Skidanje s metadona - Maximova priča

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Skidanje s metadona - Maximova priča

Post by maxim »

Citam vas redovito pogotovo noela..
Evo kako sam ja koji ima sredjen zivot nakon 17 godina se ponovo vratio tamo gdje sam najmanje zelio.
Napisat cu samo uvodno par recenica cisto da ne padam sa marsa..
Prvi put sam otisao u komunu u italiju...jos 1995 godine..
Taman sam bio punoljetan..
Zavrsio program.. Vratio se... Zavrsio skolu... Opet se vratio na materijal... Opet odlazim u komunu 2000...zavrsavam ponovo program izlazim 2002 i vidi vraga... Super sam... Sve pet... Nikad vise bla bla..
Upisem fax... Zavrsim ga... Upisem drugi zavrsim ga..
Ozenim se... Dobijem djete i tamo 2007 pocinje mali problem..
Imao sam prometnu na motoru u kojoj sam se ziv polomio...skoro 6 mjeseci sam bio u gipsu..
Doktori diagnosticirali ptsp.... Prvi put dobivam xanax koji mi je sjeo fenomenalno... I tu pocinje moja avantura...
Jos dok sam se furao uvjek su samnom bile tablete..
Lumidol.. Amyzol... Apaurini.. I sve moguce dizalice i spustalice... Sjecam se kad sam otisao u komunu da su mi se ruke tresle nakon tri mjeseca... Nema na sta nisam bio navucen..
I da skratim... Pocinjem piti redovito xanax.. Uz to pusim travu godinama i uredno idem na posao..xanax.. normabel ...trava... Uz odgovoran i jako dobar posao koji i dalje imam tako sve do 2015...
Vracaju se bolovi neizdrzivi u ledjima i rukama i nogama i doslovno da mogu ici raditi posto sam sve provao od ibuprofena 600 pa na dalje srecem prijatelja koji je na terapiji metadonom i odlucim se uzeti od njega 20 ak komada..
Svaki dan po jednu.. Moram radit... Sve boli.. Nesiguran sam.. Bez xanaxa ni u zahod ne idem.. Nevolim okupljanje ljudi ni druzenje.. Povlacim se ponovo i sebe...
Naravno tolerancija se na metadon rapidno dize i nakon 6 mjeseci sam vec na 10 komada dnevno..
Kupujem na crno... Jer imam stabilan posao... Nesmije nitko znat.... Stres... Stambeni kredit... Ludila ziva... Svaki dan..
Polako shvacam da imam problem i to jebeni..
I to sve radi posla... A onda i kad ne radim gotovo je..
Trp se xanaxom... Heptima... Apaurinima... I savrseno funkcioniram.. Cak sam iznadprosjecno aktivan..
I da dodem do danas... Prije nekih mjesec i pol dana sam se poceo skidati sa metadona.. Uz redovan posao i odlazak svaki dan... Da i to je moguce...
U pocetku se posto sam zavrsio na 20 hepti smanjivam koristeci dop... I tako se navucem ponovo i na dop i na hepte... Jebem ti sve na svjetu... A raditi se mora..
Nemoram ni govorit kroz sta prolazim...
I tako evo malo hepti... Pa malo dop... Pa malo tramali... I tako u krug idem vec mesec i pol... Budem par dana na zutom... Pa par dana na heptima... Pa par dana na tramalima... Uz sve to i dalje pijem xanax i apaurine..
Jebem ti misa maloga sta sam napravio..
Imam super posao... Super zenu... Super djecu... Zavrsio faxove i evo me natrag nakon 17 godina..
I sta sad..
Nemogu na bolovanje..
Nemogu nikom reci sto mi je osim zeni i to ne u cijelosti...
Lagano financijski tonem i sve vidim gdje ovo vodi..
Najveci problem su mi hepti... Nikako da se skinem sa tog sranja.. Evo vec 6 dana sam bez hepti... Ali zato cetvrti dan sam se potpomogao dopom... I tramalima..
Jednostavno nemogu... A moram ici raditi..
Da dobijem otkaz ili ga dam odose sve u mp3..
Zivot je skup... Zena dica kolica....
I....
Ima li netko nekakvu carobnu formulu kako da se skinem.. A da pri tom ne izgubim posao... Jer tek tada sam na podu... Depra teska... Jos veca kad vidim sta sam si napravio.. Nisam vise mladic... Stalno sam u nekakvoj polu krizi sta od ovog sta od onog...
Da idem na bup... Nemogu... A i kad citam na pamet mi ne pada... A iskreno neznam ni kako da dodem na crno do njega... Mozda da mi samo posluzi za skidanje sa ovih sranja..
Dobro je sto sam reducirao hepte te nakon 5-6 dana osjetim kako me i samo 4 komada vrate u normalu..
Onda se prebacim na dop dva tri dana... Pa opet na tramale. dva tri dana i tako u krug... Jebate za popizdit stanje..
A ne da sam kukavica nego znam da moje tjelo nebi podnijelo nekakvo kriziranje od mjesec dva na suho bez iceg...
Vrtim se vrtim..
Jel ima netko nekakav kvalitetan program za skidanje..
Rekoh krecem se u normalnom drustvu... Imam normalan posao... Sve pet... Zivot poslozen kao sa filma...
Ali me jebe fizika..
Moje polomljene ruke i noge od prometne...
Boli sve za popizdit... Sta da radim jebote..
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

Samo da napomenem da vec 15 dana nisam popio xanax.. Pijem apaurine...
Cini mi se da je najbolje jos koliko god se suludo cinilo ovo sto cu napisati... Vratiti na zuto nekih 15-20 dana... I biti samo na njemu... Onda kada izadju ostala govna iz organizma uzet prvi dan nekoliko hepti i tako reducirat par dana...
Ali sve mi se nekako cini da mi pomoci nema... I to je ono sto me jebe najvise..
O nuspojavama da ne govorim i o libidu i tvrdoj stolici...
Sve znate...
Katastrofa..
Caki hepti najbolje odgovaraju... Nista me ne boli... Mogu raditi i nema onog tupila. U glavi kao dam me netko zatukao..
Ono sto me brine da tramale uopce ne osjecam..
Cak i kada sam ih prvi put popio.... I to dva od 100 retard..
Osjecam se lose..
Da odem na bup?
Skidao sam se u zivotu milion puta...
Kakav plan da sad napravim...
Ti si noel bio stabilan na bupu i krenuo u redukciju..
Kako da se stabiliziram?
Sa cim?
Heptima?
To je jedino sto mi odgovara... Ali opet cu dignit toleraciju i to ce otic u nebo...
Koja luda i glupa situacija...
Jel ima netko nekakav savjet... Plan... Program..
Iako sve znam... Ali treba mi nekakav plan kojeg cu se drzat...
Plan skidanja uz svakodnevni odlazak na posao i sve moguce zivotne stresne situacije.. I bolove koje imam..
Dali je to uopce moguce..
Pod hitno trebam nesto napravit..
Ovo stanje traje vec skoro dvije godine...
Sta da radim jebote?
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

I da napomenem... Sto god da uzmem ne izgledam razbiven... Doslovno da budem normalan...
Sa nicim se ne razbijam... Nesmijem.. Zbog posla i koncentracije..
Ono sto god da uzmem... Makar i dop... Uzmem tek toliko da hodam i normalno razgovaram..
Ono ne interesira me da budem odvaljen i da mi bude lijepo...
Zelim sam svoj zivot natrag....
Mogao bih na heptima normalno funkcionirati...
Zelom se sveha rijesiti i imam volju...
Imam zivot za kojeh sam se trudio i borio ga stvorit da bude lijep i sretan 15 godina i sada zbog fizike se uvalim u ovo..
Netko ce reci da tu nije samo fizika...
Ali jebote da mi je samo ici na posao i igrati se sa djecom a da me nista ne boli sve na svjetu bih dao
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

Evo sam jutros nabavio lyriku od 150...
Jutros prije posla tramal rapid od 100 i pola paracetamola forte od 1000....te sam sad uzeo dvije lyrike odjednom...
Bu... Nema krize... Nista ne boli... Nije da pjevam al okey je... Nema vise xanaxa.... Cak sam i aupaurine stavio sastrane... Za spavanje sanval...
Vidjet cemo kako ce bit kad izbacim tramal i kad ostanem samo na lyrici...
Jel idem u dobrom smjeru?
Moze mala pomoc!
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

I jedno pitanje.. U procesu sam nabave catapresana..
Sjecam ga se jos prije 20 godina... Zakon lijek..
Nego kako ce mi ici i dali uopce se ljube catapresan i lyrika?..
Po prirodi imam nizak tlak... Ali od ovih hepti a evo necu da brojim dane jer mi je to glupo ali mislim da je prosla sedmica dana srce i tlak gore dole.. Cini mi se da je ova lyrika to ublazila..
Smjem li uzet uz lyriku catapresan i kada i koliko...
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by maxim »

Moram pohvaliti ovu lyricu... Iako me sinoc bas zakucalo... Probudio sam se u 2 ujutro i pocela je voznja..
U 5 se dizrm na posao... U sebe imam jos 15 ak hepti..
Danas ce mi biti zesci dan na poslu... Vec je proslo 7 dana od kako nisam uzeo hepte... U meduvremenu dva puta dop i tri puta tramale... Zadnji tramal sam popio jucer ujutro..
Uzeo jednu lyiriku i dva hepta... Jednostavno sam se usrao danasnjeg dana da necu biti sposoban fizicki obavit isto sto i nisam..
O lyrici sve najbolje... Xanaxe i dalje ne pijem iako ih imam doma barem 5-6 kutija... Danas posto sam uzeo dva hepta nema tramala... Vrtim se vrtim.. Nikako da se stabiliziram na necem... A tako bi to htio...
Nisam vise pametan... Da se vratim ponovo na hepte? Pa da se na njima stabiliziram bez iceg... Dali da vratim xanax?...
Jebate dajte netko tko se kuzi u farmaciju i skidanje fizike....
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

Stari moj, ništa od tog tvog skidanja... samo ga brljaš, bolje se nemoj patiti bezveze... Kad se odlučiš za pravo skinuti javi se pa ćemo nešto smisliti.

I oprezno s lijekovima, Lyrica (pregabalin) je izuzetno jak lijek + potencira opijate, dodaj malo alkohola i eto ti zla.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

.
Last edited by Caty on Tue Sep 19, 2017 8:34 am, edited 1 time in total.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Danas sam malo čitala stare postove, ne sve naravno ali koliko sam stigla,.pre.svega svaka čast vama koji ste se skinuli sa bupa, meni je sad žao kada sam videla da su treći i četvrti dan najgori a ja sam ih vec pregrmela, i verovatno bih za još dan dva bila maltene skroz ok.
Last edited by Caty on Tue Sep 19, 2017 8:34 am, edited 1 time in total.
User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nicolo b »

Pozdrav Caty,na zalost i sam sam protracio preko 4 god na bupu,8mg svaki dan,nekad vise retko manje,mnogo sam imao problema pa i na 8 mg da se stabilizujem da budem pokriven ceo dan kako treba,to sam uspeo sa 4mg ujutru,4mg popodne....Ali ne znam sta da ti kazem,da ti ne pricam sad kako ali trenutno sam na 2 mg i manje,desava mi se cak i da svaki treci dan uzmem pa 2 mg ili manje,i tek skoro sam osetio koliko je stvarno jak bup i koliko su jaka ta 2 mg a tako sam olako godinama gulio 8 i vise mg totalno bespotrebno.....Na zalost,o asocijalnosti,bedacima,pa ajde i neki oblik depresije se takodje i kod mene pojavio,ajde mozda nije bas depresija ali sam primecujem da jednostavno sam se promenio,nesto sto bi me nekad nasmejalo sad gledam belo,drugacije su mi reakcije itd...
E sad ni ovo ti se nece svideti ali ja sam najgore od bupa osetio mozda 8 ili 9 dan,nisam verovao ali eto...Nije mi cudno,ipak 4 god svakodnevno po min 8 mg mora da izadje na videlo ali jbg kao i vecini,bilo mi je bitno da ne mislim na dop,zivot vratio u normalu,u stvari stvorio neku novu normalu i ziveo svesno zanemarujuci bup...
Nije dugo proslo i pocinjem da uvidjam posledice koriscenja bupa ali o smanjenju nisam pomisljao jer me ni te doze nisu bas pokrivale ali tek sad vidim sta sam uradio,par puta sam pokusao sa smanjivanjem ali nista...Kako god,kvrcnulo mi kada sam video gde me vodi dalji put na bupu,ispresecao kako sam znao i umeo i trenutno eto 2 mg na drugi ili treci dan zavisl i koliko kad me kvrcne rovac,zikra a najgore mi je kada mi se pojavi ona tupost u rukama koja me izludjuje...Ali...Toliko mi se smucila cela ta prica da pocinjem da budem spreman i na totalni presek,samo mnogo me izludjuje sto spavam minimalno i apetit relativno nikakav ali opet hocu da raskrstim sa tim za sva vremena....
Na zalost,ne mogu da krivim druge,sam sam kriv sto se u pocetku nisam informisao sta radi bup na duze staze a ima tema i starijih od 4 god ovde na forumu ali eto...Moji doktori cak i danas tvrde da bup nema negativne strane pa cak i da ne stvara vecu zavisnost...A tako me je prevario i ususkao u normali ali ne mogu ni da kazem da mi nije pomogao,ne meni nego mnogima,da nije njega ma ko zna gde bih bili ili ne,ali eto najveca kobna greska je polazak na odrzavanje bupom bez plana,bez organizacije,koliko dugo ga koristiti,kada je covek spreman da pocne sa smanjivanjem...Meni licno je bila potrebna realno dobra godina da sve legne na mesto,da se sve vrati u neku normalu,balans bez veceg rizika da se vracam na zuto jer sam vec za tu godinu bas izgradio nesto toliko dobro i pozitivno i bas bih dosta izgubio kada bih se vracao na stare staze a i potrudio sam se da dobar deo zakljucam da se ne mogu vratim i da hocu....E sad to sto sam izgradio te prve godine,poceo sam i da rusim u drugoj godini neverovatno ali uz pomoc istog bupa,koji je poceo da izbacije svoje pravo lice....Tada pocinje da mi se desava manje vise vecina stvari koje ti opisujes ali eto,meni ni tada nije se palila check lampica da organizam pokusava da kaze da mu je bupa dosta....
Pisao sam ovde da se ne ponavljem ali bas sam dosta sugerisao doktorima,sta kako,do kad,samnjivanje ali odgovori su bili banalni,kada sam umesto 8mg,zamolio da mi prepisu 4x2mg,zbog samnjivanja i preciznijih doza,odgovor je bio"Pa to nema sanse,kako vi to mislite na svoju ruku,tako se lakse diluju tablete imate ih vise ?! Sou,ja ne verujem sta cujem,malo kasnije zamolim da mi umesto 8mg,izdaju recept na 6mg,da hocu da smanjujem,odgovor"Pa kako vi to na svoju ruku,pa morate da dodjete na odeljenje da lezite par dana da mi procenimo da vam je to dobra doza...Ej to mi kazu ljudi koji me ne pogledaju kada mi izdaju recet a to bi zvanicno trebalo da bude kontrola i pregled....Tu ukapiram da oni imaju cilj da nas samo kljukaju sa bupom i niista vise.Cak i test kada radim,test ne mora da sadrzi proveru na heroin,ili bilo sta drugo,samo na buprenorfin,njima je bitno da ja cuclam bup a da li se sibam sa jos ko zna cime i nema veze.Vidim da ipak i pored jedne bas ok doktorke,koja se stvarno i interesovala za stanje,i izlazila mi u susret ovako,onako ali kada se pomene smanjivanje,vidi se da se nervira sto negde ne sme da mi kaze kako stvarno jeste...
Tako igrom situacije,nekih dogadjaja,prsnem i odlucim po svaku cenu da ostavim bup,iskreno i sad sam previse smorio ali jos i nisam spreman da detaljno sve napisem jer jos nisam ni ugasio celu pricu ali eto,sad mogu da razvucem jednu 8icu na 7 dana,i bas uskoro hocu a i moram iz nekih razloga da skroz prekinem....Toliko vremena a nisam uspeo da provalim tezinu cele price,koliko je 1,2,8 mg,a najbitnije sto svakoj osciaciji u uzimanju je potrebno vise dana da se odrazi na organizam i psihu,o tome ti mnogo moze reci Frajla,Noel pa i jos dosta njih ali ne znam ko trenutno prati forum ali za njih znam da su uspeli da izadju iz price i da vise znaju o buprenorfinu i posledicama od celog psihijatriskog konzilijuma...
Raskenjao sam se mnogo a pokusavam da ti kazem da bas disciplinovano moras da smanjujes,prvi nisam verovao 8 i 9 dan sta me snaslo,najbolje isprati Frajlin maraton,ona je izgurala sve u hodu,znaci bez nekog veceg kriziranja ali to je trajalo malo duze,ja za tako nesto nisam bio spreman pa sam se odlucio za i malo ostrije a i iskreno kao da sam i hteo da kaznim sam sebe gde sam dosao sa tim bupom...
Iako jos nisam skroz raskrstio ali vidim ipak nesto svetlije,vratila mi se zelja da se vidim sa nekim dragim ljudima koje sam ignorisao kao kretencina zarobljen na bupu,imam zelju da prosetam,nije idealno,javlja se ona odvrtna tupost,nekad i depra ali i pored toga vidim da mi je lakse i sve vise mi se izlazi iz svega....
Nemoj neko pogresno da me shvati,bup je lek koji mnogo moze da pomogne ali veliko ALI je znati pre upustanja u igru sa njim sta se hoce postici sa njim,7dnevno skidanje,neko odrzavanje ali koliko dugo,po meni godina je max,sve duze od toga posle pravi ogroman problem u oslobadjanju istog...Ali mozda godina nije dovoljna mnogima da se stabilizuju,da se ne vrate na stari put...A jbg na zalost znam ljude koji nemaju nameru da ga ostave,jednostavno to nesto mora da bude prisutno ili sve ide odmah na dno....
Ne kazem,nema garancija,mozda se i meni desi da se nekad upecam opet ali trenutno toliko imam toliko lude neke zelje,volje,besa da se oslobodim i da platim punu cenu za to...Znam delimicno koliko me je gudra kostala u zivotu i ljude oko sebe,sada postajem svestan i za bup,naravno pored svega nikad nije idealno a zasto da mi bup presudi,pa bre ni na more kao covek nisam mogao da odem jer mi nisu hteli izdaju za vise od 7 dana,nikada nisam imao pozitivan test,nikakav problem,koliko sam puta otputovao i sam se vratio da podignem recept....Toliko neznanje i nerazumevanje ovih kvazi doktora mi je stvarno odigralo veliku ulogu da zamrzim sve sto ima veze sa njima,ima izuzetaka ali oni su nemocni i pored njihove bas dobre volje...
Sad je bas previse,koga sam smorio i izmorio jbg izvinjavam se ali malo da se izjadam i da probam da koliko bilo pomognem,i nadam se da ce ti se javiti Frajla,Blues,Noel ljudi koji su enciklopedije za bup,kod kojih neces naci los savet,neki su od njih i 10 god proveli na istom...
Po meni bup je malo zahtevan,da sam se malo bolje informisao mnogo bih lakse izgurao prve i druge godine ali bup stvarno zahteva za bezbolno skidanje dosta preciznosti,zivaca,planiranja,bas sve ono sto sam ja licno izgubio zadnjih godina,jedino me sad vozi taj inat i nadam se da cu uskoro se javiti i ponosno reci da sam obrnuo igricu ali otom potom...
Sve najbolje i puno srece svima u svojim borbama a i do neba hvala Saneli i ljudima sto ovo odrzavaju zivim,znam i dosta ljudi koji nisu registrovani a mnogo im je pomogao ovaj forum a najmilije mi je kad se ovde obrate ljudi koji su se izborili za svoje i pored toga su aktivni pomazu drugima koji su u problemu...Dosta sam se nagledao ljudi koji se pa i kao malo srede ali pocnu da ignorisu celu pricu i taj svet,kao da nisu bili tu,ok,mozda im je tako lakse ali bas me oduseve glave koje isplivaju iz svega ali opet umoce glavicu da bi pomogli jos nekome,prvi sam ja ovde nasao nesto sto nisam ni kod drugara,ni kod lekara a ni u svojoj porodici,mislim ko moze bolje da nas razume od ljudi koji su plivali u istom blatu i hvala vam do neba!
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
Post Reply