vutra i ekseri

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: vutra i ekseri

Post by Hemfri »

shizzona wrote:Možda i griješim, ali nekako osjetim da tu ima straha od toga kako će okolina reagovati ako ne uzmeš ekser, ako uzmeš samo gandžu... Možda podsvjesno imaš taj strah.
NemamFejsbuk wrote:A kad bi nekom rekao da sam samo na vutru bio smijali bi se, nepisem ovo zato sto mi je bitno sta ce drugi reci nego objasnjavam o kakvom se dj radi i kakva je vrsta muzike.
Prije svega, ti tamo ideš da se isfuraš dobro... Upoznala sam ljudi koji partijaju na "suho" ;) Mislim da se ne trebaš opterećivati time šta će ko misliti, ni šta će ko reći, jer valjda i oni idu da se zabave.
Furaj svoju furku... Sretno što god odlučiš.
Subjektivno, meni su bobe bile pravo drage, mile, slatke, dobre, najdraže, ali istrošile su me totalno i dovele u stanje neke čudne, nazovimo to, depresije; pa objektivno, odmaram od njih, vjerovatno duži vremenski period. :mrgreen:

Možda je najbolje da ne zaglavljuješ u taj začarani krug.
AAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaa-TOOOOO su znači "BOBE"-jeeeee,ja mesecima,ma od kako sam na ovom forumu a to nije malo,se kad god pročitam da neko spominje "BOBE" pitao uvek-šta li je bre to,kakve bobe sad !? Kad ono ,u pitanju je bosanski ili bosansko/hrvatski žargon,u kome se Ekstazi-exeri,xerovi itd-zapravo TAKO nazivaju,U srbiji ,odakle sam ja,to se nikad nije zvalo tako,NIKAD u životu nisam čuo da neko voli ili traži BOBE,-bombone,a da se misli na Xtasy...jeeee...čovek se uči dok je živ ;)
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: vutra i ekseri

Post by sanela »

hehehehe
da, kod nas se to zove bobe :D
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: vutra i ekseri

Post by Hemfri »

E,pa te vaše {"Bobe"-"bom -"BONE"},NIŠTA Ne VALJAJU na CIJELOM Balkanskom narko-tržištu,jer od početka 2000-tih,recimo od 2004,svuda na prostorima bivše Jugoslavije "u mome srcu jugo-nostalgičara",SFR Jugoslavija će UVEK postojati....maršala TITE junačkoga sina nas neće ni pakao smeeeeeest..mi dižemo čelo i kročimo smJelo i čvrsto mi siskamo peeeeEEEST..mi...ups..pardon,izvinjavam se,,,ponelo me ;)
Tako da bi samo kupio neki kvazi MDMA,amfetamin koji je 99 posto đubre koje će više štete napraviti a možda biti čak i fatalno opasno,nelo Li što će da ga "lepo" uradi....BATALI to druže,jedino što na ovim prostorima još vačka je dop a to ne da ti NE preporučujem,nego,sem ako ne nameravaš da sebi UNIŠTIŠ život,da IKADA dođeš u kontakt,eto ,tolko,ajd u zdravlje.
P.S. a ti Sanela ništa ne kažeš liku koji ovde otvoreno traži savete za drogiranje a da sam JA to napisao-bio bi ODMA Automatski banovan ako ne i izbačen sa foruma,ali ajde,,,opet se vidi meni tvoja ne baš naj jasnija selekcija kome dopuštaš da piše ovde gluposti ,provocira i krši pravilnik ovog foruma,na koji se ti uvek pozivaš...grešim li-o vi drugi ,moje kolege stari forumaši!?!
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: vutra i ekseri

Post by ziki »

Tebi ako nije dovoljno dobro na marihuani onda nemoj vise ni nju da uzimas.. Treba ti ekser da bi skakao celu noc kao lud i da se posle oporavljas danima,ili da ti otkaze chuka... Bolje duni malo ako vec hoces da to dozivis vrhunski, a onda pogledaj te tvoje ortake na sta lice kad su na ekserima.. A I niko ti ne garantuje da ce da ti bude dobro ako uzmes spid ili ekstazi..
...
pavaoiztarza
Posts: 30
Joined: Fri Mar 13, 2015 7:41 pm

Re: vutra i ekseri

Post by pavaoiztarza »

NemamFejsbuk wrote:Pozdrav ljudi, ponekad pusim travu i u mom zivotu je vise pomogla nego odmogla, kad sa sakupi ekipa u bloku nije problem da se zapali po koji joint. Pusim vec 2.5 godine ne konsantno naravno, i znam da trava nije opasna vise nego alkohol i duvan (stara prica ali tacna) cak je i doktor profesor u medicinsloj skoli rekao trava nije nikakav problem ali ako ostanate na nju, tj najveci problem i negativno dejstvo trave je taj sto zbog njenog konzumiranja mozemo probati neku novu supstancu. E sad... zbog toga sam otvorio temu.. i zanimaju me odgovori ljudi koji su probali tj. imaju subjektivno misljenje a ne oni koji imaju samo objektivno. Ovog leta u mom gradu se sprema najjaca zurka, gostuje jedan mnogo poznati dj kojeg slusam godinama i imam priliku otici na taj nastup.. e sad 90% koji ce ici bit ce na eksere spid i slicno, jer je takva vrsta muzike e sad da ja zapalim joint bio bi šonja, svi oko mene u najjaci trip, svima predobro a meni solidno...A kad bi nekom rekao da sam samo na vutru bio smijali bi se, nepisem ovo zato sto mi je bitno sta ce drugi reci nego objasnjavam o kakvom se dj radi i kakva je vrsta muzike. E sad ne znam da li da uzmem ekser, cisto da ispostujem dj, da imam predobro iskusto, i uvjek da ga slusam i kad ga neko pomene dakazem bio sam full exer nezaboravno i slicno... ja znam da je ekser hemija ali mislio sam uzeti pola tu noc... od kad sam poceo pusiti travu rekao sam sebi moram probati i taj ekser , ali samo sa ribom sex po pola ili ako bude gostovao ovaj dj i evo posle tri godine on gostuje... Drug je vec odlucio da hoce... Jedino me plasi da mi se bas bas ne svidi taj osjecaj i navucem se al dobra okolnost je da se na exer ne moze navuci jer posle odredjenog vremena on vise ne 'dize' ...... Da li da zviznem pola? Subjektivni mi ljudi trebaju za odgovorene koji su probali, ne teoreticari. Pozdrav!
Zdravo. Izvinite me što ne poznajem sleng. Hoće li mi neko reći šta podrazumjevate pod riječi "esker" ?
Također, možeš li mi reći razlog zbog kojeg ti se neko smije zbog uzimanja tvari ?
Da bolje razumijem, bilo bi mi korisno da dobijem link tog DJ na youtube da bi uopšte shvatio, o kakvoj se muzici radi.
Ja jednostavno ne kontam uopšte taj niz događaja, koji prethodi pomisli da se uzme neka tvar.

Možeš li napisati, šta ti konkretno radiš prije uzimanja tvari ? Na primjer:

9.0 doručak, 10.00 škola/posao/biro 11.00 uzimanje tvari 12.00 ručak i tako dalje ?

Bilo bi sjajno da to znam.

A na tvoje pitanje nemam odgovor. Ne znam uopšte o čemu govoriš.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: vutra i ekseri

Post by sanela »

pavaoiztarza wrote:
NemamFejsbuk wrote:Pozdrav ljudi, ponekad pusim travu i u mom zivotu je vise pomogla nego odmogla, kad sa sakupi ekipa u bloku nije problem da se zapali po koji joint. Pusim vec 2.5 godine ne konsantno naravno, i znam da trava nije opasna vise nego alkohol i duvan (stara prica ali tacna) cak je i doktor profesor u medicinsloj skoli rekao trava nije nikakav problem ali ako ostanate na nju, tj najveci problem i negativno dejstvo trave je taj sto zbog njenog konzumiranja mozemo probati neku novu supstancu. E sad... zbog toga sam otvorio temu.. i zanimaju me odgovori ljudi koji su probali tj. imaju subjektivno misljenje a ne oni koji imaju samo objektivno. Ovog leta u mom gradu se sprema najjaca zurka, gostuje jedan mnogo poznati dj kojeg slusam godinama i imam priliku otici na taj nastup.. e sad 90% koji ce ici bit ce na eksere spid i slicno, jer je takva vrsta muzike e sad da ja zapalim joint bio bi šonja, svi oko mene u najjaci trip, svima predobro a meni solidno...A kad bi nekom rekao da sam samo na vutru bio smijali bi se, nepisem ovo zato sto mi je bitno sta ce drugi reci nego objasnjavam o kakvom se dj radi i kakva je vrsta muzike. E sad ne znam da li da uzmem ekser, cisto da ispostujem dj, da imam predobro iskusto, i uvjek da ga slusam i kad ga neko pomene dakazem bio sam full exer nezaboravno i slicno... ja znam da je ekser hemija ali mislio sam uzeti pola tu noc... od kad sam poceo pusiti travu rekao sam sebi moram probati i taj ekser , ali samo sa ribom sex po pola ili ako bude gostovao ovaj dj i evo posle tri godine on gostuje... Drug je vec odlucio da hoce... Jedino me plasi da mi se bas bas ne svidi taj osjecaj i navucem se al dobra okolnost je da se na exer ne moze navuci jer posle odredjenog vremena on vise ne 'dize' ...... Da li da zviznem pola? Subjektivni mi ljudi trebaju za odgovorene koji su probali, ne teoreticari. Pozdrav!
Zdravo. Izvinite me što ne poznajem sleng. Hoće li mi neko reći šta podrazumjevate pod riječi "esker" ?
Također, možeš li mi reći razlog zbog kojeg ti se neko smije zbog uzimanja tvari ?
Da bolje razumijem, bilo bi mi korisno da dobijem link tog DJ na youtube da bi uopšte shvatio, o kakvoj se muzici radi.
Ja jednostavno ne kontam uopšte taj niz događaja, koji prethodi pomisli da se uzme neka tvar.

Možeš li napisati, šta ti konkretno radiš prije uzimanja tvari ? Na primjer:

9.0 doručak, 10.00 škola/posao/biro 11.00 uzimanje tvari 12.00 ručak i tako dalje ?

Bilo bi sjajno da to znam.

A na tvoje pitanje nemam odgovor. Ne znam uopšte o čemu govoriš.
Moram ti reći da me super zabavljaš @pavaoiztarza. Ti kao da si s Marsa pao na ovaj forum.
Prije nego što postaviš pitanje, ja bih ti predožila da se prvo malo informišeš čitajući forum i knjige, pa onda da skontaš zašto si ovdje i tek tada postaviš pitanje. Da mi tvoja pitanja nisu smiješna, vjerovatno bi me naljutila.
Moguće da ti je namjera dobra, ali ljudi koji ovdje pišu zaslužuju više obzirnosti. Tvoja pitanja i komentari ostavljaju dojam da si došao da kopaš po tuđim životima iz radoznalosti, jer nemaš pametnijeg posla i svoj život i sl. Vidiš da ti niko ne odgovara na more pitanja koja postavljaš. Zapitaj se zašto i samo čitaj za početak.
pavaoiztarza
Posts: 30
Joined: Fri Mar 13, 2015 7:41 pm

Re: vutra i ekseri

Post by pavaoiztarza »

sanela wrote:
pavaoiztarza wrote:
NemamFejsbuk wrote:Pozdrav ljudi, ponekad pusim travu i u mom zivotu je vise pomogla nego odmogla, kad sa sakupi ekipa u bloku nije problem da se zapali po koji joint. Pusim vec 2.5 godine ne konsantno naravno, i znam da trava nije opasna vise nego alkohol i duvan (stara prica ali tacna) cak je i doktor profesor u medicinsloj skoli rekao trava nije nikakav problem ali ako ostanate na nju, tj najveci problem i negativno dejstvo trave je taj sto zbog njenog konzumiranja mozemo probati neku novu supstancu. E sad... zbog toga sam otvorio temu.. i zanimaju me odgovori ljudi koji su probali tj. imaju subjektivno misljenje a ne oni koji imaju samo objektivno. Ovog leta u mom gradu se sprema najjaca zurka, gostuje jedan mnogo poznati dj kojeg slusam godinama i imam priliku otici na taj nastup.. e sad 90% koji ce ici bit ce na eksere spid i slicno, jer je takva vrsta muzike e sad da ja zapalim joint bio bi šonja, svi oko mene u najjaci trip, svima predobro a meni solidno...A kad bi nekom rekao da sam samo na vutru bio smijali bi se, nepisem ovo zato sto mi je bitno sta ce drugi reci nego objasnjavam o kakvom se dj radi i kakva je vrsta muzike. E sad ne znam da li da uzmem ekser, cisto da ispostujem dj, da imam predobro iskusto, i uvjek da ga slusam i kad ga neko pomene dakazem bio sam full exer nezaboravno i slicno... ja znam da je ekser hemija ali mislio sam uzeti pola tu noc... od kad sam poceo pusiti travu rekao sam sebi moram probati i taj ekser , ali samo sa ribom sex po pola ili ako bude gostovao ovaj dj i evo posle tri godine on gostuje... Drug je vec odlucio da hoce... Jedino me plasi da mi se bas bas ne svidi taj osjecaj i navucem se al dobra okolnost je da se na exer ne moze navuci jer posle odredjenog vremena on vise ne 'dize' ...... Da li da zviznem pola? Subjektivni mi ljudi trebaju za odgovorene koji su probali, ne teoreticari. Pozdrav!
Zdravo. Izvinite me što ne poznajem sleng. Hoće li mi neko reći šta podrazumjevate pod riječi "esker" ?
Također, možeš li mi reći razlog zbog kojeg ti se neko smije zbog uzimanja tvari ?
Da bolje razumijem, bilo bi mi korisno da dobijem link tog DJ na youtube da bi uopšte shvatio, o kakvoj se muzici radi.
Ja jednostavno ne kontam uopšte taj niz događaja, koji prethodi pomisli da se uzme neka tvar.

Možeš li napisati, šta ti konkretno radiš prije uzimanja tvari ? Na primjer:

9.0 doručak, 10.00 škola/posao/biro 11.00 uzimanje tvari 12.00 ručak i tako dalje ?

Bilo bi sjajno da to znam.

A na tvoje pitanje nemam odgovor. Ne znam uopšte o čemu govoriš.
Moram ti reći da me super zabavljaš @pavaoiztarza. Ti kao da si s Marsa pao na ovaj forum.
Prije nego što postaviš pitanje, ja bih ti predožila da se prvo malo informišeš čitajući forum i knjige, pa onda da skontaš zašto si ovdje i tek tada postaviš pitanje. Da mi tvoja pitanja nisu smiješna, vjerovatno bi me naljutila.
Moguće da ti je namjera dobra, ali ljudi koji ovdje pišu zaslužuju više obzirnosti. Tvoja pitanja i komentari ostavljaju dojam da si došao da kopaš po tuđim životima iz radoznalosti, jer nemaš pametnijeg posla i svoj život i sl. Vidiš da ti niko ne odgovara na more pitanja koja postavljaš. Zapitaj se zašto i samo čitaj za početak.
Zanimljivo. Našao sam sleng-riječnik na internetu. Izvinjavam se zbog toga. Pa, na koji način da napiše odgovore sa više obzirnosti ? Iskreno pitam.

Hajde dobro, čitaću za početak.

Iskreno, bolje sam prošao nego na drugim forumima.
User avatar
motivation
Posts: 86
Joined: Fri Jan 23, 2015 10:23 pm

Re: vutra i ekseri

Post by motivation »

Ne znam, jeli to zbog mojih brzih asocijacija, ali me ova recenica pavaoizartaze podsjetila na jedan klip na youtube-u :D
A na tvoje pitanje nemam odgovor. Ne znam uopšte o čemu govoriš.
https://www.youtube.com/watch?v=b__vzf_rOUs
Vladati nad sobom najveća je vlast.
bbbbb90
Posts: 16
Joined: Sat Apr 04, 2015 12:02 am

Re: vutra i ekseri

Post by bbbbb90 »

bani na klupe maci apdejtaj sleng.

evo batukane ja sedam mjeseci bjezim od svega sto si nabrojao i jos mnogo drugih stvari, istina je da su bonare najvece sranje koje postoji jer je realnost da pravu bonaru mozes da zgutas ako imas srece, a tako je od sredine dvijehiljaditih, barem tako svi stariji rejveri tvrde, ali nadje se ponekad i nesto sto je dobro. probaj i sjebi se koliko ce ti fino biti do tog jutra, a onda ide ne samo jedno jutro nego najmanje dva dana potpune praznine i loshe, realno ne kotnam kako neko moze kao da uzme nesto sto dolazi neki dj ili neko drugi, to je najgluplji razlog koji sam ikada cuo za drogiranje, ali svako ima svoje. uputi se malo uopste u droge ako vec zelis nesto da probas i bobe se ne gutaju svacije i svakave jer su u devedeset posto slucajeva smece, a i prva bonara koja se zguta treba da bude u stanu ili nekoj kucici u dobro provjerenom drustvu, a ne sa hiljadama kretena i to za sobom povlaci moguce ozbiljne posljedice pa razmisli ako napravis budalu od sebe pred hiljadama ljudi hoce li ti tad drugovi govoriti da si sonja ili pak nesto i gore. svako ima svoje, ali realno je da ja ne bih za svu dobrilu ovog svijeta sebi priustio ono jutarnje pranje poslije bonare, pa ti vidi. kako god sretno ti, najbitnije je da prezivis jer hoce nekada srce malo da preskoci, na kraju krajeva sve je to lutrija. sretno ;) ;) ;)
c1c2c3
Posts: 1
Joined: Sat Jul 18, 2015 7:52 pm

Re: vutra i ekseri

Post by c1c2c3 »

Nisam nikako naso tocnu temu ni tocan odgovor na moje pitanje koje me muci al ova tema i razgovor su nekako najblizi tome cak sam se i registriro samo radi ovoga da mogu vidit druge kako razmisljaju i jel znaju sta,uglavnon imam jedan problem i molia bi da ako je moguce malo "iskusniji" i koji vise znaju o tome da me posavjetuju i zapravo da mi kazu sta bi moglo bit..Ima malo manje od tjedan dana san uzea "ekser" bio mi je prvi put i u tom trenutku(nakon 20-30 min) bio je neopisiv osjecaj plesanja i neopisivo sve i to je trajalo jedno 4 5 sati,nakon toga san osjecao umor, uglavnon samo san htio otic kuci spavat(normalno nakon toga i partijanja) e sad sta mislin da nije normalno bas, je to sta osjecam nekako u glavi svojoj da se ne osjecam kako sam se prije osjecao uglavnon da vam poblize objasnim moju situaciju rec cu na opcenitim primjerima..Vise ne osjecam uzbudenje i adrenalin i nekakvo veselje kakvo san prije osjeca,stvari koje san npr prije volia evo npr,nekakve humoristicne serije gledat ne izmamljuju mi nekakav osmijeh kao i prije,svi osjecaji su mi nekako isti jedino je mozda tuga jaca od svega toga..i to traje vec 5-6 dana tako i malo sam pretrazivao i gledao po internetu da je to sasvim normalno nakon uzimanja "toga" i da moze potrajat danima takav osjecaj da ti je sve nekako bezveze i u rijetkin slucajevima tjednima..I da nebi mislili da je meni tako stalno bezveze nije ,na trenutke osjecam da san se vratia u normalu i nakon nekog vremena mi opet pocme takav osjecaj koda sam jos u nekakvon neralnom svijetu...
Molia bi da ako je netko ima ovakve i slicne simptome nakon tih tabletica neka kaze nekakav savjet ili na nesto sta bi triba pripazit..
Unaprijed Hvala :)
Post Reply