Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

OvOima
Posts: 39
Joined: Thu May 26, 2016 8:04 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by OvOima »

Aj neko ko ima vise iskustva sa speedom nek skokne na tu temu da mi pomogne oko nekih pitanja??
OvOima
Posts: 39
Joined: Thu May 26, 2016 8:04 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by OvOima »

Caty wrote:A ja sam na istom mestu, nisam se odmakla cak sam imala i povecanje na 0'5 usled tog manjka energije i bezvoljnosti, kao sto rekoh radila sam taj posao i bukvalno kao u krizi nekoj, sad ne radim par dana pa mogu da se vratim na staro... ali sve u svemu ZAJEBANO, i mogu misliti tek kako to izgleda kada se skroz baci bup.... nije to kriza u klasicnom smislu, ali pad koncentracije, umor, bezvoljnost, neko stanje vegetiranja, mogao bi sve da radis, nisi toliko sjeban, ali ipak ne radis nista.
A za ove dane koliko nisam bas pisala na forumu svakakve ideje su mi se motale po glavi pa cak i da batalim sve i da se ne mucim vise... meni definitivno bolje ide kad sam na forumu iako nema mnogo ljudi ni ovde ali uvek se javi jos neko ko se skida, neko da bodri,neko da kritikuje.... i sl pa tako ta ideja zazivi duze :)

Ja pijem bup uvek nakon posla,a to je izmedju 3 i 6 popodne i ja osecam malaxalost,kad krenem na montazu u neku zgradu jedva izadjem na zadnjem spratu ali eto sad sam srecan sto je u pitanju bup jer sam ja mislio i bio 100% siguran da sam nekako zakacio HCV i da je to razlog...
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

ziki wrote:Blago vama kako se spustate, polako ali sigurno..ja nema sanse da jos razmisljam o smanjivanju sa tog 1 mg..cak sam i nekako spontano zbog povecanog psihofizickog napora dosao i na 1.5..
Tako mi pise i u lek.izvestaju, - zbog povecanog psihofizickog napora samoinicijativno redukovao dozu, odnosno povecao dozu.
Nego da li neko hoce da mi opise malo taj Zoloft, ali onako prostim jezikom..posle koliko vremena se oseca eventualno ta neka promena u raspolozenju i kako se manifestuje, znaci kako sami osecate tu u promenu u odnosu na ranije pre njega, kako bi opisali tu promenu pocevsi od ujutru kada smo svi kilavi pa onda u toku dana itd..
Takodje me interesuje da li ima neku svrhu kao ispomoc u samom procesu smanjivanja Buprenorfina na manje doze, odnosno da li direktno olaksava taj momenat.
I ako sam veteran na forumu, imam i ja te neke svoje dileme i klackalice u glavi pa me interesuje ponesto.
I ja planiram da se skinem jednom.
Ja sam pocela sa cetvrtinom zolofta od 50 mg. Da bi izbjegla sve te nuspojave koje mogu da slijede pri navikavanju na lijek. Tako da sam prvih nekoliko dana lagano uzimala po malo , nakon nekih sedam dana sam pocela piti pola tablete to 25 mg nakon mjesec sa presla na cijelu tabletu 50 mg. Kad sam spustila bup negdje na 0.50 uslijedile su nenormalne histerije , vika , dreka, tjeskoba nenornalna, tuga, melanholija... I ostalo. Sas nije zoloft cudotvorac da sve to lijepo pocisti , ali vjeruj mi jako pomaze . Npr poslije nekih 20 dana sam osjetila da nemam onaj gadni osjecaj u stomaku ( opisujem ga kao tremu) , polalo je nestao i onaj pritisak u plucima, nisam vise histerisala i vratila mi se volja da ustanem fino ujutru , zavrsim obaveze... Prije nego je krenuo djelovati imala sam ono stanje, masu se ovdje o njemu pisalo na forumu, kad sjetis satima i sve te mrzi. E kad krene zoloft, intezitet te bezvoljnosti se smanji , i moze se reci da kreces normalno funkcionisati. Opet ponavljam , ne treba previse ni od njega ocekivati, to cesto i Kati govorim.. Jako je bitno ostati realan po pitanju lijeka, inace ces upasti u trip " sta je bre ovo, ne djeluje uopste " itd.Psihijatar mi je nekoliko puta podvukao nemoj piti zoloft i svaki dan iscekivati njegovo djelovanje ,popijem ga ujutru posliej dorucka i zaboravim.
Najbitnija stvar koju vezujem za zoloft je MIR!! Nevjeroatno koliko sam mirna, stalozena( inace sam veoma veoma inpulsivna i prije bupa bila)
Hiljdau sam puta osjetila koliko neke situacije dje bi skakala i vadila oci druguma , lagano iskuliram i okrenem glavu. A sa drue strane nije me otupio i lisio emocija, sto je jako bitno i desava se od AD!! Radujem se, smijem , placem.. Sve kao i prije.Ja vjerujem da je meni cak taj lijek pomogao oko poteskoca sa nesanicom, mada sve je individualno. Uglavnom pijem ga sad ce 5 mjesec sad sam na 100 mg i zaista nemam ni jednu losu stvar o njemu da kazem. Ubijedjena sam da nikad ovo ne bi uspjela bez zolofta, sto ne znaci da sad pvdje propagiram lijek, prosto moje iskustvo je tako.
I Kati sam rekla, nadam se da ce me poslusati da se mane neta i cackanja i trazenja info. O zloftu jer ce zaista naici na svakakve price, a realnost je sasvim drugacija. Znaci ja ga uzimam po preporuci psihijatra kod kojeg redovno idem i zaista je bilo sve onako kako mi je dr rekao.
Mnogo je bitno shvatiti da to nije tableta koja trenutno popravi raspolozenje , tipa popijes je i ce bude super!! Od jedne , dvije , tri pa cak i deset tableta na pocetku nikakvu promjenu ne mozes osjetit, sve to ide lagano i postepeno.
Rekoh da sam neku promjenu osjetila nakon 2o dana tj dejstvo, ali bas pravu funkciju lijeka mozda tek kada sam presla na 100mg .. Tako da AD zaista treba dati vremena!!!
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Izvinite na gramatickim greskama sve kuckam preko tel , i u zurbi i tako izleti po koji INpuls :o
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Ja sam pocela takodje sa cetvrtinom zolofta i to na svoju ruku, kupila sam jednu kutiju nekako ali za dalje cu morati otici kod psihijatra i tada cu reci da sam vec pocela da ga pijem pa neka mi on kaze sta i kako dalje, trazicu da mi prepiše opet zoloft. Danas je treci dan od kad ga pijem i otprilike cu to raditi onako kako je ninocki rekla doktorka. Znam sta je ad i ne ocekujem da se ikakvo dejatvo ispolji tako brzo, jedino sto ocekujem je da mi bude lakse psihički kada se skinem sa bupa i da ne budem depresivna, da nekako preguram mesec dva nakon skidanja pa posle ce biti lako.

@Ziki sta je sa tobom?!?!?!?

@OvoIma videla sam da si pisao na temi spid no javicu ti se preko pp ali davno sam ti pisala da takve gluposti ne pravis vise nikad!!! :(
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Zaboravih da napišem kod nas u gradu vise nemaju osmice da se kupe u apotekama i kao ko zna dal ce ih vise biti pa tako sad ko god je dobijao tablu osmica umesto toga uzima 4 table dvojki, ovaj nas lik uzima 7 tabli dvojki?! Naravno mi uzimamo isto kao do sad ali pitam se do kad ce imati dvojki, da li ce i one jedan dan nestati...
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Cetvrti je dan kako sam smanjio dozu,juce i danas me stigla ta neka extremna bezvoljnost tipa sjedim na pposlu i bukvalno buljim u monitor sat vremena i kad radim radim sve na silu,ujutru sam kao mrtav sat vremena mi treba da dodjem sebi sto sr tice nemira u rukama evo danas ga nema,sve ovo gledam kao situacije kroz koje mora da se prodje naravno da ce ih biti jos vise i joa tezih samim tim sto sam se odlucio na skidanje odlucio sam i da prolazim kroz to.Et javljam se da podjelim s vama ovo i jos da dodam da sam preosjetljiv zadnji dana,inace sam osoba koja nije skrta koja bi pomogla crnom ciganu tako se kod mene u kraju kaze za nekog ko je dobre duse,bez uvrede i nije da se nesto sad ovde izdvajam stvarno sam takav ali isto sitnica mala moze da me povredi i u zadnji dana sam preosjetljiv neka sitnica me sjebe pa se osjecam lose tuzno i razmisljam o tome satima.Budite dobri zelim vam svako dobro Pozdrav....
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Hope tako je i meni bilo na dozi 0.75 tj kad sam spustila ispod 1mg desavalo se i da placem iz cista mira... no dobro sve je to sastavni deo skidanja i mora da se prodje, pa.i kad budemo strejt necemo svaki dan.biti veseli i raspolozeni.. bolje zato da se navikavamo na to stanje. Mene samo zanima kako da doziram ad dok ne pocnem da se skidam?! Koliko dana da.budem na cetvrtini tablete? Koliko posle na polovini? Za sad nemam nikakve nuspojave i mislim da necu ni imati jer je doza bas mala. Da li je prebrzo da za 8 dana pocnem da uzumam pola tablete 25mg? Frajla? Ninocka?
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

I jos jedna stvar izgubio sam apetit totalno skroz slabo jedem u zadnje vrijeme, jednostavno nemogu.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Kato javi se za 8 dana pa cemo videti...i sama ces znati
Opet razmisljas 8 dana unapred ;)
Locked