Suboxone i ostali antidepresivi

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Dado manson
Posts: 31
Joined: Sun Jun 02, 2013 5:05 pm

Suboxone i ostali antidepresivi

Post by Dado manson »

Pozdrav svima na forumu,dugo citam i odlucio sam potraziti misljenja ljudi slicnih meni,naime da ne duzim pricu na heroinu sam 6 god sa povremenim prekidima tj bezuspjesnim pokusajima lijecenja,na suboxonu sam oko 6 mjeseci 2mg odrzavanje,medjutim u zadnjih 20-tak dana spicila me takva depresija da je to nemoguce,osjecaj odbacenosti,tuge,suicidne misli,ravnodusan na sve nista me ne interesuje jednostavno klasicna teska depresija...Bio sam kod doktora i dao mi je asentru ujutru i rivotril navece uz suboxone naravno!Zanima me imali neko slicnih iskustva i jeli ova terapija djelotvorna posto znam da sa suboxonom ne smije svasta da se pije...jednostavno bojim se da izadjem napolje imam osjecaj da svi upiru prstom u mene i govore eno onog narkomana...Zivim u malom gradu u Bosni i ovdje je tesko naci dobrog doktora,pa bih molio ako neko moze nesto da napise iz svog iskustva i malo podrske mi ne bi skodilo posto sam sam u ovome...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Suboxone i ostali antidepresivi

Post by ziki »

Ja mislim da tebi to nije ni od Suboxona ni od kombinacije sa tim drugim lekovima.
Rivotril mislim da nije dobar uz Suboxon kao ni drugi benziodiazepini,mada ga doktori u izuzetnim slucajevima nesanice, uznemirenosti itd. ponekad prepisuju...
Ko sto nije dobar ni alkohol i sve ostalo sto utice na CNS.
Za ovaj drugi lek nisam upoznat tu bi mozda mogao Voyager ili neko drugi da ti pruzi neku informaciju.
To sto ti osecas je jedan klasican oblik depresije koji se javlja i kod ljudi koji nisu uzimali narkotike, a kamoli kod nas koji jesmo.
Ima slucajeva gde se ljudi plase da izadju iz kuce, da predju ulicu..imaju osecaj da ih stalno neko promatra, osudjuje itd...
Mozda bi ti to trebalo da resavas kroz razgovor sa psihijatrom, psihologom...eventualno da ti se ukljuci neki antidepresiv koji se sporo oslobadja i pocinje da deluje tek posle par nedelja recimo.
Nisi jedini, to da znas.
Ima ljudi koji se pored toga sto uzimaju Buprenorfin lece i antidepresivima.
Tu dosta pomaze i fizicka aktivnost, malo preokupacija...
Probaj da potisnes taj osecaj, zaboravi na te nevidljive neprijatelje...
Ljudi danas gledaju svako svoja posla, to je lazan osecaj kod tebe i ja tacno znam o cemu govoris.
Niko tebe nece gledati kao narkomana i upirati prstom, pa kakav god ti bio narkoman u proslosti.
To je ta unutrasnja borba koju moras da vodis neprestano.
Opusti se... ljude na ulici gledaj u oci.
Nemas razloga da se savijas ni pred kim.
To sta si radio pre licno je tvoja stvar.
Ajde, sve najbolje !
...
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Suboxone i ostali antidepresivi

Post by Voyager »

Buprenorfin je sam po sebi jak antidepresiv...

Rivotril je u redu uz Suboxone, mada ne vidim razlog zbog cega bi ga pio - mozda je doktor utvrdio da si psihicki nestabilan malo ?
Asentra je dobar antidepresiv (Zoloft, Sertralin) i trebalo bi da ti pomogne.

Ja inace mislim da si depresivan jednostavno zbog cinjenice da ne zivis vise istim onakvim zivotom kao pre.
Suboxone ti pride ne pruza osecaje drogiranosti, itd.
Imas veliku rupu koju treba zakrpiti.

Poz !

V
Dado manson
Posts: 31
Joined: Sun Jun 02, 2013 5:05 pm

Re: Suboxone i ostali antidepresivi

Post by Dado manson »

Ziki nadam se da razumijes onaj osjecaj kad ne pripadas nigdje zbog zivota koji si vodio...Imam obaveza prema skoli,a nemam volje ni za cim najmirniji sam u kuci izmedju cetri zida,imam osjecaj da sam izneverio sve i bojim se izaci napolje i pogledat ljudima u oci,strah me je!Suboxone mi pomaze da ne razmisljam o heroinu,ali me depra ubija!Voayer nije doktor utvrdio da sam nestabilan vec sam mu sam reko da imam suicidne misli konstantno,jednostavno sam izgubio svoje ja,uvijek sam bio pun samopouzdanja uvijek prvi u svemu,a sad se bojim izaci vani to me ubija!A nisam fizicki propo nimalo,kad nekom kazem ko me ne zna da sam ovisnik ljudi ne mogu da vjeruju!Inace sam jedinac,imam podrsku roditelja,ali oni misle ako si kuci njima na vidiku sve je u redu,a ne razumiju moju unutrasnju borbu!Bojim se jbt da cu psihicki otici u pm!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Suboxone i ostali antidepresivi

Post by ziki »

Znam o cemu mi pricas...
Ja sam tako presedeo i prespavao mnogo dana i noci u cetiri zida.
Imao sam frku od zivota.
Kad izadjem napolje kao da sam izasao go,bez odece na sebi,takav osecaj...
Kad sretnem nekoga koga poznajem ja gutam knedlu ako treba da progovorim malo sa njim ili njom...
Kao da sam kriv za sve sto ne valja...
E sad kako je to meni proslo ja se i ne secam pravo da ti kazem.
Valjda samo po sebi...
Znam da kad sam isao na posao i bio zauzet tako po ceo dan onda sam to manje osecao.
Jeste da sam isao na silu jer me ujutru mrzelo da zivim, ali nekako kad krenes ono ide posle...
Sucidne misli isto, doslo mi par puta da se roknem i da se odmorim od svega.
To zaboravi, takve misli da dignes ruku na sebe to izbaci iz glave cim krenes da mislis tako.
Uzmi odmah necim da zamaras mozak, stavi slusalice na usi odvrni muziku i ako treba idi na dzoging da krene srce da radi i da pumpa krv u mozak...
Nadji nekog sa kim ti prija da razgovaras neko ko te razume, bice ti lakse mnogo.
Makar i da cutis sa nekim i to isto znaci mnogo.
Nisi ti nestabilan,ti vidis tvoj problem ali neznas kako da ga skines sa vrata...
I taj osecaj da ne pripadas nigde nije realan, to sve zavisi od tebe koliko se dajes ljudima i otvaras...
Vide ljudi pozitivne strane vise nego one lose ne brini...
Danas svako ima neke svoje probleme, i ako ti dajes ljudima ono dobro sto nosis u sebi to ce da ti se vrati duplo, to ti garantujem.
Nemoj da se osecas krivim za nista sto si uradio, nemas razloga.
Ako si nekome duzan onda je to najvise samom sebi.
Probaj da se opustis i nemoj mnogo ni da razmisljas o tome dali tebe ljudi gledaju ovako ili onako.
Imas taj Suboxon, znaci nemas one fizicke krize i sad je na tebi da se prilagodjavas na sve u zivotu.
A to nije nista tesko, samo tako izgleda...
Podignes glavu, osmeh na lice i videces kako je sve drugacije, i da si pogresio sto si mislio tako.
Eto mozda ti nisam nesto pomogao mnogo ali to je sve sto bih ti rekao...
Pozdrav.
...
Dado manson
Posts: 31
Joined: Sun Jun 02, 2013 5:05 pm

Re: Suboxone i ostali antidepresivi

Post by Dado manson »

Razumijem ja tebe ziki u potpunosti i svjestan sam svojih problema,trenutno imam mnogo da ucim idu mi ispiti na faxu,al nikako da se nakanim brate,crne misli mi ne daju!Doktor mi je reko kad bi nasao poso pa da mi to zaokupi paznju,ali danas naci poso to je bas tesko!Tako da cu nadam se nakaniti se da ucim odvalim ove ispite u junu pa cemo vidjeti,valjda ce mi biti bolje!Osjecam se malo tuzno jer me niko od strejt drugova nije nazvo 2 mjeseca da pitaju sta je s tobom!Znali su oni nesto prije da sam se skido i to,al imam osjecaj da sam ih iznjeverio i nemam hrabrosti da nekog nazovem!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Suboxone i ostali antidepresivi

Post by ziki »

Nema potrebe da se opterecujes time sto te niko nije zvao, a i doktor ti je u pravu...
Kad se zaokupiras nekim poslom osecaces se mnogo bolje.
Jeste malo tesko dok ne krenes ujutru ali kad se zagrejes onda ide super, uvece budes ispunjen jer si bio koristan i sebi i drugima...
Mogu da ti kazem da je Suboxon idealan lek, i velika prilika da pocnes da sredjujes svoj zivot na svim poljima.
Znam mnoge koji funkcionisu savrseno uz pomoc tog leka.
O ukidanju leka itd.. razmisljas kada za to dodje vreme...
I to sto ti se bude takva osecanja je takodje dobro i korisno, malo spoznajes sebe iznutra...
Kad si na drogama onda su te emocije potisnute negde na dnu i sad izlaze na povrsinu...budjenje...
A taj osecaj krivice i to da si nekoga izneverio ti nije potreban uopste, to odbaci...
Sebi dugujes najvise...
...
Dado manson
Posts: 31
Joined: Sun Jun 02, 2013 5:05 pm

Re: Suboxone i ostali antidepresivi

Post by Dado manson »

Hvala ti Ziki mnogo bas mi znaci tvoje ohrabrenje!Vjerujem da me razumijes!
Da ti kazem da mi je malo bolje poceo sam ucit pomalo i bio sam na ispitu i polozio,i dobro sam se osjeco na faxu medju ljudima nisam imo nikakve strahove od ljudi sto sam prije imo!
Inace uvijek sam bio komunikativan prvi u svemu pun samopouzdanja,a ova depra me skroz sjebala,ali vec sam ti reko kako pijem antidepresive osjecam se malo bolje...Hvala i pozz
wosa88wosa
Posts: 7
Joined: Tue Jul 16, 2013 6:30 pm

Re: Suboxone i ostali antidepresivi

Post by wosa88wosa »

ortak i meni se upravo desavaju slicne stvari....posle 5 meseci na suboxonu,jednostavno vise mi nije stvarao onaj osecaj radosti,prvo sam ga uzimao da bih se osecao lepo,sada ga uzimam da funkcionisem normalno..
i ja imam neke slicne probleme kao ti,dao Bog pa si ih otklonio, taj osecao odbacenosti..
planiram da se naoruzam sa dosta vutre i samo vutre i odem kod strica na planinu do kraja leta...ako mi to ne pomogne nista nece...oni to zovu stan a ustvari je klasicna brvnara sa osnovnim potrebama za zivot...
nalazi se u crnoj gori bjelasica mislim na visini oko 1600m...Odavno je poznato da je svako sposoban sam sebe da izleci,ali treba biti jak,a i po nekad je potrebna podrska prijatelja ili porodice...sve u svemu problem je u nasim glavama,dakle stvar psihe,samo pozitivno razmisljati i gurati napred...eto juce mi je bilo lose,danas se skroz kul osecam a nista nisam uzeo....stvar je u nasim ludim glavama...pozz i drzi se ortak
Dado manson
Posts: 31
Joined: Sun Jun 02, 2013 5:05 pm

Re: Suboxone i ostali antidepresivi

Post by Dado manson »

Jarane bolje mi je zadnji mjesec kako pijem ove antidepresive uz suboxone,flunisan ujutru i rivotril navece!!!Shvatio sam ja da je sve u glavi sam sam sebe ubjedio da svi imaju nesto protiv tebe da su te odbacili,a nije tako nego se ti povuces u sebe,klasicna depresija znaci trebaju ti lijekovi,ja pijem minimalac lijekova al mi je bolje ,tako da pokusaj,u proslom posto sam ti napiso sta bi trebo za ove lijekove,pa da ne pisem opet...pozz,i nije ti lose to za selo extra trip jos ako imas neku ribu extra!!!I jos nesto cim tebe vutra dobro radi msm ne stvara ti paranoju ok si ti skroz,ja na primjer vutru ne mogu smislit,lose mi na njoj skroz!ET pozz,javi sta kako
Post Reply