Moja ispovijest

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
Delirium
Posts: 3
Joined: Mon Jul 25, 2016 9:05 am

Moja ispovijest

Post by Delirium »

Pozdrav svima,

Biti cu poprilicno kratak. Moja ispovijest ce na svu srecu biti poprilicno kratka. Ne znam ni zasto kazem ispovijest, jer nisam ni blizu tome da postanem ni n od narkomana, iako sam siguran da ce mnogi osuditi ovo sto ja pisem i biti ce tipa okani se tog itd.

Imam 27 godina, zavrsio sam fakultet i stalno sam zaposlen. Vodim zdrav i uredjen zivot. Posao, kuca, teretana.. mozda jednom u 2 mjeseca da znam zalomit negdje u kafani jednu noc i to je to.

Maksimalno sam posvecen poslu i djevojci.

Prvi put u kontakt sa drogom sam dosao jos kao klinac i to je naravno bila marihuana. U zivotu sam ispusio maksimalno 10 jointa i na svu srecu ( kazem na srecu ) nikad mi nije legla. Uvijek sam imao osjecaj da ce mi srce stati na travi ili sam poslije nje bio toliko u knock down-u da bi ako smo u stanu nekom zaspao nedugo poslije tog. Kazu mi da sam pretjerivao :), da sam uzimao vise nego sto sam trebao, jer sam obicno pusio sa ljudima koji puse manje vise svaki dan.

Prije dvije godine sam prvi put dosao u kontakt sa kokainom za novu godinu. To je bilo 2014.
Od tad sam ga uzeo 3x.

U 2015. toj sam prvi put probao eksere i do sad sam ih uzeo 2x. Drugi put je bila kombinacija sa cistim kristalom ( cisti mdma ) ispravite me ako grijesim i tad sam se malo istripovao jer sam u jednom trenutku dobio nagon za povracanjem, ali na svu srecu nisam povratio i nije mi nista bilo.
Kasnije sam citao i poprilicno sam siguran da je vjerovatno doslo do blagog oblika "trovanja vodom". Jos sam se vise prepao kad sam vidio koliko to zna biti zajebano.

Ja sam od "straha" od dehidracije tu noc tipa za sat vremena popio 10tak flasica vode po 0.25. Ne znam tacan broj ni vrijeme, ali mi djeluje da je bilo u pravo kratkom vremenskom intervalu. Zasto kazem iz straha, jer drugi put kad sam uzimao procitao sam milion clanaka o MDMA i vidio sam da najcesci uzrok smrti do sad je znala biti upravo dehidracija pa sam pio vodu ko konj, a nisam znao da ima i druga strana medalje da i od previse vode mozes zavrsiti pricu.

Eh, dakle do sad u mom narkomanskom stazu je:
- trava 10 puta za zivota
- koka 3 puta
- ekseri 2 puta

Poslije uzimanja koke sjedili smo jos nekoliko puta gdje se ista uzimala, ja je nisam zelio uzeti kao ni ekser, jer sam isao na jos par party-a gdje su prijatelji uzimali ja nisam i bilo mi je super.

Moje pitanje je mogu li se navuci ovim tempom na bilo sta ? Naravno vi cete reci mozes... ali isto tako ja sve vas koji ste se navukli... koji ste tipa sa eksera presli na dop da bi se spustali... pitam vas koliko ste vi eksera progutali? koliko je to bilo cesto?
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Moja ispovijest

Post by yasujirozu »

Delirium wrote: Eh, dakle do sad u mom narkomanskom stazu je:
- trava 10 puta za zivota
- koka 3 puta
- ekseri 2 puta
zajebavaš?

ako ne - e moj ti :D
User avatar
Heroin Rehab 4 YU
Posts: 39
Joined: Tue Jun 07, 2016 8:38 pm
Location: Beograd

Re: Moja ispovijest

Post by Heroin Rehab 4 YU »

A jel mogu da se navucem na sex ako sam 3x jebo?
A ako sam popio 10 piva u 10 godina, a 2 vinjaka u poslednje dve godine... mogu li imati delirijum tremens?

Pa, u teoriji, mozes.
Ali ti neces sigurno.
Ako si ti izguglao ovaj forum da pitas ovako nesto, ti imas vec dovoljno straha (ajde, samokontrole), a pritom ti se nije ni svidelo preterano, tako da neces preci crvenu liniju.
Da je to 3x nedeljno, rekao bih - da, mozda, ne.

Ovako, idi mirno spavaj.
You Are Infinite Consciousness Having A Human Experience. You Are A God In Amnesia.
User avatar
motivation
Posts: 86
Joined: Fri Jan 23, 2015 10:23 pm

Re: Moja ispovijest

Post by motivation »

Dragi Delirijume. Koliko si blizu ili daleko od dijagnoze F11.2 ovisi od toga koliko budes zelio da zagrebes ispod povrsine samog sebe. Imas posao, zavren faks, naizgled uredjen i zdrav zivot, sto je ustvari samo mirna povrsina vode a metar nize, ko zna kakve se struje kriju, i vrlo lako mogu povuci neiskusnog plivaca. Dok si ti dosao, ovdje da potrazis osiguranje, ili nekakvu potvrdu, moze biti da ces postati skolski primjer narkomana sa velikim N, a mozda neces nikada, sto ti iskreno zelim. Ono sto mozes biti siguran, jeste da to vec nosis u sebi, ito (pazi sad) u godinama kada si zavrsio adolescentni period i kada je faza izgradnje tvoje licnosti uvjetno govoreci zavrsena. Kada bi moglo progresivno isplivati na povrsinu, ovisi o vise cimbenika, I dovoljan je neki put samo jedan okidac, da se pocastis epitetom elitnog clana ovog bratstva. Naravno nemora se nikad desiti ali isto tako moze sasvim nenadano.

Moze biti da je to dosada, zelja za avanturom, ali i ozbiljan podsvjesni uzrocnik.
Kako bilo, ni jedno nije bas nesto na sto ne treba obracati paznju. U psihijatriji imas pregrst slucajeva, da ljudi u sebi nose razlicite poremecaje, uzrokovane ko zna cime kroz razvojni period, neki puta prikriveni homoseksualizam, koji ispliva u cetrdesetim npr. dok je ozenjen i ima djecu. Dakle ti N vec imas u sebi, a dali ce doci do okidaca, koji ce zavrsiti imenicu, trebas malo zagrebati ispod povrsine, zasto si probao jedno, pa drugo pa trece, jer kako vele prevencija je majka zdravlja. Ja sam, imala odlican posao, studirala ono sto sam zeljela, bila clan, fitnesa, borilackog kluba, isla na bazene, masaze, saune, u pozorista zivjela kulturan socijalni zivot u materijalnom blagostanju i zavrsila na heroinu. Ovisnost se moze desit svakome, dok trepnes.
Vladati nad sobom najveća je vlast.
Delirium
Posts: 3
Joined: Mon Jul 25, 2016 9:05 am

Re: Moja ispovijest

Post by Delirium »

Heroin Rehab 4 YU wrote:A jel mogu da se navucem na sex ako sam 3x jebo?
A ako sam popio 10 piva u 10 godina, a 2 vinjaka u poslednje dve godine... mogu li imati delirijum tremens?

Pa, u teoriji, mozes.
Ali ti neces sigurno.
Ako si ti izguglao ovaj forum da pitas ovako nesto, ti imas vec dovoljno straha (ajde, samokontrole), a pritom ti se nije ni svidelo preterano, tako da neces preci crvenu liniju.
Da je to 3x nedeljno, rekao bih - da, mozda, ne.

Ovako, idi mirno spavaj.
Upravu si da ima vec dovoljno straha ( samokontrole ). Svidjelo mi se. Kako mi se nece svidjet i to pretjerano nego sam svjestan do cega bi me moglo dovesti. Jednostavno ponekad ( citaj vrlo, vrlo rijetko ) se ispostujem ( resetujem ) i onda pravim bas, bas, bas dugu pauzu sto mozete vidjet iz ovog gore opisanog.
motivation wrote:Dragi Delirijume. Koliko si blizu ili daleko od dijagnoze F11.2 ovisi od toga koliko budes zelio da zagrebes ispod povrsine samog sebe. Imas posao, zavren faks, naizgled uredjen i zdrav zivot, sto je ustvari samo mirna povrsina vode a metar nize, ko zna kakve se struje kriju, i vrlo lako mogu povuci neiskusnog plivaca. Dok si ti dosao, ovdje da potrazis osiguranje, ili nekakvu potvrdu, moze biti da ces postati skolski primjer narkomana sa velikim N, a mozda neces nikada, sto ti iskreno zelim. Ono sto mozes biti siguran, jeste da to vec nosis u sebi, ito (pazi sad) u godinama kada si zavrsio adolescentni period i kada je faza izgradnje tvoje licnosti uvjetno govoreci zavrsena. Kada bi moglo progresivno isplivati na povrsinu, ovisi o vise cimbenika, I dovoljan je neki put samo jedan okidac, da se pocastis epitetom elitnog clana ovog bratstva. Naravno nemora se nikad desiti ali isto tako moze sasvim nenadano.

Moze biti da je to dosada, zelja za avanturom, ali i ozbiljan podsvjesni uzrocnik.
Kako bilo, ni jedno nije bas nesto na sto ne treba obracati paznju. U psihijatriji imas pregrst slucajeva, da ljudi u sebi nose razlicite poremecaje, uzrokovane ko zna cime kroz razvojni period, neki puta prikriveni homoseksualizam, koji ispliva u cetrdesetim npr. dok je ozenjen i ima djecu. Dakle ti N vec imas u sebi, a dali ce doci do okidaca, koji ce zavrsiti imenicu, trebas malo zagrebati ispod povrsine, zasto si probao jedno, pa drugo pa trece, jer kako vele prevencija je majka zdravlja. Ja sam, imala odlican posao, studirala ono sto sam zeljela, bila clan, fitnesa, borilackog kluba, isla na bazene, masaze, saune, u pozorista zivjela kulturan socijalni zivot u materijalnom blagostanju i zavrsila na heroinu. Ovisnost se moze desit svakome, dok trepnes.
Hvala na iscrpnom odgovoru. U svakom od nas cuci da li potencijalni narkoman, kockar, kurvar itd itd :).

To, zasto sam probao jedno, pa drugo je splet okolnosti. Ne mogu reci drustvo, jer vise nemamo intenzivna druzenja s obzirom da svi rade, imaju svoj zivot, Nego da kazem bile su neke specijalne prilike. Da je dobro, dobro je gdje nije, ali imam ogroman respect ( strah ) prema svemu tome.

Kazem uvijek hvala Bogu sto nisam dosao u susret s ovim za vrijeme srednje skole ili fakulteta.

Generalno sam podlozan svim porocima, sta god probam svidi mi se :), ali sam uspio do sad sve iskontrolisat pocevsi od alkohola, kladionice itd, ali sam hvala Bogu u svemu nasao mjeru.

Alkoholizirao sam se sigurno 8-9 godina svaki petak i subotu. Nije bilo preskoka, ali nikad nisam osjetio potrebu da u pola sedmice potegnem. Da sam isto radio sa ovim gore sranjima ( citaj drogama ) sigurno bi do sad zaglibio.


Hvala vam na odgovorima.
Ne trazim opravdanje, nego me malo iritiralo sto sam nasao x odgovora gdje kazu tipa "nemoj nista probat, gotov si odma".

Ne kazem da treba ista probat i da opravdavam ( pogotovo ne zuto ), ali jednostavno neki ljudi zele da malo experimentisu, zabave se i ostanu na tome siguran sam.

Da se tako lako postaje narkoman ( ovisnik ) bilo bi puno vise takvih. Ne kazem da ni u kom slucaju drogirajte se. Neka svako radi sa svojim zivotom sta hoce.
User avatar
Heroin Rehab 4 YU
Posts: 39
Joined: Tue Jun 07, 2016 8:38 pm
Location: Beograd

Re: Moja ispovijest

Post by Heroin Rehab 4 YU »

Delirium wrote: Ne trazim opravdanje, nego me malo iritiralo sto sam nasao x odgovora gdje kazu tipa "nemoj nista probat, gotov si odma".

Ne kazem da treba ista probat i da opravdavam ( pogotovo ne zuto ), ali jednostavno neki ljudi zele da malo experimentisu, zabave se i ostanu na tome siguran sam.

Da se tako lako postaje narkoman ( ovisnik ) bilo bi puno vise takvih.
Upravo tako.
Bez obzira sto su neki od nas ovde skoro unistili svoje zivote, sa istim ubedjenjem mogu da tvrdim da bih ostao uskracen za jedno svebitno iskustvo da nisam probao nista. To je kao kad bi umro a da nisi probao sex, ili se zaljubio.

Eksperimentisanje sopstvenom svescu je iskonski nagon koji niko i nikada na silu nije mogao da iskoreni, a pokusavali su religijom hiljadama godina da nas ogranice, kontrolisu i zaglupe.

Naravno, kao i u svemu u zivotu, esencijalno je imati meru, imati dovoljno jak karakter i znati kada je dosta. Iz tvojih reci, vidi se da vladas sobom.

I za kraj, nisu sve "droge" iste.
Greh je stavljati sve u isti kosh.
Licno sam probao vecinu droga, i dobre i lose i one najgore. Heroin ne moras ni da probas, ne vredi rizika. Ali zato iskustvo sa halucinogenima ne bih menjao za sve bogatstvo ovoga sveta.

DMT, psilocibin, ketamin, meskalin, ibogain i ayahuasca su dar prirode i cine nas inteligentnijim i dubljim bicima. To su vise duhovna i skoro religiozna iskustva. A na te stvari se ne navlacis, vec ih radis nekoliko puta u zivotu.

My 5 cents... sta god drugi imali da prigovore.
You Are Infinite Consciousness Having A Human Experience. You Are A God In Amnesia.
Delirium
Posts: 3
Joined: Mon Jul 25, 2016 9:05 am

Re: Moja ispovijest

Post by Delirium »

Heroin Rehab 4 YU wrote: DMT, psilocibin, ketamin, meskalin, ibogain i ayahuasca su dar prirode i cine nas inteligentnijim i dubljim bicima. To su vise duhovna i skoro religiozna iskustva. A na te stvari se ne navlacis, vec ih radis nekoliko puta u zivotu.

My 5 cents... sta god drugi imali da prigovore.
Volio bi da cujem misljenje i ostalih :).

I da ne bude na kraju da forum koji je prije svega namjenjen odvikavanju okrenemo ka savjetima sta uzeti i kako se drogirati, a da ne postanes ovisnik :).

Mislim da u svakom slucaju i u ovoj temi vec ima korisnih stvari za one koji jesu vec ili koji imaju namjeru. Da se razumijemo nikakav forum, zastrasujuci textovi i slicno nece nikog sprijecit ako on ne shvata gdje ga to moze odvesti i ako je to jace od njeg.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Moja ispovijest

Post by yasujirozu »

Heroin Rehab 4 YU wrote:
Delirium wrote: Ne trazim opravdanje, nego me malo iritiralo sto sam nasao x odgovora gdje kazu tipa "nemoj nista probat, gotov si odma".

Ne kazem da treba ista probat i da opravdavam ( pogotovo ne zuto ), ali jednostavno neki ljudi zele da malo experimentisu, zabave se i ostanu na tome siguran sam.

Da se tako lako postaje narkoman ( ovisnik ) bilo bi puno vise takvih.

Eksperimentisanje sopstvenom svešču, je iskonski nagon koji niko i nikada na silu nije mogao da iskoreni, a pokušavali su religijom hiljadama godina da nas ogranice, kontrolisu i zaglupe.
hehe, šonesku, ovo ti je malko oksimoron - religija jeste eksperimentisanje svešću, zar ne? većina je, da, inheretno porodicom/društvenim okolnostima, ubačena u trip, no, oni koji se docnije ukrcaju u taj voz, još više su angažovani u reformulaciji sopstva (hajdeger bi rekao dasein-a)
Post Reply