početak pakla ili???

Ovdje možete saznati više informacija o programu AN i pronaći podršku ukoliko ste još uvijek ovisni i tražite pravi način uspostavljanja i održavanja apstinencije.

Moderator: sanela

Post Reply
Rađa Kidaa
Posts: 1
Joined: Mon Aug 05, 2013 3:10 am

početak pakla ili???

Post by Rađa Kidaa »

Pozdrav svima!
Malo da se predstavim. imam 15 godina,iz Splita sam ....
ugl. sve je počelo s 13 godina kad sam zapalila prvi joint. Sičan se da sam ga zapalila 2-3 dana nakon šta sam napunila 13 god. i sve supeeer. ono znala bi zapalit kad bi bila s ekipom al to ne bi bilo baš često..
Bližio se kraj 7.razreda i početak ljeta.Napokon! Znaći, kako je ljeto počelo ja sam počela radit sranja.Prvo što sam napravila je to da sam izgubila nevinost s likom koji je bia 9,10 god. stariji od mene.To je bia početak.A ondaa su sljedila konstanta napušavanja i opijanja. ... bižala bi od kuče,bila s raznim likovima na raznim mistima.I onda,sasvim slučajno naletila na prijatelja kojeg dosta dugo nisam vidila.Počela se sve češče viđat s njim, kako je on u moto-klubu tu bih provodila noči s njim,vozikala se,opijala,dimila.. zatiim,povukla prvu crtu speeda!! Pa sam ponovo i ponovooo... Završilo to lito,počela škola kažem sebi 'aj triba malo smanjit uhvatit se škole. Tako je i bilo,ta godina je prošla sasvim ok samo bih vikendom zapalila,malo popila i to je sve.Onda sam upisala najgoru moguću srednju,ta škola je raspad to sam znala,zato sam to i upisala jer sam bila taj đir.Škola koja je blizu Marjana (ko je iz Splita razumit će.. a i ostali.) u kojoj su večinom propaliteti,di uopče ne dođeš u školu nego isprdi škole tamo se zamota bude prve dvi ure i ode ća. U početku je bilo sve supeer,motalo se i to je bilo najbitnije.Društvo je bilo vrhunsko (bar sam ja tako mislila)... I tako počea se bližit kraj 1. razreda, uopče neznam kako sam ga uspila završit... Počelo litoo,ekipa još luđa. Trube,brzina,alkohol,pa lsd... luudo ludoo. nikad kući,problemi s policijom.. konstanti sex!... I evo doša 8. misec ovog lita,počinjem se sama sebi gadit,neznam kad san zadnji put ručala s familijom,popričala... Ekipa se raspala,družim se samo s osobama starijim od 20 god. jer večinom imaju trave,alkohola i ostalih droga.Došlo je do toga da se svaku drugu večer ševim s tipovima, svaku večer pijana jer nemogu zamislit da prođe noć a da sam ja trizna... nemogu zamislit dan a da ne popušin bar 3,4 đoje.. počela sam i speed konzumirat sve češće. slije ponekad...

U fazonu sam ka mlada san,guuštan,rock'n'roll,briga me triba uživat... Sve to stoji,al ja ne mogu reć NE kad me neko nudi ii znam da ako ovako nastavim da ja za par godina neču bit živaa,definitivno. Neznam šta bi sa sobom... neznam kako se smirit.. jednostavno neznam više ništa.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: početak pakla ili???

Post by ziki »

Mesec dana ovaj post stoji usamljen ovde.
Za mesec niko da napise jednu recenicu da bar pokusa da pomogne...
Ovo je devojcica od 15 godina, dete...
I vi sebe nazivate forumom za podrsku i oporavak ?

Rađa Kidaa neznam da li posle mesec dana uopste vise i trazis pomoc ovde ali evo da ti napisem par reci.
Ja kada sam imao 15 godina desile su mi se neke stvari koje su me obelezile za citav zivot.
Naslov ti nije daleko od istine, sve to sto ti se desava stvarno moze da bude pocetak pakla.
Izgubices najbolje godine zivota ako nastavis tim tempom.
Zivot brzo prolazi, mladost proleti za cas...
Ako tako nastavis probudices se jednog dana sa 30 i kusur godina u ocajnom zdravstvenom stanju, pod uslovom da docekas te godine...
Bice ti zao za sve bacene godine,videces da sve to sto si radila nema nikakvog smisla i da ti nije donelo nista dobro, samo lose.
Znaci budjenje podhitno.
Vrati se porodici a od takvih prijatelja kojima je droga centar svega dizi ruke.
Nije droga jedino zezanje u zivotu..
U stvari droga uopste i nije zezanje vec donosi samo bolest i patnju.
Vrati se sebi, porodici, skoli..
Jednostavno bezi od droge glavom bez obzira, samim tim neces upadati u situacije da menjas partnere svako vece...
Bolje ti je da zivis dosadan zivot i ostanes zdrava i normalna nego da sa 15 godina upropastis sebe za ceo zivot..
A bice vremena za sve, imas samo 15 godina i zivi u skladu sa svojim godinama...
Nemoj da zuris da odrastes i pusti te ljude koji su stariji od tebe 20 godina, nisu oni za tebe...
Ako imas problema sa zavisnoscu o tome moras da progovoris sa tvojima bez straha i bez stida i da se lecis.
Kad si tako mlad lakse se i brze izlecis nego kad si stariji, ali moras da pocnes da se lecis.
Sa drogom nema kompromisa, uzece ti ceo zivot...
Sve najbolje!
...
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: početak pakla ili???

Post by dina_d »

od svih svojih zafrkancija u zivotu dugo nisam citala druge na forumu ..ovo tvoje izlaganje me jako potrslo ..ziki ti je odlicno sve opisao i dao ti odlicen savjete .mlada si ..suoci se sto prije sama sa sobom inace nece biti dobro ...vojela bih da se javis i napises koju rijec o tome kako si trenutno ....hajd cuvaj se i pisi...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: početak pakla ili???

Post by ziki »

Ne verujem da Rađa kidaa vise posecuje ovaj forum.
Mesec dana je njen post stajao tako usamljen, niko nije ni obratio paznju na njen problem.
I ako je neko procitao jednostavno ga je preskocio...
Ja mislim da kada se javi neko tako mlad, u ovom slucaju devojka od 15 godina da treba posebno obratiti paznju, i pomoci makar malom podrskom i nekim savetom.
Vecina nas je ovde dosta starija i ima neko iskustvo.
Mozda bi bas ta podrska u tom trenutku bila neka prekretnica u njenom zivotu, mi to ne znamo.
Nauk za drugi put.
...
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: početak pakla ili???

Post by dina_d »

ziki ,,,,ja sam ga tek neki dan procitala ..tesko je to ..ja sam u svojoj frci i neulazim na forum tako cesto ..udjem a u tom slucaju trazim sebi pomoc pa citam teme koje su mi od pomoci ..nadam se joj se nista nije desilo ..tesko da bih potpora sa interneta mogla nesto puno pomoci ..da naravno svaka topla rijec je potrebna kad covjek luta ..ali treba tu puno vise ..pozdrav za tebe ziki i nadam se da si dobro ...
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: početak pakla ili???

Post by Hemfri »

Jbt,Ljudi-sad se i Ja ladno zaista BRINEM šta je sa tom devojkom-curicom zapravo djevojčicom,mladom splićankom(i mene je kad sam pročitao priču baš jako potresla),da sa toliko malo godina joj se dešavaju takve stvari-ne ,ne osuđujem,jer sveto je pravilo da ovde NIKOGA NE OSUĐUJEMO ,već gledamo da se posavetujemo i pomognemo -ako smo u poziciji!
Nadam se da je curica dobro i da ćemo možda ipak čuti neki makar kakav glas o/od nje...
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: početak pakla ili???

Post by dina_d »

i ja se nadam ...i molim se dragom uzvisenom i svemocnom za nju ..i za sve vas i sve druge ...nadam se da ce se mala sjetitti javiti nam se ....svima vam saljem ljubav i snagu ...
User avatar
W.White29
Posts: 78
Joined: Fri Sep 28, 2012 2:49 pm
Location: RS

Re: početak pakla ili???

Post by W.White29 »

Malo me cudi da padate tek tako na ove fejk profile,al pisac ima dara alal mu ku...
User avatar
poison
Posts: 75
Joined: Thu Dec 19, 2013 12:14 pm
Location: ready for snatching|||||||||| São Paulo, Brasil

Re: početak pakla ili???

Post by poison »

otprilike je to to
Image

mnogo ce ti trebati,da se iskobeljas i da izlecis opekotine,ali sve se moze,nedaj se obezhrabriti,promeni mesto zivljenja,i sta ti ja znam da bi mogla da se pohvalis sa ovim
Image
Image
Image






Post Reply