Buprenorfin II

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

Zavisi ako je privatni lekar neuropsihijatar ili neurolog a pacijent ima dijagnozu F11 onda je tu sve legalno, jer se lek za to i koristi. Nekad se koristio samo za bolove kao analgetik ali sada i u deklaraciji leka pise da je za lecenje zavisnosti od heroina itd.
E to sto se tice leka da nemas pomisli i zelju za gudrom je stvarno tacno, tako se pokazalo. Meni takodje nije palo napamet da uzmem heroin, i ako nemoze da se kaze da te Buprenorfin slicno uradi pa zbog toga ti se ne uzima droga.
On je jak kao Analgetik, ali ima i dovoljno tog opijata u sebi da se u mozgu potisne ta zelja i da se ubije crv.
Meni je na primer bilo mnogo teze da sa Suboxona predjem na Buprenorfin i ako je to po sastavu isti lek, ako se izuzme blokator itd..
Suboxon kada ga sada uporedim sa ovim Buprenorfinom-alkaloid, on mene radi i mnogo vise dize raspolozenje nego Bup.Takodje na Suboxonu sam imao te jutarnje drhtavice ili u toku dana, ako uzmem kasno uvece malo vise nemogu da zaspim kao da sam uzeo dop.
Sa Buprenorfinom spavam normalno, nemam ta drhtanja i neprijatnosti i raspolozenje mi je stabilno da se negde granici sa strejt stanjem,znaci prosao sam jedan period prolagodjavanja gde sam imao padove raspolozenja kad sam ostavio Suboxon i sad mi je onako neka normala. tako se osecam.
A svestan sam naravno da je Buprenorfin poprilicno jak lek, ali nisu ni simptomi krize naivni tako da se to uklapa za sad.
...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

Ja sam bio veliki protivnik tih zamenskih lekova ali sam pritom koristio samo Suboxon i nekad kao zamenu Subutex. Takodje na Subutexu sam osecao nezadovoljstvo i stalno me je izazivao taj Suboxon, sa ukusom limuna..
Meni je jedna tableta Suboxona trajala duplo duze nego sada Buprenorfin a imao sam osecaj da sam stalno uradjen. Znaci razlika izmedju tih lekova postoji, mozda ne po tom sastavu ali na psihu i te kako se oseca.
Na kraju sam shvatio da sto sam ja manje zadovoljan u smislu nekog uzivanja, da je to korisnije i bolje za mene. Znaci nemam krizu, osecam se dobro a nisam uradjen.
U buducnosti bi to moglo da bude dobro resenje za definitivno skidanje sa svih lekova.
Mislim da je Buprenorfin nesto najblize jednom treznom ili strejt stanju a pritom da se zadovolji narkomanska zavisnost.
...
juznjaci
Posts: 14
Joined: Sun Apr 14, 2013 12:42 am

Re: Buprenorfin II

Post by juznjaci »

Ma ja sam danas posle uzimanja leka 4mg , poceo da pricam ko ludak ko da sam na djonovima , znaci ne verujem a ni pomisli o bensendinu a kamoli dopu , da li je to samo prvi ovaj dan ili ne videcu , pisacu redovno , imam stvarno dosta iskustva , ja sam bio cist 4 godine , od tih 4 godina 2 bio na blokaorima i bio cist ali nije to to , tada sam jbg uzimao ponekad i bensendine a i pio sam alkohol bas dosyta , slkedecih 2 godina bez nalorexa sam cesto pio i to u velikim kolicinama , bas , bas pio ko ludak , posto sam navijac usresredio se na utakmice ,gostovanja po evropi mada se ne moze reci da sam ono simpatizer i navijac , bavio sam se huliganstvom jbg to je meni u krvi ,inace imam zavrsen fax , nisam radio nikada u zivotu , moji imaju kesa i znate onda kako je ali sam skoro imao jedan veliki gubitak i onda prestao sa alkoholom deefinitivno od juna meseca prosle godine popio 10 piva najvise a i8so redovno na utakmice , sto je za mene nezamislivo , ali sam se vratio dopu koji je veoma loseg kvaliteta ,i to kod mene na jugu Srbije gde je bio uvek bolji nego u bg , i poceo sa mnogo trodona opet , bas mnogo ma i 50 sam gutao ove godine , opet doziveo dno , bezao od prijatelja da me ne vide ,sedeo na gajbi sa azenom , koja se ne razume u gudru aman bas nista , 2,5 godine smo u zajedno a evo godisnica nam skoro bila a ja kreten posle 6 metra zabavljanja sa njom , iskoristio kretensku priliku ,posto sami ziveli u stanu u centru svog grada ,znaci daleko od svog kraja i poceo krisom da sxe gudramn , sve se svodilo na kladionica ,stan ,ona na poslu ja kupim zalihe i to , i ona mi je sada bila najveca podrska ustvari ja sam video da ona sebe krivi , sto sma posle 4 godina apstinencije poceo da se gudram ,ona me zaista voli , i ovo mi je bila zadnja sansa ZIVOT ILI SMRT ....izabrao sam zivot , tako omladinci nemojte se zezati sa gudrom nije to eksperiment , nije to biti cool , drogirati je biti sisa , evo ja priznajem SISA sam ali sisa je odlucila i rekla ZIVOT....zapisah se na pogresnoj temi...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

Mnogo je komplikovana ta stvar sa drogama, jednom kad se ozbiljnije pocne sa tim maltretiranjem mozga tesko se posle to vraca u normalu.
Jedan od razloga je i taj sto dok tebi dodje iz dupeta u glavu shvatis da si u medjuvremenu ostario,
da su normalni ljudi daleko otisli sa svojim zivotima a ti pokusavas da se vratis u neko stanje od pre pocetka svega toga.
Jedno vreme nekako izdrzis i trpis bez svega,ali pocnes mnogo da pijes ili da duvas...
Znaci svo to vreme trazis da nekako popunis tu prazninu.
I onda kad sagledas sve kvalitet zivota je nula.
Slabo se kreces, jedes kao prase pa se ugojis,bole te noge i ledja, nista te ne interesuje i onda ti jednom pukne film i kazes sebi jebes ovakav zivot !
I onda gas pa ispocetka sve.
Za dva meseca vec si se vratio na staro.
Kad bi jedan mlad covek imao tu svest o posledicama pre nego sto se upusti u sve to bilo bi najbolje, ali to je nemoguce.
Neznam vise ni sam ispucao sam se sa svojim analizama o svemu tome.
Evo medicina je uznapredovala i negde se sa tim lekovima pruza neka sansa da se covek izvuce, ali opet ljudi su svesni da je i to samo nesto privremeno pa da i to postaje problem sa kojim se treba boriti.
Nisam pametan, da jesam nebih dosao u ovu situaciju.
Ali ja vise i ne zalim sebe, ja sada gledam realno stanje i tako guram od danas do sutra vremena za neke odluke i radikalne rezove vise nema.
Sad se sa problemima borim u hodu.
...
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Lujka »

tako guram od danas do sutra vremena za neke odluke i radikalne rezove vise nema.

Ziki, sve si rekao...čini mi se da sam zakasnila za ovu odluku i ovaj rez... :(

Čista sam i dalje...ali ovo nema veze sa ničim...svaki dan mi se čini da se sve više raspadam, umjesto da mi bude bolje, meni je sve gore i gore...tijelo se buni luđački, pa ne mogu se zadnjih 15 godina održavanja, o onome prije održavanja neću ni govoriti, obrisati u par mjeseci, čudim se sama sebi...odakle mi je uopće moglo pasti na pamet da biti str8 znači i biti "normalan" u očima "normalnih ljudi" :cry:
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Buprenorfin II

Post by zeleni »

Lujka wrote:odakle mi je uopće moglo pasti na pamet da biti str8 znači i biti "normalan" u očima "normalnih ljudi" :cry:
ma boli te kurac za oči "normalnih" ljudi i kako ti njima izgledaš. i šta to uopšte znači normalan, na kom to drvetu raste? :)

mora da prodje taj period u kome si sada. hemijski disbalansi, depresija, umor, bezvoljnost, pičke materine... tako je kako je, svima koji su dugo u tome više manje isto. ali prodje. to te vreme lošoće čeka pa te čeka, da ga izbegneš ne možeš. tu si, na pola puta i sad gruvaj.

ae, drži se.
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Buprenorfin II

Post by Voyager »

@Lujka

Moras poceti da uzimas barem neki sedativ ili nesto da se malo stabilizujes.
Takodje, moras da pocnes da se lagano kreces.
Znaci svaki dan u setnju po barem 100 metara i nazad do kuce.

Svako jutro se izlazi Suncevoj svetlosti, to je lekovito, veruj mi.

Svaki dan se prosetaj po malo koliko mozes i svako jutro provedi po pola sata na jutarnjem Suncu.
Tako malo po malo i pocece da ti se vraca snaga.
Uz snagu, vratice ti se i raspolozenje i motivacija, a zatim i bolji apetit, san i sve krece na bolje generalno.

To je jedini nacin...barem jedini za koji ja znam i koji sam uspesno primenio na sebi, a siguran sam da ih ima jos brdo.

Sve to zahteva poprilicnu kolicinu energije i volje, ali se isplati i smatram da ukoliko je osoba dovoljno zdrava, to se MOZE.

Ovako bez tog truda je mnogo teze...zapravo, ne znam kako se uopste iskobeljati ako se nesto ne preduzme.
Eto Loperamid ti je pomogao malo - probaj ubaci po barem jedan Bensedin ujutru i uvece da barem malo stabilizujes mozdani metabolizam i emocije.
Malo Diazepama nije nista strasno, on ce bukvalno suptilno delovati i ciniti svoje i bice ti lakse.

Kako god, zadrzi veru u sebe i uspeces - ne posustaj !

-------------------------------------------------

E sada Buprenorfin...pa jeste to dobar lek, ali je takodje i droga - jaka droga.
Razlika izmedju Buprenorfina i Metadona je ta sto Buprenorfin nije sintetika, manje je toksican, daleko manje nezeljenih efekata i pride poseduje neke efekte koji ipak lece neke stvari u mozgu kada je u pitanju zavisnost, cistiji je generalno, itd, itd.

Elem, Buprenorfin je narkotik oko 20x snazniji od Morfijuma.
Netolerantna osoba se od 0.5mg razbuca, mnogima pozli od 0.5mg koliko je jako.

Probao na sebi - onako sav ociscen, vec u sportu, super nastelovan i psihicki i fizicki, hteo sam da istestiram svoju toleranciju.
Imam ga kuci, ostalo mi je - uzeo sam 1mg Buprenorfina oko podne i prvo je bilo kao da sam se roknuo veoma jakim Morfijumom ili Heroinom, znaci euforija i sve ostalo sto ide - MAKSIMALNO !

No tamo nakon 4-og sata vise nisam znao gde sam.
Nisam mogao da spavam te noci, bio sam u onom polu-snu sa hladnim znojem.
Ceo naredni dan sam bio razbucan totalno.
Trebalo mi je 3 dana da se vratim u normalu nakon toga i generalno - priselo mi je.

Jaka droga !

Naravno, mnogi zavisnici jednostavno ne mogu bez opioida, trajno izmenjen endorfinski sistem, pa je onda najpametnije ostati na Buprenorfinu na neograniceno vreme, ne razmisljati o skidanju, vec se fokusirati na neke korisne stvari u zivotu, sta uciniti bolje..postati koristan ne samo drustvu, vec i sebi i opet naci neku srecu u necemu i normalno ziveti svoj zivot.

Sta je tu je, ako se mora uzimati Buprneorfin, pa sta ?
Veliki broj ljudi mora da do kraja zivota uzima razne lekove koji cak i nisu uopste psihoaktivni, ali ukoliko bi ih cak i postepeno ukinuli, mogli bi da umru !

Ja sam ovde vazio za nekog kao nekog velikog borca za supstituciju, ali bez obzira sto sam uspeo to sto sam uspeo, ja i dalje imam isti stav o supstituciji, a to je da pomaze ljudima, a mnogima je to cak i jedini izlaz - to je tako.

Cuj mene...pa meni je supstitucija pomogla i spasila me je ! :-)

Tako da to nije problem.
Kako kaze moj doktor: "nije vazno sta pijes, vazno je da se dobro osecas, da si zdrav i funkcionalan, produktivan i normalan".

Veoma jednostavna stvar.

Pozdrav, sve najbolje !

V
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Lujka »

Momci, hvala vam, divni ste.. :oops:
To ja svako malo potonem, a valjda to tako mora biti, pa onda se desi nešto da te strese jače od elektro šoka. Došao večeras sin, prišao mi iza leđa, zagrlio me
- Ti si najbolja mama na svijetu, jako te volim i jako se ponosim tobom
- OK, mama sam, kakva takva, nisi baš mogao birati, voliš me...isto u redu, ali
- A zašto se to ponosiš sa mnom, što sam to napravila?
- Majko, ne vrijeđaj mi inteligenciju, samo izdrži...

Koliko puta može čovjeku puknuti srce :?:
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
User avatar
wolomoloo
Posts: 30
Joined: Fri Mar 01, 2013 3:22 pm

Re: Buprenorfin II

Post by wolomoloo »

Lujka wrote: Došao večeras sin, prišao mi iza leđa, zagrlio me
- Ti si najbolja mama na svijetu, jako te volim i jako se ponosim tobom
- OK, mama sam, kakva takva, nisi baš mogao birati, voliš me...isto u redu, ali
- A zašto se to ponosiš sa mnom, što sam to napravila?
- Majko, ne vrijeđaj mi inteligenciju, samo izdrži...
Predivno.

PDT_Love_07
Aleksandar
Posts: 26
Joined: Thu Jun 28, 2012 7:21 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Aleksandar »

E Vojo, Vojo, ti malo, malo, pa se zveknes s necim ;)
Sta rece-da testiras toleranciju? hehhehehehe
Post Reply