ostati čist

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
hip hop
Posts: 5
Joined: Wed May 31, 2017 12:09 pm

ostati čist

Post by hip hop »

Imam jedno pitanje...nakon vise od 15 god svega i svacega, mnogo alkohola, teske ovisnosti o subovima i diazepamima, alternativnom metodom skinula sam se sa svega. 2 god od kada ne uzimam sva ta smeca..ALI da sam znala da ce biti ovako tesko,mislim da se ne bi upustila u ovaj shit..totalna letargija,nezainteresiranost za ista..jedva funkcioniram..

ima li slicnih prica ovdje,kada cu napokon poceti zivjeti,ovo je too much za mene..
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: ostati čist

Post by Caty »

Svaka cast na uspehu, ja mogu samo da kazem da posle tolikog staza sigurno ne moze brzo da se vrati na staro, ali opet me cudi da to traje vec 2god, moj muz npr je zadnje dve god na bupu (kao i ja) ali on jos ne moze da ga izbaci , ima skoro 20god staza ... tako da ono, pojma nemam kako to Ide posle toliko vremena morao bi da se javi neko sa slicnim iskustvom. U svakom slučaju svaka ti cast za to i nadam se da neces posustati i vratiti se na bupove, subove, sta god.
hip hop
Posts: 5
Joined: Wed May 31, 2017 12:09 pm

Re: ostati čist

Post by hip hop »

ne mislim se vracat na staro, sve mi se zgadilo. imam problem s ljudima, ne mogu s nikim nista, nikakve kave,druzenja, svi mi idu na zivce, nakon duze konverzacije se doslovno cesto ispovracam...uzas. ma ne znam..cesto se sjetim da program u komunama ne traje dzabe 5 godina...pa se nadam da cu pocet funkcionirat malo po malo kako vrijeme odmice..totalna letargija, nista mi nije privlacno,nista me ne interesira..jedino sta me spasava je posao..

hvala na odgovoru u svakom slucaju..pozdrav
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: ostati čist

Post by noel »

Nakon dvije godine mozak se u praviliu potpuno oporavi od opijata... ono što je ostalo najčešće je nekakva underline psihička bolest, depresija/anksioznost/etc... Danas se uspješno liječi antidepresivima, možda bi trebao otići kod doktora na savjetovanje?
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: ostati čist

Post by Caty »

I ja mislim kao noel da su dve godine dovolje da se mozak oporavi od opijata ali ono sto ostaje je stvatan svet oko nas u kom su i svi normalni tj strejt ljudi nekad letargicni, sjebani, depresivni... problem je ako to traje i traje ali ono sto rece noel zajebi sve bolje i da uzmes neki antidepresiv nego da se tako osecas mada ja licno nisam pristalica ali nisam ni kompetentna jer ih nisam nikada pila, no kod psihijatra ili psihoterapeuta pa da vidimo sta ce oni reci i koji je uzrok tome. Ja kontam nakon 15god opijenog stanja , nebitno od cega sve, sigurno je tesko živeti strejt kod mene je problem što čim se smorim ili nemam prosto snage i energije ja znam da jedna tableta to resava odmah! Dok drugi ljudi cekaju da prodje ili imaju neke prirodne metode :) a mi mislimo da sve moze da se reši tabletom, alkoholom ili drogom za tili čas. Nadji neki posao radi nesto, kako kažu, dokoni um je djavolje igraliste (tako nesto) ja imam dete, obaveza po ceo dan i previse i za saf se nisam skinula sa bupa jps uvek ali ono nadam se da hocu i ja se plasim onoga sto sledi posle mada iskreno ocekijem mesec dva da se tako osećam a posle da se vratim na 'staro' mene najviše brine fizička kriza a jok to posle, o tome cu misliti kad dodje vreme ali ne mogu fizički nista da trpim sad jbg slaba sam
hip hop
Posts: 5
Joined: Wed May 31, 2017 12:09 pm

Re: ostati čist

Post by hip hop »

nesto cu vam reci. fizicka kriza je goli k.... napram onoga sta slijedi poslije...ja sam mjesec dana imala temperaturu, 3 mjeseca stvari nisam imala..ali opet govorim ,ono sta slijedi poslije je teska zajebancija..a ja cu se radije mucit ovako nego se predat opet farmaciji u ruke..zgadili su mi se i ne bi otisla po recept za nesto vise ikad..mozda za antibiotike eventualno.. :)
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: ostati čist

Post by oxo »

ako mene pitas, nikako antidepresivi, rivotrili i ostalo. osim ako bas nije neophodno

pomocice ti, da, ali ce ti trebati godine da ih se otarasis

ja sam ih pio kada sam se skinuo sa dopa, godinama, ali meni se pored droge dogodio neverovatan niz porodicnih tragedija. oni su mi pomogli da prezivim, ali takodje imam osecaj da sam bacio godine zivota

postujem ja svaciju borbu za zavisnoscu, ali substitucija je substitucija, antidepresivi su antidepresivi, i nista od toga ne moze da se meri sa potpunom cistocom
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: ostati čist

Post by Caty »

hip hop wrote:nesto cu vam reci. fizicka kriza je goli k.... napram onoga sta slijedi poslije...ja sam mjesec dana imala temperaturu, 3 mjeseca stvari nisam imala..ali opet govorim ,ono sta slijedi poslije je teska zajebancija..a ja cu se radije mucit ovako nego se predat opet farmaciji u ruke..zgadili su mi se i ne bi otisla po recept za nesto vise ikad..mozda za antibiotike eventualno.. :)
Pametno, opet kažem svaka cast i ja jedva cekam da se otresem ovog bupa i da budem normalna i strejt osoba i ovako sam kao normalna nemam mislim nikakvo zadovoljstvo niti rad od tog bupa nego samo odlazem krizu i skidanje no danas sam nasla neki sajt unela svoju trenutnu dozu i tu mi je izracunao neki kao plan smanjenja i skidanja do nule trebaće mesec dana da sidjem polako na nulu sad sam otprilike na 1.5mg ali necu sad o sebi, nego polako proci ce i to kazem ti svi se ljudi manje vise tako osećaju kad su strejt nije to nesto neobično sreca jmas posao pa jos ako se nadje neko za vezu, druženje i eto polako ispunis vreme i posvetis se drugim stvarima sve ce to doci na svoje sigurna sam! Pozdrav!
hip hop
Posts: 5
Joined: Wed May 31, 2017 12:09 pm

Re: ostati čist

Post by hip hop »

hvala vam ljudi. znaci mi ovo sta pisete. ne pada mi na pamet nikakva farmacija,iako znam da bi mi pomogla..radije cu imat doma biljnu apoteku :) a zaista ima puno razlicitih biljki koje puno pomazu..hvala vam polako cu iz dana u dan pa gdje stignem,stignem..
Post Reply