Veni , Vidi , Vici

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
lilly marlene
Posts: 11
Joined: Mon Aug 08, 2016 8:04 am

Veni , Vidi , Vici

Post by lilly marlene »

Pozzz svima

Malo sam pisala po vasim postovima pa se skonta da je red da se i ja predstavim svojom pricom , dakle:
Buntovna tatina maza koja je imala sve u zivotu ali nije bila srecna .
Pocela sam pusit i pit u 13 godini , sa 15 se s roditeljima selim preko bare , krenula sam u skolu i dobila sve sto sam htjela od roditelja koji su radili drugu smjenu sto je meni dalo prostor da radim sto hocu. Pronasla sam ljude s kojima sam se brzo sprijajateljila a koji su naravno bili stariji od mene. Prestala sam ici u skolu i kao pocela radit pola radnih smjena,roditelji su mi kupili auto a ja sam trosila sto zaradim kako sam htjela. Iako su svi oni uzimali neku vrstu droge vikendima ja tad nisam,moj porok je bio alkohol.
Probala sam po jednom svaku vrstu droge ali ne sa svojim svakodnevnim prijateljima vec je to nekako naletjelo od ljudi koje sam povrsno poznavala,srecom ni jedna od njih mi se nije svidjela,cak,od pusenja cracka sam imala tzv.blackout i to me nekako ustravilo tako da vise nisam htjela da eksperimentisem.
Nakon nekog vremena se desila jedna od gorih stvari u mom zivotu,moja majka je iznenada umrla,sav moj svijet se srusio i ja sam jos vise potrazila utjehu u alkoholu,izgubila sam vozacku ali ipak dalje vozila pa sam tako znala cesto zavrsit na prenocenju u zatvoru a onda nakon nekog vremena sam se odlucila vratit kuci.
Kod kuce sam nastavila po starom .....(da skratim) ,teska saobracajna nesreca ,nesretan brak s bolesno ljubomornim ludjakom , sudski proces za odstetu od osiguranja , dobijanje iste,kupovanje pasa i pocetak odgajivacnice istih, vracanje mog oca kuci,rastava s ludjakom ,pritisak mog oca i njegove zene da se rijesim pasa , prodaja pasa( jos jedan od onih najgorih trenutaka ) ,opet opijanje , upznavanje muza br 2 - tad bivseg ovisnika,njegov odlazak u zatvor na 4 mjeseca i moja samoca. Zaboravih pomenut da sam pocela pusit travu s muzem br 1 i nastavila i s drugim sve do pocetka uzimanja dopa.
Heroin sam uzela jer sam postala imuna na ovo do sad i da kao " pokopam" sve svoje osjecaje koji su mi tad bili preteski. Uzimala sam ga na nos malo vremena i kao prestajala po par dana dva puta a onda je i ovaj izasao i poceli smo biti redovni korisnici na gun jos 1,5 god ,ostala sam bez sveg sto sam stekla kroz godine,izvarala sam ljude koji su mi puno znacili , pocela sam krast o svojih,otisli smo od kuce jer nisam mogla podnosit vise nikog a imali smo svoj sprat u kojem me otac molio,preklinjao da ostanem. Zavrsili smo u nekoj staroj zgradurini s coporom pasa lutalica u sobi do nas. Bilo je hladno,smrzavali smo se,svaki dan sam ipak isla molit il starog ili sestru za lovu da se" puknemo" ne da jedemo.
Tu sam udarila u svoje dno i nakon mjesec dana pseceg zivota otisla dam molit oca da mi pomogne da odem u komunu sto je on sav radostan i ucinio.
Usla sam nadrogirana, patila sam se danima,pocela sam spavat po 2-3 sata tek nakon dva mjeseca ali gurala sam,dan za dan,mjesec po mjesec( metar po metar) .
Za vrijeme mog boravka u komuni,moj otac je umro,imao je slabo srce i ono je prestalo kucat,nije vise moglo podnijet.
Ja sam sad vani,dobro sam,nepomisljam na alkohol na drogu kao na svoj spas vec kao na bijeg od stvarnosti koju moramo naucit prihvatat svjesno i cisti od svega.....
Last edited by lilly marlene on Thu Aug 11, 2016 5:30 pm, edited 2 times in total.
Sometimes the wrong choices
Bring us to the right places. :!: :!: :!:
lilly marlene
Posts: 11
Joined: Mon Aug 08, 2016 8:04 am

Re: Veni , Vidi , Vici

Post by lilly marlene »

Zaboravih vam spomenut da sam pokusala i s heptanonima pa suboxoneom ali nista to nije,zamjensko sranje a iskreno nikad nisam voljela nista sem originala pa sam se uvijek vratila na dop.
E i oprostite mi za pravopis , falim negdje slova ali skontat ce oni koji oce sta je pjesnik tia rec.....
Sometimes the wrong choices
Bring us to the right places. :!: :!: :!:
Jony Spirala
Posts: 15
Joined: Mon Mar 14, 2016 11:05 am

Re: Veni , Vidi , Vici

Post by Jony Spirala »

lilly marlene wrote:da kao " pokopam" sve svoje osjecaje koji su mi tad bili preteski.
Viš, to su ti "okidači", kako ih ja zovem.
Samo kod mene nisu bili osjećaji, već davno pokopane traume.
Doduše, i trauma je splet osjećaja...ili ne?

Mora čovjek smoći hrabrosti i snage da se izbori sam sa sobom. Treba prvo liječiti uzroke ovisnosti, pa tek onda samu ovisnost.

I ne, nema ništa od tih terapija u smislu izlječenja. To je samo nastavak drogiranja pod pokroviteljstvom države, poreznih obaveznika i farmaceutske industrije. Što duže sam čist od tih terapija sve više postajem kritičan prema takvom tretmanu ovisnika.
lilly marlene
Posts: 11
Joined: Mon Aug 08, 2016 8:04 am

Re: Veni , Vidi , Vici

Post by lilly marlene »

Jony Spirala wrote:
lilly marlene wrote:da kao " pokopam" sve svoje osjecaje koji su mi tad bili preteski.
Viš, to su ti "okidači", kako ih ja zovem.
Samo kod mene nisu bili osjećaji, već davno pokopane traume.
Doduše, i trauma je splet osjećaja...ili ne?

Mora čovjek smoći hrabrosti i snage da se izbori sam sa sobom. Treba prvo liječiti uzroke ovisnosti, pa tek onda samu ovisnost.

I ne, nema ništa od tih terapija u smislu izlječenja. To je samo nastavak drogiranja pod pokroviteljstvom države, poreznih obaveznika i farmaceutske industrije. Što duže sam čist od tih terapija sve više postajem kritičan prema takvom tretmanu ovisnika.

Da, naravno da su to bili moji " okidaci " .
Traume,kojih je inace bilo puno i kod mene, ostavljaju teske posljedice na ljudima, tuga,samooptuzivanje ,ma teska patnja i veliki bol u dusi su bili nesto s cim se ja nisam mogla nosit,dozivljavala sam i neke trenutke kad jednostavno otupim na sve i tu su dolazile opojne ubice na red.
Sto se tice ovisnosti,prvo se rjesavas nje pa onda dolazi suocavanje sa samim sobom jer budimo realni fizicki covjek svasta podnese ali nered u glavi je malo teze vratit u normalu.
Substitucijske terapije nisu nista nego prelazak s jednog na drugo,zacarani krug i nije bitno uopste pod cijim je pokroviteljstvom,isto sranje drugo pakovanje sto bi se reklo. Bez ciste glave nema nista ,moje misljenje.
Sometimes the wrong choices
Bring us to the right places. :!: :!: :!:
User avatar
motivation
Posts: 86
Joined: Fri Jan 23, 2015 10:23 pm

Re: Veni , Vidi , Vici

Post by motivation »

Lili, gdje nestade ?
Koliko dugo vec apstiniras i sta bi sa tim suprugom sto te navuce na gun.. ? Nadam se da se i on skinuo-. Kako ti ide sada, ides li na psihoterspiju , jer "cista" glava treba necim da se napuni. Stalni obrasci, nove veze nerotransmitera, koji izgadjuju nove puteve u mozgu za bolje dane.. Pokopane traume isplivaju, kad se casa napuni, pa i mala frustracija dovede eksplozije... Ti tako svjesno pises o tome, i vidim da to znas.A znas da je i ova nasa bolest hronicno recidivirajuca, i da covjek uvijek mora biti na oprezu.
drago mi je da ti za sada dobro ide, osjeti se ta pozitivna energija, i pisi molim te, kako ti teku dani, cime hranis dusu :)
Kako sam primijetila, ovdje rijetko zalaze apsolutni apstinenti. 99% je doslo da potrazi pomoc jer su jos uvijek u problemu ili se pise o supstituciji. Oni sasvim cisti navrate ponekad, da im se cestita, a rijetko ko, da ostavi svoje utiske, kako je prosao, da da podrsku, kaze kako mu dalje ide, o cemu razmislja. Je li mu se vratio serototnin i dopamin, je li se moze reci da se stanje vratilo "kao nekad" dodje li trenutak ceznje za starim porokom, uopsteno kako teku stvari jer nikad ne znas kome cija pozitivna promjena moze biti od koristi ili moralna podrska.
Javi se pisi. Nekad nema odgovora dulje vrijeme, ali svi citamo. Pozdrav :)
Vladati nad sobom najveća je vlast.
Teranon69
Posts: 1
Joined: Tue Nov 01, 2016 10:47 am

Re: Veni , Vidi , Vici

Post by Teranon69 »

Dobar članak Hvala za savjet
kobacbg011
Posts: 4
Joined: Fri Apr 28, 2017 5:55 am

Re: Veni , Vidi , Vici

Post by kobacbg011 »

Nadam se da si sada dobro
lilly marlene
Posts: 11
Joined: Mon Aug 08, 2016 8:04 am

Re: Veni , Vidi , Vici

Post by lilly marlene »

Evooo me...
Dobro sam dragi moji...zivim...radim...cista vec oko 2 godine,iskreno prestala sam i razmisljat i brojat koliko...ne volim previse razmisljat o tom sta je bilo,to je gotova prica koju ne mogu promijenit. Razmisljam o buducnosti i onom sto zelim u zivotu i guram prema tome...polako ali ide hvala Bogu..
Ne idem ni na kakve psiho terapije nit uzimam bilo sta za depresivnost i sl.,nekako sam uspjela ispunit svoju svakodnevnicu isprva sam trenirala po nekoliko sati dnevno...posvetila se vjeri i duhovnom jacanju ...sad evo i radim...po citav dan sam na nogama tako da se toliko umorim te samo molim Boga doc kuci i odmarat. Puno sam i sestrom razgovarala prije nego sam pocela radit,povezale smo se vise nego ikad prije te sam tu dobila podrsku koju bi mozda neko drugi radije potrazio kod psihoterapeuta. Po mom je ipak bolje i ljepse obnovit svoje odnose s porodicom nego s bilo kim drugim jer kraj kraju svi nas mogu napustit al krv rijetko da ce odbacit "svoje"....
Eto...nadam se da ste mi i vi svi dobro i da ce te ostati...cuvaj te se...mislite na buducnost i polako...ima ona izreka:"Rim nije izgradjen u jednom danu ." Tako i nista ostalo ne moze...polako ,sigurno,postavite dobre temelje i pocnite gradit svoj novi zivot....
Sometimes the wrong choices
Bring us to the right places. :!: :!: :!:
Post Reply