MOLIM ZA POMOC

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
zabrinuta supruga
Posts: 2
Joined: Sun Nov 25, 2012 9:34 pm

MOLIM ZA POMOC

Post by zabrinuta supruga »

Imam 25 god. Udala sam se prije dvije godine i imam bebu od nekoliko mjeseci. Nikad nisam imala kontakta sa nikakvim drogama.Niti pijem niti pusim.Kada sam odlucila da se udam moj decko a sad suprug je pusio travu. (ne znam se ni zargonski izrazavati) kada smo poceli da zivimo zajedno obecao je da nece vise. (Preda mnom nije,a zaostalo ne znam).20 dana prije nase svadbe imao je jedan napad,(za koji sa ja mislila "suncanica").Poslije par mjeseci jos jedan puno strasniji i gori (savovi na licu) i teze ozljede ruku i nogu. Zatim slijede pretrage i BUM epilepsija.razmisljajuci o tome kao o bolesti nisam nista drugo primjecivala.pazila da tablete uzima redovno i to je sve.kada sam se porodila sve se promijeilo.Prvo ponasanje pa na dalje.Noci ne prospavane,stalno je sjedio,pusio (cigarete) i pio xanaxe za spavanje.Prije mjesec i pol je imao uzasnu psihicku krizu zbog koje niko nije spavao,da bih sutradan priznao "JA SAM NA TRODONIMA". zivot mi se srusio. na njegovu pricu da zeli prestati smo svi nasjeli. Sedmica na infuzijama i odlazak psihijatru,zatim tablete opet nakon par dana dolazi pod dejstvom trodona. Sad je u detoxu. Sta dalje ne znam. Moze li mi neko nesto vise reci sta dalje? kave su sanse daprestane konzumirati trodone i sta kad izadje iz detoxa?
bolle
Posts: 9
Joined: Sun Nov 25, 2012 3:29 am

Re: MOLIM ZA POMOC

Post by bolle »

spakuj se i kod tvojih bice i njemu lakse iako bude govorio suprotno,lakse tipa i ako se bude skidao da ga ne gledas a i ako bude ono najgore,ti neces gubiti jedino na taj nacin nista,osim tereta na svojim plecima,jer imas bebu o kojoj treba da se staras..
grubo je grub sam ali znam koliko sam povrijedio ljude oko sobe najvoljenije samo zato sto su ostali u tim ptrnucima pored mene da mi pomognu,a ja sebi tad nijesam htio pomoci jer samo njihovo prisustvo davalo mi je lazni privid da je sve u redu..
moj savjet bjezi..
zabrinuta supruga
Posts: 2
Joined: Sun Nov 25, 2012 9:34 pm

Re: MOLIM ZA POMOC

Post by zabrinuta supruga »

ja sam odrasla bez oca i bojim se da ce i moje dijete zato jos nista nisam poduzelo po tom pitanju. jednostavno se bojim svega ovog bojim se dalje zivota. bojim se ujutru probuditi i bojim se navece zaspati
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: MOLIM ZA POMOC

Post by yasujirozu »

napraviš dijete sa likom o tkome, očigledno, ič ne znaš... srijeća, srijeća, radost, i pamjeti na prijetek.

stand by your man, glede&unatoč... not.
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: MOLIM ZA POMOC

Post by dete svemira »

Zdravo ti...
Ja ti zelim reci svoje iskustvo:

Pocela sam kao su ovisnica,tj ostala sam pored coveka koji je obecavao:NECU nikad vise....
Ja sam sedela pored njega,cekala to-SAD-koje NIKAD nije doslo.Covek je danas mrtav,a ja 7 godina se borim sa time:trebala sam otici ranije.

Danas imam bebu od 7 meseci,uskoro 8.
Kao majka,kao cura-zena zavisnika mogu reci samo jedno-IDI.Spakuj stvari i idi.
Kao zavisnica ti mogu reci-ja licno bi te izvozala,izmanipulisala,sjebala sve samo da dodjem do svoje supstance.
Ako mu mozak nije puno okrnjen,onda ces ga primiti nazad.Ako je skroz sjeban,onda znas jedno-SPASILA si svoje dete.

Spasi sebe i dete-ne njega.
Imas temu na prvoj strani-SUOVISNICI.Vidi kao su i sta su druge zene radile u tim situacijama.

Sve najbolje od mene.
M.
Misli koje misliš
su život koji živiš.
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: MOLIM ZA POMOC

Post by zeleni »

yasujirozu wrote:pamjeti na prijetek.
(reprizno)

načelni kritik:
ampak čto e to - pamet?
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
Post Reply