Requiem for a Dream

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

teodor
Posts: 2
Joined: Thu Jan 21, 2016 12:18 am

Re: Requiem for a Dream

Post by teodor »

Pozdrav svima!
Mislim da je skidanje sa bilo cega trenutno velika stvar i, svakako, prvi korak ali ujedno i najlaksi bar sto se mene tice. Ostavio sam sve jer mi je bilo dosta, jer nisam mogao vise tako da zivim a podsvesno sam znao da to nisam ja i da od zivota zelim nesto mnogo vise. Ono sto sledi posle dok sam cist je zapravo ono sto me je nekoliko puta vracalo na isti put. Isao sam kod psihoterapeuta, davao mu tri hiljade za svako vidjanje, a covek je stopao mojih sat vremena..nekako mu nije bilo stalo. Nije on jedini, ima ih jako puno. Moj prijatelj je naleteo na fejsbuk stranicu koju je i meni preporucio. Isprva sam se osecao bedno jer sam kuckao sa nepoznatim likom o svojim problemima ali mic, po mic urodilo je plodom. Narkomanski um je prosto dresiran na odredjene stvari i potrebna mu je promena a ne supstitucija. Danas se redovno cujem sa tim likom i meni je vredelo. Nekako drugacije gledam na sebe pa i na svet oko sebe :) Moze se bez svega, moze nam biti lepo bez svega...zivot je lep! :)
suprug83
Posts: 13
Joined: Sun Dec 20, 2015 5:12 pm

Re: Requiem for a Dream

Post by suprug83 »

Ziv je suprug "spotako se" nije!!! Evo upravo dijete smjestio u igraonicu a ja caj i kiselu poslije domacinski slanog kupusa i mesa...uh!!!pa rekoh da vidim pita li ko za koga...padnete mi onako cesto "vi ljudi" koje nemam pojma ko je ko i sta al et...naleti onaj crv samo sad u mnogo ljepsim bojama...htio sam neki dan bacit post LJUDI OPET SNIJEG PADA I MAZIJA JE DO BOLA!!! NISAM IMAO KAD..neka mi je sifra ludjacka i nikako da je zapamtim niti promjenim...a mnogo mi se zurilo napolje...jedne duge druge duge gace i trenerka sve u fullu i na setanje...psihodelija u usi i hodaj.hodaj.hodaj nebo strpljive vodi a bome i voli!!! U jednom trenutku doslo mi da plesem i djuskam kao lud na minus 10...KAKVA ŠPICA!!!POLAKO.POLAKO.POLAKO PUT OD ILJADU KILOMETARA POČINJE PRVIM KORAKOM;ZDRAVA I JAKA PORODICA.USEIN BOLT I ISTINA I PUT-to su mi neke "zvijezde-parole vodilje"...i ide bome...polako al sigurno...juce sam poceo i željezo da guram...nakon 2 mjeseca trcanja skakanja...mozda se i basketu vrnem...polako..dugove lagano rijesavam...dijete upoznajem (o kako je samo divno to "moje" malo bice)...kao na šesnaest spidova i eksera a pamet kao nikola tesla :P ...em sto suprugu imam (kako samo covjek zaglupi od dopa) drug moj saputnik.ljubavnik kakva je sreća samo nju gledat.slusat.cutat.uzivati u njoj.savršenstvu od Boga mi dato!!!Radi se cita se-kad dijete dozvoli, lagano sve ide i sto bi rekli gura se-MOZE SE ZNAM BEZ ICEGA!!!...po mom misljenju samo sam sa sobom sjest,prst na celo i STA JE TO STO ZELIS!!! I ONDA ONAJ JEDAN KORAK....
suprug83
Posts: 13
Joined: Sun Dec 20, 2015 5:12 pm

Re: teodor

Post by suprug83 »

S tobom 100 % slažem se...

Nego ljudi palo mi na pamet...temu otvarat ne znam gdje ni kako...

Bilo bi lijepo pisati neke dobre jednostavne stvari,podijeliti ih...pa i neku losu iz danasnjeg , jucerasnjeg dana...kome se sta desava iz dana u dan...
Evo meni prije 3 dana sta se desava,izlazim sa zenom i djetetom kad ispred zgrade lerdi šaban najveci i zena mu,bio i treci lik neki omladinac vidi se ...govorim ja zeni rekoh evo jednog od delegata sto sam uzimao od njega klosar kaze zena sto...ja cutim..idemo i gledamo se u oci onako krvnicki-bar sam ja tako izgledao..da je rekao slivo rijec to ni i bilo..belaj....sreca precuta...pita me zena pa sta ti je...objasnim ja rekoh radio sam svasta varao lagao krao...al narkoman se za cvaju prodat zacas moze..bolest je to ludilo...al kad te zdrav cist covjek izjebe i jos te ubjedjuje kako ti je dao nesto sto nije e to je vec dno svakog dna...kad dileri postanu klosari!!!malo sam se bio uzbudio al mili sekunda...nista strasno...a juce nalujecem na kralja svih kraljeva od dilera naravno opet sa zenom i djetetom...pozdravismo se prodjosmo jedan kraj drugog...ladno...kakav je to matori lik od 50 i kusur godina...na ranu da ga privijes u svakom slucaju...elem flash brzinski moglo bi valhalo bi sta kako...milistoti pogledam ispred sebe dijete svoje zenu svoju...sebe u izlogu-LEGENDO LIJEP SI I LIJEPO TI JE ŠTAVIŠE ODLIČNO TI JE BEZ TOGA U ŽIVOTU!!!-Cap-namignem kazem jesi dobar Mili?,odmignu i svako svome putu nastavi....et čaj mi se oladi a i sat igraonice proleti...nedaj te se ljudi i ćunaj te se...i naravno čitaj te i piši te!!!
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Requiem for a Dream

Post by sanela »

Suprug83, samo naprijed! Dan po dan!
Imaš i više nego dobru motivaciju da ostaneš na pravom putu. Dilere obilazi u širokom luku, na ignore, najbolje. Te što si sreo, bio si sa ženom i djetetom, dobro raspoložen. Šta bi bilo da si u nekom crnjaku, sam, u mislima... Čuvaj se tih situacija, jer upravo ta jedna milisekunda je presudna.

Za novu temu, kad otvoriš neki podforum, imaš u gornjem lijevom ćošku, iznad spiska tema, dugme New Topic. Tu otvaraš novu temu.

Sretno... ;)
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: Requiem for a Dream

Post by dina_d »

ovdje nesto pogrijesih …gdje je nestala ova malena ciji je post? nadam se da je ziva i zdrava i da je spremna da s ebori ..drago mi j evidjeti ovdje lujku i ziku …i naravno sanelu ..pozdrav ljudi
User avatar
motivation
Posts: 86
Joined: Fri Jan 23, 2015 10:23 pm

Re: Requiem for a Dream

Post by motivation »

Narkomanija je teska, psihofizicka i socijalna RECIDIVIRAJUCA bolest. Po svjetskoj zdravstvenoj organizaciji, cijoj sam definiciji "svijetao" primjer... Ima jedna lijepa izreka, "Mogu prihvatiti neuspjeh, ali ne mogu prihvatiti da prestanem pokusavati "..
A i ovo moje ispovijedanje, nista je drugo samo iskreno pisanje ranjene duse, pred onima koje nikad nisam vidjela ali koji su mi na cudan nacin postali bliski.. Slicno slicnome tezi, cak i onda kad nisi "obiljezen" u svome okruzenu, kad su ti otvorena vrata onih kakav si ti nekad bio, svjestan maske pod kojom dises, instinktivno trazis svoj copor, kad rane treba da se lizu... Iz istog razloga, dolaze svi zar ne ?... Ima tu jos ponesto, zal nad sobom, i borba nad sobom, i bijeg od sebe, u mom ispovijedanju, dragi Hemfri...
Koliko je teska ljudska dusa, sa dosta krsa, nesto i ruza, i lakse je sanjaru opisivati zvijezde i sjaj mjesecine, nego traziti da raste cvijece iz pepela i prasine..
Kako god @ Ziki, mozda tu ima nesto i talenta, a zaljevajuci prasinu umijesto cvijeca, stvori se blato.. i hvala na recenziji.. :D

oxo @ Nadam se, da cu u junu ipak biti streit 5 mjeseci... i vjerovatno necu kretati iznova, no poznajuci sebe i sve svoje slabosti, necu se kleti rukom nad Svetom Knjigom... Samo cu zamoliti Boga da mi pomogne...
Svasta saznah o sebi u zanjih mjesec dana... Nimalo nije naivan bio stari Sokrat, kad je rekao Nosce te ipsum, (upoznaj samoga sebe).. Sto je uvijek relativno moguce, a do stupnja samosvjesnosti do kojeg sam ja dosla, -tek sada, ZNAM DA NISTA NE ZNAM !

"Odradih" 28 dana, na narkomaniji po preporuci onih koji znaju o meni vise od mene... Ucini se metadonska detoksikaciona terapija, sa kojom sam krenula nesto malo prije ulaska na odijel i u februaru mjesecu tacno na dan moga rodjenja, zapocne se indukcija na zamjensku Buprenorfinsku terapiju... Eto sad, sam na 10 mg. Bupa, imam jos iducu sedmicu da idem po terapiju, a onda cu dobiti na recept. Ova me doza, pokriva dobro uslovno govoreci, mada jos uvijek svasta sanjam, i u odredjenim periodima dana svasta mi padne na pamet. Trudim se da te strucno nazvane "negativne automatizirane misli" rekonstruisem u nesto drugo i prebacim fokus. Jer, istinski previsoka je cijena, i uopste nije izrazena u novcanim valutama, kako sam prije mislila... I tek sad znam da nadasve nikad nisam samosvjesno pisala o sebi, jer nista nisam znala... Pisala sam o posljedicama, nikad o uzroku.
"Heroin unistava samo tijelo, kad se vec dusa razboljela, kad je nesto u nasoj licnosti , u podsvijesti slomljeno, i kad nam se duh razboli onda dodje supstanca samo da unisti tijelo" recenica je Almira Karadze, covjeka koji je izsasao sa dna pakla a kojeg sam slusala na youtube-u, mnogo puta, i tek shvatila istinitost tih rijeci... Pa sam polako pocela da lijecim dusu...
Pozdrav za sve na forumu i neka vas sreca prati....
Cujemo se :)
Vladati nad sobom najveća je vlast.
suprug83
Posts: 13
Joined: Sun Dec 20, 2015 5:12 pm

Re: Requiem for a Dream

Post by suprug83 »

Kako duša,boli li!?Liječi li se? :)
breakdown
Posts: 66
Joined: Fri Apr 08, 2016 2:13 am

Re: Requiem for a Dream

Post by breakdown »

@motivation
curo draga, da li si uopšte svjesna načina na koji pišeš, a mislim na talenat, stil i dr.
prosto mi je nevjerovatno da neko sa 20 i par godina može imati ovakav izražaj, a nije da sam od juče.

edit : imaš li namjeru ili si već svoj talenat pokušala realizovati ?

sorry za malo off-a :)
nije život poljem proći
breakdown
Posts: 66
Joined: Fri Apr 08, 2016 2:13 am

Re: Requiem for a Dream

Post by breakdown »

suprug83 wrote:Kako duša,boli li!? Liječi li se? :)
nije život poljem proći
User avatar
motivation
Posts: 86
Joined: Fri Jan 23, 2015 10:23 pm

Re: Requiem for a Dream

Post by motivation »

Ne možemo da plačemo, i to pomaže smijanju -
to je kao izbacivanje
snova, ideala,
otrova.
ne tražite od nas da pjevamo,
smijanje je naša pjesma...
jer sve je samo užasna šala.
Isus bolje da se smijao na križu,
to bi okamenilo njegove ubice.

sada ima više ubica nego ikad
i ja pišem pesme za njih. (Put. Bukovski)
Vladati nad sobom najveća je vlast.
Post Reply