Cena Nalorexa ili nekog drugog blok. u Bg. ili Ns

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom antagonistima (naltrexon, naloxon) - Nemexin, ReVia, Nalorex.... Postavljajte pitanja i svojim iskustvima pomozite drugima koji se nalaze u sličnoj situaciji.

Moderator: sanela

zagrepcanka
Posts: 85
Joined: Fri Mar 16, 2012 1:16 am
Location: Zagreb

Re: Cena Nalorexa ili nekog drugog blok. u Bg. ili Ns

Post by zagrepcanka »

nece u savjetovalište...on porice problem..
svaki kada se desi recidiv...on mene napada...tipa...
kaj ti mislis da ja uzivam u tome??ja uzmem nesto samo da se smirim..
ja mu kazem, za smirenje postoje sedativi,legalni,koje ce ti doktor prepisati na recept i uzimat ces pod kontrolom...a on...meni ti tvoji xanaxi ne pomazu...to je preslabo...
a i kada mazne xanax iz moje torbe(jer sve moram skrivati) onda ga debelo zalije alkoholom....
uh...ne znam kaj da radim više...
ljudi ce vam oprostiti sve,osim istine....
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Cena Nalorexa ili nekog drugog blok. u Bg. ili Ns

Post by sanela »

zagrepcanka wrote:nece u savjetovalište...on porice problem..
svaki kada se desi recidiv...on mene napada...tipa...
kaj ti mislis da ja uzivam u tome??ja uzmem nesto samo da se smirim..
ja mu kazem, za smirenje postoje sedativi,legalni,koje ce ti doktor prepisati na recept i uzimat ces pod kontrolom...a on...meni ti tvoji xanaxi ne pomazu...to je preslabo...
a i kada mazne xanax iz moje torbe(jer sve moram skrivati) onda ga debelo zalije alkoholom....
uh...ne znam kaj da radim više...
Znam da ti nije lako...
Vjeruj, blokatorima nećeš puno postići, ako on poriče problem. Uzimaće analgetike i BZO i zalijevati alkoholom, tu blokatori ne pomažu. Ti njemu ozbiljno trebaš reći da se on treba liječiti ili ćeš otići od njega, ako to ne možeš više podnositi. Ili ćeš se pomiriti s njegovim drogiranjem, povremenim, kad mu nešto treba da se smiri.

Ova ideja da mu daješ blokatore, vitamine ili sl. pokazuje da si na granici snage i na granici razuma, jer se upetljavaš u njegovu igru, podmetanja, manipuliranja. Samo ćeš si život dodatno zakomplicirati, potrošiti vrijeme i novac.

Vama oboma treba pomoć. Otiđi ti u Savjetovalište i porazgovaraj. Nemoj se bojati da te neko negdje registruje. To su interni kartoni i to se nigdje drugo ne proslijeđuje. Sve su to opravdanja kad ljudi ne žele nešto da promijene, pa se hvataju za slamku i vrte poznata ponašanja.

Želim ti sve najbolje...
solomon
Posts: 2
Joined: Fri Apr 06, 2012 5:50 pm

Re: Cena Nalorexa ili nekog drugog blok. u Bg. ili Ns

Post by solomon »

Dobar dan svima,molim za neke informacije,ako ih neko ima :)

Potreban mi je Naltrexone,pa me interesuje da li ga ima u nekoj apoteci u Ns ili Bgd-u ,bez recepta naravno i koja mu je cena?

Ukratko da vam objasnim zbog cega mi treba.
Imam jedu od autoimunih poremecaja stitaste zlezde tzv.Hashimoto.Da vas ne davim previse,to vam je kada moj imuni sistem prepoznaje stitastu zlezdu kao strano telo,napada je konstantno dok je ne unisiti i tada cu morati da pijem hormone.Posto nasi lekari bas i ne prate svetska dostignuca ja sam morao posegnuti za misljenjima preko okeana ali i sirom Evrope.
Izmedju ostalog,agencija za lekove u Americi je odobrila upotrebu malih kolicna Naltrexona za bolesnike sa autoimunim poremecajima tzv.Low Dose Naltrexone Trial,koji moze da pomogne u regualaciji autoimunih napada i smanjnivanju broja antitela.
Poenta price je da se uzima pred spavanje uzima doza od samo 1,5mg.
Kontaktirao sam sa ljudima koji su poceli da koriste tu terapiju i osecaju se fantasticno.
Evo npr jedan komentar,citiram : "I took 1.5mgs. I noticed a bit more energy soon after - not hyper like a thyroid dump - just alert and plenty of energy.
A few hours later I felt those endorphins kick in - and man are those NICE "

Ono sto mene interesuje da li kod nas uopste i postoji pakovanje tako male doze i gde?:)
Ako neko ima neke korisne informacije puno bi mi znacilo
Hvala :)
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Cena Nalorexa ili nekog drugog blok. u Bg. ili Ns

Post by zeleni »

solomone,
nalorex se kupuje po bg skoro svuda, na pozitivnoj je listi, ali je jedna tableta 50mg, i ne vidim način kako bi ti to prezicno podelio na 33,333333 dela...
budi dostojan svog imena pa otidi kod lekara. nemoj te djanki selfhelp fore, kad već djanki nisi...
ae, svako dobro
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
solomon
Posts: 2
Joined: Fri Apr 06, 2012 5:50 pm

Re: Cena Nalorexa ili nekog drugog blok. u Bg. ili Ns

Post by solomon »

Hvala na odgovoru...
Znam da kod nas postoji samo u toj dozi koja mi ne znaci nista...
Oticicu naravno,ali problem je sto bi me gledali kao da sam pao sa marsa,a kada bih pokazao predlog doktora iz inostranstva onda bi verovatno proradila sujeta.
Jako komplikovana prica,znas i sami da se nasi doktori pridrzavaju iskljucivo protokola koji vaze u nasoj zemlji.Ne krivim ih zbog toga,naravno,ali trebali bi po malo da prosire vidike.

Generalno,kom specijalisti da se obratim za konsultacije u vezi naltrexona,jel to oblast psihijatrije,cega? Znam da endokrinologija nije sigurno :)
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: Cena Nalorexa ili nekog drugog blok. u Bg. ili Ns

Post by malic »

Generalno,kom specijalisti da se obratim za konsultacije u vezi naltrexona,jel to oblast psihijatrije,cega? Znam da endokrinologija nije sigurno :)[/quote]

suva oblast za specijalno lecenje zavisnosti od opijata-psihijatar-neurolog......
undernaut
Posts: 1
Joined: Fri Jun 28, 2013 12:17 am

Re: Cena Nalorexa ili nekog drugog blok. u Bg. ili Ns

Post by undernaut »

Solomone, jedno solomonsko rešenje za tebe.

Uzmeš jednu pilulu od 50mg, rastopiš je u 100ml vode, uzmeš špric i izvučeš onoliko koliko ti treba (100 / 33.33333 = 3ml, ako je tvoja računica tačna). 3ml je veoma lako tačno odmeriti špricem.

Sve najbolje ;)
Post Reply