potrebna mi pomoc

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
lekaaa123
Posts: 1
Joined: Thu Jun 30, 2016 11:42 pm

potrebna mi pomoc

Post by lekaaa123 »

Molim vas za iskrene savete,ispricacu vam pricu i volela bih kad bi svako ko ima iskustvo bilo kako pomogao da shvatim i da me na neki nacin uputi u to sta je najbolje,Moj suprug je pre par meseci poceo da koristi heroin (moram da naglasim i to da je pre 7 godina istoo uzimao,ali se tada brzo i skinuo,samovoljno,i nikakve krize niti mucenja nije bilo),sad se opet samovoljno skida uz pomoc bup-a,ali ide to malo teze.Pokusava da mi objasni sta se sve desava sa njim ali ja kao da prosto nezelim da ili nemogu da verujem u to,nekako jos nisam ni prihvatila cinjenicu da je opet uzeo,i da je dozvolio sebi to,pa sad moram da ucim o tome svemu.Jako je nervozan,ima ceste napade tog besa,vise nemogu da komuniciram sa njim kao sa normalnim covekom jer nikad neznam sta cu reci a da mu to nezasmeta i da neipsadne problem,skoro smo se bili posvadjali,onda je opet uzeo heroin i ako je bio cist 3 dana,bez bup-a,bez icega...sad opet na bupu,trudi se ,ide radi,ali se bojim jer neznam ni dal moze se tako skinuti,svaki dan je u depresiji,i ja samo zelim da me neko posavetuje,kako ja da se ponasam prema njemu?sta da radim ili neradim? da mi neko objasni sta sve moze da bude,volela bih iz licnog iskustva da mi kazete,neko ko je i sam prosao kroz to,jer ja se prvi put susrecem sa tim,neznam nista o tome,samo toliko koliko mi on sam isprica. hvala vam svima unapred,
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: potrebna mi pomoc

Post by noel »

Imaš internet i google, saznaj malo više o problemu ovisnosti, komplicirana je to priča, daleko od crno-bijelo situacije. Njemu sigurno nije lako a napadi bijesa su vjerojatno dok je u krizi. Svačija priča je individualna, razgovaraj s njim, raspitaj se u kojoj je fazi i zajedno pokušajte pronaći najbolju opciju (skidanje, održavanje buprenorfinom ili metadonom, uključite stručnu osobu ako već niste itd).

Ako imaš konkretnih pitanja, pucaj!
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
Heroin Rehab 4 YU
Posts: 39
Joined: Tue Jun 07, 2016 8:38 pm
Location: Beograd

Re: potrebna mi pomoc

Post by Heroin Rehab 4 YU »

Moje viđenje imate na sledećem linku, da ne bih pisao ponovo iste stvari:

viewtopic.php?f=11&p=134167#p134167
noel wrote:Svačija priča je individualna, razgovaraj s njim, raspitaj se u kojoj je fazi i zajedno pokušajte pronaći najbolju opciju (skidanje, održavanje buprenorfinom ili metadonom, uključite stručnu osobu ako već niste itd).
Iz ovog saveta jedino bih izuzeo opciju održavanja (bup ili metadon), jer je staž od nekoliko meseci dovoljno kratak da ne bi morao ili trebalo da zahteva ostajanje na supstitucijskoj terapiji. Buprenorfin može da koristi da pregura fizičku krizu (7-10 dana) i da se svakog dana polako smanjuje doza. Nema potrebe da nastavi sa "doživotnim" ili bilo kakvim dužim uzimanjem tih jakih lekova, u kom slučaju bi samo produbio i pojačao trenutni problem.

U ovom slučaju izgleda da su motivacija, volja za izlečenjem i odlučnost primarni u potencijalnom rešenju problema. A ako ipak ne može sam da izdrži, pa napravi recidiv trećeg dana apstinencije (kao što je već jednom učinio) - onda bi trebalo zatražiti stručnu pomoć, ili uzeti nekoliko dana odmora ili bolovanja i otići negde van mesta prebivališta u paru sa bračnim partnerom. Lakše se ljudi skinu kada privremeno napuste okruženje koje ih podseća na heroin i gde ih samo jedan telefonski poziv deli od sizifovskog epiloga i ponovnog uzimanja.

Možda ne bi bila loša i (bar jedna) poseta psihijatru, čak i u slučaju da uspešno prestane sa konzumiranjem heroina, kako bi eventualno dobio odobrenje i recept za neki antidepresiv ili neku drugu terapiju, jer može da se očekuje određeni stepen depresije i bezvoljnosti dok se mozak ne vrati na normalno funkcionisanje, koje je višemesečno drogiranje privremeno poremetilo. Ali bolje i antidepresiv i/ili neki sedativ nego dugoročno održavanje na legalnim opijatima.
You Are Infinite Consciousness Having A Human Experience. You Are A God In Amnesia.
marko33
Posts: 1
Joined: Mon Jun 25, 2018 11:56 am

Re: potrebna mi pomoc

Post by marko33 »

Trebam neki savjet ili pomoc.Znaci imam te neka stanja koja dođu dva ili tri dana to je obicno bezvoljnost.Najgore od
svega je to sto mi se neide u drustvo znaci ne zelim ni vidjet nikoga dok to stanje ne prođe.Zovu me na pice,druzenje
jednostavno ne odgovorim ne javljam se.samo da me svi puste na miru isto je i sa obitelji ne razgovaram s nikim zatvorim se
u sobu i samo želim biti sam.To mi se pocelo desavati od kad sam bio u jednoj vezi koja nije dobro zavrsila.Do te djevojke mi
je bilo jako stalo i volio sam je vise od sebe no problem je bio u jednoj osobi iz njezine obitelji.Ta osoba nas je na silu razdvojila
nismo smjeli biti zajedno i tu sam ja dozivio veliki šok.Međutim bio sam još u nekim vezama no to je bilo uzalud nije išlo,nije bilo,
iskreno sa moje strane jednostavno nisam mogao zavoljeti onako pravo.Nadam se da ste razumjeli sve ovo i da se to da rijesiti.
HVALA
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: potrebna mi pomoc

Post by Don Dop »

marko33 wrote:Trebam neki savjet ili pomoc.Znaci imam te neka stanja koja dođu dva ili tri dana to je obicno bezvoljnost.Najgore od
svega je to sto mi se neide u drustvo znaci ne zelim ni vidjet nikoga dok to stanje ne prođe.Zovu me na pice,druzenje
jednostavno ne odgovorim ne javljam se.samo da me svi puste na miru isto je i sa obitelji ne razgovaram s nikim zatvorim se
u sobu i samo želim biti sam.To mi se pocelo desavati od kad sam bio u jednoj vezi koja nije dobro zavrsila.Do te djevojke mi
je bilo jako stalo i volio sam je vise od sebe no problem je bio u jednoj osobi iz njezine obitelji.Ta osoba nas je na silu razdvojila
nismo smjeli biti zajedno i tu sam ja dozivio veliki šok.Međutim bio sam još u nekim vezama no to je bilo uzalud nije išlo,nije bilo,
iskreno sa moje strane jednostavno nisam mogao zavoljeti onako pravo.Nadam se da ste razumjeli sve ovo i da se to da rijesiti.
HVALA
Ti si burazeru Jesenjin. Ovde ljudi vole drogu,a ti volis osobu, a ljubav, e ona ti je prica za sebe. Stanja su ti normalna i nista za brigu. Ljubavna depresija.
Procice za mesec, dva, godinu nema rok trajanja, ali te kapiram. Hemijski proces u mozgu kojem je potrebno da ga resetuje isti proces sa drugom osobom. Svi smo to imali i imamo. Doduse imas ovde dosta njih koji su osecaje zamenili supstancom, ali to nije tvoj problem.
Jebi ga burazeru za tvoje stanje nema leka. Da ti kazem napij se ne vredi, sutra ces je opet voleti. Ovako cekaj da prodje.
Al skidam kapu za problem. Imas najlepsi problem na svetu, veruj mi.
Ja sam Bog
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: potrebna mi pomoc

Post by Caty »

Zaista najlepsi problem na ovom forumu a i na svetu, ah secam se tih slatkih muka i problema marko duso ti nemas problem uživaj u životu, zavoleces drugu djevojku,.onu pravu, ko zna zasto je to tako trebalo da bude! Pozz
User avatar
Jajajajaisamoja
Posts: 79
Joined: Sun Jan 22, 2017 3:17 pm

Re: potrebna mi pomoc

Post by Jajajajaisamoja »

zasto? skuhaj muzu heroin za veceru, kakav? moja preporuka Bayer (nije potrebno kuhati:)
uz jutarnju sex kafu dorucak joint zaljepi mu koji fentalinski flaster
za sedmicu ide aperativ uz rucak veceru ima da bude k'o nov i na pravom putu...
ako ga ne upadne u ljubavne, vjerske, navijacke, politicke, nacionalne, stranacke, korpoativne i ine zamke ;)
Kad sve što droge, bolesti ovisnosti uključujući i nove tehnologije daju i uzimaju, sabereš i oduzmeš na kraju dobiješ da izabereš ON i OFF
Post Reply