potrebna pomoć !!!(samo za one koje imaju iskustva u BPO)

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
besantesteras
Posts: 35
Joined: Mon Feb 28, 2011 11:58 pm
Location: Paraguay
Contact:

Re: potrebna pomoć !!!(samo za one koje imaju iskustva u BPO

Post by besantesteras »

nisam te pogrešno razumeo,...
samo sam jako razočaran...
posao, čini mi se, ću zadržati,
ali moja supruga je u mojim najtežim danima postala tolika zver (žena mi je samo na papiru ) ona, koja je odrasla uz Zoku Hauka, mi nešto priča o narkomaniji, i...kaže mi u BG, nemoj da psuješ ispred deteta,
ja je danas, kada mi je bio težak dan na poslu, zovem u 18h, ona se budi, čujem Lazara, njemu daje slušalicu, potom se ona javlja, iz čista mira mi kaže PUŠIŠ mi kurac, nasisaš mi se q...ispred deteta, ja je opet zovem (sve sam gajio neku nadu ) da ću vratiti svoju porodicu k'sebi,
onda mi se javlja sa terase,
da bi na kraju rekla da nije u svom stanu ( čujem mnoštvo ljudi, smeh)...pokušavam da pričam sa njom drugarski, onda mi kaže da ona nije u stanu svome...
joj Bože,
zar sam ti ovoliko zla naneo,...
zar je moja pamet, moje srce malo, moj Laki, koji ima 3 godine dužan da to sluša i ko zna šta sve gleda...
ona mi ne da dete...
kaže da će mi ga sutra dati, a u vrtić je odnela iz Drajz (dok sam bio na hospitalu) papire, tako da ja u vrtiću ne mogu više da vidim svog sina ( ovo mi nije uradila ni prva žena, koja je bila sa mnom isključivo iz interesa...
napominjem...žena mi je dugogodišnji ovisnik od opijata, uzimala više od mene, upoznali se na lečenju, na kliničkom odeljenju, i uzeli se 2008....
šta da radim...
otkud to da ona ima tolika prava nad detetom,...a ja ne mogu u vrtić da ga vidim ( niko ne zna da je i ona narkomanka, sem njene mame i brata i snaje - NIKO )...
ako ovaj breg prevalim, prevalio sam skoro celu svoju bolest...
nije mi dobro...ne znam, valjda ću naići na nekoga ko će me razumeti i pružiti trunku ljubavi, a ja zauzvrat vratiti svim sredstvima,
ali, pusti snovi...
treba sve staviti na papir da se kasnije, kroz nekoliko decenija zna kako je zaista bilo,
a sada još uvek nemam snage da pišem
th
spavanje
laku noć...
pzdrav svima
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: potrebna pomoć !!!(samo za one koje imaju iskustva u BPO

Post by edy »

druze sve na stranu, al u ovoj cjeloj prici najbitniji si ti i tvoj zivot i to da li ces biti u onih 5-10% sto se izvuku iz pakla ili ces se prikloniti vecini i privest svoj zivot uz neku od droga

ako se izboris na pravi nacin za svoju apstinenciju i sredis sebe prvo onda ce i sve ostalo doci na svoje, jer ako ti nisi dobar za sebe onda ne mozes bit dobar ni za druge, ajde samo polako nisi balavac prosao si vidim dosta toga..skontaj se i bori se lave :)
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: potrebna pomoć !!!(samo za one koje imaju iskustva u BPO

Post by sanela »

Šta bi za posao? Prošlo je par dana. Ideš li na posao? Jesi li razgovarao sa direktoricom?
Stani malo na loptu, polako, s rogatim se ne možeš bosti.
Vjerujem ja da kod tebe na poslu ima raznih likova, ali, ne možeš se ti ni s kim porediti. Razmišljaj o sebi. Šta ćeš ti napraviti u cijeloj priči?
Možeš li otići na godišnji odmor? Šta fali i ako odeš na bolovanje dvije sedmice? Kažeđ neka prehlada, malo odmoriš. Nećeš ništa postići svađom, tersanjem, ucjenjivanjem... Samo možeš ostati bez posla.

Pusti bivšu ženu, pusti dijete, ti se moraš sam za sebe brinuti. Sve drugo je šuplja priča. Odmakni se od problema koje sam sebi stvaraš, pritiska koji sam sebi stvaraš. Ti sad nisi dobar ni za sebe, a ne za dijete. Kakav ba vrtić? Neka dijete trenutno živi s mamom, a ti se pozabavi sam sa sobom. Nisi trenutno ni za sebe dobar, kamo li za dijete.

Sve najbolje i polako...
User avatar
besantesteras
Posts: 35
Joined: Mon Feb 28, 2011 11:58 pm
Location: Paraguay
Contact:

Re: potrebna pomoć !!!(samo za one koje imaju iskustva u BPO

Post by besantesteras »

UFFFFFFFFF
ZADRŽAH POSAO....
IZGUBIH ŽENU I DETE, JBG, NE VERUJEM DA ĆU USPETI, ALI RADIM NA TOME...
hvala svima na suportu...
User avatar
besantesteras
Posts: 35
Joined: Mon Feb 28, 2011 11:58 pm
Location: Paraguay
Contact:

Re: potrebna pomoć !!!(samo za one koje imaju iskustva u BPO)

Post by besantesteras »

Evo posle 4 godine se iz dosade na plaži, čekajući da mi se bup otopi, pošto u zadnje vreme mi se sve duže i duže topi, nekada po sat i po vremena čak...
Da se svima zahvalim na pomoći do sada, ovde i onima koji ovo nikada neće pročitati, pre svega mojoj majci i ocu, mojoj doktorki koja mi je sačuvala život i posao, nekim kolegama na poslu, direktorki i drugima. Prošao sam 3 godine golgote na poslu dok je trajala ta moja procena radne sposobnosti, prvo sam godinu dana radio u administraciji bez ikakvog kontakta sa pacijentima, naporan posao, čista pisanija i matematika i velika odgovornost. Potom sam godinu dana radio kao rekreativno okupacioni terapeut, imao sam dodir sa pacijentima ali ne i sa farmakoterapijom, već je u pitanju bila biblioterapija, muzikoterapija, obuka drugih pacijenata na rad na računaru, organizovanje raznih sportskih i edukativnih takmičenja za pacijente, mnogi bi pomislili to je to, bolje nego išta, e pa nije tako. Taj posao me nije toliko ispunjavao i osećao sam se bezvredan. Potom sam se 2015.godine posle pretposlednjog izlaska na komisiju vraćen na odeljenje na isti posai koji sam obavljao i 2013.godine kada je i izbio problem. Za ovih 4 godine, mislio sam da ima 3 ali je mnogo više vremena prošlo, sam napredovao na poslu, kod kuće napokon više nema sumnji, mnogo je bolje, odnosi sa klincem su mi bolji nego ikada, razvod sam teško preboleo i dugo bio sam ali sam skoro pronašao devojku, jer sam mislio da je to za mene nemoguća misija, što je bilo, bilo je. Na svu moju sreću nije tako. Ona me(devojka) razume i čudi se nekim mojim pričama iz tog ogavnog perioda mog života, ali ga ja radije ne pominjem.
Nije bilo nikakvih recidiva i svo vreme sam na supstitucionoj the buprenorfinom, za koju svi u firmi znaju ali malo njih zna šta je zapravo to. I evo još malo pa će dve godine kako sam se vratio na staro radno mesto, međutim na sasvim drugo odeljenje sa sasvim drugim kolegama, koji me uopšte nisu poznavali do tad, sve što su znali je - to je onaj lečeni narkoman. Bilo je potrebno puno strpljenja, gutanja, rada i po prvi put borbe za sopstveni status na sasvim drugi način koji mi nije bio stran. Sada sam edukativno i sportski aktivan, idem na seminare i kongrese, pišem radove, tamo sam i upoznao moju devojku, koja je isto koleginica, ali na žalost iz sasvim drugog dela države, mada to nije problem...
Ove godine sam prvi put išao na sportske radničke igre na moru i sve je to pozitivno, ali nažalost još uvek ne razmišljam o skidanju trenutne terapije potpuno, bez obzira što više ni nemam neko društvo, osim kolega, devojke i komšija, niti su mi do sada padale sulude ideje na pamet, ali neretko sanjam supstancu i ležanje u bolnici, sanjam recidiv i sve to predstavlja košmar za mene i vidim to kao '' otvorenu krizu'' kako su nas učili, mada nigde ne vidim uzrok tim snovima...
Materijalno nisam mnogo prosperirao osim što sam kupio ono što sam oduvek voleo, mnogo pre moje zavisnosti, IT tehnologiju, nov PC, nov PS4pro, 4K TV, I raznorazne IT gadžete...
Pozdrav svima i hvala na savetima...
P. S. Smatram da sam stigao negde do polovine mog lečenja, sada moram raditi na mnogo ozbiljnijim stvarima, kao što su sklapanje novog raka, ako i kada dođe vreme za to i još uvek se na sudu borim za starateljestvo nad svojim sinom, pošto je bivša supruga isto zavisnik i msm da je opet u recidivu, ali to je već njena stvar...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: potrebna pomoć !!!(samo za one koje imaju iskustva u BPO)

Post by Caty »

besantesteras wrote:Evo posle 4 godine se iz dosade na plaži, čekajući da mi se bup otopi, pošto u zadnje vreme mi se sve duže i duže topi, nekada po sat i po vremena čak...
Da se svima zahvalim na pomoći do sada, ovde i onima koji ovo nikada neće pročitati, pre svega mojoj majci i ocu, mojoj doktorki koja mi je sačuvala život i posao, nekim kolegama na poslu, direktorki i drugima. Prošao sam 3 godine golgote na poslu dok je trajala ta moja procena radne sposobnosti, prvo sam godinu dana radio u administraciji bez ikakvog kontakta sa pacijentima, naporan posao, čista pisanija i matematika i velika odgovornost. Potom sam godinu dana radio kao rekreativno okupacioni terapeut, imao sam dodir sa pacijentima ali ne i sa farmakoterapijom, već je u pitanju bila biblioterapija, muzikoterapija, obuka drugih pacijenata na rad na računaru, organizovanje raznih sportskih i edukativnih takmičenja za pacijente, mnogi bi pomislili to je to, bolje nego išta, e pa nije tako. Taj posao me nije toliko ispunjavao i osećao sam se bezvredan. Potom sam se 2015.godine posle pretposlednjog izlaska na komisiju vraćen na odeljenje na isti posai koji sam obavljao i 2013.godine kada je i izbio problem. Za ovih 4 godine, mislio sam da ima 3 ali je mnogo više vremena prošlo, sam napredovao na poslu, kod kuće napokon više nema sumnji, mnogo je bolje, odnosi sa klincem su mi bolji nego ikada, razvod sam teško preboleo i dugo bio sam ali sam skoro pronašao devojku, jer sam mislio da je to za mene nemoguća misija, što je bilo, bilo je. Na svu moju sreću nije tako. Ona me(devojka) razume i čudi se nekim mojim pričama iz tog ogavnog perioda mog života, ali ga ja radije ne pominjem.
Nije bilo nikakvih recidiva i svo vreme sam na supstitucionoj the buprenorfinom, za koju svi u firmi znaju ali malo njih zna šta je zapravo to. I evo još malo pa će dve godine kako sam se vratio na staro radno mesto, međutim na sasvim drugo odeljenje sa sasvim drugim kolegama, koji me uopšte nisu poznavali do tad, sve što su znali je - to je onaj lečeni narkoman. Bilo je potrebno puno strpljenja, gutanja, rada i po prvi put borbe za sopstveni status na sasvim drugi način koji mi nije bio stran. Sada sam edukativno i sportski aktivan, idem na seminare i kongrese, pišem radove, tamo sam i upoznao moju devojku, koja je isto koleginica, ali na žalost iz sasvim drugog dela države, mada to nije problem...
Ove godine sam prvi put išao na sportske radničke igre na moru i sve je to pozitivno, ali nažalost još uvek ne razmišljam o skidanju trenutne terapije potpuno, bez obzira što više ni nemam neko društvo, osim kolega, devojke i komšija, niti su mi do sada padale sulude ideje na pamet, ali neretko sanjam supstancu i ležanje u bolnici, sanjam recidiv i sve to predstavlja košmar za mene i vidim to kao '' otvorenu krizu'' kako su nas učili, mada nigde ne vidim uzrok tim snovima...
Materijalno nisam mnogo prosperirao osim što sam kupio ono što sam oduvek voleo, mnogo pre moje zavisnosti, IT tehnologiju, nov PC, nov PS4pro, 4K TV, I raznorazne IT gadžete...
Pozdrav svima i hvala na savetima...
P. S. Smatram da sam stigao negde do polovine mog lečenja, sada moram raditi na mnogo ozbiljnijim stvarima, kao što su sklapanje novog raka, ako i kada dođe vreme za to i još uvek se na sudu borim za starateljestvo nad svojim sinom, pošto je bivša supruga isto zavisnik i msm da je opet u recidivu, ali to je već njena stvar...

Svaka cast, samo tako nastavi, prava je retkost,.bar u malim gradovima da neki bivsi narkoman radi normalan posao, no u vecim gradovima je to sasvim ok, ali kazem u manjim... uzas! Podržavam buprenorfin jer je mom sadasnjem muzu, a tadasnjem decku promenio zivot, i prvi put posle duuugo vremena on je normalna ok osoba, zdrava osoba, koja radi svaki dan, ima dete ima odlican odnos sa porodicom, otkacio je problematicno drustvo, vratio sve one stare strejt drugove i zivi jedan normalan zivot sa mnom i detetom! Nije jedini, mnogima je bup pomogao i kontam da svima u nekom momentu padne na pamet i da se sa toga skinu, ali za nekoga ko se pola zivota drogirao to sigurno ne moze odmah doci no meni licno nije ni bitno kada odluci da se skida neka se skida, meni je samo bitno da ne uzima heroin!
Kriza od bupa nije strasna ali je strasno ako ti u svemu tome padne na pamet dop i sve bacis u vodu.. ako se to desi onda znaj da moras da nastavis sa bupom. Sto se tice tih snova meni se to nekad redovno desavalo a sad opet nekad i nekad, bas pre mesecak dana iako ja to zlo nisam godinama uzela niti cu! Isto sam na bupu no radim na skidanju :)
breakdown
Posts: 66
Joined: Fri Apr 08, 2016 2:13 am

Re: potrebna pomoć !!!(samo za one koje imaju iskustva u BPO

Post by breakdown »

edy wrote:pa kud ces bolje nego da narkoman radi u bolnici..ima svega, jos da hoce da uvedu i drzavni gan ludilooo..

e care ne ide ta kombinacija skupa
koliko znam, profesija sa najvećim brojem zloupotrebe pas je medicinska.
nije život poljem proći
User avatar
besantesteras
Posts: 35
Joined: Mon Feb 28, 2011 11:58 pm
Location: Paraguay
Contact:

Re: potrebna pomoć !!!(samo za one koje imaju iskustva u BPO

Post by besantesteras »

breakdown wrote:
edy wrote:pa kud ces bolje nego da narkoman radi u bolnici..ima svega, jos da hoce da uvedu i drzavni gan ludilooo..

e care ne ide ta kombinacija skupa
koliko znam, profesija sa najvećim brojem zloupotrebe pas je medicinska.
Sve profesije nose svoje rizike, msm da je najopasnija profeisja kod nas (za mlade u prvom redu) ona profesija koja donosi najveću zaradu, a to su privatne firme, IT sektor, programiranje, naravno i medicinari, ali ne msm da u farmaceutskim industrijama ima manje zloupotrebe. mnoge moje kolege, na svoju ruku, uzimaju razne benzodiazepine poput: Ksalola, Bensedina, Bromazepama, pa čak i neke AD tipa Miansan, Tolvon, remirta, jer navodno imaju problem kada su previše umorni da utonu u san. Ulauziti sa njima u bilo kakvu raspravu da je i to jedna vrsta zavisnosti bilo bi suludo i ja gledam samo svoja posla, ali to ne znači da ne vidim šta se zbiva oko mene. Alkohol ne bih ni pominjao jer sam se njega nekako uvek grozio, imam neke kolege, nisu baš kolege, više pomoćno osoblje, koji su godinama na alkoholu i prema kojima i drugi zaposleni kao i šefovi imaju pseudohuman odnos prema njihovoj bolesti, umesto da ih pošalju na adekvatno lečenje od alkohola, jer je to glavni problem, njima se daje bolovanje i uputi za infektologa, ortopeda, neurologa, odnosno za sve posledice kojima je glavni uzrok alkohol, ali i to je neka druga priča...
Moje pak mišljenje što se tiče profesionalnih bolesti vezanih za opioidne supstance kod nas su definitivno na vodećem mestu osobe koje se bave muzikom (da ne kažem domaćom, Grand i te fore), DJ-evi, estradne ličnosti, osobe sa televizije, razni voditelji (najviše radio voditelji), kao i osobe koje se bave glumom, msm u odonosu na broj zaposlenih u tim ART institucijama...
Post Reply