Skidanje s metadona - Maximova priča

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Auuuu Maxim druze,ma samo udri :D Citam i ne verujem,dal je moguce da neko posle toliko godina staza pise ovakve gluposti?On ujutru ustaje kao zec,a mi ovde sto muku mucimo smo indijanci,jer postoje razni nacini da se i mi budimo kao zecevi :D Dal ti stvarno verujes u stvari koje pises i da li je tebi to normalno sa obzirom da imas godina koliko imas i da razmisljas na nivou deteta?Za tvoje postove ovo je definitivno promasena tema..Ako ti smatras da si u pravu,onda nisi ni svestan u kakvim si ti ludacima :D
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

xxxana wrote:Auuuu Maxim druze,ma samo udri :D Citam i ne verujem,dal je moguce da neko posle toliko godina staza pise ovakve gluposti?On ujutru ustaje kao zec,a mi ovde sto muku mucimo smo indijanci,jer postoje razni nacini da se i mi budimo kao zecevi :D Dal ti stvarno verujes u stvari koje pises i da li je tebi to normalno sa obzirom da imas godina koliko imas i da razmisljas na nivou deteta?Za tvoje postove ovo je definitivno promasena tema..Ako ti smatras da si u pravu,onda nisi ni svestan u kakvim si ti ludacima :D
Ne planiram polemizirati sa nikim.
Ali zasto se netko tko nikad u zivotu poput mene nije provao bup pa da se 4 dan na bupu i vec 12 ak dana bez metadona od kojih sam prvih 7 prebrodio bez opiata tj sa lyricom....
Zbog cega mi se oci ujutro nebi otvorile kao zecu?
Koja je tvoja poanta..?
Ja ovdje pisem kako skidam fizicku krizu..
Kome se ne cita neka ne cita..
Ima li ovdje uostalom opcija ignore?
Zasto omalovazavate moj nacin skidanja koji nijr ni lagan a boga mi nije nesto da se patim... Jer sam tocno dozirao sto i kako cu piti?
Uostalom ti si zadnji kojem odgovaramm...
Ja picim po svom... I da... Evo nakon cetiri dana bupa i to prvi put u zivotu nakon ponavljam 12 ak dana odlucio sam ne popiti popodnevnih 1 mg bupa...
Vjerojatno se zbog toga necu ujutro probudito kao zec..
Ali koga briga..
Bitno da dodem do cilja... Zar ne?
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

I da dam svoje vidjenje ovog buprenorfina... Kojeg ponovit cu uzimam prvi put u zivotu i to tek evo 4 ti dan...
Po meni kao neki los kokain...
Nista posebno.... Ali za skidanje sasvim okej...
Evo bas sam sad otvorio svoju carobnu skrinjicu.. I nesto razmisljam...
Od utorka natrag na posao... Dakle jos sutra subotex...5 dana je i vise nego dosta.... Necu da se jos navlacim na to sranje... Ali da je pomoglo je.... onda natrag na lyricu nekoliko dana... Pa cemo vidjeti... To bi kao bilo vec nekih 15 ak dana bez metadona... Cijeli slijedeci tjedan bi tu na lyrici.... Obavezno jednu lyricu dmnuti prije spavanja...
Spavanje je dalko najbitnije...
Predmjevam da bi onda nakon cca 22-23 dana trebao biti okej... Fizicki naravno...
U boksu imam svega... Pa i trave...a nisam zapalio ne sjecam se... Jednostavno mi ne odgovara..
Kavu uopce ne pijem...
Dnevno sam na 4-5 cigareta samo...
I to je to...
Evo kako sam preskocio popodnevnu dozu bupa malo i se pocinje zjevati...
Napominjem da sam od dvije table popio samo jednu i pol tabletu... Ostalo neka stoji...
Kad sve ovo prode napunit cu konteiner koliko i cega sve imam...
Cujemo se sutra
vlada78
Posts: 37
Joined: Mon Feb 20, 2017 3:24 pm
Contact:

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by vlada78 »

Gospodine" maxxim" ,pratim Tvoje odgovore i postove onako iz prikrajka a naravno nezlonamerno. Jer sam imao utisak da si u nekim momentima (nemoj pogrešno da me shvatiš) kao da si na kokainu ili nekoj brzaljki mdm, speed,ex, nešto bez uvrede neopisivo (toliko samouverenosti,hrabrosti,odvažnosti ,prepotentnosti itd.). Omalovažavao si ljude što nije lepo bilo sa Tvoje strane ruku na srce, da kažem pisao si svašta .Vrati se malo unazad ako si se iole stabilizovao, pa čitaj šta si sve pisao. Koji je to posao gde mora mozak da ti radi 100 na sat? Svaki posao koji radiš mozak mora da radi 100 na sat. itd.i šta si sve pisao ovde. Svako od nas je bio džanki, i svi smo mi prošli sve to što Ti pričaš da mi nismo ni bili u planu kada si Ti već uzimao neko sranje ali pre ili kasnije nevidim nikakvu razliku itd. Prozivaš, neka se javi ko je bio čist 15 god.bez ikakvog recidiva? A sada ja pitam jel ima neko ovde na ovom forumu ko je toliko bio čist 15.god pa napravio recidiv ? Nema samo si Ti. Hvala Gospodu što si preživeo tu saobraćajku i što imaš to blago što imaš a to je porodica. Jer se sećaš mog "alternativnog predloga".Bio si toliko ubeđen i imao si poverenja u tu "lyricu" da moj predlog sa bupom kojeg si rekao da nebih ni štapom dodirnuo i šta sada.... Brate, pa i ja sam se gudrirao 12-13 god. efektivno, bio ranjen dva puta na Morini na karauli za vreme bombardovanja, izgubio sam oca, pukne mi slepo crevo i krene sepsa vadili mi sve iz stomaka pa vraćali nazad,bio u komi, dva tri uboda noža, lomnjena mi vilica i rebra itd. Meni je glupo o ovome i da pričam jer se zaklinjem u Boga i jedino u njega verujem zato ga se i bojim čak me i sramota ovo da pričam. Bilo i neponovilo se više ne samo meni nego nikome i nikada. Znači nikome ovde nije cvetalo cveće i mirisale ruže. Svako je nešto preživeo i nismo mi klinci koji Ti sole pamet, nego hoćemo da pomognemo, ne samo Tebi nego svakome koliko toliko bar iz onoga što smo preživeli. Ništa nemoj da se ljutiš jer ovo što sam ja napisao je sve istina. Moj Ti je savet za bup.ako si se stabilizovao na nekoj dozi, nemožeš da se navučeš( tj.možeš ) na njega baš toliko brzo ali što je najvažnije on će da Ti izbistri um i volju i želju za opijatima će totalno da ubaci u drugi plan. Tako da ćeš imati vremena da odlučiš šta je najbolje za Tebe za dalje. Posle zadnjeg uzimanja dopa ono što kažu 6h, ma kakvi čekaj duže baš krizetinu onu mušku pa pod jezik i što manje doze 1,5-2 mg max,baš ako te ošine ljudski penji ali dok kriza ne stane prvi dva tri dana i odmah smanjuj. Za to služe doktori ali pošto Ti nećeš kod njih biće Ti problem i recepti. Ništa nos, gan i te gluposti. Pod lizaljku pa laganica. Sa metadonom je još veći vremenski period za bup (sa time nemam iskustva ali mislim 48 h najmanje, pa tek onda).Za to služe lekari ali pošto Ti nećeš kod njih. Stabilizacija pa dalje opet laganica ništa na silu. Pregrupišeš se, nemoraš Ti da budeš na bupu pet-šest god. Videćeš i sam. Želim Ti sve najbolje u daljem životu i radu. Pozdrav i srećno. p.s. I nad popom ima pop. ;)
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

Rekao sam da cu samo pisati svoje iskustvo..
Sa nikim ne polemiziram... Niti hocu ni tu mi se da..
Neki padaju kao padobranci...
Koga interesira neka provrti zadnjih 10 ak stranica pa neka onda nesto pise.. Ovako trosite samo bateriju na mobitelu bezveze...
Ja i dalje picim po svom..
Koga interesira neka provrti zadnjih 10 ak stranica..
Koga pak ne interesira neka ne cita..
Na guranje se ne palim..
A pametovanje i popovanje ne trazim a posebno tepanje..
Pa cak vise niti ne trazim savjete ni tude misljenje..
Ovaj forum mi sluzi iskljucivo da pratim sebe po danima kako pisem..
Postove od drugih koje su duze od nekoliko recenica uopce ne citam...
Dakle ponovit cu...picim po svome... Koga interesira neka cita... Koga ne interesira neka ne cita...
Vrlo jednostavno...
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by sanela »

Maxime, evo sam odvojila zadnjih deset stranica teme u kojoj si počeo pisati, tako da možeš nastaviti pisati ovdje. S obzirom da nisi znao započeti vlastitu temu.
E sad, čitala sam što pišeš, nisam imala puno vremena da tipkam. Ja se nisam drogirala, ne ulazim u sve te mixeve raznih tableta s kojima se nastojiš skinuti s metadona. Tu ja mogu savjetovati samo da potražiš stručnu pomoć, jer forum nije mjesto gdje se traži savjet koje tablete s čim kombinovati, jer to može tragično završiti. Nijedna od tableta koje koristiš nije za igrati se. Bukvalno hodaš po ivici i zapravo zloupotrebljavaš sve lijekove koje uzimaš.
Ono što hoću da istaknem, uzimajući u obzir svoje iskustvo od 10 godina rada s ovisnicima u terapijskoj zajednici, kao socijalna radnica, ne ljekar, jeste način na koji razmišljaš i na koji pišeš. To što si ti završio fakultete, imaš firmu i porodicu u odnosu na ovisnost ne znači ništa. A znaš zašto ne znači ništa? Zato što ti nikad nisi prošao oporavak od ovisnosti. Ti se se samo prestao drogirati, a narkomanska ličnost nije doživjela promjenu. Tolika količina bahatosti, nezahvalnosti, neadekvatnosti u odnosu spram ljudi koji hoće da ti pomognu, a ti nećeš da ih čuješ jer ti to ne dozvoljava narkomanski stav "ja znam sve najbolje, šta mi vi imate govoriti" može dovesti do toga da se samo s jedne supstance prebacuješ na drugu i tako se vrtiš u krug. Ti si trenutno u svijetu iluzije, jer misliš da se "skidaš". Bez ozbiljnog pristupa liječenju i traženja stručne pomoći, tvoje skidanje je na skliskom terenu.
Ovo želim da naglasim radi ljudi koji će čitati to što ti pišeš, da ne bi pomislili da je tvoj način ispravan način. Tvoj način je pogrešan način, ali tvoj narkomanski ego, koji je preživio 17 godina nedrogiranja, ti ne dozvoljava da to vidiš.
Stručna pomoć u doziranju terapije, iskrenost prema sebi i porodici i dugoročna psihoterapija s nekim ko ima iskustva u radu s ovisnicima su ispravan put za tebe. Sve drugo je šuplja priča.
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by maxim »

Drobis li ga i ti sanela bezveze...
Rekoh da se skidam... Ako si citala....a kazes da jesi onda ocito nisi dobro... Ali ok...
Ja picim po svome..
Kome pase ok... Kome ne neka me ne cita... I o kakvom koktelu tableta ti pricas...pa. napisao sam i pise. Sa cim se skidam..
A lijecnicku pomoc mi nepada napamet traziti jer znam da doktori opce prakse su isto kap na placu... Veze oni nemaju..
Radim kako mi tjelo govori... A ja poznajem najbolje svoje tjelo..
I ponovit cu po stoti put.... Nikakav koktel tableta za skidanje ne koristim... Neki ocito da neznaju citati ili se prave pametni... Lijepo sam napisao sto koristim kada i koliko... I stojim iza toga da je to najbezbolnije skidanje..
I kakve veze ima ovo sa faxom..
Di sam se ja da prostis kurcio sa faxovima..
Pa i ava karabatic je zavrsila fax... I moja doktorica opce prakse ova nova... A zena jadna nezna di je suplja..
Tebi hvala sta si mi otvorila temu....
Ja sam se odlucio skinut i skidam se..
Neke zivciram sto mi ide lakse nego njima... A ti kao med. Radnik ili sestra ili sta li si vec mi ne trebas davat savjete..
Ovdje pisem da pratim sebe kako idem iz dana u dan..
Teoanje i pametovanje. Mi netreba... Pogotovo tebe..
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by maxim »

Tko se zeli skidati bezbolno neka me prati...
Znam sto radim... Vidit cemo tko ce pobjedit...
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by maxim »

Ai jos da trazim pomoc doktora i takvih kao ti..
Pa cinis me smijat... Najozbiljnije..
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by Frajla »

Hahahahahaha
Post Reply