CITAT - LEJLA

Ovo je mjesto na kojem možete slobodno otvoriti svoju dušu i podijeliti svoje emocije s nama.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
LEJLA
Posts: 45
Joined: Fri Nov 25, 2005 11:06 pm
Location: Beograd

CITAT - LEJLA

Post by LEJLA »

- Citati iz knjige “ Budjenje “-
- Posvećeno svima onima koji nisu još uvideli kuda ih vodi ovakav život-
-Od LEJLE za moje najmilije-

ZALJUBLJIVANJE :

Činjenica je da uglavnom samo konstruišemo svoje misli i osećanja,,nezavisno od objektivne stvarnosti ,zajedno sa ubedjenjem da nam drugi ljudi pomažu.
Mislite li da možda pomažete nekom zato što ste zaljubljeni ?
Zaljubljeni ste samo u ideju o određenoj osobi ,unapred stvorenu ideju diktiranu nadom.Razmislite malo:nikad niste ni u koga zaljubljeni –zaljubljeni ste samo u ideju , u svoju predrasudu o toj osobi.Tako se i odljubljuje ,zar ne? SAMO SE VAŠA IDEJA MENJA !

U ono što verujemo samo je sopstveni sud o određenoj osobi!

ODRICANJE :
Svaki put kad se odreknemo nečega ,ostajemo zauvek vezani za predmet odricanja !Kad se odreknete nečega,ostajete zauvek vezani za to.Kad se borite protiv nečega,zauvek ste vezani za to .Sve dok se borimo s nečim,dajemo mu moć.Dajemo mu moć jednaku onoj koju trošimo u toj borbi.
Treba,dakle,PRIHVATITI svoje demone jer im se,boreći se pritiv njih,dajemo moć.Zar to još niko nije rekao?
Nemojte se odricati,već ne dozvolite da budete prevareni.

Pokušajte da shvatite pravu vrednost nečega i neće vam biti potrebno da se odričete – jednostavno,samo će vam ispasti iz ruku.


SLUŠANJE:
Neke od nas probudi opora stvarnost života.Toliko patimo da se najzad probudimo.Ali ljudi se samo sudaraju sa životom,uvek nanovo.Samo kruže u polu usnulom stanju.Nikad se ne bude.Osim toga,nikad ne pomisle da je moguć i drugi način života.Nikad ne pomisle da možda postoji i bolji način života.Sve u svemu,ako neko još nije dovoljno izubijan od života i ako nije dovoljno patio,postoji još jedan metod buđenja :slušanje.

Istina se spoznaje iznenada,i potiče iz određenog stava.
Ali zato je potreban otvoren stav,volja da se otkrije nešto novo.

Otvorenost prema istini,bez obzira na posledice,kud god nas odvela,neznajući čak ni kuda će nas ona odvesti.To je istinska vera.Ne ubeđenje,već vera .Ubeđenja nam ulivaju veliku sigurnost,vera to nema.Čovek nezna gde će završiti.
Spreman je da sluša ,da prati,i otvoren je,otvoren za sve.


BUDA:”monasi I učenici ne trebe da prihvatate moje reči iz poštovanja ,već treba da ih procenite kao što zlatar čini sa zlatom –seče ga,brusi,vaga i topi.[/i]
User avatar
Vodolija
Posts: 339
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:07 pm
Location: USA

Post by Vodolija »

Jao Lejla....divno pa rekoh ja tebi svakim momentom me sve vise i vise pozitivnije iznenandzujes. A ovo sto si citirala, kopirala, napisala nebitno...je tako istinito.

CUVAJ MI SE SRECO, POZZ I CMOKA
M4j4
Posts: 596
Joined: Tue Aug 23, 2005 10:29 pm
Location: ucmala sredina smor-city

Post by M4j4 »

O boze! JEBO VAS ANTONI DE MELO!!!! Ja sam se prva obratila Lejli pre sto godina kad sam prepoznala odakle joj citat,odmah sam pogodila da takvu negativnost i crn pogled na svet (a ovamo izigravajuci filozofiju budizma!)moze da izvali samo de Melo. Baci to u djubre,sestro,covek je ludak koji ne zna sta znaci imati roditelje,bracu,sestre,nakaza bez ikoga na svetu,pa iz ciste zlobe i pakosti pise kako zapravo niko nikoga i nema,ljubav je iluzija,sve je sebicnost,i ta sranja.Nesto vam se moze uciniti i pametno,jeste on PAMETAN ali je najvece zlo i najtuznija istina (a to je rekao ser Artur Konan Dojl,jedan prepametan pisac koji je ,izmedju ostalog,stvorio cuvenog Serloka Holmsa) kad pametan covek sluzi zlu.Ne puni glavu negativnostima,kao da ti ih je premalo u zivotu!
p.s. Lejla,imas li vise od 19 godina? Ako hoces,odgovori mi na privatnu.Cmokic,i u ruke neku veseliju knjigu! citaj budizam,videcs da postoji mnogo realnosti....
Image
Post Reply