Skidanje sa buprenorfina na moj način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Ninocka wrote:
Caty wrote:Akjo osmicu rastvoris u 5ml onda ce 1ml biti 1.6 tako napisa frajla a sto se tice 1.5 mozes da je rastvoris u 4ml i tako ce 0.5ml biti 1mg bupa, a 0.75ml 1.5mg bupa. Ili 0.25ml ce biti pola miligrama pa ti sabiraj :)
Keti kraljice, bila sam jutros kod dr. Pokazala sam joj ovu tabelicu, kaze kao i ti da s obzirom na ne tako dug period mogu je malo ubrzati i manje se zadrzavati na jednoj dozi .Tako da cu ovu 1. 50 smanjiti brzo na 1 mg. Kako tebi ide?
Inace do 1mg veruj mi da nema neke razlike meni je isto bilo na 1mg i na 2mg i bezbolno sam spustila na 1mg i ja sam pre toga uzimala 2mg cak nisam ni isla prvo na 1.5 ali opet kazem polako zadrzi se tu 4 dana pa probaj odmah posle na 1 pa sta bude ne moze ti biti lose veruj mi, sve je to u glavi jer mora da te pokrije 1mg e ispod toga postaje zajebano ali dotle lagano!
Ma meni je mnogo drago da se jos neko skida u isto vreme kad i ja jer od kad sam počela da pisem bila sam sama u tome e sad si i ti tu i sigurna sam da ce mi biti malo lakse nekako imam obavezu jer vidim da si ti bas resena i da ces se svakako skinuti i sad moram i ja jer nema smisla vise kad sam pocela da se kao skidam i pisem ovu temu a jos sam tu... ali aj nema veze zajedno smo jaci i te fore hehehe :D po svemu sudeci ja se nadam da cemo za mesec dana biti strejt ili bar blizu toga!
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Ja sam resila da od sutra krenem sa 0.5mg pa ako neki dan bas bude frke lako cu dodati 0.25 ali ono realno nece biti frke osim ako ja istripujem! Iskreno najradije ne bih isla dalje od 0.5nego da odmah posle toga pocnem onu metodu preskakanja dana ali opet neki kazu da je i 0.5 veliko... i da treba smanjiti do 0.13 ali aj videcu kako ce to sve ici OTOM POTOM! Uglavnom znam da ce mi isto biti uzela 0.75 ili 0.5 jer sam vec bila na 0.5 i nema razlike. Sve je to stvar navike pa bolje da uzimam manje kad ga vec jos uvek uzimam!!!
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Ninocka »

Caty wrote:Ja sam resila da od sutra krenem sa 0.5mg pa ako neki dan bas bude frke lako cu dodati 0.25 ali ono realno nece biti frke osim ako ja istripujem! Iskreno najradije ne bih isla dalje od 0.5nego da odmah posle toga pocnem onu metodu preskakanja dana ali opet neki kazu da je i 0.5 veliko... i da treba smanjiti do 0.13 ali aj videcu kako ce to sve ici OTOM POTOM! Uglavnom znam da ce mi isto biti uzela 0.75 ili 0.5 jer sam vec bila na 0.5 i nema razlike. Sve je to stvar navike pa bolje da uzimam manje kad ga vec jos uvek uzimam!!!
Moramo!!! Ljeto klinci, provod , pa da sve provedem na ovom zlu !! Kaze neko sta je to kratko si bila , a ja nista ne jedem od kad ga uzimam i groznoo mrsavo izgledam. I vicem i histerisem po kuci, maj fuj!! Uzas!!!E da, ka ci zaista ici, ako bog da, do te doze o13 mg , mislim sigurno ce mi sa nje laganije pasti prestanak, Eto tako, pisemo se...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Ija sam se presusila od bupa mada znam dosta ljudi koji se ugoje na njemu ali ja sam jedva uspela da se ugojim 3kg od kad sam ga smanjila samo da ne izgledam kao anoreksicna.. dosla sam do 49kg sa 172cm visine sad sam hvala bogu na 52 ;) isto nervozna , svadjam se samo i nervira me sve e sad kako sam ga smanjila toga vise nema, vec se osecam kao kad sam bila strejt tako da je mnogo lepse kad se uzima sto manje bupa tj 1mg ili ispod. Ali realno dva miligrama su mnogo velika i rade me na tu neku nervozu sto mi se uopste ne svidja. Postala sam neuroticna bre! A inace sam jako smirena osoba i opustena i ono bas me boli dupe za sve! Sad se opet tako osećam i verujem da će biti sve bolje i bolje! Jer na bupu prosto ja nisam ja, nego neka druga osoba i sva sam neprirodna i ne mogu, iako je nekad lep osecaj raspricati se sa svakakvim ljudima o totalno debilnim stvarima, ja sam drugi tip i uvek sam imala malo prijatelja i nikada nisam tolerisala niti ulazila u neku komunikaciju sa ljudima koji mi ne odgovaraju a na bupu realno mogu sa svima da brbljam no kao sto rekoh to prosto nisam ja a ja sebe ne želim da menjam u nesto drugo.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Da rezimiramo: 9 dana 1mg, 5 dana 0.75mg, i od danas novo smanjivanje ipak idem prvo na 0.66!
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Ninocka »

Caty wrote:Da rezimiramo: 9 dana 1mg, 5 dana 0.75mg, i od danas novo smanjivanje ipak idem prvo na 0.66!
Bravo Caty !!!
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Evo samo da javim da sam krenula sa 0.66 vec treci dan pa planiram tako do ponedeljka a onda 0.5 no javljam usput !
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by noel »

Odlično Caty, sad se vidi da radiš nešto... samo naprijed i polagano.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

noel wrote:Odlično Caty, sad se vidi da radiš nešto... samo naprijed i polagano.
Hvala noel videcemo sta ce na kraju ispasti!
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Ninocka »

Evo Caty da se i kod tebe upisem! 21 dan od kad sam krenula sa spustanjem i danas je drugi dan kako sam na 0. 50 . Nisam se bas pridrzavala tabele , i nisam bila bas istrajna svaki dan. Nekoliko puta sam kiksala (mislim tri puta) i uzela vise nego sto je trebalo. I bas sam bjesna zbog toga. Veliki potez , i mozda najpametniji je bio sto sam ga prestala zloupotrebljavati, sad ga pravilno uzimam rastvaram osmicu u spric. I to je zaista veelika razlika, rada nema i moze se reci da se psihicko stanje polako vraca u normali.spustanje do 1 mg nisam osjetila, tek je pocelo kolebanje na dozi 0. 75 i tu sam pocela da kvarim sve. Uglavnom i kad bi uzela vise, sreca sutra bi opet nastavila sa strom dozom. U vecini vremena mislim da tapkak u mjestu, i kidam se zbog toga. Tuzna sam i potistena. Onda sam krenula da racunam koliko sam za 21 dan prije unosila bupa, a koliko sad za ovih 21 dan i vidjela da sam zaista smanjila, pogotovo sto ga sad pravilno uzimam. Onda opet krene tuga sto tepkam u mjestu, pa se opet oraspolozim i tako prolaze dani.Ovu dozu 0.5o ne osjecam, sem u smislu da mi fizicki nije lose. Poprilicno dobro zavrsavam sve dnevne obaveze i ok spavam, mada tek je drugi dan na 0.75 je pocelo bivat tesko tek 4 ti dan. Sto se tice psiha postoji samo jedan problem , mnogo sam histericna. Vicem galamim , dereeem se za svaku sitnicu, i tu se bas trosim bespotrebno.Nikako da se smirim, i iskontrolisem. Da je lako nije, hiljadu puta sam ustajala da uzmem jos pa odustajala, ali i dalje mislim da je ovo jedini dobar nacin za skidanje sa bupa. Ali u ovo ko nije odlucan, voljan i istrajan i ne treba da ulazi!! Tesko je imati jos bupa u kuci a biti na malim dozama i poprilicno se mucit, a ne uzeti jos. Eto toliko od mene
Post Reply