Pomoc pls...

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Ivi2405
Posts: 3
Joined: Thu May 16, 2013 4:49 pm

Pomoc pls...

Post by Ivi2405 »

Pozdrav svima..

Vjerenik mi je "bivsi" ovisnik o heroinu..Sa lijecenja je izasao prije skoro dva mjeseca, ide jednom sedmicno u odredjenu ustanovu po terapiju, kako ga testiraju i kako se isti testovi mogu lazirati to znaju oni koji su bili tamo. Znam da postoji kucni test pa me zanima zna li iko gdje se u Sarajevu moze kupiti i po kojoj cijeni?
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Pomoc pls...

Post by sanela »

Trebalo bi biti u svakoj apoteci. Zavisi na koliko vrsta droga, ali je oko 30 maraka.
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Pomoc pls...

Post by Lujka »

Ivi2405 wrote:Pozdrav svima..

Vjerenik mi je "bivsi" ovisnik o heroinu..Sa lijecenja je izasao prije skoro dva mjeseca, ide jednom sedmicno u odredjenu ustanovu po terapiju, kako ga testiraju i kako se isti testovi mogu lazirati to znaju oni koji su bili tamo. Znam da postoji kucni test pa me zanima zna li iko gdje se u Sarajevu moze kupiti i po kojoj cijeni?
I, zanima me što misliš postići sa tim kućnim testiranjem?
Misliš li zbilja da je "špijuniranje" sa tvoje strane pametan potez?
Što misliš o razgovoru, onako, sjednete, pa riječ po riječ.... :!:
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
ivana26
Posts: 24
Joined: Sat Jul 06, 2013 4:40 am

Re: Pomoc pls...

Post by ivana26 »

Iskreno rekla bih ti da bjezis, ali i ja sam u takvoj situaciji, paa :shock: nije skup test, ali opet od njega nemas nista, pricajte pa vidi sta ce ti reci, moj sa mnom nece da prica uopce jer kao nema problem.
Dado manson
Posts: 31
Joined: Sun Jun 02, 2013 5:05 pm

Re: Pomoc pls...

Post by Dado manson »

e da sam ja imo takvu curu da bude uz mene davno bi zavrsio s lijecenjem!dobro mozda malo serem al lijepo je vidjeti kad je djevojka uz decka bez obzira na sta!!Mene moja ostavila odma posle velike ljubavi od 2 god,kad sam joj prizno i reko da hocu da se lijecim,ajd sto sam dobio nogu,neg je posle 10 dana nasla novog momka!!!Pa kad sam doso sebi htjela e da sevrati,i opet sam je prihvatio i onda mi opet zabola noz u ledja ne zbog gudre nego nekog glupog razloga...malo sam oduzio sorry!!!uglavnom budi uz njega postavi mu ultimatum ja il gudra ako se navuko probaj ga nagovoriti da se lijeci i budi uz njega!pozz
ivana26
Posts: 24
Joined: Sat Jul 06, 2013 4:40 am

Re: Pomoc pls...

Post by ivana26 »

Svaka tebi cast momak, znam da je i ovisniku tesko, ali vjeruj mi mene moj doslovno tjera od sebe zbog droge, ali jos uvijek nisam odustala. Zivot mi je postao pakao zbog njega, ali sam rekla nema veze samo nek' je ziv i zdrav.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Pomoc pls...

Post by sanela »

Zivot ti nije postao pakao zbog njega, nego jer si ti odlucila biti s njim. Razlika je velika. Ti ne mozes promijeniti njegov zivot, ali mozes svoj. Samo ne zelis. ;-)
Dado manson
Posts: 31
Joined: Sun Jun 02, 2013 5:05 pm

Re: Pomoc pls...

Post by Dado manson »

Nemoj tako Sanela,nagovaras je da digne ruke od njega,nek mu pokusa pomoci,msm decko nije na heroinu sto je dobro ja mislim da se on moze kontrolisat!!Ti bar znas sta znaci heroin...,a sreca nije na tome!Tako da moze pokusati da mu pomogne jer ako mu ona okrene ledja,onda ce mozda utjehu pronaci u horsu i onda je najebo...pozz Sanela ali nemoj tako nisi u pravu...
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Pomoc pls...

Post by sanela »

Nikog ja ni na sta ne nagovaram, ja samo govorim da nije on kriv sto je njoj zivot pakao. Njen zivot je pakao, jer je sama odabrala to sto joj se desava.
Bilo bi super da se on hoce skinuti, ali male su sanse, iz ovog sto djevojka pise. Mogao bi i ti biti malo iskreniji i biti na njenoj strani, jer bolje od mene znas u kojem je fazonu on sada...
A ko zna da on vec nije na horsu!? Nemoj djevojci stvarati osjecaj odgovornosti za deckovo drogiranje. Nema s njom nikakve veze hoce li on uzeti drogu ili nece. Bilo bi super da ima, ja bih joj onda prva rekla da se bori... Ali, tu odluku ce decko morati donijeti sam. A to moze tek kad se nafje na dnu, pred zidom ili kako vec nazoves.
Opet, ne moram biti u pravu, moj komentar je na osnovu procitanog.
Dado manson
Posts: 31
Joined: Sun Jun 02, 2013 5:05 pm

Re: Pomoc pls...

Post by Dado manson »

Donekle si u pravu,ako ne zeli da prihvati da se lijeci onda nema svrhe da bude uz njega!Ja sam na osnovu procitanog skonto da je lik na speedu i exerima tj partijaner i to ce ga vremenom proci,e sad poenta je da ne nastavi sa necim najgorim na svijetu heroinom!Moj savjet razgovaraj s njim pokusaj mozda si mu ti jedina nada,a ako nece boze moj nastavi sama!
Post Reply