Anonimni Novosađani

Ovdje možete saznati više informacija o programu AN i pronaći podršku ukoliko ste još uvijek ovisni i tražite pravi način uspostavljanja i održavanja apstinencije.

Moderator: sanela

User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: Anonimni Novosađani

Post by Dreamer »

Sanela,

Ovi iz Norveske niti imaju sajt niti mogu da nadjem kontakt na Netu....Prevent takodje nema sajt, ali koliko znam od ranije oni su se bavili samo prevencijom, a ne i pomoci pri apstinenciji...jos cu da proverim.

Zemlja zivih ne radi sastanke te vrste takodje.....

Ne mogu da verujem da je sve u takvom kurcu ovde.....

Hvala ti, jos cu da kopam.
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: Anonimni Novosađani

Post by malic »

[youtube]http://youtu.be/dqeinDdA8Cw[/youtube]
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: Anonimni Novosađani

Post by malic »

sanela wrote:Draga moja, ako si toliko zainteresovana da nešto pokreneš, probaj kontaktirati organizacije u Novom Sadu koje se bave narkomanijom. Vjerujem da oni znaju neke ljude ili se već organiziraju neke grupe podrške, koje ne moraju biti po NA principu, ali gdje ljudi pružaju podršku jedni drugima.

Ja sam našla par prganizacija na netu, pa ih možeš kontaktirati na telefon ili mailom, pa vidi...

Naziv: Udruženje za pomoć zavisnicima Raskršće Novi Sad
Adresa: Braće Ribnikara 59
Grad: Novi Sad 21000
Tel: 021-540-578
Kontakt osoba:
Ime: Marijana Vranić

http://www.prevent.org.rs/info.htm

http://www.vesti.rs/Novi-Sad/Norveska-f ... -Sadu.html

Udruženje građana "Zemlja živih" - imaš u dijelu terapijske zajednice više o njima

Ili otiđi u Odsek za bolesti zavisnosti Službe za specijalističko-konsultativnu delatnost Doma zdravlja Novi Sad, pa se tamo raspitaj...

Mislim da ti svi oni mogu bolje pomoći, nego da se viđaš s Malicem, koji je sad čist, sad padne, pa opet čist itd...

Pozz i sretno

Hvala Sanela na odmrci,pa zbog takvog zajebavanja strejt ljudi sam i ponovo krenuo u amplitudno......MEA CULPA,ali mislim da to nije fer sa tvoje strane kada nemas pojma sta se desilo u Novom Sadu....ja ih "jurio na sastanke,ja ih vozio odvozio,da bi na kraju cuo iz 75 ruke da sam im kao ja delio heroin na sastancima u Koste Nadja-crvenom prostoru -Katolicke crkve.a,to sto sam ih o svom trosku p[o cenu svadjanja sa nekim najdrazim ,koga sam na kraju i izgubio,,vozio razvozio...i u to vreme pet(5) sastanaka je osim mene bila samo devojka koja je AA iz B. Petrovca........to nema veze....drugari su bolje znali u Trogiru nego ja u Ns-u sta se desava...ali niko da kaze ili pita to otvoreno sta se desilo..iako nis' nije.
malo je vise nekorektno sa tvoje strane da ovako pises...ja se bar borim...dok dupe glavci nece ni u konunu ,ne religijsku koju pomazu roditelji na Fruskoj Gori..vec se pojave kada dodje Zdrale iz Londona.....mada je poceo sada d se uvlaci u redove bas tih momaka koji su mi pomogli a da smo se videli dva puta,ali zato culi po celu noc kada je meni bila frka.......ODAKLE TI TA PRICA NEMOJ SA OVIM,I BLA,BLA...... BAS LEPO OD TEBE.DISKRIMINUSECE KRAJNJE...A SA MNOM CE SE VIDETI KO BUDE ZELEO ,A NE KOME TI BUDES SAVETOVALA....nisam e ovako nesto od tebe nadao.
gde si bila kada se po 3-4 strane na mojoj temi vodi sprdnja i pokazuju slike raznih jebaca,da li je to neko jednakiji od drugih jednakih..."nase vodje su nase sluge od poverenja".mojne ba tu pricu ,da me vuces za jezik....i ona zajebancija na istoj temi koja nema veze sa mnom..samo je z. ispostovala,mada ne redovno.kada sam je zamolio da preskoci ako joj je vec dosadno moju temu.malo je prelistaj i kazi mi polim te da li je trebao onaj tvoj pravo gramaticko-bla,bla izraz" molimo ne zachatavajte temu"..gde to nadje ti sa svojim obrazovanjem.....nisam ni ljut niti sta drugo negativa.nego to sto nekog savetujes ko zivi u istom gradu gde i ja,a ti udaljena u drugoj zemlji tu delis savete.......malo je ono fuj.naravno da ces od mene dobiti samo pozdrav pravi i iskreni........ :)
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: Anonimni Novosađani

Post by Dreamer »

malic wrote:
sanela wrote:Draga moja, ako si toliko zainteresovana da nešto pokreneš, probaj kontaktirati organizacije u Novom Sadu koje se bave narkomanijom. Vjerujem da oni znaju neke ljude ili se već organiziraju neke grupe podrške, koje ne moraju biti po NA principu, ali gdje ljudi pružaju podršku jedni drugima.

Ja sam našla par prganizacija na netu, pa ih možeš kontaktirati na telefon ili mailom, pa vidi...

Naziv: Udruženje za pomoć zavisnicima Raskršće Novi Sad
Adresa: Braće Ribnikara 59
Grad: Novi Sad 21000
Tel: 021-540-578
Kontakt osoba:
Ime: Marijana Vranić

http://www.prevent.org.rs/info.htm

http://www.vesti.rs/Novi-Sad/Norveska-f ... -Sadu.html

Udruženje građana "Zemlja živih" - imaš u dijelu terapijske zajednice više o njima

Ili otiđi u Odsek za bolesti zavisnosti Službe za specijalističko-konsultativnu delatnost Doma zdravlja Novi Sad, pa se tamo raspitaj...

Mislim da ti svi oni mogu bolje pomoći, nego da se viđaš s Malicem, koji je sad čist, sad padne, pa opet čist itd...

Pozz i sretno

Hvala Sanela na odmrci,pa zbog takvog zajebavanja strejt ljudi sam i ponovo krenuo u amplitudno......MEA CULPA,ali mislim da to nije fer sa tvoje strane kada nemas pojma sta se desilo u Novom Sadu....ja ih "jurio na sastanke,ja ih vozio odvozio,da bi na kraju cuo iz 75 ruke da sam im kao ja delio heroin na sastancima u Koste Nadja-crvenom prostoru -Katolicke crkve.a,to sto sam ih o svom trosku p[o cenu svadjanja sa nekim najdrazim ,koga sam na kraju i izgubio,,vozio razvozio...i u to vreme pet(5) sastanaka je osim mene bila samo devojka koja je AA iz B. Petrovca........to nema veze....drugari su bolje znali u Trogiru nego ja u Ns-u sta se desava...ali niko da kaze ili pita to otvoreno sta se desilo..iako nis' nije.
malo je vise nekorektno sa tvoje strane da ovako pises...ja se bar borim...dok dupe glavci nece ni u konunu ,ne religijsku koju pomazu roditelji na Fruskoj Gori..vec se pojave kada dodje Zdrale iz Londona.....mada je poceo sada d se uvlaci u redove bas tih momaka koji su mi pomogli a da smo se videli dva puta,ali zato culi po celu noc kada je meni bila frka.......ODAKLE TI TA PRICA NEMOJ SA OVIM,I BLA,BLA...... BAS LEPO OD TEBE.DISKRIMINUSECE KRAJNJE...A SA MNOM CE SE VIDETI KO BUDE ZELEO ,A NE KOME TI BUDES SAVETOVALA....nisam e ovako nesto od tebe nadao.
gde si bila kada se po 3-4 strane na mojoj temi vodi sprdnja i pokazuju slike raznih jebaca,da li je to neko jednakiji od drugih jednakih..."nase vodje su nase sluge od poverenja".mojne ba tu pricu ,da me vuces za jezik....i ona zajebancija na istoj temi koja nema veze sa mnom..samo je z. ispostovala,mada ne redovno.kada sam je zamolio da preskoci ako joj je vec dosadno moju temu.malo je prelistaj i kazi mi polim te da li je trebao onaj tvoj pravo gramaticko-bla,bla izraz" molimo ne zachatavajte temu"..gde to nadje ti sa svojim obrazovanjem.....nisam ni ljut niti sta drugo negativa.nego to sto nekog savetujes ko zivi u istom gradu gde i ja,a ti udaljena u drugoj zemlji tu delis savete.......malo je ono fuj.naravno da ces od mene dobiti samo pozdrav pravi i iskreni........ :)



Aman, svako neka zivi kako hoce, ne svadjajte se.
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: Anonimni Novosađani

Post by malic »

ok. n4ema svadje,samo skrecem paznju,bas kao i sto draga Sanela to meni skrene kada zastranim. :)
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Anonimni Novosađani

Post by sanela »

malic wrote: Hvala Sanela na odmrci,pa zbog takvog zajebavanja strejt ljudi sam i ponovo krenuo u amplitudno......MEA CULPA,ali mislim da to nije fer sa tvoje strane kada nemas pojma sta se desilo u Novom Sadu....ja ih "jurio na sastanke,ja ih vozio odvozio,da bi na kraju cuo iz 75 ruke da sam im kao ja delio heroin na sastancima u Koste Nadja-crvenom prostoru -Katolicke crkve.a,to sto sam ih o svom trosku p[o cenu svadjanja sa nekim najdrazim ,koga sam na kraju i izgubio,,vozio razvozio...i u to vreme pet(5) sastanaka je osim mene bila samo devojka koja je AA iz B. Petrovca........to nema veze....drugari su bolje znali u Trogiru nego ja u Ns-u sta se desava...ali niko da kaze ili pita to otvoreno sta se desilo..iako nis' nije.
malo je vise nekorektno sa tvoje strane da ovako pises...ja se bar borim...dok dupe glavci nece ni u konunu ,ne religijsku koju pomazu roditelji na Fruskoj Gori..vec se pojave kada dodje Zdrale iz Londona.....mada je poceo sada d se uvlaci u redove bas tih momaka koji su mi pomogli a da smo se videli dva puta,ali zato culi po celu noc kada je meni bila frka.......ODAKLE TI TA PRICA NEMOJ SA OVIM,I BLA,BLA...... BAS LEPO OD TEBE.DISKRIMINUSECE KRAJNJE...A SA MNOM CE SE VIDETI KO BUDE ZELEO ,A NE KOME TI BUDES SAVETOVALA....nisam e ovako nesto od tebe nadao.
gde si bila kada se po 3-4 strane na mojoj temi vodi sprdnja i pokazuju slike raznih jebaca,da li je to neko jednakiji od drugih jednakih..."nase vodje su nase sluge od poverenja".mojne ba tu pricu ,da me vuces za jezik....i ona zajebancija na istoj temi koja nema veze sa mnom..samo je z. ispostovala,mada ne redovno.kada sam je zamolio da preskoci ako joj je vec dosadno moju temu.malo je prelistaj i kazi mi polim te da li je trebao onaj tvoj pravo gramaticko-bla,bla izraz" molimo ne zachatavajte temu"..gde to nadje ti sa svojim obrazovanjem.....nisam ni ljut niti sta drugo negativa.nego to sto nekog savetujes ko zivi u istom gradu gde i ja,a ti udaljena u drugoj zemlji tu delis savete.......malo je ono fuj.naravno da ces od mene dobiti samo pozdrav pravi i iskreni........ :)
Petre, ja se nemam želje ni vremena nadmudrivati s tobom. Pohvalno je što si učestvovao u sastancima u Novom Sadu, ali ovo nije mjesto na kojem ćeš isticati šta si radio, niti poimenice spominjati ljude koji ovdje niti ne dolaze. Ako si išao na Anonimne Narkomane, mogao bi poštovati jedan od osnovnih postulata - anonimnost.

Dalje, godinama pišeš po forumu kako si dobro, pa nakon tri dana opet brojiš dane od 1., pa opet si par dana/sedmica dobro, pa opet na početku i tako u krug, godinama. Pa hoćeš u komunu, pa se ne javljaš mjesecima, pa onda dođeš, pišeš nepovezane kilometarske postove, pa onda si u Novom Sadu, pa u Beogradu... pa pao s motora, pa spominješ da si s roditeljima.... pa opet nisi dobro... negdje sam valjda preskočila tvoje ranije pisanje o Anonimnim, jer si sad odjednom uključen u to, pa sad pišeš kao su AN u Novom Sadu postojali samo zato što si ti to gurao, a donedavno si živio u Beogradu.

Ja Dreamer-sici rekoh da ti nisi prava osoba za viđanje, upravo zbog tvog pisanja na forumu gdje se godinama vrtiš u krug i sad si dobro, sad nisi. Njoj, kao relativno novom apstinentu, ne treba neko ko ni sam ne zna u kojem smjeru ide, jer nema podrške između dvoje ovisnika koji nisu našli svoj put i još nemaju uspostavljenu mrežu potpore u svom okruženju ili je ta mreža još uvijek labava. Druga bi stvar bila da tu ima još dvoje, troje starijih apstinenata koji su savladali i korake i filozofiju i koji uveliko koračaju naprijed u programu i imaju svoje sponzore i onda da vas podrže. Ovako, Dreamer-ici je bolje da se uključi u mrežu koja već postoji, a to su Anonimni Alkoholičari. Ovisnost je ovisnost, samo je supstanca drugačija. E sad, nije lako doći negdje, ali neće biti lakše što duže čekaš. Ako ti podrška treba naći ćeš je, nećeš vagati, nego ćeš otići, nećeš slati mailove, nego ćeš nazvati na telefon, nećeš kalkulisati, nego ćeš naći način da to ostvariš.

Petre, ja protiv tebe nemam ništa, i ne poznajem te, samo imam svoje mišljenje zasnovano na onom što godinama pišeš po forumu.
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: Anonimni Novosađani

Post by malic »

U,prvu si u svemu.
deyanna
Posts: 3
Joined: Mon Nov 11, 2013 1:50 pm

Re: Anonimni Novosađani

Post by deyanna »

da li se nesto promenilo vezano za AN novi sad?
sta je u stvari potrebno za redovne sastanke? naravno osim ljudi...
evo ja sam zainteresovana
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: Anonimni Novosađani

Post by dete svemira »

Voljnost da se održi sastanak.
Misli koje misliš
su život koji živiš.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Anonimni Novosađani

Post by yasujirozu »

fantazija! odgovor na post od prije (skoro) 3 godine :D

doduše, istinu zbori svemirka
Post Reply