Od početka

Ovo je forum za osobe koje žele prestati piti ili koje su prestale piti i žele prodiskutovati o problemima s kojima se suočavaju prilikom održavanja apstinencije. Ovdje možete saznati informacije o programima i metodama liječenja alkoholizma

Moderator: sanela

ves123
Posts: 17
Joined: Sun Apr 07, 2013 5:38 pm

Re: Od početka

Post by ves123 »

SAMO NAPRIJED ..... IMAŠ DOBAR RAZLOG DIJETE, MUŽ OBITELJ JE UZ TEBE...
KOLIKO GODINA IMAŠ
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: Od početka

Post by bojanol »

ajde, ajde... kod psihijatra po terapiju pa lagano.
Ja sam pio decenijama, sve uz heroin, marihuanu i ostale droge... a sad nezadrživo furam u progres :-D
Još mesec, dva i skoro godinu sam čist od alkohola. Niti jedan recidiv.
Pušio sam vutru, i sad zapalim, znam da će se Sanela sablaznuti, ali to joj je posao :-D , no evo sam već danima strejt ko lenjir. Jedina stvar s koje bezuspešno pokušavam da se skinem su jebene cigarete. Tri nedelje sam izdržao i cvrc. No, doakaću ja i tome.
Pozdrav.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Od početka

Post by sanela »

bojanol wrote: Pušio sam vutru, i sad zapalim, znam da će se Sanela sablaznuti, ali to joj je posao :-D ,
:smt081
no evo sam već danima strejt ko lenjir.
=D>
ljolja
Posts: 11
Joined: Sat Sep 07, 2013 4:57 pm

Re: Od početka

Post by ljolja »

Prvo - MNOGO mi znaci sto se neko ovde javio.
Ja, sada, imam problem, ali... ovo sto se meni desava trpi jos mnogo ljudi, a ne trazi pomoc, nego ceka... da se nesto desi :)
Bila sam zatečena kad se baš niko niko nije oglasio na ovoj temi... jesam li stvarno jedina koja pija, i svesna je da je to problem, a ipak ne zna kako da ga resi 8) Sigurna da je odgovor "Nema sanse" ali ipak :prayer:

Slabo se snalazim na forumu (forumima uopste), pa sad ne znam kako da vidim prethodne postove :) Ono cega se secam dok sam citala, napisacu, a vi necete zameriti, jer... i sad sam "pripita" :-D

Neko (nisam zapamtila nick ime+ brojevi), ves123 ako se ne varam, je pitao koliko imam godina - 30+ - procitati - dovoljno da ne bi trebalo da budem u situaciji sve ili nista (ako sam obicna, prosek a ja jesam)

Sad mi dodje dete i pita: "Kako ti ide?" posto sam danas ponovo pocela da pisem ono sto je trebalo pre xy meseci,
a ja odogovam:"Dok ne pocnes, nece krenuti napred " a danas mi je kao krenulo jeeeee :D

Samo skica iz zivota; a stvarno to mislim.
...

Sanela hvala PDT_Love_09 , mislim stvarno hvala; bas sam se uprpila u jednom momentu.

Bojanol, ako sam pogresila nick sorry :oops: dobro je cuti da je neko bio u g.vnima pa se iscupao. (Citala sam ovde razne teme, ali moj mozak ne moze da zapamti sve info koje je mogao pre). Fokus: pio si, deeebelo si pio i + a sad to vise ne radis. Za pljuge me ne diraj :lol:

Danas sam opet molila da mi se da doping (alkohol). Bas ne valja. :( Ali... uradila sam pre toga nesto sto me ceka odavno... jel se to racuna?
Bilo je malo alc. u kuci pa sam se pocastila, a ne znam vise da li sam zasluzila ili opet pijem jer sam alkos? Sada sam opet alkos, pijem jer mi se pije, jer je blizu, na dohvat ruke, imam pravo na nekakvo zadovoljstvo...

E ne vredi dalje da pisem, mozda me neko i razume :)
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Od početka

Post by sanela »

Prospi sav alkohol iz kuce - 1. Korak.
ljolja
Posts: 11
Joined: Sat Sep 07, 2013 4:57 pm

Re: Od početka

Post by ljolja »

sanela wrote:Prospi sav alkohol iz kuce - 1. Korak.
Kad sam ovo uradila u kuci je ostalo samo ono cemu ni miris ne mogu da smislim, a kamoli da popijem. Zato danas kmecim da mi muz donese nesto, bilo sta.
Bio je tenutak kad sam progutala i to "gadnog" mirisa jer nemam nista drugo :( Necu opet da dodjem u tu situaciju.
...
dogovorili smo se...
danas dobijem "dopunu", u petak idemo zajedno kod dr.
...
ne znam da li mi je stvarno sada (pijem) lakse ili sam samo mirnija pa se zato pitam ?????
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Od početka

Post by Lujka »

Bez uvrede, ali ti ljolja još nisi odlučila da odjebeš cugu...
čekaš kao petak, ponedjeljak, doca, janka, branka....
ma to je sve tvoje sranje, tvoja frka, tvoja borba, ostali su tu kao suport, ali bitku moraš izvojevati sama.
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
ljolja
Posts: 11
Joined: Sat Sep 07, 2013 4:57 pm

Re: Od početka

Post by ljolja »

Lujka wrote:Bez uvrede, ali ti ljolja još nisi odlučila da odjebeš cugu...
čekaš kao petak, ponedjeljak, doca, janka, branka....
ma to je sve tvoje sranje, tvoja frka, tvoja borba, ostali su tu kao suport, ali bitku moraš izvojevati sama.
Samo sam se nasmesila kad sam procitala :)
Istina je da mi je radio svaki zivac i da bih rado zbrisala iz cekaonice u petak, ali ipak nisam.
Juce sam bila kod dr.alc i ni malo mi se ne svidja. Jednom recju drndov :roll: Da je posle njega bio kraj programa, ne znam da li bih se tamo vratila. Psiholog je bio mnogo prijatniji, samo normalniji. Potom je usledila grupna terapija, pa onda i klub AA. Tako ceo dan provedoh oko alkohola, a da ga nisam pila. :mrgreen: U cetvrtak je opet grupna, i tako u krug.
Danas pocinjem da pijem i one lilule koje mi je dr.alc prepisao.

Od sredine prosle nedelje ne pijem. Nije da nisam ni jednom pomislila da bih mogla malo, ali je pomoglo i to sto nemam nista pri ruci. :wink:
IWantToLiveCleanNo2
Posts: 15
Joined: Mon Dec 05, 2011 12:16 am

Re: Od početka

Post by IWantToLiveCleanNo2 »

Ako ce ti nesto pomoci, ja ti mogu reci kako mozda tvoje dijete gleda na tvoj problem.

Zasto me mama ne voli?
Zasto ne zeli prestat radi mene?
Zasto nam gosti vise ne dolaze?
Sta treba da uradim da bude srecna pa da joj ne treba alkohol?

I onda kad krene pubertet, kad krene da upada u lose veze, kad momci ili djevojke (nisam videla dal imas kcer ili sina) budu uvijek osobe koje imaju problem s alkoholom,drogom ili zakonom i stalna teznja da se pomogne nekome jer svom roditelju se nije moglo pomoci.

Ja sam se hvala bogu uspjela nekako stabilizirati. Otac se sad ne opija, tu i tamo neko pivo popije jer prima jake koktele lijekova i to mu dovoljno unistava zeludac i jetru. Ja ga volim do neba, i sad patim sto sam daleko, ali te propustene dane djetinjstva, to izgubljeno djetinjstvo meni nikad nece nitko vratiti.

Gledam koliko su postigli moj svekar i svekrva, osigurali su nekretninama svoju djecu ali svekar nije isao u kafanu poslije posla, nego lijepo kuci svojoj obitelji.

Ti moras da budes trezna za svoje dete, da ga cuvas, da mu se nadjes. Ti si roditelj, donela si na svet dete i duzna si da ga pazis.
User avatar
W.White29
Posts: 78
Joined: Fri Sep 28, 2012 2:49 pm
Location: RS

Re: Od početka

Post by W.White29 »

`Moram prestanem da kenjam da cu...`(opisase mi karakter)
http://www.youtube.com/watch?v=sxVPfeT5GBc
Post Reply