KOCKAR u dusi to sam ja....

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
Bb0
Posts: 16
Joined: Sat Apr 15, 2017 8:40 pm

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by Bb0 »

Odgledah do pola pa me prekide nesto kasnije moram dovrsiti ali zanimljiv deluje i dosta poucan.Cuo sam za njega i da je najbolji medju tim organizacijama dal je istina ne znam al bas ga hvale.Dobar materijal da ne krenem ka tome u nekim slabim trenutcima :)
User avatar
basludfrajer
Posts: 53
Joined: Sun Feb 12, 2017 5:39 pm

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by basludfrajer »

aaa ne mogu da vjerujem sta se desilo,,u pm ljudi sat vremena kucam ispovjest i sad kliknem send a nisam bio ulogovan i sve izgubim u pmmm joj katastrofe,,nista odoh da spavam radim sutra...ako mi ne bude prevelika pegla sutra cu probati da se nakanim ponovo da sve iskucam...
User avatar
W.White29
Posts: 78
Joined: Fri Sep 28, 2012 2:49 pm
Location: RS

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by W.White29 »

Zanimljiva ti je tema,nisam sve procitao al cu definitivno.Tacno ko da gledam jednog poznanika haber je malo dreknuo prvenstveno od ruleta,sad se popravio.ne daj se!
User avatar
basludfrajer
Posts: 53
Joined: Sun Feb 12, 2017 5:39 pm

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by basludfrajer »

Hvala i pozdrav za tebe drug! Probaj uticati na havera kako znas mada iz iskustva znam da pametovanje kockaru nema apsolutno nikakve vajde.Rulet je definitivno najgori i najtezi oblik kockanja.To sam nazalost iz prvog lica zakljucio,i imao sam periode i dan danas imam lozenja i na aparate/bingo/tikete/kerove ali nista se ne moze porediti s ruletom.Jednostavno ima nesto u ruletu sto te zarazi toliko,da pocnes da ga sanjas i da mastas o njemu kako ces ga poslje posla ili kad budes imao love igrati.Pogotovo ako ides na uzivo rulet.Takodje covjek kada udje recimo evo na aparat koji je najopasniji poslje ruleta,recimo udjem ja na aparat s 200 maraka..Ja tih 200 maraka ne mogu izgubiti odmah,jedno okretanje uzima od minimalnih 21 fening do maksimum 4,2km.Tako da treba minimum pola sata da se "svuku" te dvije glave,i to pod uslovom da apsolutno nista ti ne veze za tih 30 minuta sto je procentualno mala sansa da se desi.Jos vise ovo vazi za recimo bingo,nekome je krug marka nekome 10-20 ali opet "zavala" na bingu se desava tek nakon isto nakon sat vremena i vise neprestanog igranja i pod uslovom opet da ne zakacis bar toliko da "kockas s njihovim parama(najveca laz)".A kakva je prica s ruletom? Kod ruleta je stvar sto je skoro uvjek neogranicen ulog,a teskom bolesniku od patoloskog kockanja se ne isplati stavljati sicu na boju,red,vecu manju pa cak i na serije...Tako da kod ruleta se odma roka ogromna svota i za 15 sekundi ces znati jesi li popusio tu svotu ili si dobio,mada u oba slucaja nastavices paljbu dok ne bankrotiras.A sada bih da otkucam pricu koju sam sinoc bukvalno sat vremena kucao i na kraju nisam uspio objaviti.Iako mi je pegla teska zbog dobrih ljudi koji ovo prate,zbog ovog momka koji ima pomisli o ruletu i mozda jos nekik dobrih momaka koji se nisu javili a prate ovu temu.Zbog njih cu otkucati opet sve, ne bi li iz prvog lica vidjeli da kocka nije nimalo bezazlena zajebancija i da je to veelika veelika ovisnost i bolest cija je opasnost veoma podcjenjena u danasnjem svijetu cak vise i od cigareta.

//uvod//

Da bih vam poceo pricati o mom nemilom susretu sa zelenasom,mislim da bih prvo trebao opisati moj zivot u tom periodu u poslovnom/finasijskom/privatnom i kockarskom smislu,da bi neke stvari bile jasnije.
Kakav sam zivot vodio tada?Pa ovako,konobarisao sam u jednom kaficu koji je bio daleko i od rupetine a boga mi i elitnog gospodskog lokala,jednostavno bio je normalica kafic gdje je uglavnom visila omladina srednjoskolci i studenti.Bio sam zadovoljan tim poslom u to vrijeme,ono malo se tacna vrti malo o sta ima gdje ste vi do po solje svima jel de ide odma,upoznajes djevojke sto ti bleje na kafama zezas se s rajom itd.Sto se tice plate radio sam za skromnih 450 km plus baksis(kojeg je bilo) al opet ova plata nije toliko losa jer sam ipak radio 15 dana mjesecno(dan radis od 7 do 11,dan slobodan).Sto se tice kockanja u tom periodu,kockao sam po sljedecem principu od kojeg bih rijetko odstupao.Kad bih radio dan,odmah bih ujutru kad otvorim lokal uz prvu kaficu i cigaru smisljao neke tikete dnevne da imam sta praitit valja citav dan na poslu...i naravno kako bi se skupljao baksis tokom dana,svakom prilikom bih trknuo do kladionice pored da uplatim jos nesto sto je u toku..i tako bi citav dan pratio utakmice i lupao tikete na poslu...bilo je tu svega znao sam i ukrasti iz kase da se vadim na lajvu,znao sam i zakidati na glupostima kao sto su kafa,limun itd da bih stavio na racun u kladionici ali eto, uvjek nekako bih se snasao i nikada nisam bio provaljen od strane gazde(dobar porodican tih miran covjek) da nesto muljam.Slobodnim danom sam imao naviku da ustanem u 11 najkasnije pola 12,skuvam si kafu drmnem je s nogu i odem na aparat ili rulet.Tako bih svaki slobodan dan koristio da se izigiram na svojim omiljenim igrama..Bilo je i zavala a bilo je i prolaza vise se i ne sjecam ma nije ni bitno,navece bih isao sa svojim standardnim drustvom na kafu....I tim nekim tempom sam funkcionisao neko vrijeme do jednog jutra koje je promjenilo sve kao sto pjesma kaze....
Imao sam slobodan dan,po obicaju spavao sam ali telefon me probudio oko 8 ujutru.Jooj kanala ba,garant gazda zove opet onaj glupaca(druga konobarica)smuntala nesto da ne moze raditi pa zovu da je mjenjam.To je najrelanija misao koja mi je mogla proci kroz glavu u tom trenu.Na prvi poziv se nisam javio jer tek nako "izasna" nisam jos smislio dobar izgovor sto ne mogu da mjenjam koleginicu koja je precesto bolesna i jos cesce "mora do grada vaditi neke papire".Medjutim na drugi poziv sam se odazvao,i s druge strane slusalice nije bila ni kolegnica ni gazda niti njegova zena.Nisam stigao ni da kazem halo ko je a sagovornik je vec krenuo da urla...Haaaloo baaa so se ne javljas papak,jel to spavas sviiijuuu tiii...ja konto ti radis nesto e moj "basludifrajeru" :mrgreen: nikad nista od tebe sviiiiiiiiiijuuu mii.....Dobro poznat glas i dobro poznat smisao za humor i podjebavanje se cuo s druge strane.Bio je to moj stari prijatelj iz skole,saucesnik u onoj prvoj ispovjesti sto sam kucao kada smo pronevjerili one uplatnice.On je brzo nakon mature zapalio odavde,tako da nismo se vidjeli duuugooo ali evo djavo je jutros opet u gradu i mene je ovako sabaile digao da ga pokupim na autobuskoj.Poluotvorenih ociju sam uspio ustati iz kreveta navuci pantole,zapaliti cigaru umiti se i krenuti prema njemu...Svijestan da je to prvoklasni kreten poput mene zaparavo i gori od mene,i da smo 4 godine samo jedan drugog gurali u provaliju otisao sam se naci s njime.Ipak su to bila luda ali za nas nezrele balavce srecna vremena.A opet ko zna mozda se promjenio uozbiljio,sve cu saznati za nekih 5 minuta.Sjeli smo na kafu u najblizi kafic a ja se sjetih stiha od ede maajke "Kad je nestalo meze poce prica bez veze".Prvih pola sata kafe prica je bila jaako jakoo teska...Svi dobro znate onaj osjecaj kad sretnete osobu iz proslosti nakon toliko vremena,pa svi hocemo da se pokazemo u nekom boljem zrelijem,uspjesnijem i srecnijem svijetlu nego sto zapravo jesmo.Takodje nema vise onih internih svakodnevnih prica niti zajebancija...sve se to mora probiti iskusnim,ozbiljnim namazanim pristupom i analizom sagovornika.E to vam je bilo prvih pola sata te kafe."Ma ja dobro je cuti bolje i to nego lezati kuci" "Ma ja samo raditi treba" dza bu ostale formalne rijeci su rafalale iz mojih i iz njegovih usta.Onda sam odlucio da presjecem ovaj smor od price ubacujuci u razgovoru dobru staru temu koja nas je godinama spajala a to je naravno kladionica.I ajde tako zapricamo se mi standradno u fazonu "pogodim deset parova cekam neke paragvajce u 2 ujutru" obori me celzi za 5 glava itd jos ni pomena aparata a ni ruleta...
Odlucio sam i to da srezem,pitao sam ga tako strucno udara li jos aparate ne davajuci sekunde trag da ocekujem pozitivan odgovor.Jer bio sam spreman na "ma jok batalio davno" da na to uzvratim sa "ma ja ba pamento,ni ja ga vala ne lupam vako kad bude tapla bacim 20 marka da se izigiram i to je to".Medjutim braco se otvorio i razvezao se kako se ne skida s ruleta,kako krade iz firme gdje vec radi stalno kako ovo kako ono...Iskreno sve vrijeme dok mi je pricao nisam skidao osmijeh s lica i mogu vam reci previse mi je drago bilo sto nisam iz tog cuvenog tria ostao jedini jado iz lukavice koji radi da bi kockao(treci lik je odavno krenuo ozbiljnim stopama sad ima i faks zavrsen i treba se i zeniti).Dovoljan je bio 1 pogled da skontamo da je vrijeme da platimo kafe i odemo na aparate bas kao u dobra stara vremena...Sjeli smo tako sabaile za masine po dogovoru da ubacimo samo po 30 km da se izigramo i onda idmeo kod njega u stan da mu pomognem da se raspakuje i sredi odavno prazan stan.Tih 30 km se ubrzo pretvorilo u 150 km u jednoj i 150 km u drugoj masini.Mene tu pocinje da smara aparat i predlazem da sidjemo s tog sranja,da idemo na rulet znam ja gdje ima dobar rulet u gradu i tu cemo se i izvaditi i napraviti svotu.A kad smo stigli na rulet hahaha jojjj...pa ljudi to nije bilo ni kockanje,ni igranje ruleta ni vadjenje iz minusa to je bukvalno bilo neko takmicenje u pohlepi.Bukvalno tako,kao da smo se takmicili ko je pohlepniji kockar.Kad bi ja ulagao na nesto 30 on bi 60,kad bi on 100 ja bi 200 i sve tako do finasijskog kolapsa.Izlaze 2 havera ljuta iz kockarnice ja na nuli on na nuli s tim da je on dosao sa 700 maraka ovdje,nesretnika roditelji poslali da plati majstore za neke popravke u tom stanu plus da ima da se zajebava 2 dana po sarajevu,da izvadi neke papire i da se vrati kuci.Ali braco je to sve slupao za nepuna 2 sata od dolaska u ovaj grad.S obzirom da sam i ja bankrotirao puko svu lovu do plate,nazvao sam gazdu i zamolio ga da mi da 300 maraka unaprijed od plate da mi hitno trebaju pare fol moram kola popravljati ovo ono...Tako i bi...Eh pa tih 300 se jos brze sprzilo 100 na lajv,sve ostalo u aparat...jebeno vadjenje najgore nesto evo sav se jezim kad pomislim na to,,da mogu kako se smiriti kad prokockam pare ja bi uspio u zivotu al ovo vadjenje kad krene ja ne znam....
Sta sad jarane ja zgemblo sve do plate,90% plate koja ce bit tek nekad tek po izlasku iz te druge kladionice ja postajem svijestan da ja sam frontalni kokuz maltene naredna dva mjeseca.Plus sranje koje je ovaj napravio.Nista otisli smo do moje tetke popili kafu kod nje ogrebali joj koju motanu cigaru i iznudio sam od nje nekih 20ak maraka.A sta je 20 maraka na onoliki minus,,,ne treba ni pominjati kojom su brzinom te pare otisle...ali vjerujte da su one taj dan mi najteze pale jer ipak su od tetke a ona je dusa od zene...
E sad tek pocinju kanalcine ovo do sad je sve bila djecija igra...Okrenuli smo citav moj imenik,javili se kurti i murti na fejsbuku ne bi li izvarali kakvih para...ja sam tada vec uveliko bio poznat kao neodgovoran prema vracanju dugova i svi su dobro znali zasto posudjujem.Tako da nista od toga nije urodilo plodom.A onaj hinjavac se naravno nije nista cimao da posudi pare,sve pod izgovorom da nije ni s kim u kontaku dvije godine dje cu ba ha hu sve bi to pilo vode da nema rodbine kolko hos ovdje.Al haj...Mulili smo ukanalisani tako do jedno 4 sata a meni se sve vrijeme po glavi motalo zelenasenje...nasulso sam se dosta vala prica o njima,mogao bih preko 2 osobe najvise se spojiti s ljudima koji se time bave...tjesilo sam se time da nema kockara koji se nije susreo sa zelenasima u zivotu,,da cu moci to vratiti da ovo da ono...sat vremena sam cutao i razmisljao o tome dok je ovaj lupao nebuloze i pustao muziku...dugo sam se lomio dal da mu predlozim to jer pazite...Nisam ja budala.Znam kad bih samo pomenuo rijec zelenasi da bi lik mogao citav dan mi govoriti hajde hajde zovi zovi baa vratiecmo stoposto.A znam s kakvom nepouzdanom osobom se upustam u takvo nesto.Znam ja njega dobro znam i da ode za 2 dana,a ja ostajem ovdje i da me moze samo tako naguziti za svoj dio duga.Ali ipak i mom dupetu se stislo tako da sam mu i rekao da cemo to uraditi.Da skratim malo pricu kako smo do broja dosli hu ha uglavnom nasli smo se nakon sat vremena bilo je oko 17 00 kad smo se nasli s likom i otisli na jednu zabacenu lokaciju.Kada govorimo zelenas nemojte odamh stvoriti predstavu o ovom nasem zelenasu zvacemo ga "Milan" u daljem tekstu kao nekom tati grada,mafijasu sa 10 ubistava i 20 godina robije iza sebe.Jednostavno bio je to covjek jak ko crnja zemlja,uvjek spreman na belaj i tucu i s jakom ekipom iza ledja.Sljakao legalu neku al skontao da ovako moze mlatiti pare ako se ne eksponira i ne kurci puno.Nas dvojica smo imali dogovor da posudimo 1500 km.I drzali smo se toga sve dok Milan nije izvadio gutu prepunu para i rekao koliko vam treba momci.A ja kao i svaki kockar koji se lozi na lovu kad sam vidio tu gutu ko da sam orgazam dozivio i momentalo sam izustio 3 milje maraka.Hoces ti to moci vratiti? Rece Milan.Ove rijeci su me malo destabilizovale prije svega jer se obracao meni u jedniji i gledao me direktno u oci,s druge strane frajer je postavio pravo pitanje hocu li ja to moci vratiti? "Ma hocemo ba nista ne sikiraj za mjesec su tvoje za toliko mozemo da smo mutavi" to je moj obrambeni mehanizam uzvratio.Pazite sada ovog marketinskog trika od strane Milana.Evo ovako onda stoje stvari ako kazes da za mjesec mozete vratiti.Posto znam tebe ovako iz vidjenja ovog momka ne znam a i prvi put suradjujemo mozemo se ovako KO LJUDI dogovoriti:Ako uspijete za 7 dana da mi vratite novac donosite koliko ste i uzeli (3milje) ako ste u mogucnosti naravno niko vas ne primorava za 14 dana da vratite trazim vam samo 3300 eto cisto da i ja budem nesto dobar,razumite i mene nije mala svota...Eto vi kazete da mozete za mjesec,znajte da vam je tada kamata milja znaci 4 hiljade trebate donjeti jbg takva su pravila tako je i prema svima,i raji svojoj kad posudjjem tako je blalba.Tolerisacu vam 3 dana preko mjesec ako predjete,sve preko svaki dan je dodatna stoja do najvise 10 dana preko toga stvarno ne mogu dalje i opet dodaje kako nije mala svota u pitanju i da ga razumijemo.Iskreno kupio me ovim trikom sa 7 14 dana,koliko je to namazan lik rodi ti nadu da mozes za taj period skupiti i tako ti ubije strah od kamete koji bi sigurno imao da nije ovo prije pomenuo i mozda bih na vrijeme odustao od poslovanja.I tako mi pristanemo na sve to on nam da pare i razidjemo se s njim.E izvinite ali moram se ovdje zaustaviti jako mi se spava a i ovo sve ponovo kucati je stvarno pegla bilo preko sat i po sve ovo pisem a price ima jos ovoliko valja sve to ponovo stvarno ne mogu u cugu da odradim to sad pa cu sutra.pozzz svima
User avatar
Ktuned
Posts: 3
Joined: Thu Aug 18, 2016 4:27 pm

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by Ktuned »

Cekamo nastavak
User avatar
W.White29
Posts: 78
Joined: Fri Sep 28, 2012 2:49 pm
Location: RS

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by W.White29 »

os vise ovo vazi za recimo bingo,nekome je krug marka nekome 10-20 ali opet "zavala" na bingu se desava tek nakon isto nakon sat vremena i vise neprestanog igranja i pod uslovom opet da ne zakacis bar toliko da "kockas s njihovim parama(najveca laz)".
Joj bingo jebo majku treba nobela dobiti onaj ko izmisli tu prevaru,alo buraz racunar izvlaci brojeve softver j.beni koji na dan izbaci 20% para koje su usle a 80% najmanje ostaje u kladionici.A ljudi jos gori... teorije zavjere koji brojevi stalno izlaze koji ne izlaze,koje boje sloziti.I ja medju njima opet skoro svaki dan bacim marku0dvije na to govno vise ko folklor neki postalo cim se popije sta cemo radit`ajmo na tombolu,`ajmo na bingo...
User avatar
basludfrajer
Posts: 53
Joined: Sun Feb 12, 2017 5:39 pm

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by basludfrajer »

;) pa too brate nobela za prevaru decenije,samo skontaj podatak da su oni horde od 10ine hiljada ljudi oba pola u zrelim godinama nakacili na to iako ti ljudi prije toga nisu krocili u kladionicu..kad skontas kladza ti prodaje parce papira za marku hahaha izbleji 2 sata u kladzi uzmi sabiraj uplate prisutnih samo u ta 2 sata zavrtice ti se u glavi hahaha...poz za tebe drug ja sam na nekoj pumpi pijem kafu na poslovnom sam putu tak da kucam se kad ugrabim vremena i privatnosti pozz svima ps zamisli tek koja je pogibija tek razzviti teoriju za pobjedu ruleta i razviti stras i ljubav prema tome ..
MIKAINA1993
Posts: 5
Joined: Fri Feb 10, 2017 10:48 pm

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by MIKAINA1993 »

...
Last edited by MIKAINA1993 on Thu Apr 23, 2020 9:06 pm, edited 1 time in total.
breakdown
Posts: 66
Joined: Fri Apr 08, 2016 2:13 am

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by breakdown »

basludfrajer wrote: ... zamisli tek koja je pogibija tek razzviti teoriju za pobjedu ruleta...
martingale ?
da li je dozvoljena u nasim kockarnicama ?
nije život poljem proći
Hustler-37
Posts: 72
Joined: Wed Mar 29, 2017 12:47 am

Re: KOCKAR u dusi to sam ja....

Post by Hustler-37 »

frajeru iz lukavice jesi ziv...nema te javi se nemoj da te ganjam po lukavici po kockarnicama hahaah..samo da vidim jesi dobar i kako napredujes..radis li ..javi se druze bar tuspas na sve nas i vozdra.. :D :D :D :D
Post Reply