MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Post by sanela »

Željko86, ako te ova tema isprovocirala da napišeš sve ove stvari koje si napisao, onda je dobro da je ovdje.
Ovdje su nekad pisali ljudi koji nažalost više nisu živi. Borbe koje su vodili i crnjaci koje su opisivali su ostali iza njih. Ovdje, na forumu, jer ih možda u stvarnom svijetu niko nije imao ili želio da čuje. Tu smo bili mi.
Hemfri je više puta banovan s foruma, prijavljivao se i pisao pod različitim nickovima, način na koji piše i sadržaj napisanog je takav da ukazuje da njegov problem nije samo ovisnost. Prijetnje suicidom su se dešavale i ranije. Nažalost, mi nemamo mogućnost da utičemo na to šta će on uraditi, niti možemo procjenjivati da li su te prijetnje istinite ili lažne. Kakogod bilo, ljudi koji prijete suicidom, nažalost, i uspiju u svom naumu.
Ovu temu, kao ni slične ovima, ne mogu i nemam pravo da brišem, jer je ovo slika o tome šta se dešava u nečijoj glavi usljed načina života koji vodi, usljed netraženja pomoći.
Ako neko zna Hemfrija bilo bi dobro da ukaže nekome na njegova razmišljanja i da bude s njim u kontaktu i motiviše ga da potraži stručnu pomoć.
Suicid nije rješenje.
Ovo što si ti o sebi napisao je pozitivna priča koja je protuteža negativnoj. Ko hoće da nađe izlaz, naći će ga u tvom postu, a ko neće, slijediće put tame. Zbog svog puta koji si izabrao i truda koji ulažeš da dovedeš život u normalu, bilo bi odlično kada bi, kad dođeš na forum, napisao nekoliko rečenica o tvom razmišljanju sada i problemima s kojima se susrećeš. Često ljudi misle da samo oni imaju neke probleme i da se neke stvari samo njima dešavaju. A istina je da su neki problemi sastavni dio života i nemaju veze s ovisnošću. Kao gubitak blizanaca u trudnoći, smrt sestre... To su teška iskustva i zahtijevaju vrijeme da se prerade i prebole, a ostavljaju ožiljke na duši.
Hvala ti što si odvojio vrijeme i napisao ovaj post.
Ibogain Terapija
Posts: 19
Joined: Sat Aug 20, 2016 6:58 pm

Re: MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Post by Ibogain Terapija »

Ja sam učinio slanje poruke, nadam se da će odgovoriti na poruku.
Zeljko86
Posts: 23
Joined: Wed Feb 22, 2012 6:44 pm

Re: MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Post by Zeljko86 »

Sve sto si napisala iznad je tacno, onako realno gledano sa tvoje strane... Tu zaista nemam sta da dodam...
Slazem se svakako u svemu napisanom.

Tako da necu nista previse dodavati, vec sam napisao sve sto je trebalo pa sad, ko izvuce pouku to ce uraditi samostalno, videce i poruku i pouku koja je poslata i sve ostalo pozitivno.

Onaj ko ne zeli njemu nema spasa, na zalost poznati su mi takvi slucajevi gde se ljudi ne mogu pomiriti sa cinjenicom da jednog dana budu cisti, doveli su svoje psihicko stanje do toga da nemaju gde vise, svaka nada je izgubljena, ali opet sa druge strane dooosta njih se pomirilo sa cinjenicom da ceo zivot, pa sad dokle se god moze, guraju uz pomoc Bupa, sto opet iskreno postujem i cenim.
I to je opet neka odluka, a ko zna, mozda se i na bupu moze ziveti kao i bez bupa.

Za kraj, mnogo je vazno da se pronadje neka zanimacija, ja cu o tome pisati jer imam sta da napisem i bas upravo spremam svoju ispovest i zaista se od srca nadam da ce se neko pronaci, da ce nekome pomoci sve sto budem napisao.
Posto malo veci % nas sedi kuci tokom lecenja, retko ko ima posao, onaj koji ga je imao neretko je gubio isti (bup/her), MNOGO je vazno da se zaokupirate necim, da pronadjete nesto sto ce vas mozak da kupi da tako napisem, ali opet, nista na silu vec prirodnim putem da se oseti da nesto zelite.

Najgore je sedeti sam u svojoj sobi sa svojim mislima, visiti po netu, ma to je zlo!
Internet nije samo YouTube, FaceBook, Twitter, Filmovi, Muzika, Forumi itd itd, ima tu mnogo toga sto i te kako moze da izleci coveka, a to cete videti i iz mog slucaja.
Da me neko ne shvati pogresno, ja se jos uvek nisam izlecio, na Bupu sam ali ga nikako ne zloupotrebljavam i tome slicno, imam porodicu i sve ostalo, zivim totalno normalan zivot, pisacu vec o svemu.

Eric Thomas za pocetak...
Meni je MNOGO pomogao!
Thank God It's Monday!

Ima resenja za svaki problem, uvek ga ima...!
kada budes zeleo da uspes onoliko koliko zelis da dises, tada ces biti uspesan...
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Post by sanela »

ja cu o tome pisati jer imam sta da napisem i bas upravo spremam svoju ispovest i zaista se od srca nadam da ce se neko pronaci, da ce nekome pomoci sve sto budem napisao.
Radujem se tome.
Vjerujem da će mnogima biti od koristi.
breakdown
Posts: 66
Joined: Fri Apr 08, 2016 2:13 am

Re: MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Post by breakdown »

Hemfi,
čini mi se da sam konačno shvatio šta si želio reči u svojoj priči o porodičnoj situaciji i tvojim odnosima sa roditeljima i sestrom.
nisi to baš dobro obrazložio pa smo te teško razumjeli i malo si nas zbunio.

hajde da nastavimo diskusiju, javi se
nije život poljem proći
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Post by yasujirozu »

živ li je?
User avatar
Ktuned
Posts: 3
Joined: Thu Aug 18, 2016 4:27 pm

Re: MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Post by Ktuned »

Vivaldi, sta je sa covekom?
Tanda
Posts: 4
Joined: Sat Jan 14, 2017 10:30 pm

Re: MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Post by Tanda »

memberlist.php?mode=viewprofile&u=11041

Kaže profil da je ovih dana bio na forumu ;)
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Post by yasujirozu »

Tanda wrote:memberlist.php?mode=viewprofile&u=11041

Kaže profil da je ovih dana bio na forumu ;)
hehe, tko bi vjerovo

hemfri je paradigma pojma attention whore
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: MOJ POSLEDNJI ISKAZ

Post by Tamara86 »

Pa vidjela sam i ja to, msm upratila da je bio skoro na forumu, i onda nisam osjecala potrebu nista ni da pisem, ili ce se javiti, ili nece. Ocigledno nece. Ja se, ocigledno necu pitati zasto, jer sam, opet ocigledno, kao i svi drugi, pokusala, a ako mu je u cilju da vidi koliko ce se ljudi zapitati sta je sa Hemfrijem, onda je ocigledno po meni, da je Yasujirozu u pravu.
Post Reply