Skidanje sa buprenorfina na moj način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by yasujirozu »

2 mg je, koliko kužim spram iskustava ljudi i na ovom forumu, mera, sve preko, čisti džanki poriv za uvjek "daj još", iako te neće ništa više radit/pokrivat
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

yasujirozu wrote:2 mg je, koliko kužim spram iskustava ljudi i na ovom forumu, mera, sve preko, čisti džanki poriv za uvjek "daj još", iako te neće ništa više radit/pokrivat
Upravo to!
Ja sam cele nedelje na 1mg tako da bi od sutra trebala da krenem polako sa 0.75mg. Pisem kako napreduje plan. Pozdrav svima! :)
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Ninocka »

Sve sam ovo procitala i imam jedno pitanje. Ja nikada nisam bila zavisnik, imam 32 godine i zbog problema koje nisam znala sama rijesiti uzeh bup( djavo me ponio). Evo vec pola godine 2 mg .. Zanima me da li i mene ceka isti pakao, jer sam odlucila da prestanem. Bila sam kod dr rekla mi da neko vrijeme smanjim na 1 , to je pocelo danas... I dala mi zoloft.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Ninocka wrote:Sve sam ovo procitala i imam jedno pitanje. Ja nikada nisam bila zavisnik, imam 32 godine i zbog problema koje nisam znala sama rijesiti uzeh bup( djavo me ponio). Evo vec pola godine 2 mg .. Zanima me da li i mene ceka isti pakao, jer sam odlucila da prestanem. Bila sam kod dr rekla mi da neko vrijeme smanjim na 1 , to je pocelo danas... I dala mi zoloft.
Pa znas kako ja heroin jesam kratko uzimala alisam iskreno krizu nisam nikad osetila niti sam se nesto navlacila i meni je bup prva prava zavisnost sve ostalo su sitnice iskreno i zato nikako nema logike da ja uzimam bup evo vec skoro 3god znaci od svoje 25-e maltene a pri tom sam dop uzimala ukupnp od svoje 23-25god i to naravno prve godine nekad i nekad a tek druge god ucestalije no sad to nije bitno hocu da kazem da sam bup pocela da uzimam dok sam bila strejt i pola dvojke mi je bilo da se uradim maltene kasnije i cela dvojka e sad kao sto rekoh smanjujem, od danas sam na 0.7 tj trecina od dvojke pa je to i malo manje od 0.7 (0.66 ako cemo bas precizno).
Smanjuj do 0.25 recimo znači idi sad lepo.po 1mg bar 10 dana pa onda idi jedne nedelje 0.7 pa 0.5 pa 0.25 sve po 7-10 dana i kraj poslacu ti ja link.gde takodje mozes da izracunas koliko dana ces da smanjujes upises trenutnu dozu tj 2mg i izbaci ti tabelu kako i sta dalje da smanjujes ako se ne varam za 40 dana.bi smanjila skroz i cao. Pazi nije strasna kriza ali dugo traje sve to pa smori bas ali ako se postepeno smanjuje sigurna sam da moze da prodje bezbolno! Sreca da ga uzimas samo 6 meseci tako da ces se ti vrlo lako i brzo skinuti nemoj ti da se poredis sa ljudima koji uzimaju bup 5 god i slicno pa cak i ja 3god..
P usti tudja iskustva jer ti uzimas bup jako kratko plus nista nisi pre toga uzimala a svi ovde koju su se skidali sa bupa uzimali su bar 10god neke opijate sto dop sto bup itd. Znaci mozda mozes i sa manje smanjivanja da ga izbacis skroz prvih 7 dana malo neke krize ali nista strasno posle je sve lakse probaj pa ces videti!
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

http://www.helpmegetoffdrugs.com/taper#form

EVO GA I LINK

Konkretno za ninocku, a i sve koji su na 2mg, to bi izgledalo ovako: http://www.helpmegetoffdrugs.com/taper_table
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Ninocka »

Hvala puno.. Pazi ja sam znala da ga ne uzmem po para dana osjetim nesto kao nalik laksem gripu . Problem je sto u mom gradu ne poznajem nikog ko je to prestao uzimati. Ili ga i dalje uzimaju ili su se vratili na staro. A dr, oni ovo propisuju a pojma nemaju sta daju. Dobro je sto nadjoh ovaj forum jer bi se vjerovatno spetljala i ko zna kad bi i kako ovo zavrsila. Aj sa srecom i meni i svima.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Ninocka »

E da, sad imam jos jedan problem. Ja nigdje ne mogu naci dvojke!!! Kako da lomim osmice na 0.75 0.13 mg . Citala sam ovu frajlinu metodu sa spricem ali mi nista nije jasno. Evo isprintala sam tabelu i sad rokaj 48 dana :shock:
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Joooj pa zajebano je ako imas osmice definitivno no mogu reci da su one meni i slabije recimo 1mg od osmice mi nije uopste isti kao 1mg od dvojke, ne znam zasto ali nije i mnogi se slazu sa tim sad ko zna. Valjalo bi da nadjes dvojke a ako ne onda probaj to sa spricom pa polako , ja sam par puta prestajala da uzimam bup cak sam prosle god prošla tu krizu kao oko 6 dana nije mi uopste bilo strasno samo sam morala piti nesto za spavanje i imala sam po 2 trodona svaki dan i nisam osetila maltene ali cim sam se vratila kuci opet na staro ... kao videla sam lako je skinuti se mogu ja to uvek... a u stvari fizički deo traje kratko nego se svi zale na ono posle a to je taj pishicki deo ali kao sto rekoh to su ljudi koji su godinama bili na raznim opijatima u tvom slučaju to uopšte nece biti tako nista ne brini! Mozes ti i odmah sa pola mg da probas da ga izbacis pa ces videti inace prva 3 dana se on zadrzava jos u organizmu pa je kriza tad maltene nepostojece tek cetvrti daj je onako bez veze bas ali kazem opet nista sto ne moze da se izdrzi kao sto ti napisa, kao neki grip. A i ove god sam bila 5 dana bez.bupa i to na suvo i izdrzala sam cak moze da se seta i izlazi to je cak i pozeljno samo sto manje u kuci ali eto i tad me je vec prosla ta neka kriza u stvari ovako se osecas cas ti je vrućina cas zima, cas se znojis pa se smrzavas, kao da imas temperaruru, osim toga ima neke nervoze u mišićima najvise nogama i zato je lakse setati sto.vise ja sam cak svaku noc spavala jer sam dosta setala. Zaista moze da se podnese a ako nemas bas neke bitne obaveze jos i lakse , tipa posao i dete... u tom slučaju je teze!
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Ninocka wrote:E da, sad imam jos jedan problem. Ja nigdje ne mogu naci dvojke!!! Kako da lomim osmice na 0.75 0.13 mg . Citala sam ovu frajlinu metodu sa spricem ali mi nista nije jasno. Evo isprintala sam tabelu i sad rokaj 48 dana :shock:
Ninocka kako ispade 48 dana mislila sam da je manje! Ja sam isto po toj tabeli pocela s tim da sam ja krenula od 1.5mg e bila sam na 1mg 8 - 9 dana, a sad sam drugi dan na 0.75 imam jos valjda 5-6 dana na 0.75 pa onda dalje ! Bice dobro ako ispostujem plan !
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje sa buprenorfina na moj način

Post by Caty »

Na.jednom stranom forumu sam nasla nekoliko iskustava skidanja sa bupa, e sad svi hvale tog Roberta i njegov način, da sad ne kopiram link, ukratko pise da se doza spusta za 25% od trenutne i to 4 dana treba biti na toj manjoj dozi i ako za tih 4 dana nema nekih kriza onda nastaviti sa sledecim spustanjem.. ako ima, moze da se uzme 0.25 ili koliko.vec zavisi od doze, pa da se sutradan nastavi opet 4 dana sa tom dozom. On je spustao do 0.5mg a onda je poceo ovako: jedan dan uzme 0.5 pa jedan dan preskoci, zatim opet jedan daj uzme pa dva dana preskoci, jedan dan uzme pa 3 dana preskoci i 1 dan uzme a 4 dana preskoci i to je kraj! Sad naravno to.je neki.brzi nacin pa kako kome odgovara neka radi.
Sustina je da se doza spusta za 25% od trenutne a meni se svidja ovaj zadnji deo sa preskakanjem dana i mislim da cu na kraju to primeniti. Ja ću spustati doze za 25% a koliko cu se na svakoj zadrzati to ću sama odrediti na osnovu toga kako se osecam. I ja bih volela da se to sve szo pre zavrsi ali mozda mora sporije... ako mi bude ok 5 dana na 0.75 odmah posle krećem sa novim smanjivanjem i to 0.5. Tu cu biti dok se ne stabilizujem odnosno dok ne vidim da sam ok i bez krize bar 5 dana a onda idem na 0.33 pa na 0.25 obe doze po min 4 dana i onda pocinjem preskakanje dana, mada i ja.bih rado sa 0.5 odmah na preskakanje dana jer nekako mislim da nema.svrhe uzimati tako malo ali aj videcu vec necu nista unapred da pisem...
Post Reply