Buprenorfin II

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: Buprenorfin II

Post by nepopravljiv »

subotex mafija u bijelim mantilima
juznjaci
Posts: 14
Joined: Sun Apr 14, 2013 12:42 am

Re: Buprenorfin II

Post by juznjaci »

nepopravljiv wrote:subotex mafija u bijelim mantilima
Evo i mene, nisam pisao sigurno godinu i jače.
I dalje sam na Bupu, i dalje na 8mg dnevno, evo sada je 2 godine kako sam totalno ok, nikakve zloupotrebe i to.
Dobio sina, pre dva dana mu slavili prvi rođendan.
Bup me je spasio, realno je tako.
Nego, imam problem sad, ustajem zbog klinca ili u 6h ili u 7h i onda tada popijem pola Bup-a i popodne još pola i fali mi još četvrtina, to je evidentno.
Pitam da li je još neko imao sličan problem a da je dugo na terapiji kao ja?
Jednostavno sam budan ceo dan, manje spavam, verovatno je i dete uzrok a ovaj doktor mi čak želeo smanjiti, što sma odmah odbio, pokušao sma ja letos da smanjim za četvrtinu ali nije uspelo.
Ako neko imao sličnih problema, neks e javi.
Živi bili, pozdrav svima!
juznjaci
Posts: 14
Joined: Sun Apr 14, 2013 12:42 am

Re: Buprenorfin II

Post by juznjaci »

Don Dop wrote:
ziki wrote:Ti si lud, ozbiljno ti kazem..
Vidi se da si zelen i da pojma nemas.
Idi placaj tvoju drajzerovu i nemoj vise da me citiras, postajes dosadan.
Zbog takvih poput tebe oni i dan danas profitiraju i zaradjuju od muke naivnih roditelja, jos naivnije dece.
Ti nemas dodira sa realnoscu uopste.
- Ja sam lud sto dozvoljavam sebi da neznalici poput tebe objasnjavam osnove za dobijanje leka. Medjutim bar ce ljudi koji se odluce da pokusaju sa terapijom znati koja je procedura. Tvoje objasnjenje bi ih verovatno poslalo na ulicu ponovo. Bitno je da je dokazano da si neznalica i da lupetas ko maksim. Pozdrav i besplatan savet: Nepetljaj se u stvari u koje nisi upucen. Bavi se svojim krajem i tamosnjim procedurama.
Aman šta ti je?
I ja nikad nisam bio u Drajzerovu, dobijam u Leskovcu izveštaj od psihijatra, idem u Dom Zdravlja kod izabranog lekara i dobijem recepte, posle toga apoteka i to je to.....
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

Dzaba trosis reci...
Ja sam bezbroj puta pokusavao da mu kazem da Drajzerova nije jedino mesto gde se dobija Buprenorfin i ne vredi...ispadnem lazov i budala.
Po njemu ljudi iz cele drzave idu u tu jednu kliniku, jer navodno samo ona izdaje izvestaj i lekove.
Da je tako, ta klinika bi trebalo da bude na jedno 12 spratova minimum, da bi isprimala sve pacijente.
Ja takodje u zivotu nisam usao u Drajzerovu, i vec nekoliko godina idem samo kod neuropshijatra i kod izabranog lekara po recept.
Tacno je jedino to da u nekim Beogradskim opstinama lekari po domovima zdravlja nece da se petljaju sa Bupom pa onda salju u Drajzerovu, ali zato postoji mali milion drugih sto privatnih sto drzavnih klinika i domova zdravlja gde se sve to obavi bez problema.
...
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Buprenorfin II

Post by Hemfri »

Samo da pozdravim ljude ovdi i da im saopštim da U BEOGRADU MORA DA SE IDE PREKO FUCKING DRAJZEROVE I NJIHOVOG IZVEŠTAJAAAAAAAAA,,,Zikiju ja verujem 100 % da je kod njega tako ,ali to tako NIJE U BEOGRADU,ja poznajem 8 osoba,5 momka i tri cure,SVI BEOGRAĐANI i SVI MORAJU DA IDU PRVO PO IZVEŠTAJ IZ DRAJZEROVE PA TEK POSLE ,NA OSNOVU NJEGA IDU U RAZNE DOMOVE zdravlja po naj različitijim delovima Beograda,da podižu državne recepte,niko ne osporava da u unutrašnjosti može bez drajza,u suštini bi ,trebalo da može tako svugde ,ALI PRAKSA GOVORI OVAKO KAKO SAM NAPISAO-Mi Beograđani,MORAMO da idemo preko Drajzerove...
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

E pa da, ali to je druga stvar. Ima i ovde ljudi koji jos uvek idu u Drajzerovu. To su uglavnom oni koji su krenuli jos pre nekoliko godina kada lokalni neuropsihijatri nisu ni poceli da prepisuju Buprenorfin, i tada su u Drajzerovoj nekad dobijali Buprenorfin, nekad Subutex ili Suboxon itd. Tada se iskljucivo islo tamo po lekove jer ga nije bilo u apotekama, znaci nije ni postojao kao lek koji se izdaje na recept, nije bio upisan u knjigu lekova. Svaki lekar moze da trazi od pacijenta izvestaj iz Drajzerove ako smatra za potrebnim, radi se o tome da po unutrasnjosti ne traze vec im je dovoljan izvestaj od bilo kog neuropsihijatra. Ali kao sto si rekao, recept dobijes od svog lekara pa ga sam podizes u apoteci a ne izdaju ti oni na klinici. E to je ogromna razlika.. Znaci u principu sve zavisi od lekara opste prakse da li ce da uvazi izvestaj bilo kog neuropsihijatra ili ce da te salje u specijalnu kliniku. S obzirom da su po nekim domovima zdravlja neuropsihijatri poceli da odredjuju Buprenorfin kao terapiju, a lekari opste prakse poceli da pisu recepte ...kada se to uskladi rezultat je da ne moraju svi da idu u Beograd vec podizu lek u mestu u kome zive. To je cela prica, u Beogradu inisistiraju mozda na Drajzerovoj a u ponekim mestima u Srbiji ne traze vec sami odradjuju posao.
...
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Don Dop »

juznjaci wrote:
Don Dop wrote:
ziki wrote:Ti si lud, ozbiljno ti kazem..
Vidi se da si zelen i da pojma nemas.
Idi placaj tvoju drajzerovu i nemoj vise da me citiras, postajes dosadan.
Zbog takvih poput tebe oni i dan danas profitiraju i zaradjuju od muke naivnih roditelja, jos naivnije dece.
Ti nemas dodira sa realnoscu uopste.
- Ja sam lud sto dozvoljavam sebi da neznalici poput tebe objasnjavam osnove za dobijanje leka. Medjutim bar ce ljudi koji se odluce da pokusaju sa terapijom znati koja je procedura. Tvoje objasnjenje bi ih verovatno poslalo na ulicu ponovo. Bitno je da je dokazano da si neznalica i da lupetas ko maksim. Pozdrav i besplatan savet: Nepetljaj se u stvari u koje nisi upucen. Bavi se svojim krajem i tamosnjim procedurama.
Aman šta ti je?
I ja nikad nisam bio u Drajzerovu, dobijam u Leskovcu izveštaj od psihijatra, idem u Dom Zdravlja kod izabranog lekara i dobijem recepte, posle toga apoteka i to je to.....

- Jesi li procitao o cemu ja pisem. Leskovac i ostale gradove Srbije nigde nisam pomenuo vec iskljucivo objasnjavam sveznalici zikiju da u prestonici sve ide preko Drajzerove, a isti ubedjuje narod da nije tako. E sad kad je i Hemfri potvrdio da mi beogradjani moramo u drajzerovu i zikiju dosla pamet naknadno. Ovde nemozes da uzimas recept kao Vi tamo. Teska budalastina, ali je tako.
Ja sam Bog
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

Kako sad u Bg ne mozes da uzimas recepte kao mi ovde? Znaci sad potvrdjujes da mi ovde mozemo da uzimamo recepte od lekara opste prakse, a govorio si da ni mi ne mozemo nista bez Drajzerove..vec da ja izmisljam. I sta je Hemfri govorio drugo, osim da i on dobija recepte od svog lekara ali da mu je neophodan izvestaj iz Drajzerove, jer mu traze lekari i to niko nikad nije ni porekao. Po stoti put cu da ponovim da lekar moze da zahteva izvestaj iz specijalne bolnice u Drajzerovoj ako to smatra potrebnim. Tamo mozda smatraju potrebnim,ovde ne smatraju neophodnim vec uvazavaju misljenja drugih neuropsihijatara. Mozda jednog dana i moj lekar zatrazi od mene da odem u Drajzerovu i obavim pregled. Kao kad lekar posalje nekoga ko ima reumu na reumatoloski institut u Bg, ili na Banjicu na ortopedsku kliniku itd.. I o cemu ti vise govoris, kada si do juce tvrdio da niko ziv ne moze da dobije izvestaj a ni lekove bez drajzerove. Niko ti nije kriv sto placas po 20 hiljada mesecno i sto te izrabljuju u Drajzerovoj kao sto su radili svima pre 5,6 godina. Tvoj problem je sto si ostao tu gde si i sto ne vidis dalje od te Drajzerove. Sama cinjenica da se lek Buprenorfin izdaje u apotekama sirom drzave, i u gradovima poput Kragujevca, Leskovca, Nisa , Smedereva itd..bi trebalo da ti otvori oci i da shvatis da Drajzerova nema iskljucivo pravo i monopol na taj lek. Na kraju krajeva Buprenorfin je obican lek a ne carobni stapic, a ti ga ocigledno tako posmatras. Za tebe je to dragocenost koja se nalazi u rukama Gospodara Buprenorfina- Drajzerove... i niko sem njih ne moze da ti ga dodeli, oni upravljaju sudbinom. Ajde vise probudi se i nemoj da me u svakom postu pominjes kao da imas kompleks, a narocito nemoj da me nazivas nekim imenima..jer se ne poznajemo. Nisam na ovom forumu da bih samo odgovarao na tvoje besmislene tvrdnje o retkom i skupocenom Buprenorfinu. Ja znam da ti taj lek mnogo znaci ali veruj mi on je dostupan obicnim smrtnicima, i van "Prestonice" kako si to rekao.. Znamo mi da si ti iz Prestonice, ali meni je apoteka na 20 metara od kuce i u njoj uvek ima Buprenorfina. Ja ga dobijam redovno, cak i bez ulazenja u ordinaciju, od medicinske sestre. Doktor prepise i ostavi njoj da overi i podeli pacijentima, da bi smanjio guzvu. Toliko o tome. To da li sam ja sveznalica je diskutabilno, ali Sviraj sviraj pa za pojas zadeni.. Ti vec pocinjes da budes naporan sa jednim te istim replikama. Nisi ti dzabe potpisao da je glupost neunistiva...iskustvo je na tvojoj strani.
...
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Don Dop »

ziki wrote:Kako sad u Bg ne mozes da uzimas recepte kao mi ovde? Znaci sad potvrdjujes da mi ovde mozemo da uzimamo recepte od lekara opste prakse, a govorio si da ni mi ne mozemo nista bez Drajzerove..vec da ja izmisljam. I sta je Hemfri govorio drugo, osim da i on dobija recepte od svog lekara ali da mu je neophodan izvestaj iz Drajzerove, jer mu traze lekari i to niko nikad nije ni porekao. Po stoti put cu da ponovim da lekar moze da zahteva izvestaj iz specijalne bolnice u Drajzerovoj ako to smatra potrebnim. Tamo mozda smatraju potrebnim,ovde ne smatraju neophodnim vec uvazavaju misljenja drugih neuropsihijatara. Mozda jednog dana i moj lekar zatrazi od mene da odem u Drajzerovu i obavim pregled. Kao kad lekar posalje nekoga ko ima reumu na reumatoloski institut u Bg, ili na Banjicu na ortopedsku kliniku itd.. I o cemu ti vise govoris, kada si do juce tvrdio da niko ziv ne moze da dobije izvestaj a ni lekove bez drajzerove. Niko ti nije kriv sto placas po 20 hiljada mesecno i sto te izrabljuju u Drajzerovoj kao sto su radili svima pre 5,6 godina. Tvoj problem je sto si ostao tu gde si i sto ne vidis dalje od te Drajzerove. Sama cinjenica da se lek Buprenorfin izdaje u apotekama sirom drzave, i u gradovima poput Kragujevca, Leskovca, Nisa , Smedereva itd..bi trebalo da ti otvori oci i da shvatis da Drajzerova nema iskljucivo pravo i monopol na taj lek. Na kraju krajeva Buprenorfin je obican lek a ne carobni stapic, a ti ga ocigledno tako posmatras. Za tebe je to dragocenost koja se nalazi u rukama Gospodara Buprenorfina- Drajzerove... i niko sem njih ne moze da ti ga dodeli, oni upravljaju sudbinom. Ajde vise probudi se i nemoj da me u svakom postu pominjes kao da imas kompleks, a narocito nemoj da me nazivas nekim imenima..jer se ne poznajemo. Nisam na ovom forumu da bih samo odgovarao na tvoje besmislene tvrdnje o retkom i skupocenom Buprenorfinu. Ja znam da ti taj lek mnogo znaci ali veruj mi on je dostupan obicnim smrtnicima, i van "Prestonice" kako si to rekao.. Znamo mi da si ti iz Prestonice, ali meni je apoteka na 20 metara od kuce i u njoj uvek ima Buprenorfina. Ja ga dobijam redovno, cak i bez ulazenja u ordinaciju, od medicinske sestre. Doktor prepise i ostavi njoj da overi i podeli pacijentima, da bi smanjio guzvu. Toliko o tome. To da li sam ja sveznalica je diskutabilno, ali Sviraj sviraj pa za pojas zadeni.. Ti vec pocinjes da budes naporan sa jednim te istim replikama. Nisi ti dzabe potpisao da je glupost neunistiva...iskustvo je na tvojoj strani.

- Citiraj jedan moj post koji se ne odnosi na Beograd. Ajde molim te. Od pocetka pisem o prestonici i ne pravi se blesav. Ti si taj koji je ubedjivao da u Beogradu moze i bez Drajzerove i navodio si kako znas lekare koji bi dali recept i sta nisi lupetao, a sve bez realnog pokrica. Otvoreno sam te pitao da kazes tog lekara izmisljao si gluposti da se izvadis. Evo navedi jedan moj post koji se nije odnosio na prestonicu. Tvoj lekar mozda nemoze da zatrazi izvestaj iz Drajzerove jer ne pripadas ovom okrugu vec mozda imas svoju neku ustanovu gde treas da se javljas po izvestaj. Ovde je tako i nemoj vise da izmisljas da sam rekao nesto sto nikada nisam izustio. Ja sve sto sam napisao su tvoje reci Ziki.
Ja sam Bog
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Buprenorfin II

Post by sanela »

Ja se osjećam kao učiteljica kad vidim vaše postove.
Ako ne možete da se tolerišete, prekinite jedan drugog prozivati.
Post Reply