Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

ziki wrote:
Frajla wrote:Ziki, ne govorimo o zloupotrebi bupa nego o manjim dozama jer se ljudi pokusavaju skinuti.
Pisem iskljucivo o uzimanju bupa pod jezik
Nikakve druge ideje ili sugestije nemaju nikakvu korist
Upravo sam se na to i nadovezao, i napisao da je na taj nacin buprenorfin maksimalno upotrebljiv u toj maloj dozi.
Inace i pod jezik, i na nos se radi o identicnim krvnim sudovima preko kojih lek deluje..i samo je drugo mesto, odnosno druga lokacija..pa prema tome ima li razlike u tom smislu ?
Naravno da lekarska praksa i sam proizvodjac leka nece da stave u uputstvu taj nacin koriscenja, na nos.. i na nos se uzimaju neki inhalatori, takodje postoje kapi i slicni medikamenti.
Ovo je bila samo ideja, s obzirom i da je tvoj nacin uzimanja preko sprica, rastvaranjem potpuno alternativan i ti si ga sama smislila..gde ga cak i rastvaras u vodi..
A ja sam samo spomenuo uzimanje leka preko drugog krvnog suda, kapilara.. i to u obliku u kom je, samo usitnjen.
Tako da nisam predlozio zloupotrebu da se razumemo.
I da ne budemo formalisti, nos nije namenjen samo za heroinsku upotrebu.
Ali ajde zanemarite sta sam napisao, u pitanju je samo ideja posto vidim da se bavite tim domacim radinostima..spremanja i konzumacije leka na razne nacine.
Evo vam jos jedan predlog cuvenog starog clana foruma koji je na zalost izbrisao sve svoje tekstove , Znaci on je s obzirom da je bio prehladjen rastvorio Buprenorfin takodje u spric sa vodom, i ubrizgao ga putem analnog otvora.
I na taj nacin takodje deluje..pa sami birajte.. :lol:
Ziki, ja se skidam sa uzimanja bupa na nos, kapiras. Ja sam ga uzimala na nos i koristio mi je kao nekima heroin. Sad kad ovako po malo smanjujem dozu, mogu ti reci da je ogromna razlika. Ti se na nos bukvalno " klepi" od njega, unezvjeris i ne znas kud udaras... Tako da, ne bi se vise vracala na taj sistem nikad vise. Ja sam sa dvojke na nos sad na 1.33 pod jezik i ne da sam normalnija i bolje se osjecam, nego to ne moze da se poredi...
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Caty wrote:Ja kad sam pomenula muzu za ovo spustanje doze i merenje spricom on me onako zabezeknuto pogledao kao 'radila se bupom' hahaha tako da ljudi prvo na to pomisle kad pročitaju spric. No ovde je u pitanju uzimanje pod jezik, a u spric se rastvara da bi se lakse delilo na manje delove... i preciznije.

Ninicka ja sam danas prespavala pola dana jer sam spustila na 0.66 mi prosto ne mozemo ni da spavamo kad uzimamo vise bupa nego sto nam je potrebno jer te uradi toliko da ae unezveris narocito na nos... sad je meni ovih 0.66 znatno manje od 1 a kamo li od 2mg. Nekad.bih zbog deteta spavala samo par sati i opet kad on zaspi u podne ja ne mogu jer sam neposredno pre toga uzela.bup i toliko me uradi da ne mogu da spavam. Sad tek.vidim da sam uzimala mnogo vise nego sto mi je trebalo. Ali na sve se covek navikne pa mi je zato saf i na 0.66 skroz ok samo eto nema onaj rad da samo jurim i radim nesto i brbljam sa svima nego sam samo normalna kao da sam strejt to me nekad smara i dodje mi da uzmem jos ali cemu onda ovo skidanje ako cu tako da razmisljam ipak i jeste cilj biti normalan!!
To je to Caty. Vise spavamo, ne pricamo i ne mlatimo sa ljudima sa kojima inace stale ne bi. I ne muvamo se po kuci kao blesave ... Koliko sam na nogama bez potrebe provela ovo vrijeme na bupu, bozeee!! E da pocela sam i da se smijem!!!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Velika je razlika u tome da li uzimas lek pod jezik ili na nos, ne misleci pri tome samo na stare sablone ponasanja i oponasanja uzimanja heroina itd. Pisali smo na mojoj temi o bioavailability bupa. Ako se dobro secam( malo sam izasla iz tih prica) da se uzimanjem na nos prima oko 70% ukupne doze od bupa koju uzmemo, a pod jezik se prima oko 30% od doze. Sto ce reci ako uzimamo 1 mg nama se primi 0.30 mg bupa ali...... uvek ima ali:) svakodnevnim uzimanjem bupa, doza se gomila u organizmu zbog njegovog dugog zadrzavanja u organizmu, tako da dodjemo na visu dozu od 0.3 mg ali u svakom slucaju mnogo manje nego na nos kad se uzima.
Cure samo napred!:)
Noel kako si?
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Hteo bih da kazem nesto ali da ne budem lincovan, verbalno naravno..
Mislim da sto se vise bavite tim mikronima miligrama Buprenorfina..da su manje sanse da se efikasnio skinete sa njega.
Zasto, da obrazlozim..
Zato sto sa velikim strahom pristupate tom problemu, ocajnicki pokusavajuci da anulirate to prisustvo Buprenorfina u organizmu..tako sto smanjujete doze onoliko koliko cak ni prozvodjac leka nije izmislio. A da je trebalo on bi napravio i taj lek manjih jacina.
Kod nas je najmanja tableta od 2 mg, sto znaci da je cetvrtina sto je realno da se podeli znaci 0,5 mg
U inostranstvu postoji buprenorfin i od 0,25 mg ali kod nas ga nema.
Neka bude da je tih 0,25 najmanje sto vi mozete da izvucete pa cak i pola od toga neka bude da ste izvukli ali dalje nema..sledeci potez je onaj u glavi.
Iz dugogodisnje i visedecenijske prakse sa narkoticima vam tvrdim da je nemoguce postici ono sto vi stvarno hocete, da se maltene bezbolno skinete..ja bih to voleo najvise na svetu.
Da odete na bilo koju kliniku svetskog renomea, gde ce da vas tretiraju najsavremenijim metodama za detoksikaciju, suspstituciju i bezbolno odvikavanje od bilo kog narkotika, na kraju ipak ostaje ta rupa koju morate sami da zakrpite kako znate.
Ovo kazem samo zato sto sam realan, bez zelje da nekome ubijem volju...
Jednom mi je jedan covek rekao da za tog crva treba onoliko puno vremena, da mozak prosto zaboravi potpuno kako droga deluje , da se cak fizicki taj deo mozga promeni od starosti i vremena...a sve to vreme ce nas pratiti taj crv.
U svakom trenutku iskusenja u zivotu nas mozak ce da nam signalizira da posegnemo za opijatom da sebi to iskusenje olaksamo, i tako ce da nas vara do kraja.
Ili ostavljate to i krecete u borbu koja ce da traje ne zna se kolko, ili se pomirite sa tim da imate problem koji mora da se resava lekovima.
Kod nas je najzalosnije sto mi nemamo ni postenu ustanovu gde ljudi mogu da se lece, vec sami smisljaju metode i sablone skidanja itd.
Pogledajte samo problem pusaca, i onih koji su bili dugogodisnji pusaci koja je to muka da se covek ratosilja duvana..a sta tek da kazemo za ovako jednu zavisnost koja nam pokriva sve bitne elemente u svakodnevnom zivotu.. znaci nama taj lek ili opijat daje i fizicku funkcionalnost, i kao antidepresiv, cak nam koriguje i neka dublja osecanja... i sta mozete da ocekujete kada ugasite to.
Mislim ja stvarno drzim palceve svima, i verujem da mnogo znaci pa cak i taj placebo efekat od smanjivanja..
A naravno, ja verujem i da je prirodno da sto manja doza na kraju,. to manja ta fizicka kriza..takav je organizam valjda, ali to nije kraj i nije potpuno resenje problema na zalost.
Ja se izvinjavam ako je mozda surovo to stop pisem, ali na kraju krajeva ja pisem ono sto ja mislim i iz svog iskustva.
Ne kazem da sam u pravu.
...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

;)
Last edited by Caty on Tue Sep 19, 2017 8:57 am, edited 1 time in total.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

ziki wrote:Hteo bih da kazem nesto ali da ne budem lincovan, verbalno naravno..
Mislim da sto se vise bavite tim mikronima miligrama Buprenorfina..da su manje sanse da se efikasnio skinete sa njega.
Zasto, da obrazlozim..
Zato sto sa velikim strahom pristupate tom problemu, ocajnicki pokusavajuci da anulirate to prisustvo Buprenorfina u organizmu..tako sto smanjujete doze onoliko koliko cak ni prozvodjac leka nije izmislio. A da je trebalo on bi napravio i taj lek manjih jacina.
Kod nas je najmanja tableta od 2 mg, sto znaci da je cetvrtina sto je realno da se podeli znaci 0,5 mg
U inostranstvu postoji buprenorfin i od 0,25 mg ali kod nas ga nema.
Neka bude da je tih 0,25 najmanje sto vi mozete da izvucete pa cak i pola od toga neka bude da ste izvukli ali dalje nema..sledeci potez je onaj u glavi.
Iz dugogodisnje i visedecenijske prakse sa narkoticima vam tvrdim da je nemoguce postici ono sto vi stvarno hocete, da se maltene bezbolno skinete..ja bih to voleo najvise na svetu.
Da odete na bilo koju kliniku svetskog renomea, gde ce da vas tretiraju najsavremenijim metodama za detoksikaciju, suspstituciju i bezbolno odvikavanje od bilo kog narkotika, na kraju ipak ostaje ta rupa koju morate sami da zakrpite kako znate.
Ovo kazem samo zato sto sam realan, bez zelje da nekome ubijem volju...
Jednom mi je jedan covek rekao da za tog crva treba onoliko puno vremena, da mozak prosto zaboravi potpuno kako droga deluje , da se cak fizicki taj deo mozga promeni od starosti i vremena...a sve to vreme ce nas pratiti taj crv.
U svakom trenutku iskusenja u zivotu nas mozak ce da nam signalizira da posegnemo za opijatom da sebi to iskusenje olaksamo, i tako ce da nas vara do kraja.
Ili ostavljate to i krecete u borbu koja ce da traje ne zna se kolko, ili se pomirite sa tim da imate problem koji mora da se resava lekovima.
Kod nas je najzalosnije sto mi nemamo ni postenu ustanovu gde ljudi mogu da se lece, vec sami smisljaju metode i sablone skidanja itd.
Pogledajte samo problem pusaca, i onih koji su bili dugogodisnji pusaci koja je to muka da se covek ratosilja duvana..a sta tek da kazemo za ovako jednu zavisnost koja nam pokriva sve bitne elemente u svakodnevnom zivotu.. znaci nama taj lek ili opijat daje i fizicku funkcionalnost, i kao antidepresiv, cak nam koriguje i neka dublja osecanja... i sta mozete da ocekujete kada ugasite to.
Mislim ja stvarno drzim palceve svima, i verujem da mnogo znaci pa cak i taj placebo efekat od smanjivanja..
A naravno, ja verujem i da je prirodno da sto manja doza na kraju,. to manja ta fizicka kriza..takav je organizam valjda, ali to nije kraj i nije potpuno resenje problema na zalost.
Ja se izvinjavam ako je mozda surovo to stop pisem, ali na kraju krajeva ja pisem ono sto ja mislim i iz svog iskustva.
Ne kazem da sam u pravu.
Ziki, ja se u neku ruku, ali samo neku, slazem sa tobom. To je da sam ja sasvim svjesna da poslije i ove zadnje doze 0.13 cu isto osjetit neki vid krize. Ali ce svakako bit mnogo laksa nego nagla. Jer sam pokusala naglu i nikako mi nije islo jednom do petog dana, nekad do 7 cak i do desetog i opet sve iznova. Poenta moje price je da onako ne mogu , ovako evo sad probam pa da vidimo. Jos jedna stvar je bitna a to je da kucnem u drvo , sto meni ovo skidanje po 25 % od doze ne pada tesko. Barem ne za sad. Tako da kad mi vec ne pada tesko zasto ne bi pokusala. Sigurno je Ziki lakse skinut se sa doze 0, nesto nego sa keca ili dvojke.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Ninocka, poenta i jeste da ti spustanje ne pada tesko. I ako osetis da ti postaje teze ti usporis ili ubrzas sve u zavisnosti od toga kako se osecas.

Ziki, nece biti lincovanja jer svako ima svoj put i izbor, ja sam ostala pri svome putu i ne kajem se ni jedne sekunde. Nailazila sam i na podsmevanja razne vrste ali nisam uvazavala misljenja od ljudi koji su na bupu na dozama 2 ,4,6,8 mg i koji nisu osetili spustanje doze ispod 0.5 mg
Ti i ja smo vec inali ovu vrstu razgovora i kada budes spustio dozu do minimale i prekidao sa bupom onda mozemo dalje razgovarati.
Bup postoji od 0.2 mg i koristi se prvenstveno u bolnicama za jake bolove. Bup je u tu svrhu i proizveden. Onda mozes zamisliti njegovu jacinu od 0.2 mg
Druga bitna stvar: ako crv u glavi jos radi onda treba razmisliti ima li svrhe prekidati bup. Bup ako se uzima normalno i ne zloupotrebljava se, on crva eliminise i menja obrasce naseg ponasanja, i to spustanje doze dodje nekako samo od sebe, kao sto je doslo i kod tebe a i kod mene, bez ikakvog pritiska
Postujem tvoje iskustvo vezano za skidanje sa trodona jer to iskustvo nemam, ali o niskim dozama suba pojma nemas ali nadam se da ces uskoro doci i do njih:)
Uzdravlje svima
Hustler-37
Posts: 72
Joined: Wed Mar 29, 2017 12:47 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hustler-37 »

Ninocka wrote:
Hustler-37 wrote:
Frajla wrote:Opa Ziki, poceo si da spustas, bravo! Secam se da si bio u neku ruku pomiren sa cinjenicom da budes na bupu i to je to, nisi pomisljao da spustas, bar sam takav utisak stekla po tvojim pisanjima.
Ninocka izvini imala sam problema sa passom i nisam mogla da se ulogujem duze vreme pa se zahvaljujem Saneli na pomoci
Bitno mi ke da znam koje sprice imas tj od koliko ml pa cu ti napisati kako da dodjes do svake doze.
Dozu od 1,3 mozes dobiti tako sto tabletu od 8 mg prepolovis i dobijes 4 mg. Tih 4 mg izmrvi do praskastog oblika i ubaci u spricu do 3 mililitra. Ako naidjes na spricu od 4 ml to nije nikakav problem samo napunis je do 3 ml. I onda ti svaki 1 ml dodje 1.33 to ti je doza i u toj jednoj sprici imas doze za 3 dana.
Mozes da uzmes dve sprice i napravi dve doze i neka ti jedna stoji pripremljena kada ovu istrosis jer je bolje dan ranije da napravis doze i one mogu da stoje i taman im das vremena da se dobro rastope
4 mg podelis na 3 mililitra i dobijes 1.33
Ajd javljaj kako ide
Frajal ja stvarno ne mogu da vjerujem sta citam od tebe(fakat sam imao drugacije misljenj).cccccc pa ti osobi koja hoce da se skida s bupa dajes savjet kako ce doticna da se puca u venu s istim ccc.ne znam odakle tebi i drugima tolika hrabrost da djevojku navodis na smrt svojim savjetim.nemoj da se igrate ljudi s iglom i bupom i subo,to su lijekovi koji samo i iskljucivo se uzimaju pod jezik znaci niti jedna druga primjena nije ucinkovita .to so mi ovisnici zelimo da to bude nesto i sad i omda(mislim u ovom slucaju na to da nas "spuca" taj bup) je nasa greska koja nema veze s mozgom.znaci bup i sub najbolje djeluju onda kada ih uzmes onako kako je i propisano a to je pod jezik.nemoj da sebe dovodite u opasnost i druge time sto cete u zelji da pomognete nekome mozda zagorcati zivot ko ne zna staje bup a cita vase tj.nase komentare..nemoj da se ljutis ali ovo od tebe nisam ocekivao citajuci neke tvoje komentare vezane za ovu i slicnu temu..pozz
ustvari , tecnost iz sprica polako pod jezik...
ama ljudi moji kako ne svatatee da to nema funkcije i da nikada neces moci tacno onoliko koliko treba da uzmes niti te tako "radi" kako treba tj nema dejstvo kakvo inace ima sub ili bup.to je tableta koja je striktno namjenjena cuclanju i nikako vise.ne treba ti Hustler niti bilo ko drugi to govoriti samo i logicno postavi stvari na svoje mjesto.znaci kada ti rastopis bup u vodi i tako ga pod jezik istreses nema te sanse da ta tekucina ostane na istom mjestu a da pola ne progutas i odma nije to to.znaci ako vec se skidas bez pomoci dr na svoju ruku onda cuclaj to kako treba.izlomi izmrvi i stavi pod jezik ali nemoj da experimentises..ja ti ovo ne govorim sto te mrzim nego sto zelim da ti pomognem a ti radi sta hoces meni svejedno na kraju krajeva..veliki pozdrav i puno srece u daljnjem skidanju..pozz
Hustler-37
Posts: 72
Joined: Wed Mar 29, 2017 12:47 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hustler-37 »

Frajla wrote:Hustler brisi post, ne siri dezinformacije:)
heheheh evo povlacim rijec hehehe..
sve ok ako nisi mislila na venu ok ali iskreno i tako nema funkcije jer realno nema sanse da ona to zadrzi sve pod jezikom s vodom pomjesano tj.rastopljeno..zato po meni jedino i ispravno je staaviti tabletu ili koliko vec mg.uzima pod jezik i cekati da se istopi..sve ostalo nema isto dejstvo..frajla ja znam da si ti pozitivna i da si ok zato me zacudilo ali evo ja se duboko izvinjava heheheh..pozdrav veliki svima :D :D :D
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Hustler doza bupa rastvorena u vodi se drzi u ustima kao i u obliku tablete i saceka se par minuta kao i sa tabletom.
To je veoma mala kolicina vode 1 ml

Bupova rastvorljivost u vodi je jednaka kao da se i. Sama tableta stavlja pod jezik. Ovaj nacin se koristi samo pri niskim dozama jer je tesko rasparcati tabletu od 2 mg

Ja se eto uspela skinuti i sve zajedno sam bila 9 godina na bupu, bez dana lezanja u krevetu sa brdo neke pozitivne nove energije. Treba dati vremena svemu..... bez zurbe
Zurba nas cesto vrati na pogresan put

Izvinjenje prihvaceno:)
Locked