A STA POSLIJE SVIH ISPROBANIH OPCIJA ? ? ?

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
Red_Bull
Posts: 6
Joined: Sun Mar 03, 2013 11:42 am

A STA POSLIJE SVIH ISPROBANIH OPCIJA ? ? ?

Post by Red_Bull »

EVO OVAKO RECIMO DA JE OSOBA ISPROBALA SVE OPCIJE U ZIVOTU A NA TO MISLIM : FAZONI KUCNOG SKIDANJA (RAZNIH VIKENDICA , ZATVARANJA U STANOVE ITD) , POKUSAJI DETOKSIKACIJA U VISE NAVRATA I VISE USTANOVA , PROMIJENJENIH VISE KOMUNA , ZATVORA , LUDNICA (LUDARA) , RAZNIH BLOKATORA , POKUSAJA SA RAZNIM TERAPIJAMA (METADON , SUBOXON . . .) MOZDA SAM NESTO IZOSTAVIO ALI ISKRENO SE NADAM DA ME RAZUMIJETE STA ZELIM RECI ! ? GLEDAJUCI SA MOG ASPEKTA NA OVO SVE PREOSTAJE JEDINO JOS DA ODE U NEPOVRAT (SMRT) ! VOLIO BIH DA NA OVU TEMU CUJEM KOMENTARE I MISLJENJA JER VJERUJERM DA NA OVOM SAJTU IMA LJUDI KOJI SU DO OVOG STADIJA ZIVOTA DOSLI ! ! !
User avatar
LuLu
Posts: 77
Joined: Tue Apr 19, 2005 3:57 pm
Location: ZemljaCuda

Re: A STA POSLIJE SVIH ISPROBANIH OPCIJA ? ? ?

Post by LuLu »

Mislim da osoba u takvoj situaciji nece nikad naci izlaz. Obicno ljudi koji udare samo dno / rock bottom, ili se potrude da se skinu i ostanu cisti, pa barem neko vrijeme, ili nesto malo pokusaju i onda se vrate na staro. Inace, mi bivsi junkies i junkies smo (koliko god to neke osobe ne zele da priznaju) veoma slabe osobe, tako da nesto sto je tesko izgleda jos 10 puta teze i pretezno odustanu od svega i vrate se na ono sto znaju, i to je sigurna overa...sta znam.
Koliko si puta vidio osobu, narkomana, da place i tuguje i govori <sto je meni ovo trebalo? ja hocu da prestanem> ono ovo, ali nikad ne ode na ljecenje ili ode pa ga za nekiliko nedelja opet vidis na ulici? Mislim da je sve to pitanje navike, ovisnosti, straha i cinjenice da jednom kad postanes junkie uvijek ces imat takvu narav, uvijek ces biti ovisan o necemu, a gudra ceti uvijek biti u mislima. ja evo i nakon 4 godine svaki drugi dan pomislim kako bi bilo super da se rasturim nanovo ....
Tako da eto neki se izvuku, neki se nikad nece izvuc ...
**I'm playing the game, the one that'll take me to my END, I'm waiting for the rain, to wash who I am!**

*U svijetu tajni, mi nismo sami!*
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: A STA POSLIJE SVIH ISPROBANIH OPCIJA ? ? ?

Post by demijan »

S obzirom da si sve to prosao tebi savet ne treba,sam znas sigurno bolje od svakog sta ti je najbolje...Glavno je pitanje mozes li ti to i kolicina volje i energije koju mozes da skupis.Umreti je najlakse,tesko je ziveti i preziveti...Sve najbolje...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: A STA POSLIJE SVIH ISPROBANIH OPCIJA ? ? ?

Post by Lujka »

Red_Bull wrote:EVO OVAKO RECIMO DA JE OSOBA ISPROBALA SVE OPCIJE U ZIVOTU A NA TO MISLIM : FAZONI KUCNOG SKIDANJA (RAZNIH VIKENDICA , ZATVARANJA U STANOVE ITD) , POKUSAJI DETOKSIKACIJA U VISE NAVRATA I VISE USTANOVA , PROMIJENJENIH VISE KOMUNA , ZATVORA , LUDNICA (LUDARA) , RAZNIH BLOKATORA , POKUSAJA SA RAZNIM TERAPIJAMA (METADON , SUBOXON . . .) MOZDA SAM NESTO IZOSTAVIO ALI ISKRENO SE NADAM DA ME RAZUMIJETE STA ZELIM RECI ! ? GLEDAJUCI SA MOG ASPEKTA NA OVO SVE PREOSTAJE JEDINO JOS DA ODE U NEPOVRAT (SMRT) ! VOLIO BIH DA NA OVU TEMU CUJEM KOMENTARE I MISLJENJA JER VJERUJERM DA NA OVOM SAJTU IMA LJUDI KOJI SU DO OVOG STADIJA ZIVOTA DOSLI ! ! !
Ima nas, ne beri brigu :(
Evo mene, upravo se skidam sa metadona, bila na održavanju skoro 15 godina, za 5 dana punih 2 mjeseci da sam čista. Čuj, nema ni koraka naprijed dok ti ne napravi onaj klik u glavi, i jaka, jaka motivacija...
Ne da je gadno, skidanje sa okice, horsa...ma ništa u usporedbi sa ovim. O crvu u glavi nema potrebe ni da pričam.
Čuj, moj ti je savjet da dobro razmisliš da li si u stanju otkačiti se, ako ne možeš, a po ovome što si napisao čini se da nisi baš nešto motiviran, zašto jednostavno ne nastaviš život uz pomoć supstitucije, metadon ili suboxon (što ti bolje paše), u svakom slučaju bolje to nego da negdje overiš.
:cry:
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
Post Reply