Slaba posecenost foruma ili sta vec

Ovdje možete pročitati važna obavještenja koja je napisao administrator u vezi korištenja foruma. Molimo Vas da izdvojite nekoliko minuta i to pročitate, prije nego što počnete pisati na forum.

Moderator: sanela

User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

Slaba posecenost foruma ili sta vec

Post by Nicolo b »

Pratim forum duze vremena ali sam se registrovao skoro i sve mi se vise cini da je sve slabija posecenost.E sad sta li je uzrok tome da je droge sve manje na ovim prostorima(lepa zamisao ali samo zamisao),da su se svi izlecili a klinci krecu pravim putem(jos lepsa zamisao),nedostatak interneta(ipak smo mi najsiromasnije zemlje sa nijvecim procentom internet korisnika),tako da mislim da ni do toga nije.
Jednostavno pojavljuju se novi clanovi,posetioci u potrazi za njima bitnim odgovorima a sa obzirom na nase zdravstvo verovatno ce ovde naci bolje informacije i savete nego tamo,ali jednostavno odgovora nema,da li ljude mrzi da odgovaraju na ista pitanja ili je nesto drugo.Ali materijala za kvalitetnu svadju ili raspravu uvek ima i na pretek.
Da li je moguce da su se ljudi pomirili sa njihovim terapijama i planiraju tako dozivotno se leciti,i prihvatili to stanje za stalno(ili je barem trebalo dok se fizicki i psihicki ne stane na noge)ali to niko ne pominje a ponajvise lekari i svi su manje vise srecni,uzmu terapiju i mirni su.Ne kazem ja da je bolje drogirati se ali i ovo je jedan vid redovnog drogiranja.Da jeste istina da nam je svima * normalan* zivot bez droge ali koliko smo zapamtili sta je normalan zivot bez ikakve vrste zavisnosti i vecina zaboravlja sta je bio cilj na pocetku lecenja,tako da sam polako stekao utisak kad udjem na forum da je sve mrtvo,svi su na terapijama i svima je ok.
Ne bih da se jedini pravim pametan i nesto dobar ali fali malo prica na te teme,uglavom se javljaju ljudi kako da se prebace sa ovoga na ono tj da jednu zavisnost zamene drugom,gde se i kako nabavlja lakse i jeftinije neka terapija.Mislim da se generalno zaboravlja sta je terapija,cemu sluzi i koliko bi covek prosecno trebalo da provede na njoj.Ne pisem ovo sto se meni licno smucila terapija i sve u vezi sa njim vec jednostavno zbog malo vedrijih tema i motivacije za boljim zivotom,ne prozivam nikoga ali kad go udjem jedino sta ima novo je svadja izmedju Zikija i Dondopa ili tako nesto,mislim da dosta ljudi prati forum ali jednostavno su neaktivni zbog lose atmosfere na sajtu(nije da treba ruze da cvetaju)ali opet ne treba ni bas sve crno da bude
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Slaba posecenost foruma ili sta vec

Post by Don Dop »

Ja radije drzim da je posecenost jako dobra, ali puno ljudi samo dodje da se informise u smislu da procita sta ima i kako.Uglavom pocnu da se javljaju i pisu kad krenu sa skidanjem. Veruj mi svaki tekst se cita i uostalom da nije tako ovaj sajt ne bi imao najjaci rejting na prostoru bivse Juge i to godinama unazad.
Ja sam Bog
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Slaba posecenost foruma ili sta vec

Post by Don Dop »

Nicolo b wrote: Ne bih da se jedini pravim pametan i nesto dobar ali fali malo prica na te teme,uglavom se javljaju ljudi kako da se prebace sa ovoga na ono tj da jednu zavisnost zamene drugom,gde se i kako nabavlja lakse i jeftinije neka terapija.Mislim da se generalno zaboravlja sta je terapija,cemu sluzi i koliko bi covek prosecno trebalo da provede na njoj.Ne pisem ovo sto se meni licno smucila terapija i sve u vezi sa njim vec jednostavno zbog malo vedrijih tema i motivacije za boljim zivotom,ne prozivam nikoga ali kad go udjem jedino sta ima novo je svadja izmedju Zikija i Dondopa ili tako nesto,mislim da dosta ljudi prati forum ali jednostavno su neaktivni zbog lose atmosfere na sajtu(nije da treba ruze da cvetaju)ali opet ne treba ni bas sve crno da bude
-Takodje da dodam ovo je forum za podrsku u oporavku od droge i nemozes ocekivati Zikinu sarenicu i vicoteku. Da je te namene zvao bi se drugacije. Inace cela bolest je crna. Ljudi umiru od droge i svaki koristan savet je mozda jedan spaseni zivot.
Ja sam Bog
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Slaba posecenost foruma ili sta vec

Post by ziki »

Sto se tice svadja izmedju mene i Don Dopa kako si rekao, mi smo to radili na temi Buprenorfin u delu Supstituciona terapija..tako da nismo uzurpirali niciji prostor... Jedino da smo mozda tada bili vise aktivni od drugih. A mislim takodje da forum nikad nije bio slabo posecen, mozda treba da pronadjes oblast o kojoj bi hteo da diskutujes i uvek se pojave ljudi koje to takodje interesuje.
...
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: Slaba posecenost foruma ili sta vec

Post by oxo »

Ja sam pisao dosta, i pre nego sto je forum premesten na novu adresu (pre 2006. ja mislim) i narednih par godina. Neka bude da je proslo 10 godina od kako sam se registrovao(verovatno i vise). Strejt sam 6,5 godina, radim, nemam bas vremena za pisanje, a i ne znam sta bi pisao. Sve je napisano 1000x, narkomanija nije toliko komplikovana stvar koliko je teska.. ni u "stvarnom svetu" ne komuniciram mnogo sa narkomanima, pola su mrtvi a od polovine bezim. Nisam u fazonu da mogu mnogo da im pomognem.I na forumu ne verujem da je ostalo mnogo ljudi sa kojima sam se "gotivio" , tj znam da nije. A o 99% stvari smo pisalli, i svi znaju sta je ispravno a sta nije, i koji bi otprilike put trebalo da slede da bi se izlecili...

moj savet onima koji su se skinuli i imaju problema, zapamtite - "vreme leci sve". Jednostavno, organizmu treba vremena da se oporavi, budite strpljivi.
User avatar
manson4ever
Posts: 36
Joined: Tue Sep 30, 2014 10:30 am

Re: Slaba posecenost foruma ili sta vec

Post by manson4ever »

mislim da je u moderatorima problem. i dalje ne razumiju o cemu se radi, a ako nisu dosad, tesko da ce ikada. prosto, covjek ako nije uzimao drogu, tesko moze da percipira o kakvom se problemu tu radi. Ego im ne dozvoljava da puste i bave se necim pametnijim. zato, danas na ovom forumu imamo ovakvu situaciju, gdje nema zaista konstruktivnog razgovora, pravih informacija i tako dalje. rekao bih steta, ali ni meni vise nije previse stalo. svratim ovdje svakih par mjeseci, a cist sam godinama. zivot je okej i tako. zasto bih se cimao i peglao radi par ovisnika, i pokusavao da se ubjedim sa nekom kokoskom sta je crno, a sta bijelo? ja svakako znam sta je sta, a forum je, iako mi je svojevremeno valjao, sada mjesto gdje dominira glupost. prosto mi se ne da plivati uz vodu i boriti se i sa ovisnikom i sa moderatorom, ma koliko ponekad pozelio da pruzim neku korisnu informaciju.
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Slaba posecenost foruma ili sta vec

Post by Hemfri »

manson4ever wrote:mislim da je u moderatorima problem. i dalje ne razumiju o cemu se radi, a ako nisu dosad, tesko da ce ikada. prosto, covjek ako nije uzimao drogu, tesko moze da percipira o kakvom se problemu tu radi. Ego im ne dozvoljava da puste i bave se necim pametnijim. zato, danas na ovom forumu imamo ovakvu situaciju, gdje nema zaista konstruktivnog razgovora, pravih informacija i tako dalje. rekao bih steta, ali ni meni vise nije previse stalo. svratim ovdje svakih par mjeseci, a cist sam godinama. zivot je okej i tako. zasto bih se cimao i peglao radi par ovisnika, i pokusavao da se ubjedim sa nekom kokoskom sta je crno, a sta bijelo? ja svakako znam sta je sta, a forum je, iako mi je svojevremeno valjao, sada mjesto gdje dominira glupost. prosto mi se ne da plivati uz vodu i boriti se i sa ovisnikom i sa moderatorom, ma koliko ponekad pozelio da pruzim neku korisnu informaciju.
Eeeee-Ovo je I VIŠE nego TAČNA opaska-konstatacija,da moderator ima pristup,i polazišni stav (obaška što se VRLO primećuje animozitet prema NAMA koji smo ovisnici-zavisnici,da ne nažem Narkomani!?!-čak bi se iz nekih postova-odgovora baš oseti neka vrsta "hejta"prema zavisnicima),ali ajde,,,,nego,isprovocirao me je ovaj tekst da napišem šta je meni moj lekar iz drajza jednom prilikom rekao i time me "kupio"-iako je čovek 1001 diplome,specijalizacija,dr,mr,sci..ect...jednom prilikom mi je na početku terapije rekao kako se nikada neće usuditi da kaže kako Odlično zna koji je osećaj biti u ovom problemu-jer (bogu hvala) on NIJE Empirijski to doživeo i jedno je knjiško znanje o temi narkomanije,a sasvim drugo Lično doživeti i proživeti problem zavisnosti,a ovdašnji moderator daje svom egu za pravo da daje izjave i konstatacije kao neko ko maltene zna BOLJE od MENE ili nas-KAKO je meni, i šta ja treba da uradim a šta ne,ko mi misli dobro a ko ne,tipa "tvoji roditelji ti misle naj bolje-slušaj slepo njihove upute"-uglavnom to izjavljuje u Imperativnom/Naredbodavnom obliku,a to mi je uvek smetalo,kad vidim da Lekar koji se dugo i jako profesionalno bavi problemom zavisnosti sebi Ne dozvoljava da drugima soli pamet u Apsolutu-kako je tako kako kaže i nikako drugačije"po nekad lekar treba da posluša/usvoji ideju pacijenta",jedna od njegovih rečenica,mnoge je "kupio"tom rečenicom a i takvim stavom,za razliku od moderatora ovde koji se postavlja kao bezgrešni entitet koji Apriori zna NAjBOlje-ako ne naj bolje,onda svakako Ne uporedivo bolje od zavisnika koji se obraća,ko razume - razume :!:
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Slaba posecenost foruma ili sta vec

Post by Hemfri »

-> evo,recimo sledeća situacija-šta ako neko ima KATASTROFALNO LOŠU PORODIČNU SITUACIJU-atmosferu u kojoj se ne pruža ne samo NIKAKVA PODRŠKA ,već čak i "odmoć"-otežavanje u vidu ne samo ne razumevanja za problem,već generalni stav i porodičnu politiku u kojoj SVE pružaju jednom detetu a drugom (koji je ,prema rečima i opservaciji lekara),velikim delom ušao i zadržao se u problemu BAŠ ZBOG TE NE PODRŠKE,NE razumevanja i diskriminacije koja datira MNOGO PRE nego što se javila zavisnost,JA recimo imam baš TU situaciju gde su rotitelji uvek SVE resorse,pažnju,podršku itd,usmeravali isključivo na ćerku (moju sestru),a meni od kad pamtim svoje postojanje,uvek samo nalazili razloge da se istresaju na mene,krajnje diskriminatorno me gledaju i uskraćuju ona naj osnovnija porodična prava koja podrazumeva zajednica kao što je "porodica"...da ne ulazim sad u detalje...e ovde moderator mi daje komentare i "savete"kako ja TE ljude treba da slušam jer mi oni misle naj bolje,to ne piše u formi Naj verovatnije ti misle naj bolje-nego "ZNA"da je TAKO,e TO je nešto ,što po meni-ne znam možda grešim,je problem ,i uvek mi je smetalo kad lupim na takav komentar a pri tom POOJMA NEMA koja je situacija i koja je priča kod mene...tebe,nekog trećeg,,,da zaključim,ovde moderator ZNA BOLJE OD MENE KAKO JE MENI (Tebi...)!?!...neće biti da je tako...izvinjavam se što sam ZASIGURNO POVREDIO EGO,SUPER EGO moderatora,ali jbg,i sam znam koliko istina ume da pogodi i "zasmeta"ja toliko o celoj ovoj temi,priči-obećavam da NEĆU VIŠE :mrgreen:
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Slaba posecenost foruma ili sta vec

Post by sanela »

S vama dvojicom nemam namjeru ulaziti u diskusiju.
User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

Re: Slaba posecenost foruma ili sta vec

Post by Nicolo b »

Da malo ozivimo temu,eto krecem od sebe,dugi niz godina virkao sam na forum ali nisam bio aktivan sve dok i sam nisam potrazio strucnu pomoc.Godinama sam se mucio na svoju ruku,ostavljao,pocinjao i tako u bezbroj krugova i tako svestan situacije da ni sebi nisam u stanju da pomognem a kamoli drugima nisam se ni javljao na forum i tek sada vidim kolika mi je to bila greska.Kasno sam shvatio da sam ovde u prici sa ljudima u istom problemu i vise iskustva mogao mnogo bolje da obratim paznju na mnogo bitne stvari,ali eto prelistavao sam forum,pokupio svu pamet i mislio da sve znam.Pa barem ovde moze da se pita sve i takodje dobiju informacije koje od lekara necete cuti,ne zato sto nece da vam kazu,vec zato sto oni nisu nikada bili u kozi jednog zavisnika.Za dve godine manje vise svaka prica o smanjivanju moje doze buprenorfina se vodila na moju inicijativu,njima je nebitno koliko dugo ce ljudi biti na odrzavanju.Samo sam naveo svoj primer i siguran sam da svako ko je u problemu da ce pre odlaska kod strucnog lica ovde dobiti vrlo dobar savet od ljudi koji su BILI u istom problemu,a verujte da ko je u ovom problemu dobar savet mnoogo moze da znaci.Najveca dugogodisnja zabluda mi je bila da prihvatim problem,sve sto covek ceka duze i zavarava se da kontrolise situaciju posle mu je sve teze,naravno cast izuzetcima,ali u svakom slucaju forum sluzi da bi se pomoglo svima i hvala bogu ovde ima ljudi koji ce uvek dati pravi savet i informaciju
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
Post Reply