Skidanje s metadona - Maximova priča

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

noel wrote:
maxim wrote:Liryka je zakon...
maxim wrote:Uzmem ukupno 600 mg lyrike i ovo je nevjerojatno...
maxim wrote:Hvala onom tko je izmislip lyriku..
maxim wrote:Liryka je zakon i najbolji likek ikad..
maxim wrote:Volim lyriku....
maxim wrote:Lyrika mi je spasila zivot i zato onom tko ju je izmislio dizem spomenik....
maxim wrote:Volim lyriku.... Najbolji lijek ikad... Zakon... Vauuuu... Mjauuu
maxim wrote:Ovo je raj... Majke mi...
maxim wrote:Ja se osjecam ja.... Radim... Igram se sa djecom i cuvam ih... Po potrebi skuham... Idem u trgovinu... Cak sam u pregovorima sa prujateljem da otvorimo zajednk firmu za koju bi radio kada bih bio slobodan... Radi se o nutickom turizmu... Tu sam na domacem terenu...
Hvala Lyrika... :)
maxim wrote:Danas je neznam koji dan... Jebe mi se... Ne brojim... To mi je uvjek bilo bezveze... Bitno da se u glavi dobro osjecam
maxim wrote:Vau lyrika...
Maxim, opet te upozoravam, budi oprezan s farmakologijom. Odmah da ti kažem, nisi otkrio toplu vodu, za Lyricu i njene efekte se zna već dugo vremena (i ja sam je koristio pri skidanju).

Ovo što ti trenutno osjećaš je tzv. honeymoon efekt, uzrokovan velikim dozama pregabalina , drugim riječima nadrogiran si i sve ti je divno i bajno (tu njenu euforiju bi mogao usporediti jedino s MDMA). Liječnici kad uvode taj lijek, kreću s dozama od 25mg pa lagano dižu upravo da bi izbjegli bombardiranje mozga koje ti trenutno radiš.... ali bez obzira, ta euforija, osjećaj moći, energije, komunikativnost, empatija i dr. "efekti" su zapravo samo nuspojave... vrlo brzo mozak napravi adaptaciju na djelovanje lijeka i sve to prestaje. U kakvom ćeš se stanju tada naći, ne smijem niti pomisliti... kako god, moli Boga da se ne navučeš na Lyricu, jer je skidanje teže nego s opijata i benzodiazepina zajedno; dugoročnim korištenjem pretvorit ćeš se u retarda (Lyrica je antikolvuziv, lijek koji umiruje hrpu neurona u mozgu i uveliko smanjuje kognitivne sposobnosti čovjeka).

Također, kad se prestaneš bombardirati s Lyricom, nakon dan-dva kad skroz izađe iz tijela dobro se čuvaj suicidalnih ideja, jer kaos koji taj lijek ostavlja za sobom je teško opisiv (govorim o dozama za drogiranje, a to su SVE doze koje uzrokoju feel-good efekt i euforiju).

Uglavnom, žao mi je što te moram razočarati... i ja sam imao sličan dojam kad sam prvi put probao taj lijek - čarobna pilula! Svi moji životni problemi su rješeni, uzimat ću ovo do kraja života i biti zadovoljan čovjek! (a sad mi stoji negdje u ladici i ne pada mi na pamet da je pogledam, a kamo li uzmem).
Cuj.... Smatram da nisi u pravu... Ja se bombardiram jer tako skidam krizu od metadona i tableta...
Iskreno... Osjecam se normalno i nikakvu euforiju ne osjecam...
Kako s i rekao imam samo dvije kutije i napisah da cu lyriku koristi samo u procesu skidanja...
Neznam za tebe... Ali mogu iz iskustva potvrdi da je lyrika najbolji lijek za skidanje..
Sto se tice skidanja navlacenja to nedolazi u obzir..
Uostalom ti koji si bio na bupu... Ja nikad... Znas sto on cini psihi... Ja ga stapom nebi dotakao...
Svatko ima svoje..
Pratio sam tvoj proces skidanja sa bupa..
Ti prati moj uz pomoc lyrike..
Ajmo vidi koji je bolji i bezbolniji... S tom da naglasim da nema bit zatvoren doma mjesec dana nego arbajt i scakodnevne zivotne situacije i obaveze..
Ako na kraju prolupan... Ajde da i to vidim... Volija bi iskreno da me malo udre... Iskreno mislim da malo prirodno neinteligentni ljudi da nekazem budale ili gluoani u zivotu bolje produ... Manje raana imaju... Mislim emotivnih..
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

P. S
Lyruka za skidanje sa bilo cega je zakon...
Neka pise ko god sta hoce... Ovo pisem iz vlastog iskustva..
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

maxim wrote:P. S
Lyruka za skidanje sa bilo cega je zakon...
Neka pise ko god sta hoce... Ovo pisem iz vlastog iskustva..
Iz kojeg to iskustva pišeš? S čega si se ti do uopće skinio da govoriš o iskustvu? Ali ipak si spreman davati savjete koje može pokupiti bilo koji naivan klinac što zaluta na forum? Zadni put ti pišem, stani na loptu, dobronamjeran savjet.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

Ma o cemu ti pises noel... Ti si bio doma zatvoren mjesec dana i skidao se..
Ajde radi svakodnevne obaveze i posao dok se skidas to je nemoguce...
Ono cak bi ti rekao nemoj mi srati...
Mislim... Jesi ti normalan uopce...
Cek.. Ja se skidam sa metadona i tableta i pri tom normalno radim..
Zasto omalovazavas moje iskusto od neznam koliko dana sto se skidam lyrikom..
Po cemo... Jesam se ja mozda navukao na lyriku..
Po cemu ti znas kakva je lyrika kad si i sam rekao da ju nisi popio ni cjelu kutiju....
Ja pouzdano govorim da lyrika skida krizu i to cak mrtadonsku...
Uostalom mislio sam da ces napisati neki drugi kurac a ne da ti meni kao sad solis pamet...
Netko tko je pet godina bio na subu sad meni soli pamet da desetak dana dok ne prode kriza ona najgora fizicka od metadona nije dobro piti lyriku... Ali zato jest kako je. noel. Napisao piti dobro misomor tj tramale...
Ono jebez zid noel bezveze...
Ja sam napisao da cu iznjeti svoje iskustvo skidanja sa metadona i tableta uz pomoc lyrike uz svakodnevne obaveze i posao......a ti meni nesto seruckas i a ja buduci da ne btokim ali zna da evo jos nije ni tjedan dana otkako sam poceo pitj lyriku....
Zasto te to toliko jebe ako kazem da je lyrika najbolji lijrk za skidanje fizicke krize od opijata..
Iza toga stojim glavom i bradom..
Ja sa se drogirao... Pio extazye i lumifole dok si ti i jos hrpa vad bilj u vrticu... Prosao sam tri komuna i 17 godina sam bio cist... U meduvremenu zavrsio dva faxa i nasao odlican posao koji nebi ni dobio da nevaljam...
I ti meni na kraju solis pamet i govoris da ja veze nemam ect..
Ok...
Ja cu pisati svaki dan ili kad stignem svoja iskustva...
Ajmo vidit koje je bolje iskustvo skidanja.. Moje ili tvoje... Pa neka to budr drugima poticaj za skidanje... Nikda nikog i nicije stvari nevalja omalovazavati.... Zapamti to... Iz iskustva ti govorimm....
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

Eto da se nadovezem... Tamo sredinom slijedeceg tjedna cu poceti reducirati lyriku... Kako sam i napisao imam samo dvije kutije... Kada otvorim drugu pocinje rapidna redukcija... Ori tome cu pisati kako se osjecam dok svakodnevno idem na posao..
Jos i dalje tvrdim da je ovo najbezbolnije skidanje ikad. Ajmo vidit kako ce zevrsiti.....
Mozda bude hop a mozda i trop... Jad sam u glavi hop... Vidit cemo do kad...
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Maxim, po tvojim postovima se vidi da si totalno konfuzan i euforican. Posto i sam kazes da imas iskustva pri skidanju i nekoliko komuna iza sebe trebao bi da znas da euforicnost nije dobar znak......

Tesko te je pratiti, preporucila bi ti da otvoris svoju temu. Te si na xanaxu te nisi pa si ga uzeo, pa nisi met uzeo neko vreme pa si uzeo .... nema sanse da pohvatam tvoju pricu
Noel je pisao o Lyrici tako da ti moze reci iz prve ruke a i da je lirika toliko dobra verovatno bi svima bila prepisana za skidanje.....
Naravno da treba da radis po svome ali dosao si ovde po savet i sada ne znas kako da se nosis sa savetima a najlakse je vredjati. I sam si rekao ne valja omalovazavati nicije iskustvo, a i nismo ovde da se takmicimo ko ima veci broj komuna skidanja, staza i faxova nego da pomognemo.
Eto ti moje iskustvo..... imas ga par postova ispod, i hajde da te izazovem pa da vidimo koliko ce ti trajati oporavak nakon svega toga
Pozdrav i nadam se da si na dobrom putu
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

@frajla
Pobrkao si loncice.. Ja se ovdje ne igram igre ciji je veci nego koji je bolji nacin fizickog skidanja..
Sti se tice xanaxa ako si citao moje pusanja vidio bi da ga nisam pio mjesec dana...
Ali otom potom..
I dalje stoji iza yoga da je Lyrika najbolji. Lijek za skidanje..
Ko hoce moze ko nece nemora..
I btw o kakvoj ti euforicnosti pricas. .
Ja se uopce tako ne osjecam... :?:
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Joooj ja sam zensko jbt hahaha zar ti moje ime ne kaze to:)
Euforicnost i konfuziju vidim po tvom nacinu pisanja, kao sto rekoh tesko te je pratiti.zar nisi napisao da si sada uzeo xanax?
Uspori malo, idi dan po dan i pisi o svome progresu ali otvori temu jer ovo je tema skidanje sa bupa.
Ja sam se skinula sa bupa bez dana bolovanja, bez trodnona lyrike xanaxa i ostalog
Sto znaci da je moguce
vlada78
Posts: 37
Joined: Mon Feb 20, 2017 3:24 pm
Contact:

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by vlada78 »

Pozdrav dragi drugari i sve najbolje. Poštujem svako Tvoje mišljenje gos. "maxim", i želim Ti sve najbolje kao i tvojoj porodici u daljem životu. Ja nisam imao iskustva sa lyrica-kapsulama,(kao npr. sa heroinom i ostalim govnima ) tako da nisam merodavan ni da pišem o njoj.
Gos."Noel"Ti je sve objasnio jer je čovek imao iskustva i zna sve.
Srećno i javi se kako je sa lyricom. :|
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

    Maxim hvala na.odgovoru ja lično ne.znam mi šta je lyrica
    Last edited by Caty on Tue Sep 19, 2017 8:35 am, edited 1 time in total.
    Post Reply