Pocetnik

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

stydent
Posts: 6
Joined: Tue Nov 29, 2016 5:30 pm

Pocetnik

Post by stydent »

Klasican streber, ne volim ljude koji konzumiraju supstance redovno, nisam jedan od njih. Potreban mi je savet, jer nisam u ovom svetu niti se druzim sa nekim ko jeste.
Pre godinu dana sam probao eks, neplanirano. Prerano otisao sa zurke, medjutim ceo put do kuce je bio nezaboravan, osecaj snage i opustenosti je nezamenljiv. Nisam bio u nekoj depresiji niti imao slicnih problema, mada raspolozenje nije bilo najsjanije. Od tada sam se suzdrzavao da uzmem opet, medjutim, tih godinu dana me je kopkao taj osecaj. I resim da opet uzmem, ovog puta sa devojkom (ona prvi put uzima), mene 'ni da dirne' dok je njoj bilo super. Opet isto osecanje, nema depre, ali nije najsjajnije raspolozenje.
Ono sto mene kopka je, zasto me 'nije dirnulo', zasto nisam u nekoj depresiji, jer sam citao da su ljudi u totalnom bedaku.
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Pocetnik

Post by noel »

Nesrećo, što tebi nije jasno, bombon te nije odradio kako treba pa si odlučio napisati svoju tužnu ispovjest? O kakvoj depresiji pričaš, onoj dan poslije? Toga nema na početku korištenja exova, dapače još dobiš i afterglow... i nemoj vijati osjećaj od prvog puta jer ga nećeš uhvatiti.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
2017arta
Posts: 12
Joined: Fri Nov 25, 2016 11:58 am
Location: BiH

Re: Pocetnik

Post by 2017arta »

Najvjerovatnije da taj X koji si uzeo u sebi nije sadrzavao mdma vec neke druge supstance koje imaju slicno djelovanje. Buduci da su te supstance legalne (chemical research) mogu se bez problema naruciti na internetu (mda, 5apb, 6apb)- i na njima je oznaceno da sluze samo za labarorijske svrhe i da je zabranjeno koristenje istih za ljudsku upotrebu ( mozes si mislit?!?! Haha). I sad ti takve suspstance stavljaju unutar pilule jer im je manja kentra, a i ako padne neko s tim exerima, ta supstanca je legalna i ne bi isao u zatvor taj " proizvodjac" droge. Osobno sam uzimala kroz ovu godinu par puta ta sranja, i ne bude mi dobrine, vamo - tamo nosa al sve je to sranje. Tako da nema sanse da bi uzela vise ex na ovim nasim prostorima.
Moja preporuka ti je da ne kupujes vise x, jer ko zna sta sve stavljaju u njega . Svi dobro znmo da je u danasnje doba jako tesko nac bombonu koja valja, gotovo nemoguce!
Bolje ti je sto dalje od tog. Pozdrav :D
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Pocetnik

Post by Tamara86 »

Mene interesuje koliko ti godina imas, i jesi li procitao prije nego sto si stavio svoj post ijednu ispovjest od ovih ljudi ovde? Kopka te zasto te nije dirnuo keks? Pa evo, moze biti hiljadu razloga, jer si umjesto keksa dobio andol, a cura imala placebo efekat, zato sto kako kaze Noel, nikad vise nece biti kao prvi put, zato sto si previse razmisljao sto me ne radi, sto me ne radi itd. I Noel, njegova sudbina ce tek biti tuzna, on godinu dana razmislja da uzme keks. Ponovo. Samo nije jos dosao do tuznog dijela.
stydent
Posts: 6
Joined: Tue Nov 29, 2016 5:30 pm

Re: Pocetnik

Post by stydent »

Da, pored svih ispovesti, ova je ako ne transfer blama, onda je tuzna. Pitam iz radoznalosti, jer nemam s kime pricati o tome. :)
@Tamara86, ako ti je godiste 86, mladji sam 6-7 godina. Nisam dobio andol, a devojka nije imala placebo, jer, zenice povecane, trzaji vilicom i vise snage, sigurno nisu efekti andola (bar koliko ja znam).
Ako nece biti ko prvi put, zasto opet uzimati :D

Naglasio sam da je moja prica sasvim u drugom smeru, u odnosu na sve ovde.
Hvala svima na odgovorima i ne uzmite za zlo, ipak nisam u toj prici, niti cu biti (nadam se). Pozdrav svima
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Pocetnik

Post by yasujirozu »

hehe, tamarče, istinito, možda malko pregrubo :)
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Pocetnik

Post by noel »

Al ulet mu je najjači, kaže frajer "ne volim ljude koji konzumiraju supstance redovno" E baš ti hvala, ne limvo ni mi tebe :mrgreen:

@2017arta šta ti pričaš, kakve RC jesi ti uopće bila na ulici u zadnje vrijeme, exovi imaju u sebi više MDMA nego ikad prije.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Pocetnik

Post by Tamara86 »

Pocetnice, ili studente, radoznalost je ubila macku. Ja sam 87 godiste, znaci, ako si mladji eto 7godina nek' bude, ti si 94-o, sto znaci da imas 22god. Puno je to godina da se sad navlacis na nesto. Noel, ulet je posebna prica, al' ajde, kontam se bar je iskren :) Ko nas ionako voli? :) Ovo da nema u koksovima mdma necu ni da komentarisem, bezze mi, a i imam groznicu jos uvijek, pa treba to sve otipkati. :) Yasujirozu, moze biti da sam pregruba, ali je sve cista istina, kao sto i sam kazes, ali evo, bicu malo blaza. :) Nista ti ja za zlo ne uzimam, Pocetnice, ko sam ja da ti uzimam za zlo, ili sudim, bla, bla, bla, i mogla bih tako do sutra. Cinjenica ostaje, da ti godinu dana razmisljas kako ti je dobro bilo na ekseru. Ima li u tih godinu dana da ti je bilo dobro nesto drugo? I zasto ne razmisljas o tom drugom? Imas djevojku, sad je probala i ona, i ko sad tebi nece garantovati da se njoj nije toliko svidjelo da ce htjeti stalno jos? Pa ces i ti uz nju pomalo, pa ces nas ubrzo zavoliti ovde sve. U svakom slucaju, procitaj ispovjesti malo, i nemoj misliti ja sam od toga i toga jaci. Nisi. Dokaz je godina dana u kojoj razmisljas o tome. Svako dobro. Eto, Yasujirozu? Jesam bila dobra? :)
stydent
Posts: 6
Joined: Tue Nov 29, 2016 5:30 pm

Re: Pocetnik

Post by stydent »

U kom smislu je puno godina da se sad navlacim?
Razmisljao sam na svakom izasku, jer alkohol nije ni tackica eksa.
Dobro si sve to rekla, nadam se da se necemo druziti ovde. :D

ulet je iskren, nadam se da nema ljutnje :D
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Pocetnik

Post by Tamara86 »

U smislu da si dovoljno zreo da znas za posljedice, u smislu da valjda i sam znas da te jednom tako odradilo, i da bi te u buducnosti odradjivalo, ali nikad vise tako, pa bi onda ganjao da te radi tako i samo se tovario, pa bi pocele i depresije i nespavanja, i ubrzo bi dosao do dopa, cisto da se spustis. Dovoljno si formirana licnost da valjda znas da si ga probao, i da ti se svidjeo, dakle, imas dozu ovisnosti u sebi, i ne mozes sebe zavaravati nema sanse da se ja navucem. Shvatam ja da vi mladji danas vikendom cugate, kao studirate, sjedite za kompovima, nije ni bitno, shvatam da si probao nesto novo, a svidjelo ti se jer ti je alkohol dosadio, ali pitanje je shvatas li ti, a trebao bi, jer sam upravo rekla da si formirana licnost, gdje bi te odvelo da nastavis uzimati? Na to sam mislila. Nego, probao si ga, imaces sta ispricati unucima, ne znam sta radis u zivotu, ali nastavi to raditi, a to sto si uzeo posmatraj kao nesto sto se dogadja jednom u zivotu, jer se stvarno i dogadja, nikada ti vise nece biti ko taj prvi put. Meni tvoj ulet ne smeta, kad si vec uletio, procitaj par ispovjesti ovih ljudi ovde, znam da nas ne volis, ali mozda neka i pomogne, nisu bez razloga pisane.
Post Reply