Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

yasujirozu wrote:pa i pajdo vrlo brzo postane samo potreba, zar ne?

ma, ne širim defetizam, no je, ak smjem reći, farmakološka kriminalna udruga, znatno gora od distributera gudre na crno - zašto? zato što se drugopomjenuti ne pretvaraju da nisu kriminalci...
Pa to je sad vec tema za razmatranje ali u neku ruku sve je to droga, ovu jednu nam doktori prepisuju i dele šakom i kapom te recepte, cini mi lakse je uzeti bup nego sinacilin! I ko zna mozda im to i jeste cilj, da se navuce sto vise ljudi, oni imaju lepu zaradu ko zna do kad jer lek stvara zavisnost, a isto tako funkcionise i valjanje gudre na crno je l' malo skuplje ali to je to, masa ljudi su prešli na bup jer je jeftiniji e sad valjda je to malo ugrozilo dilere...
Last edited by Caty on Mon Aug 07, 2017 6:15 am, edited 1 time in total.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

yasujirozu wrote:pa i pajdo vrlo brzo postane samo potreba, zar ne?

ma, ne širim defetizam, no je, ak smjem reći, farmakološka kriminalna udruga, znatno gora od distributera gudre na crno - zašto? zato što se drugopomjenuti ne pretvaraju da nisu kriminalci...
Postane, postane... samo na bupu nemas potrebu da juris rad i euforiju.... osim ako se zloupotrebljava, smrce itd....tada bolje i da se ne skidaju

Ziki, ta zatupljenost traje kratko vreme i treba da se leci da se "mostovi" po mozgu regenerisu
Pojma nemam kako je pri naglom spustanju Ali u mome slucaju nije bilo anksioznosti, nesigurnosti i zatupljenosti kao kada se skidas sa heroina.
Niti me je bog pogledao a nisam nesto ni jaka, da jesam skocila bi sa vece doze a ne sa 0.0nekoliko, samo sam htela da izbegnem sto se izbeci moze. Zivot je nastavljen istim tokom i jos kvalitetnije
Ajde kreci i ti:)
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Frajla wrote:
Postane, postane... samo na bupu nemas potrebu da juris rad i euforiju.... osim ako se zloupotrebljava, smrce itd....tada bolje i da se ne skidaju
Ko smrce bup ne treba da se skida, ili ko juri euforiju ne treba da se skida? Bilo kako.bilo to.bas nisu reci podrske, a to sto masa ljudi ne sme iskreno da napise i kaze da ga smrce, i za to postoji razlog, a to je upravo ovaj, jer odmah se nailazi na sumnju, odmah ce ti svi napisati 'nema nista od tvog skidanja...' ne bih pominjala jos nekoga sa foruma ko se skinio uzimajuci na nos jer nije na meni, postoji jos iskustava pa i tih koji su smrkali bup do kraja. Da si smrskala bup znala bi da to bas i nema neke razlike kada uzimas male doze, cak to dejstvo mnogo brze prodje i vec uvece ti je frka, dok se uzimanjem pod jezik usvaja mnogo duze. Ne, nema nikakve euforije niti rada kad se uzuma na nos, to nema veze sa tim na zalost, iako je to pogresan nacin, kao i iglomanija i ovo je više neki poriv da se tako uzme, a ko je probao na.oba nacina da uzima, kaze da je bolje kad se uzuma pod jezik i da duze traje dejstvo i sve, ali dzaba kod mene je to samo.ruzna navika ali to nimalo ne deluje na moje skidanje, ja sam jos na dozi 0'5 i uzimam na nos i nemam ni najmanji rad niti sta kad uzmem, cak tek posle par sati osetim dejstvo bupa, to me malo buni, sto toliko kasnije ali prodje sigurno sat-dva dok pocne dejstvo i dok meni postane bolje... dok se na vecoj dozi to osecalo odmah, ali i to je zato sto uzimam malo .....
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Kato:)
ne slusaj nikoga i radi po svome!
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

muškarci kao provjereni bolidi, kada s posvađaju, a jer im je kromanjonki gen jak, a pamjet slaba, potuku se... no žene, sa svojim ubitačnim sintaksama i semantikom, pogotovu ak je na drugoj strani istorodna osoba, tj žena, jebu kevu spram pesničenje - heaven has no rage like love to hatred turned, nor hell a fury, like a woman scorned, reče englez iz straforda
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by zeleni »

yasujirozu wrote:muškarci kao provjereni bolidi, kada s posvađaju, a jer im je kromanjonki gen jak, a pamjet slaba, potuku se... no žene, sa svojim ubitačnim sintaksama i semantikom, pogotovu ak je na drugoj strani istorodna osoba, tj žena, jebu kevu spram pesničenje - heaven has no rage like love to hatred turned, nor hell a fury, like a woman scorned, reče englez iz straforda

čuješ, ti, ljubitelju sintakse&semantike, odakle tebi da ženski svet preza od boksa? :)
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

zeleni wrote: čuješ, ti, ljubitelju sintakse&semantike, odakle tebi da ženski svet preza od boksa? :)
samo za staru spliću, zeleninu:
https://www.youtube.com/watch?v=E_5R2eoso9E
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Zene...
Ja sam skoro celog svog zivota bio ubedjen da ta teorija da su zene jedna velika misterija.. nije tacna.
Medjutim kako vreme prolazi ukapiram da sam se precenio, i da je upoznati stvarno sustinu jedne zene, sa njenim zeljama, ciljevima i namerama ipak nemoguca misija.
Nekad pomislim da su mozda dosle sa neke druge planete.
Ali to nije tema za ovde.
...
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Kod nas sa druge planete samo čupanje dolazi u obzir :D :D
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Znaci priznajete da su zene pametnije i da vise razmisljaju?! Ali to je istina mi previše razmisljamo pa nekada dodjemo do totalno nenadanih zaključaka :D no ja nikako ne podrzavam nasilje i sve moze da se reši svadjom :P hehehe no ako je rec o meni i frajli evo ja se izvinjavam lose smo počele ali ja se zaista ne svadjam no kontam da nam se stavovi sudaraju ali sve je to normlano i sve je to razmena misljenja :D ma kako izgledalo, ja znam da frajla ima najbolju nameru ali i ja sam tvrdoglava i iskreno inat me nnajviše poterao da se mrdnem sa mrtve tacke i kao sto vidite sad sam na najmanjoj dozi od kad sam pocela to 'skidanje' i pridruzila se forumu tako da je i iz toga izaslo nesto dobro :D ja frajli dizem kapu sto se tice njenog nacina skidanja i drzanja plana sve do kraja i mikronskih doza, kamo srece da ja mogu tako jedva i sad izdrzavam da ne uzmem vise i nemam pojma sta ce na kraju ispasti ali dokle god nesto radim i pokusavam ima nade, ako bih odustala ne bi imalo nikakve nade vise za mene!
Locked