Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by demijan »

Pozdrav Maxx,kako si sada?Kako napreduje?
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
MaXX
Posts: 45
Joined: Mon Jul 23, 2012 11:27 am

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by MaXX »

pozdrav,

evo jutarnja kafica,spremam se za posao,pocetak sedmice pa milion nekih stvari u glavi.Dobar,prilicno dobar,desi mi se da zaboravim uzeti ovaj suboxon i sjetim se tek krajem dana,ili ovako kao sada kada kasnim i nemam vremena da odvojim sad,nego kontam poslije cu-pa cesto zaboravim.Ne primijetim nikakvu razliku kad preskocim,citao sam doduse da ima djelovanje 2-3 dana,znaci i kad preskocim prakticno nije da sam bez icega i to mi je sasvim ok.Puno sam se raspitivao za ovo:iz straha,ja se u stvari strasno bojim da ne dodjem u situaciju kada ce me nesto povuci da napravim recidiv,pa sam pricao sa ljekarima,korisnicima ali ne samo kod nas nego i po svijetu,na mnogo stranih foruma sam se prijavio i prilicno ispeglao ljude.Englezi imaju najduzu tradiciju uzimanja ovoga,ameri su poslije-doduse kada govorimo o engleskom govornom podrucju jer postoji mogucnost da su tu negdje francuzi,njemci -ali ne pricam te jezike pa i ne znam.
Na 6 mg sam i pazite sad ovo:neki dan sretnem poznanika,hajde sjedi kao kafu da popijes,sjednem u kafic kad nakon malo jedan mi prilazi i stavlja u dzep nesto kao 'da me pocasti'.Kontam trava i prije svega nije mi bilo prijatno:nikad nisam volio drzati bilo sta od toga u dzepovima dok sam u kaficu niti davanje tako na javnom mjestu,mnogo mojih poznanika to radi skroz opusteno ali ja to ne volim.Ne volim zato sto su me sa 13-14 godina priveli tako u stanicu i trazili da svjedocim protiv dilera i pokazali mi slike bukvalno iz stana gdje je "svastarija",gdje se vide i vidi sve a slikano iz druge zgrade,gdje se vidi u autu sta se radi slikano ko zna odakle-uglavnom nisam svjedocio radi godina i straha tada.Ali ne volim.Niti sam ikad volio da mi neko daje to.Moja sreca je da sam nekako uvijek sam sebi to i to prilicno lako nabavljao,nije mi nikad trebao niko niti sam zelio kome kakve usluge da dodjem.Usput,svasta sam citao,kad vidim sta su ljudi sve radili za drogu-sjebem se pravo,najradije bih ucinio bilo sta da im pomognem da izbace katastrofalna sjecanja iz glave...Uglavnom....otvorim paketic malo poslije-heroin!!I to cini se dobar heroin,bojica ono na nivou,e pomislio sam da 'ponjusim' ono jer po 'njuhu' znam kvalitet i krenem ono kao prema nosu da dizem-STOP.Proleti mi kroz glavu sin,mala,majka,brat....odjednom pocinjem osjecati sram,stid,nepodnosljiv,kao da me neko od njih gleda.
.U usima mi odzvanja od pokojnog tate glas'Lave moj (jer sam u horoskopu lav) Sta ce ti ta sranja?Sine ti si jaci od toga,strpi se,izdrzi,proci ce" ....... pocnem plakati u autu gledajuci u to,odavno zaplakao nisam,predugo predugo i isplacem se kao malo dijete.Olaksanje neko.Trenutno.Bez razmisljanja otvorim prozor i prospem heroin iz papira,papir iscjepam,upalim auto,pustim Ekv i narednih pola sata-sat provedem vozajuci se i slusajuci muziku.
Ovakvih stvari ce biti jos.Ja znam da je ovo sve proces lijecenja.Ne znam koliko sam visoko na skali i kakve su moje sanse,ja ne mogu da garantujem za drugi,treci put,sta cu uraditi,kako ce biti.Ja sam samo ponosan na sebe jer prvi put u zivotu nisam razocarao sve na ovom i onom svijetu,moje mile i voljene,nisam ih bacio pod noge kako sam to uvijek radio,vratio sam bar onaj jedan mali dio,najmanji,toga da ipak jos uvijek ima nesto ljudsko i dobro u meni i da nisu bili u krivu kada su me gledali kao nekoga ko je iznad svih tih nevolja.Konacno sam malo,mrvicu,vratio dostojanstvo njima,vratio dostojanstvo sebi.
Eto,pisacu jos,kasnim bas sada cijelih 20 min na posao..:-)
Neka ste mi svi dobro i zdravo.
Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Sigurd Hoel
nanana
Posts: 47
Joined: Sat Feb 18, 2012 12:18 am

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by nanana »

bravo za tebe, iako mislim da ti nije ni potrebna hvala od drugih- dovoljno je da ti znaš; a vidim da znaš i sve ti je jasno
arijana
Posts: 7
Joined: Sat Aug 12, 2006 7:35 pm

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by arijana »

Taj lik što ti je dao je neviđen skot! A ti ili jesi, ili nisi...lav. :D
Bravo lave! :smt038 :smt041
Teraj g.... od sebe! :smt067
User avatar
MaXX
Posts: 45
Joined: Mon Jul 23, 2012 11:27 am

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by MaXX »

Hvala vam !!!!!
Evo rekoh da napisem koju recenicu,da vidimo dokle smo i kako:ne znam dokle sam stao sa pisanjem za Suboxon i na kojoj sam dozi ostao,nije ni bitno,smanjivao sam opet i sada sam na 4 mg.Znaci dvije tablete po 2 mg,uzmem ujutro klasicno,citav dan ok.Puno mi vise prija ovo sada 4 mg,ne znam ljudi do cega je ali mi se pocelo desavati da sam strasno povucen,inace sam pricalica i drustvo obozavam ali u zadnje vrijeme sam se poceo povlaciti nesto,nije da ja razmisljam o necemu sad i ono kao zabavim se svojim nevoljama,nije da sam tuzan ili neraspolozen,nisam ni depresivan,sasvim se ok osjecam ali sam se poceo povlaciti bez ikakvog razloga.I kako sam smanjio na 4 mg-poceo mi se vracati lik i karakter.Ne znam sta je,inace ovaj Suboxon i ne osjetim,nije da me ulupa,nije da osjetim bilo kakvu promjenu veliku kad ga uzmem ali poceo sam imati osjecaj kao da mi je to od njega.Bio sam na 6 mg,smanjio na 5,pa sad na 4 i vec vidim promjenu.Ne znam,mozda je i psihicki,mozda sam se nafurao da je to od toga-ali u svakom slucaju sad je ok.
Radim,mnogo radim,u stvari ja cijeli zivot tako se zatrpavam obavezama i strasno mi to godi,neispavan sam,pomalo i umoran,tempo mi je lud 100 na sat-ali prija mi,ljudi prija mi i taj umor,i ta pospanost,bas ne bi volio nikako drugacije.Pocinjem se fakat osjecati ziv,sve do sada je to bilo ono kao i jesam i nisam,pa pokoji osjecaj ono,ali evo tek sada nakon evo 7-8 mjeseci ove terapije mogu reci da konacno stojim na zemlji i da prilicno vladam svojim zivotom.Vec duze vremena mi droga ne pada na pamet,ali nikako.Sve do prije par mjeseci je bilo toga,periodicno naravno,bez obzira sto uzimam lijekove bilo je perioda kada sam pomislio da napravim neki izuzetak,da bih mogao nesto.Nevjerovatno je to,uhvatio sam se u klasicnom narkomanskom razmisljanju:da se pocastim jednom,za dobra stara vremena.I onda sjeo pa kontam,koja dobra jadan ne bio?Sta je tu bilo dobro?A i za to "stara" vremena,matori konju imas 34 godine i dovoljno su ti sadasnja vremena "stara"...
Navodno pored ovog suboxona mi to ne bi trebalo padati na pamet,on je istina mozda i ucinio to da to nije u nekoj velikoj mjesri,ali definitivno nije nestalo,javljalo se periodicno i evo zadnjih mjesec,mozda i dva-NIJEDNOM.
Meni je najgore bilo to sam sa sobom,nije mi problem nikad bio odbiti nekoga koliko sebe,ja sebi kad ubacim tog crva-to se tesko izbacuje.Ali jesam,i moguce je.I sto je najgore ne treba ti tu neka prevelika volja,zelja,nije to uopste toliko tesko-ali najteze je prvi put,kad ti padne na pamet prvi put je najteze da se iskuliras i kazes sebi kako ne smijes to,ne znam koje je razloge sve potrebno sebi navesti ali ja sam sebi naveo strah,taj strah od vracanja na staro,strah od umiranja,strah od toga da mi se sudbina tako cinicno nasmijesi u stilu"evo te sad sine,samo jednom,i budi siguran da neces vise jer si sad gotov"...
U principu tako nesto bi realno i zasluzio da mi se desi,zato i imam strasan strah od toga,a onda se malo poduprem sa onim razmisljanjem da sam vec toliko dugo cist (naravno na sub ali to je drugo) i da to ne bi smio kvariti,pa se onda sjetim da za i najmanje para sto bi dao za to mogu otici kupiti igracku neku djetetu,cokoladicu,nesto sto ce mu izvuci osmijeh-i to mi je sasvim dovoljno bilo da prvi i svaki drugi put preguram.
Covjek se mora vaditi nekim pozitivnim stvarima,ne treba to biti nesto utopijski i daleko vec nesto iz svakodnevnog zivota sto svako od nas ima i prozivi,samo treba drugacije da pogleda na stvari.Treba gledati da,ukoliko covjek ne voli sebe dovoljno da to ne uradi,onda uzmite nekoga koga volite,zamislite ono sto u stvari i jeste:da cete tog nekoga takodje povrijediti sa tim sto radite.Treba preuzeti odgovornost,svi smo mi odgovorni maximalno za sve sto radimo,za sve sto nam se desava i samo mi sami,svako za sebe moze uciniti razliku.Ali stvarno moze,nije to nikakva suplja prica i nije to nista nedostizno i daleko,samo je potrebno htjeti.Htjeti ali u malim zalogajima,stvar jednu,pa dvije,pa tri,poceti polako,treba biti jasno da licnost gradis iz pocetka,da si u pocetku malo dijete koje veze sa zivotom nema,da moras svoj mozak ponovo nauciti svemu,pa onda stvar po stvar.Bitno je tako polako ici,uzimati bukvalno dan za dan i ziviti tako,jedan dan ces napraviti neku promjenu,pa naredna 3,4 neces,nije ni bitno to toliko-bitno je da ne ides nazad i svaki dan kad u stvari ti ne ides nazad-svaki dan si korak naprijed.
Eto,ovaj put samo o sebi i toliko,zelim vam svima da ste zdravi i sretni,da pobijedimo ovo jednom za uvijek!
Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Sigurd Hoel
User avatar
MaXX
Posts: 45
Joined: Mon Jul 23, 2012 11:27 am

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by MaXX »

Pozdrav ekipa,nadam se da ste zdravo,dobro,da drzite konce u rukama (inace ce oni vas oko vrata,ali to vi vec znate..:) )Kratko cu,zurim na posao,klasika jos uvike cekam da se ovaj suboxon istopi.Prosli su praznici,Nova - prosao i ja,i to sa pola radlera,tacnije jednom casom.To je bio momenat kada sam prilicno bio siguran da su Maje pogodile onaj smak,ja zadnjih 20-25 godina pijem i to uveliko u to vrijeme:sada nista.Nije mi cak ni doslo.Nekako kad sve ovo saberem i oduzmem-mogao bi i ispasti covjek ja,pravo puno toga sam promijenio,pocelo je sa jako puno volje-sad je samo dovoljno ne htjeti nesto,nema borbe unutrasnje,nema vracanja i razmisljanja ,nekako zivot tece i ja prestao biti kreten,kao poceo i ja da tecem sa njim.
Radim kao sto rekoh,tu bas nisam zadovoljan nikako,ni uslovima ni parama,ali ko jeste?I sta sad,mora se dok ne naidje sta bolje.A trazim.Odnosi sa bivsom su OK,ima tu ponekad prepucavanja,pokusava ponekad da me isprovocira ili nesto-ali ne mogu ni da je gledam,ni da je slusam kada sa tim namjerama dodje.Niti bilo koga.Samo se okrenem i odem,sta god da radim,hladno se pokupim.Nemam volje ni da se bunim,ni protivim,ni da objasnjavam,sta cu ja njoj nakon 10 godina reci vise?
E mali je posebna prica,pravo smo vezani,pravo se druzimo,on izvlaci ono najbolje iz mene,to dijete mi je takva motivacija,sreca,okupacija-ne znam,sve pocinje i zavrsava sa njim.Svoje obaveze i vise nego ispunjavam,gledam fakat koliko god mogu da mu uljepsam nesto-da to i uradim,sta cu drugo-a poslije kad ga majka i ta familija sacekaju sa "tata narkoman"-e tu mi ne mogu nista,njegov tata je upravo radi njega sve to i prestao.
A imam i novu drugaricu,to je nesto u stvari i najljepse sto mi se desilo kad skontam - sve zna o meni,bar po pitanju ovoga ali i karakter moj prilicno.Sta bi vam mogao napisati o njoj ne znam ni sam - posebna je,nije neko ko ima iskustvo kao jaovo ali tu je za mene-uvijek.E to ni dan danas ne mogu da vjerujem da se meni desilo,da nekom sam OK i da neko hoce da mi pomogne,pricom,zezanjem,ponekad i kojim savjetom.Jako je pametna,jako je emotivna,pravo puno lijepih osobina ima i pravo mi je draga radi svega toga sto ima u sebi.Tako,ujedno i da se pohvalim-nisam vise sam :D :D
Dobro,brat i mama su tu uvijek bili ali ovo je drugacije mnogo,fakat joj je stalo da budem dobro,ni malo to ne krije,naprotiv,a meni daje neku snagu i vraca mi vjeru u ljude,zene pogotovo,iako ce ona sigurno jos zadugo ostati jedna od dvije sa kojima se osjecam OK i od kojih ne zazirem,ni mrvicu.
Eto,pohvalio se,odoh na posao,doza ista,smanjivacu na proljece,ne opterecujem se puno,OK sam.
Budite mi zdravi,zelim da se i vama desavaju neke lijepe stvari koje ce vas obradovati,iskreno.Bas je lijepo kad ti se nesto lijepo desi.Poslije svog ovog mog zivota,svega toga necega sto mi se i desilo a i sto sam sam unistio konacno i tek sada se pocinjem osjecati sretan,sretan sto ja zivim i sto ja imam zivot(ono ranije sam bio za dijete,nekoga,nikad za sebe).Ne znam koliko ce trajati ali cu da uzivam makar sutra prestalo :D
Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Sigurd Hoel
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by sanela »

Dragi Maxx, baš si mi izmamio osmijeh na lice ovog sivog sarajevskog prijepodneva :D
Radujem se zbog tebe... samo naprijed i nek ti se lijepe stvari dešavaju i dalje... a one loše, koje će isto tako doći, da dočekaš spreman i jak da ih savladaš i nešto naučiš iz njih.
Pozdravljam te :D
User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by SuperSynthetic »

A vi ovde jos uvek pisete o drogama? Sta to bese?
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by Param-parcad »

SuperSynthetic wrote:A vi ovde jos uvek pisete o drogama? Sta to bese?
to bese ono za cim tvoje srce zudi...ali nestasica je heroina odavno pa se,satro,pitas"sta to bese"?
User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

Re: Zbogom anestezijo,zivote dobar ti dan !

Post by SuperSynthetic »

Vidi, generalno sam svakako svestan da droga postoji i da se neki ljudi drogiraju. Nisam toliko izlapeo. Vise se ne smaram sa detaljima - ima, nema, ko ima, nestasica itd. Sloboda.
Ako ti je poenta da nema poente, onda jbg. sve znas, sta da ti pricam. Rodili smo se da bi na kraju umrli, prema tome sto se ne bi u medjuvremenu drogirali. Sta drugo?
Mozda smo se ipak rodili da bi ziveli? A?
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
Post Reply