-Prvo pa HEROIN-

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: -Prvo pa HEROIN-

Post by yasujirozu »

metadon je zlo
User avatar
Jajajajaisamoja
Posts: 79
Joined: Sun Jan 22, 2017 3:17 pm

Re: -Prvo pa HEROIN-

Post by Jajajajaisamoja »

yasujirozu wrote:metadon je zlo
Ako si na održavanju onda je i zrak zlo ;)
Kad sve što droge, bolesti ovisnosti uključujući i nove tehnologije daju i uzimaju, sabereš i oduzmeš na kraju dobiješ da izabereš ON i OFF
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: -Prvo pa HEROIN-

Post by yasujirozu »

što znam - iskusniji pričaju kak je skidanje, znatno teže

ne tvrdim
User avatar
Jajajajaisamoja
Posts: 79
Joined: Sun Jan 22, 2017 3:17 pm

Re: -Prvo pa HEROIN-

Post by Jajajajaisamoja »

Teže jeste al' ne zbog same supstance već zbog količine i pravilnika o liječenju istom.
Da bi te doktori "izliječili" od heroina "moraju" podići dozu metadona na 75 do 100mg. Jbg. dužina liječenja je individualna i zavisi od samog pacijenta, ali zato skidanje doze prati obavezno i redovno "druženje" sa ovisnicima što je uglavnom kontraproduktivno i dosta teže nego seciranje 1 tablete u "sigurnom" okruženju.
Kad sve što droge, bolesti ovisnosti uključujući i nove tehnologije daju i uzimaju, sabereš i oduzmeš na kraju dobiješ da izabereš ON i OFF
lutalica
Posts: 64
Joined: Fri Feb 21, 2014 9:24 pm
Location: split

Re: -Prvo pa HEROIN-

Post by lutalica »

Tek sad vidim u sta sam se uvalila
.Pijem bocu dnevno.na takozvanom sam odrzavanju.ne zlorabim znaci nikad nisam bez.svaki dan imam tu bocu.Al mozak postaje kasa 3 godine ce biti u avgustu kako uzimam terapiju.i bolje je ne uzimati.
Kriza,agonija zivih mrtvaca!
Hustler-37
Posts: 72
Joined: Wed Mar 29, 2017 12:47 am

Re: -Prvo pa HEROIN-

Post by Hustler-37 »

Jajajajaisamoja wrote:Teže jeste al' ne zbog same supstance već zbog količine i pravilnika o liječenju istom.
Da bi te doktori "izliječili" od heroina "moraju" podići dozu metadona na 75 do 100mg. Jbg. dužina liječenja je individualna i zavisi od samog pacijenta, ali zato skidanje doze prati obavezno i redovno "druženje" sa ovisnicima što je uglavnom kontraproduktivno i dosta teže nego seciranje 1 tablete u "sigurnom" okruženju.
nemoj da pricas gluposti majek ti..o cemu pricas ti cuj 75 do 100 mg.prvo da bi dobio 100 miligrama metadona( to su dvije kutije moras da pises molbu ministarstvu zdravstva jer nijedan normalan doktor ti to nece dati da pijes dnevno) 40 miligrama metadona je dovoljno da ti skine sve krize a prvih10 dana ces sak i kljucati zato nemoj da lupate bre djevojci vi koji sve znate a veze nemate..daj mi dr.koji daje 100 mg bez dozvole ministarstva u BiH ja ti dam sta hoces...ja sam bio na metadonu 3 godine na 40 miligrama niakda nisam osjetio krizu i zelju za heroinom a kroz moje vene je proslo sto kroz tvoje nece da se nedaj boze drogiras jos 20 godina..molim te izvini na ovom napadu ali nemoj da lupate ili reci kako jeste ili suti..djevojka je sva konfuzna zeli da stane a ti joj pricas kako treba 100 mg.hepa ili metaodna da bi je skinuli s horsa..ja ti garantujem evo po zivot,najveci janer na svjetu neka zakrizira i ode na hep ili metaodn i popije 40 miligrama ako mu ne skine krizu ja ti dam sta hoces,a to sto mi narkomani hocemo kljucanje to je druga stvar..jos jednom soryy brate morao sam ti ovo reci radi sebe i svoje savjesti..vidim ovde svi lupaju i svi su dr.
vlada78
Posts: 37
Joined: Mon Feb 20, 2017 3:24 pm
Contact:

Re: -Prvo pa HEROIN-

Post by vlada78 »

Prvo da pozdravim sve prijatelje i sve ljude na ovom našem nam dragom forumu. Čitao sam sve tvoje postove "lutalice" i mogu Ti reći da sam ja tj.moja malenkost imao sličnu životnu priču sa navlačenjem na dop kao i Ti, čak sam u nekim trenutcima potpuno se uneo u tvoju priču i na neke sekvence gde sam video sam sebe. Isto, jedina razlika je suprotnost polova između nas dvoje ovo ostalo 80% isto. Ja sam totalni antialkoholičar, džoint nikada (možda sam dva puta probao u životu) i jednostavno nevolim te radove njihove tako da kažem ali nevolim taj osećaj koji oni daju. Brzinu isto koliko sam je voleo toliko i nisam. Kristal(nepomenuo se) i daleko mu lepa kuća. Speed i ostala sranja jok. Sestro, ja sam isto tako kao Ti , bum pa hors ali pravi i to odmah. Čist sam 5-6 god. iskreno da Ti kažem, hvala Gospodu uspeo sam da kako tako izađem iz tog kola. Mene je zainteresovala Tvoja priča baš zbog toga, jer nije tačno kao što mnogi misle i veruju da ide prvo vutra pa ovo pa ono i na kraju heroin. Evo znači ja sam se našao kao i većina nas sa moje tačke gledišta na pogrešnom mestu, u pogrešno vreme i sa pogrešnim ljudima. Jer bio sam okružen ljudima i tada se družio sa istima koji su stalno sa sobom nosili AL-foliju i jurili taj dim koji su pravili podgrevajući foliju ispod. Ali ja sam znao neki puta odgledati i po dva filma dok su oni ispuštali cigarete iz ruku i stond,gde sam ja sto puta kupio te cigarete sa poda i začuđeno gledao u njih dok sam ih obsluživao voćnim sokovima i cigaretama. Neznanje i nepromišljenost se debelo plaćaju. Nikada mi nisu rekli Boga mi hej,batice ajde uzmi foliju i ajde nikada. Ali jedno veče hm...zašto da neprobam ko ga j...e(da prostite na izrazu) da osetim i ja to, da vidim zašto su oni spremni za kvoter ili lutku dopa na sve? Da li je to toliko dobro i vredno pomena. Da ne dužim stvar jer svi znamo za dalje šta se dešava, stim što ja u ovu priču uvodim i mog mlađeg brata itd. Roman mogu da napišem kao i većina tj.svi sa ovog foruma što su preživeli pakao. Jedina razlika je što ja metadon nikada nisam, smem u Boga da se zakunem i Hep. takođe ni probao.Trodone jesam ali ovo ruku na srce ne. Bio sam na bupu jedno vreme ali sam i njega uspeo da otkačim jer sam imao sreće sa pravim lekarom, ali nemogu da grešim dušu on mi je i spasao život. Negde sam čitao o tome sa prelaska sa metadona na buprenorfinsko održavanje i iz onih tekstova što su ljudi pričali došao sam do zaključka da je heroin limunada u odnosu na metadon. Sa tim stvarima nije se za igrati, nemam iskustva sa metadonom tako da sam tu nemoćan ali ima ovde baš dosta i iskusnih i pametnih ljudi koji će Ti sigurno pomoći a i otvorena si za svaki vid saradnje što je dobro za razliku od pojedinca. Sve najbolje od srca i srećno dalje. Pozdrav. ;) Pa se javi.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: -Prvo pa HEROIN-

Post by Caty »

Jes heroin limunada u odnosu na metadon, ali zato što se metadon ne primenjuje kako treba nego se zloupotrebljava, zavisnici hoće da se rade sa njim a ne da se leče, sve ljude koje znam da su na metadonu užasno su propali izgubili sve zube omrsali znači žive ih je pojeo metadon, a da ne pričam da evo rodjak moj muža to uzima ima svaki dan po jednu bocu plus se snalazi sa strane za još jer za dva dana spuca svih 7 boca odvali se toliko da ne zna ni gde se nalazi ni šta priča, niko normalan ne može da priča da njim , počeo da fantazira, da izmišlja neke priče u koje se toliko uzivi da misli da su prave, u takvom stanju naravno i krade redovno jer nije sposoban da radi niti bi ga ko takvog zaposlio, tako da jedino ako neko.hoće da koristi taj metadon kao lek, mada se na njemu diže tolerancija pa je teško ostati na jednoj istoj dozi, tako sam bar čula, a najveći narkoman koji se gudrira od srednje škole a sad.ima 40god mi je rekao da 2-3mg skidaju krizu kako god da si navucen, znači na.održavanju kad si strejt treba da uzimas najviše toliko, aj u krizi ako žreba toliko onda sigurno ne treba kad si strejt nego lepo kad se skine kriza da se polako smanji na milogram ali naravno kao što rekoh tolerancija raste u nebesa i nikad kraja ja bih na mestu lutalice počela da smanjujem metadon što manje na minimalnu dozu onda bih se tri dana sa lirikom skidala pa onda prelaz na bup, lek koji vraća u normalan život, nema rada, nego se živi normalno, i tako dok se ne stabilizujes inače će ti i decu uzeti nemoj se igrati sa tim,.imam drugaricu koja je morala roditeljima da.da sstarateljstvo nad cerkom koja se nagledala igala i spriceva kao nijedno normalno dete još.od malih nogu, sve to ostavlja posledicu na decu, i ko zna sad kakve će te posledice biti tek... nemoj to zbog dece raditi ona bar nisu ništa.kriva, nisu ona.birala majku, majka ih je rodila.i majka je jedna, ja čim sam saznala da sam trudna.počela sam sa.bupom i.to samo 1mg i tako sve vreme trudnoće i evo sad kad mali.ima.god ipo dana počela sam da se skidam.i sa njega nikad nisam mnogo uzimala znači max 2mg i jug nije lako skidanje još ce dugo trajati ali nije ništa strašno sa.bupa može lako da se skine ako se ne uzima.dugo i ako se ne uzima mnogo jer je 2mg ssasvim dovoljno sa njim nema rada ma.koliko.ga uzeo. To ti je moj savet lutalice sjebaces se sa tim metadonom više nego sa heroinom, to je legalna droga a neko kao ti može samo da je zloupotrebi ne sumnjam da se možda i rokas sa tim umesto da piješ, ako je u pitanju tečni metadon a ne.heptanon posto ovde kod nas je metadon tečni i ne znam.nekoga da ga pije svi se rokaju sa njim.

Samo da se ispravim gde god sam napisala miligram (mg) mislila sam na mililitar jer.je.u pitanju tečni metadon. Ne znam kako je kod tog u tabletama.
Last edited by Caty on Mon Jun 26, 2017 1:52 pm, edited 1 time in total.
lutalica
Posts: 64
Joined: Fri Feb 21, 2014 9:24 pm
Location: split

Re: -Prvo pa HEROIN-

Post by lutalica »

Hvala VLADA78 .HVALA CATY .na podrsci.zao mi je sto nemam snage da nastavim ispovjest al mozda jednom...ja Caty sad u avgustu.3 godine uzimam metadon.znaci tekuci.nikad ga ne furam.niti sam u zivotu.i za ove 3 god. Ni jednom nisam ostala bez.jer pijem bocu dnevno i to ti je to.VLADA78 drago mi je da me kapiras javi se slobodno na privatnu poruku.izdrzacemo mi sve pa i ovo.ostajte mi dobro i veliki pozz. P.S. proklet dan kad sam uzela metadon.a bup mi ne odgovara pre agresivna.pa predepresivna pa euforija i to se vrti non stop.zato njega nikad.takodje ga nisam zlorabila.metadonu sam prisla kao liku.a on mi uze sve....
Kriza,agonija zivih mrtvaca!
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: -Prvo pa HEROIN-

Post by Caty »

lutalica wrote:Hvala VLADA78 .HVALA CATY .na podrsci.zao mi je sto nemam snage da nastavim ispovjest al mozda jednom...ja Caty sad u avgustu.3 godine uzimam metadon.znaci tekuci.nikad ga ne furam.niti sam u zivotu.i za ove 3 god. Ni jednom nisam ostala bez.jer pijem bocu dnevno i to ti je to.VLADA78 drago mi je da me kapiras javi se slobodno na privatnu poruku.izdrzacemo mi sve pa i ovo.ostajte mi dobro i veliki pozz. P.S. proklet dan kad sam uzela metadon.a bup mi ne odgovara pre agresivna.pa predepresivna pa euforija i to se vrti non stop.zato njega nikad.takodje ga nisam zlorabila.metadonu sam prisla kao liku.a on mi uze sve....
Cula aam sa je teško skinuti se sa metadona ali da ti kaze keti nesto, tri godine nisu strasne koliko je 10 i 15god a znas i sama da vreme leti, pomisli samo koliko dobijas ako resis da se skines pa sve i da se 3 meseca mucis, koliko ces dobiti time?! Povratices zdravlje i lepotu i sve sto si pocela da gubis verovatno, cela boca dnevno je PREMNOGO ja mislim da bih pala u komu pa ja sam uzimala max 2mg i odvalim se! Pitam se kakva si ti kada to uzmes?! Da li izgledas normalno ili razvaljeno?! Razmisli dobro iako se na metadonu ne moze realno razmisljati, vec si dosta godina u svemu tome, i krajnje je vreme da se to promeni jer to nije nemoguce! A dobices jako puno, u suprotnom ostajes na istom, samo ce vremenom postati sve gore i sve teze da se skines.... citala sam ovde neko je pisao da se jedna devojka skinula a nije ni znala a evo kako! Majka joj je svaki dan davala metadon i pocela tako svaki dan da smanjuje po malo bukvalno za nekoliko kapi ali svaki dan i to je tako teklo neprimetno da se na kraju skinula a da nije ni znala tako da psiha tu igra veliku ulogu ja bih sad ovo nekome ispričala da sam na tvom mestu i rekla da u nekom momentu počne da ti smannuje po nekoliko kapi ali da ne.znas kad i da ti nikad ne.prizna tako da bi i ti smanjivanjem mogla da se skines. Jos bolje ako.mozes sama da smanjujes,.cini mi se da.boca ima.oko 300 kapi pa sta je to da svaki dan smanjis.za 3 kapi eto tebi za tei meseca se spustis na nulu veruj da je moguće!
Post Reply