moja ispovjest ...

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: moja ispovjest ...

Post by dina_d »

hvala ti sesto ....sad zivim dan za danom i vidjecu kao ce se situacija odvijati ..sve sam solucije probala ..tad kad sam ga izbacila vani bio je na ivici smrti i opet nije prestajao ..neznam nemoze d adobije supstutuciu ..nekontam ni smaa zasto ..sad kad razmislim voljela bih da dobije na neko odedjeno vrijeme ...vidjecemo ..laka vam noc
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: moja ispovjest ...

Post by dina_d »

dragi ljudi ...mislim da za mog sina nema pomoci ..poslije ove tragedije sto m8 se desila samo j enastavio da se drogira ...ne kupoa se ne pere zube samo kljuca ...neki doktor mu je ispisao svasta nesto na recept i plus jos s eon na to gudrira ..zamislite nasta lici ..danas sam prvi put otisl ana posao ..komsinica mi je javila prukom da ga JE VIDJELA KAKO VOZI biciklo i da je bio straasan prizor ..da je padao tamo vamo----tak je operisan ..kos ispod oka ..i to se jos inficiralo ...i on da padne na to ..pa to je strasno ..u srijedu uglavnom ima astanka sa socijalom i doktorom kao da vide dali se on moze prislilno uzeti ..islim da je to samo jedna u nizu formalnosti da bih skinuli odgovornost i da bih imali to sve na papiru ..naravno da ga nece prislno uzeti to kosta jako puno para ...uglavnom sam danas zvala direkora klinike ..da mu objasnim da j eljekar uradio gresku i da on nije smio mom sinu propisti tako jake ljekove posto u zuranlo stoji da ima problem a ovisnoscu i da mu je prije nego napsao recept bio duzan uraditi test na droge ..taj s emalo utrtao i obecao me nazvati sutra da vidi kako mi moze pomoci ..tip je rumun pa me malo to tjesi ..moje je gore list mozda ima vise osjecaja nadam se ...neznam kako da sve ovo svarim ..neide mi u glavu da j emoje dijete doslo do ovog stadija gdje nema nikakvog ama bas nula respekta za mene ...uzas ..nedaj boze nikom ...sviju vas pozdravaljam i ako ima ko kakv dobar savjet pisite ...
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: moja ispovjest ...

Post by dina_d »

evo ovako ...danas je bio ako tezak dan ..ustavi koliko god tezak vis eje bio i olaksanje ..danas mi je sin imao sastanka sa socijalom i doktorom ..posto sam ja vec zvala tog doktora i ispricala mu situaciju i da se radi o zivotu i smrti ..danas je on onako na drogiran otisao na sastank ..poslij esat i po izasao i poludio ...jer su donijeli odluku da ga prisilno lijece ...imao je sat vremena da s ejavi u bolnicu u suprotnom dolazi policija ..i eto ...sad je gore ...kod njih ...na psihijatriji ....ja sam danas plakala ..dugo vec trazim pomoc i danas jos kad sam ga vidjela kkao je jadan jednostavno suze krenu,jer zaista sve ovo sa drogama i samounistavnjem nema smisla ...bezpotrebne muke ..al eto ..sad sam sama kuci ..dosla sam sa pola i mislila sam sad cu moci zaspati al nista od toga ...nadam se da je ovo prvi korak ka necemu boljem ..nadam se jer nema sta drugo ...pozdravljam vas i laka vam noc
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: moja ispovjest ...

Post by jana »

Dina,to je dobra vijest.Ma kako da vam je tesko ,ipak ce se na ovoj tacki poceti nesto mjenjati.Ja poznajem ljude koji su u bolnicu otisli potpuno razvezani od poroka,i nakon izvjesnog vremena,pridrzavajuci se pravila lijecenja,lijepo su se sastavili i nastavili zivot.Ostanu posljedice,i odredjena lomljivost nervnog sistema,ali ti ljudi danas rade,komuniciraju ,i prije svega,lice na ljude i dalje.I ja vama zelim laku noc,i snagu da progurate ovu etapu zivota.
Zabrinuta mama
Posts: 30
Joined: Sun Nov 18, 2012 1:51 pm

Re: moja ispovjest ...

Post by Zabrinuta mama »

Nesto je pocelo da se desava, neka promena, verujem, na bolje... Smirite se, i pokusajte da se "sastavite". vas sin je sada na sigurnom mestu, gde ima sanse da mu se pruzi pomoc. Zelim Vam sve najbolje.
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: moja ispovjest ...

Post by dina_d »

hvala puo zabrinuta mama i jano..malo prije§su me zvali i rekli da je pobjegao iz bolnice...sad ga policija trazi ...sta ce dalje biti neznam ...ovo je kao da sve sanjam i nikad da se prestanem sokirati...kui sam i cekam da se mozda pojavi da zovem policiju ....vise nevjerujem da za njega ima pomoci ..pozdravljam vas sviju i zelim vam ugodan vikend
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: moja ispovjest ...

Post by Lujka »

E, jebaj ga, moja dina....
Nemam pojma što da ti kažem, ali ako je on zbrisao iz bolnice, mjesta gdje se najbezbolnije mogao skinuti, ipak ga doktori ne bi pustili da se pati ko Isukrst, pomogli bi mu barem pri fizikalcu...
Žao mi je, i tebe, i njega, ma bolje da ti ne stavljam sol na ranu...drži se, što da ti kažem drugo.
A sin....siroče.... mogu zamisliti kako je tek njemu...ničega on nije svjestan, nema pojma što bi i gdje bi sam sa sobom, mora da je jadnik polulud više, svi ga progone, svi traže nešto od njega, a on..... :?
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: moja ispovjest ...

Post by dina_d »

draga lujka hvala ti na pisanju ..dosao je kuci juce ..pjesice je isao iz bonice sav preznojen i izgubljen ..dusa mi se raspada za njim ..al ovo je jedini nacin da s eodvoji od svega ..policija je ubrzo stigla kasnije ..ispusio je cigaru samnom na balkonu ..odzela sam mu kljuc od kuce ..bilo je tesko ..nije zelio da mi ga da jer je ipak imao sigurnost da ima kucu ..rekla sam mu i plakala sam da ce on uvijek mene imati al da mora da prodje vremena i da prihvati pomoc ....odveli su ga i rekli su mu da netreba to da radi i da bjezi jer ce oni uvijek doci po njega ..plakala sam i plakala tesko je gledati svoje dijete u takvoj situaciji ..jako je preplasen ...mogu misliti kako mu je ..al se nadam ...ljubim te i nadam se da si ti malkice bolje
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: moja ispovjest ...

Post by sanela »

Draga Dino, napokon se desio napredak. Samo hrabro i ne daj se.
Vjerujem da ti je teško. Njemu je još teže. Ipak, sad je sve do njega. Hvala Bogu da je dobio prisilno liječenje. To kod nas nema. Iskoristi vrijeme dok je on na liječenju za sebe. Odmori se. Predahni. Opusti se. Trebaće ti puno snage i kad on izađe s liječenja. Napravi plan. Potraži pomoć za sebe. Educiraj se. Pripremi se za njegov dolazak kući. Razgovaraj i ti s nekim stručnim ko se bavi liječenjem ovisnosti.
Sve najbolje...
Puno sreće...
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: moja ispovjest ...

Post by Lujka »

Dina, ženo, javi što se dešava....
kako je sin, jesi li ga posjetila, kako se drži?
Ajde, hrabro, glavno da se nešto pokrenulo...i javi se kada budeš mogla.
Pozdrav, mislim na tebe....na maloga još i više....
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
Post Reply