Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

kvaka s bupom je slična, no ne toliko izražena ko kod metadona, dakle, sedacija/sediranje, il kako ziki zbori, anestezija; u netkom polu zombi stanju koračaš kroz život, te kad ga uzmeš, sve može, al ništa ni ne mora -
ono što nije obavjeza tipa odlazak na sistematski il stomatologu, postaje dio stava, a kak bi to manifestovala scarlett o'hara: "mislit ću o tome sutra", tj, boli me pimpek
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Ahahahha ziki definitivno sam izbegla mnogo stresnih situacija zahvaljujući bupu, mozda bih do sad i osedela da nije njega :P
Ne znam, ja da sam pocela da ga uzimam kao mnogi koje znam, sa 40god bilo bi me bas briga i da ostanem do kraja zivota na njemu, ali ja sam pocela sa 25-26 i steta bi bila da tu zaglavim do 40-e npr ma ne znam vise nisam pametna!
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

yasujirozu wrote:kvaka s bupom je slična, no ne toliko izražena ko kod metadona, dakle, sedacija/sediranje, il kako ziki zbori, anestezija; u netkom polu zombi stanju koračaš kroz život, te kad ga uzmeš, sve može, al ništa ni ne mora -
ono što nije obavjeza tipa odlazak na sistematski il stomatologu, postaje dio stava, a kak bi to manifestovala scarlett o'hara: "mislit ću o tome sutra", tj, boli me pimpek
E bravo !!To je to!! Moguce da ljudi koji su dugo na bupu, zaborave sebe zapravo, bez bupa!! Sami sebi djeluju skroz ok, a zapravo je to sto ti kazes !!

Ljudi, nema potrebe da trazimo po netu lose strane bupa,evo smo ih svo fino objasnili!! Malo li je? E sad pitanje je sto zapravo ko u sta zeli da vjeruje. Zelimo li mi to potajno da nam neko strucan objasni kako bup nema stetno dejstvo, i rokaj slobodno???!!! ;) Sve ovo u zadnjih nekoliko komentara su odlicni razlozi da kazemo zbogom bupu.
E sad , kako sam ?? Juce i danas mi se uzimao bup!! Vrtilo mi se po glavi, da ga imam na dohvat ruke ko zna sto bi bilo!! Sreca moja.. Uhvati me bezvoljnost , smorenost ali nekako skocim, trgnem se i prodje!!Djavo veliki!!Izbjegavam i da pijem alkohol , dok malo ne rascistim stvari po ludoj glavi!
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Ninocka ti si imala par olaksavajucih faktora, recimo prvo to da je kod vas bup skup i da svako uzima terapiju jednom dnevno a ne jednom sedmično kao ovde. Pa si morala da se cimas svaki cas i.da placas papreno, druga OO (olakšavajuća okolnost) je ta sto ti je muž strejt pa si i zbog njega donekle htela da budes i ti strejt, treca OO je sto se nikad pre bupa nisi navlacila niti dozivela krizu, a četvrta OO je sto si ga uzimala kratak vremenski period.
Ja bup imam na izvol'te u dnevnoj sobi zajedno sa muzevim bupovima ukupno dve table dvojki svake sedmice, uzimamo oboje, bup je za njega andol i skidanje ga ne zanima. Uzumala sam ja dop, i navucena sam ukupno 5god na sve to, nisam krizirala duze od 4 dana NIKAD, A i tad silom prilike u drugoj drzavi bez ičega. Mada meni je ovo svakako prvo skidanje ako se tako moze nazvati. No ipak sam resila da probam pa videcemo. Uzela sam bup pod jezik danas drugi dan i prijatno sam iznenadjena, dejstvo jeste slabijeg intenziteta ali duze traje, i ceo dan sam ok, isto se osecam ceo dan nekad malo kao da popusti pa u nekom momentu proradi kao da sam tek uzela. Nadam se da ce ovaj nacin upaliti :D da mi je neko rekao da ovako i bolje radi ne.bih mu verovala! Na nos uradi brze ali brate brzo i prodje dejstvo i zato te vuce da uzmes opet i zato ko ga vuce uzima dva puta dnevno sigurno jer prosto drugacije ne moze.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Ma nista ti macko nisi verovala, mora da si neki bik u horoskopu:)
Ajde samo napred!
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

Ninocka wrote:Izbjegavam i da pijem alkohol , dok malo ne rascistim stvari po ludoj glavi!
ma vince, društvo, zrak, plus eventualno vutra (al isključivo navjčer, ne mereš funkcionirat ak tako djelaš vasceli dan), su bog i otac - opusti, spavaš ko beba
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Frajla wrote:Ma nista ti macko nisi verovala, mora da si neki bik u horoskopu:)
Ajde samo napred!
Škorpija ;) ma ekstra mi je,.bas sam zadovoljna, tj jutros nisam bas bila nedostajalo mi je ono da me malo uradi, da osetim nesto konktetno, ali kasnije sam shvatila da je mnogo bolje da je meni ceo dan isto od jutra do sutra, nego ono da me malo uradi, pa pusti pa da dodam pa opet pusti i tako citav dan da se lomim da dodam jos samo malo...sad mi nista ne bi znacilo da dodam niti bih to osetila a cak nema potrebe za tim jer taj rad osetiti necu kako okrenes, nekako sam normalnija i nadam se da cu ostati zadovoljna tim osećajem :D
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Caty wrote:Ninocka ti si imala par olaksavajucih faktora, recimo prvo to da je kod vas bup skup i da svako uzima terapiju jednom dnevno a ne jednom sedmično kao ovde. Pa si morala da se cimas svaki cas i.da placas papreno, druga OO (olakšavajuća okolnost) je ta sto ti je muž strejt pa si i zbog njega donekle htela da budes i ti strejt, treca OO je sto se nikad pre bupa nisi navlacila niti dozivela krizu, a četvrta OO je sto si ga uzimala kratak vremenski period.
Ja bup imam na izvol'te u dnevnoj sobi zajedno sa muzevim bupovima ukupno dve table dvojki svake sedmice, uzimamo oboje, bup je za njega andol i skidanje ga ne zanima. Uzumala sam ja dop, i navucena sam ukupno 5god na sve to, nisam krizirala duze od 4 dana NIKAD, A i tad silom prilike u drugoj drzavi bez ičega. Mada meni je ovo svakako prvo skidanje ako se tako moze nazvati. No ipak sam resila da probam pa videcemo. Uzela sam bup pod jezik danas drugi dan i prijatno sam iznenadjena, dejstvo jeste slabijeg intenziteta ali duze traje, i ceo dan sam ok, isto se osecam ceo dan nekad malo kao da popusti pa u nekom momentu proradi kao da sam tek uzela. Nadam se da ce ovaj nacin upaliti :D da mi je neko rekao da ovako i bolje radi ne.bih mu verovala! Na nos uradi brze ali brate brzo i prodje dejstvo i zato te vuce da uzmes opet i zato ko ga vuce uzima dva puta dnevno sigurno jer prosto drugacije ne moze.
Hm da si me mogla posmatrati svih ovih mjesec i nesto dok sam spustala doze, i da me nozes sad vidjeti i uci mi u glavu nista od ovoih "OO " ne bi stajalo ;) Nego kad se realno sagleda mozda i jesam bila z mnogo laksoj situaciji, mada mogu nabrojati barem pet cinjenica zasto nisam , ali nemam zivaca. A u nije poenta kome je teze kome je lakse, svi smo na topicu "skidanje sa bupa", tako da bitno je da je cilj isti!
Nocima sanjam da vucem bup!! Agonija , kosmar!! Budim se srecna sto je to samo sam!
Onda na javi kad treba nesto da odradim bitno sto puta mi prodje kroz glavu uh kako bi ja ovo omunjila da samo malo povucem.
Muz mi je danas priznao da zivin kao na iglama, i sa samo ceka kad cu da puknem!!Prvih dana sam nekako bila presrecna sto sam batalila, to je bio nevjerovatan adrenalin, sad , barem danas me ni to ne raduje. Klackalica uglavnom, kako koji dan!!
Inace, ponekad mi se cini da na ovom forumu niko nikog ne "slusa" . Svi samo furaju svoju pricu , i svr mi se cini da bi mnogo vise svima znacilo da obratimo paznju jedni na druge!
Da se primjetiti da su mi emocije u haosu! :roll:
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Caty wrote:
Frajla wrote:Ma nista ti macko nisi verovala, mora da si neki bik u horoskopu:)
Ajde samo napred!
Škorpija ;) ma ekstra mi je,.bas sam zadovoljna, tj jutros nisam bas bila nedostajalo mi je ono da me malo uradi, da osetim nesto konktetno, ali kasnije sam shvatila da je mnogo bolje da je meni ceo dan isto od jutra do sutra, nego ono da me malo uradi, pa pusti pa da dodam pa opet pusti i tako citav dan da se lomim da dodam jos samo malo...sad mi nista ne bi znacilo da dodam niti bih to osetila a cak nema potrebe za tim jer taj rad osetiti necu kako okrenes, nekako sam normalnija i nadam se da cu ostati zadovoljna tim osećajem :D
Eto obije smo Skorpije, tako da kad sam mogla je mozes i ti! Zato run lola run :P
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

hehe, na ovom forumu svi gledaju sebe! :D

ima nas aktivnih možda 5, jači forum u pm...
Locked