Sta sad

Ovdje možete saznati više informacija o programu AN i pronaći podršku ukoliko ste još uvijek ovisni i tražite pravi način uspostavljanja i održavanja apstinencije.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

Sta sad

Post by Nicolo b »

Posle malo manje od 20tak god gudranja,desetak dzidzom i brzinama a drugih deset zuckom prebacio sam se na bup 8 mg dnevno i tako vec 3,4 meseca, u pocetku je bilo sve odlicno ali u zadnje vreme izgleda da se organizam poceo navikava na njega i rovac polako opet pocinje da radi rad.Ima li smisla povecavati doze?Da li ce opet posle nekog vremena da se desava isto?Pouzdan odgovor koliko sam video jedino ovde mogu da dobijem,za doktore u mom gradu je to fantastika a i nezainteresovani su generalno za pacijente
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

Re: Sta sad

Post by Nicolo b »

Niko da da neki savet??A listajuci po forumu video sam da se jos kod njih par desava isto,cak sam saznao i zasto mi nekad trnu ruke,na kraj pameti da ima veze sa buprenorfinom,ali opet ako neko sa vise iskustva ima neki predlog bilo bi vrlo lepo :wink:
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Sta sad

Post by ziki »

Nema svrhe da podizes dozu, jer nema bas nekog efekta.
Mozes da probas, digni 1-2 mg. pa sam proceni...
Meni je u pocetku tako radio crv pa sam uzimao po dva put dnevno, i ako se preporucuje samo jednom.
Nekad mi je i pomoglo malo, cisto psiholoski.
Mada par puta sam se zeznuo tako i uzeo kasno uvece, posle nisam mogao da spavam po celu noc.
...
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Sta sad

Post by Hemfri »

Bez obzira što će se mnogi na ovo što ću sad napisati verovatno na-ismejati,pošto imam (na žalost) Dooosta iskustva sa Psiho Aktivnim Supstancama,reći ću ti ovo-da povećavaš doze Buprenorfina je besmisleno,on služi pre svega da ti da prostora da normalno funkcionišeš a "crv"koji pominješ će postojati sve dok ti ne rešiš da "raskineš" sa starim narko navikama i takvim načinom života. Nađi neku zanimaciju,pokušaj da se odrediš ko si šta si,veruj mi da u 99 posto slučajeva Ne bi imao nikakvog "crva",da nađeš neku finu curicu,upišeš neki kurs,nađeš neki posao-poenta je da se TI kao ČOVEK stabilizuješ i postaviš na TVOJ LIČNI KOLOSEK,sam rad i stremljenje ka ovome što sam napisao je VEĆ itekako dovoljno da ti nikakvi crvi ne mogu ništa-zato postoje razgovori sa psiho-terapeutima,ali PRE SVEGA,dokle god razmišljaš(to je moje lično mišljenje)da HEMIJOM možeš rešiti bilo koji problem-ti si u problemu koji ne mora da ima veze ali u našem zavisničkom mozgu uglavnom vodi ka recidivima,jebeš hemiju,pošni da se boriš i da ŽIVIŠ! A VERUJEM DA IMAŠ KVALITETA kojima bi svoj život "začinio" SMISLOM .

P.S. Sve DETALJE OKO BUPRENORFINA možeš da pročitaš na temama Buprenorfin i Buprenorfin II,pozz i sve Naj.
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

Re: Sta sad

Post by Nicolo b »

Hvala na odgovorima,posao imam privatni i to je malo otezajavajuca okolnost jer mogu i kasnije da se pojavim i ne pojavim po svojoj volji,malo se previse i radi,kasno popodne a cesto i celim vikendima i zadnjih dana sam konstantno umoran i slomljen i imam osecaj neispavanosti iako dovoljno spavam i primetio sam ako se ujutru odmah aktiviram sve je ok,ako ne onda sam ceo dan bezvoljan i ucauren,ako ostanem kuci ostanem smoren i ne ide mi se nigde,a sportom se nikada nesto posebno nisam bavio,vozio sam trke rekreativno do 2010god i to mi je bila velika opsesija ali je prelomilo na losu stranu,opet bih krenuo sa voznjom ali mi treba i vozilo novo opremljeno jer je staro naravno prodato.Istina nikad nisam izdrzao duze nego sad osim kada su bile vise sile u pitanju,generalno sam zadovoljan sa bupom,osim u zadnje vreme sto mi se desava ovo,u svakom slucaju resio sam da ostanem na osmici,mozda probam 4mg ujutru i 4 popodne,ali da povecavam posle 3 meseca ne bih,ako povecam sta ce da bude za naredna tri?A jos nisam spreman bataljujem smanjivanjem terapija,osecam i dalje kako se koprca djavo
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

Re: Sta sad

Post by Nicolo b »

A zadnjih par god navike sam skroz promenio iz korena,nema vise problema raznih,sudjenja,blejanja raznih,nedelja nedolazenja kuci,stara drustva su iscezla na sve moguce nacine ali poblem je i dalje ostajao i tek onda sam poceo da shvatam velicinu problema i posle vise godina navlacenja,skidanja video sam da se svaki put sve lakse navucem a sve teze skinem,u kuci se sve zna vec duze vreme i video sam da mi jedino preostaje bup jer za terapiju metom i nisam nesto imao zelju.Ovako funkcionisem i nisam nezadovoljan osim par navedenih problemcica a naravno povremeno se pojavljuju problemi iz proslosti sa kojima treba izaci na kraj i pojavljuju se ljudi koji kad vide da sam OK prosto hoce da puknu vidi im se u pogledu,takav smo narod valjda postali radujemo se tudjoj nesreci,da ne davim vise u svakom slucaju borba traje
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
Post Reply