakon carskog reza setala po odeljenju. e posle toga su sve vec bili izgovori samo da se ne bih skidala. Zao mi je sad kad se setim da sam mogla tad kad sam saznala da sam trudna SIGURNO SAM mogla bezbolno da se skinem posle ta dva meseca, to je NISTA, i mnogo sam se zeznula mnogo m ije krivo jer sve je otislo predaleko i neke stvari se nece nikad vratiti, ja se necu nikad vratiti, ono sto sam tada bila, nikad se nece vratiti, u to sam sigurna.

novom clanu mogu samo da porucim da je mnoog tesko vratiti se medju ljude, ja se nisam ni vratila, kuci sam po ceo dan, jedina radost mi je dete, a i tu se desava da sam totalno nervozna i nadrkana i iskreno zabrinajvam samu sebe i nikako mi se ne svidja ovo stanje. taj bup me trajno unistio psihicki i svaki dan je borba da se opet ne vratim na njega ali ne zelim da se za 3god pitam i kajem sto sam to uradila... jbg

mislim jesam ja rekla da je skidanje lako jer mi je muka od prica da je to tesko u fizickom smislu meni je bilo lako i to uopste nije bio problem, u prvo vreme me drzala ta euforija i sreca pa sam bila ok i psihicki, posle kad sve to prodje ostaje ogromna praznina i pitanje 'cemu?" cemu sve to? da li vredi? Da li vredi da ja sa 29 budem nadrkana nervozna, depresivna, sjebana, asocijalna, devojka koja ne zeli sex, koja ne zeli da izlazi, koja ne zeli da se druzi, kojoj je mrsko javiti se na telefon, prosetati, skuvati kafu... da li vredi? jer realno jedini razlog toga je sto znam da bih se sa tom jednom tabletom sa tim nekim opijatom, kojim god, ja osecala za minut bolje, samo to saznanje te ubija iznutra, i ostajes jebeni rob do kraja zivota jer znas, jer si iskusio i osetio na svojoj kozi da mozes da upravljas svojim emocijama, a sada vise ne mozes, i neka mi neko samo kaze DA LI VREDI ta zrtva?
poenta je da je ovakvo stanje neminovnoo nakon skidanja sa bilo kod opijata, i posle dopa i posle metadona i posle bupa, ja sam rekla da je fizicka kriza meni licno bila lagana, ali kad smo kod psihicke, to je nesto sto se desava nakon skidanja sa bilo cega nije bup nista gori po tom pitanju, zato sam pisala da je lagano, ja sam pisala samo o fizickom delu. Psihicki je tesko i depresija je ogromna i meni licno najteze pada upravo to sto znam da bi mi bup u sekundi promenio raspolozenje da bih sve zavrsila mnogo lakse i brze da bih bila super za jedan jedini minut a ovako to nemam i kao sto rekoh nikad se necu vratiti u stanje u kom sam bila nekad pre svega toga, nikad ja sam i zaboravila ko sam bila iskreno
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Ninocka wrote:Ja cijelo ovo vrijeme sem zolofta ( malo li je )ne pijem nista. Juce sam imala jako stresan dan a i danas me cekao takav isti .I sinoc panika nervoza ne zbog ovih stvari o kojima ovdje pisemo ,nego zivotne zezalice.I nikako da zaspem a od skidanja mi ostao neki xanax o.50 mg E ljudi moji kako me ta tableta poklopila i osamutila ,bas nevjerovatno. Totalna anestezija,od nula pet ksanaksa ejjjj!!
Jutros prvi put u zivotu nisam klincd probudila za skolu sto mi ss nikad nije desilo.Danas cijeli dan nekakva osamucenost i nervoza.Pa ne da joj se necu vise primicat,nego mi se bolje prevrcat cijelu noc nego to.Fuj!!!
To kad ne uzmes dugo tableticu hoce..tako ja uzeo bensedin od 10 jednom prilikom,jeo sam nekim brom i šta znam,i od tog bendžo a se pukao :)
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Caty wrote:meni je najzalije sto sam pre 3god usla na ovaj forum jer sam tad procitala nesto i isprepadala se i samo zbog toga nastavila da uzimam bup,ali aj da kazem trebala sam bar da se ukljucim na forum i raspitam o svojoj situaciji a ne da sve to tako olako prihvatim. Pre 3god otrpilike kada sam ostala trudna, bup sam tada uzimala tek neka dva meseca, da preciziram to je bilo pre 2 ipo god a ne 3, ali to je najmanje bitno. Usla na forum jer sam se raspitivala o bupu u trudnoci, i tu procitam da je strasno rizicno skidati se za vreme trudnoce, da moze da dodje do pobacaja i sve devojke koje su bup uzimale na recept su po savetu lekara nastavile da ga uzimaju, i tako ja sigurna da ne smem da se skidam da ne izgubim dete nastavljam da uzimam oko 1mg bupa celu trudnocu nekad i manje,ali nikad vise. Posle porodjaja opet hocu da se skidam, ne mogu sve me boli od carskog reza, patim se i mucim ali ipak uzimam 1mg bupa, tako da sam bila jedina u bollnici koja je drugi dan nakon carskog reza setala po odeljenju. e posle toga su sve vec bili izgovori samo da se ne bih skidala. Zao mi je sad kad se setim da sam mogla tad kad sam saznala da sam trudna SIGURNO SAM mogla bezbolno da se skinem posle ta dva meseca, to je NISTA, i mnogo sam se zeznula mnogo m ije krivo jer sve je otislo predaleko i neke stvari se nece nikad vratiti, ja se necu nikad vratiti, ono sto sam tada bila, nikad se nece vratiti, u to sam sigurna.

novom clanu mogu samo da porucim da je mnoog tesko vratiti se medju ljude, ja se nisam ni vratila, kuci sam po ceo dan, jedina radost mi je dete, a i tu se desava da sam totalno nervozna i nadrkana i iskreno zabrinajvam samu sebe i nikako mi se ne svidja ovo stanje. taj bup me trajno unistio psihicki i svaki dan je borba da se opet ne vratim na njega ali ne zelim da se za 3god pitam i kajem sto sam to uradila... jbg

mislim jesam ja rekla da je skidanje lako jer mi je muka od prica da je to tesko u fizickom smislu meni je bilo lako i to uopste nije bio problem, u prvo vreme me drzala ta euforija i sreca pa sam bila ok i psihicki, posle kad sve to prodje ostaje ogromna praznina i pitanje 'cemu?" cemu sve to? da li vredi? Da li vredi da ja sa 29 budem nadrkana nervozna, depresivna, sjebana, asocijalna, devojka koja ne zeli sex, koja ne zeli da izlazi, koja ne zeli da se druzi, kojoj je mrsko javiti se na telefon, prosetati, skuvati kafu... da li vredi? jer realno jedini razlog toga je sto znam da bih se sa tom jednom tabletom sa tim nekim opijatom, kojim god, ja osecala za minut bolje, samo to saznanje te ubija iznutra, i ostajes jebeni rob do kraja zivota jer znas, jer si iskusio i osetio na svojoj kozi da mozes da upravljas svojim emocijama, a sada vise ne mozes, i neka mi neko samo kaze DA LI VREDI ta zrtva?
poenta je da je ovakvo stanje neminovnoo nakon skidanja sa bilo kod opijata, i posle dopa i posle metadona i posle bupa, ja sam rekla da je fizicka kriza meni licno bila lagana, ali kad smo kod psihicke, to je nesto sto se desava nakon skidanja sa bilo cega nije bup nista gori po tom pitanju, zato sam pisala da je lagano, ja sam pisala samo o fizickom delu. Psihicki je tesko i depresija je ogromna i meni licno najteze pada upravo to sto znam da bi mi bup u sekundi promenio raspolozenje da bih sve zavrsila mnogo lakse i brze da bih bila super za jedan jedini minut a ovako to nemam i kao sto rekoh nikad se necu vratiti u stanje u kom sam bila nekad pre svega toga, nikad ja sam i zaboravila ko sam bila iskreno
Hice da preplasi sve sto nadjes na netu,vezani za bilo šta ne samo ovo..samo te ne kapiram šta da li vredi?Patiti se,ne uzimati..ili uzeti..ili uzeti pa ne biti nadrkan ili biti nadrkan pa ne uzeti....veze ti nemam..mokri mi dlanovi,nadrkan sam,stoji mi 2mg na stolu ispred mene uzeti ne biti nadrkan,imati suve ruke i spavati ili ne uzeti imati mokre ruke ne spavati i biti nadrkan..kakvo pitanje :) i sad neko treba da mi da odgovor...niko neće reci uzmi,naravno.
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Neću ja ti pametujem,jer sam idiot..Ali Caty posle valjda to budu normalni problemi sa kojima se mi 6.000 puta trže nosimo nego ostali..i naravno da nećeš biti ista,neće niko od nas..i ja ponekad razmišljam da se nisam sprdao sa školom ( da ne ispadne malo bzv ali školu sam odradjivao rutinski i išao koliko je potrebno za odličan uspeh,ostatak vremena izbijao ) ili nastavio sa sportom,ili ostao sa devojkom koja je zatrudnela kad smo bili mladi,ili da nisam zaglavio na robiju zato sto sam ja glup a ostali tom prilikom pametni bili pa hteli brze bolje kući kod mame..jebo mi pas mater ali sam ja ponosan na sve u svom životu sem ovog sad sto sam napravio ali ću rešiti i to i odraditi sve planirano i boli me k...Nervozan sam u tri PM,ovaj me bup gleda,njuska,a neću ga uzeti trika nema..nisam ništa ni pisao dok sam ja njega više gledao,da ne ispadne da sam slagao ;)
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Mnogo sam nervozan bio sinoc..izbrisao poslednji post eto..moj problem..
Treniram ko pobesneo,spavam po par sati noću,danju..pojma nemam,ali ok..samo slabo jedem,msm klopam ali s obzirom koliko se trošim mnogo je malo..zato pijem protein.
Danas mi se spavalo bruka,ali noge mi nisu dale,pa uzmem 2 xl,i 4h fino odspavao.
Ujutru spavao-ne spavao,opet red na vratilo.
Spasava me ovo(trening) jer sam nervozan brutalno,zbog svega,i to mi je najbolje vreme,osećam se vrhunski!
Inače nmg se skoncentrisem na neki film..ali slušam muziku po ceo dan..dok treniram nešto da me digne..sad ležim,Enya peva i svima dobro.
Sem macki. :(
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

to s fizičkom aktivnošću je najpamjetnije što čovjek koj se skida za sebe može uradit: mozak i problemi u ler

drži se, proćiće sve dok kažeš piksla
Locked