Tramadol !

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Tramadol !

Post by ivica »

Menije tramadol bio prva prava "droga" imao sam 20 godina i moglo se kupi u apotekama bez recepta, pogotovo u bosni niko ništa nije pitao koštala je kutija oko 10eura, a ja bi u 3 apoteke po dvije kutije i sve bi pojeo za manje od mjesec dana. da baš tal Tramadol a imao sam i par kutija u ampulama , mislim da sam to furao. Pisalo je za im i iv ampliklaciju....ili tako nešto.
ignorance is bliss!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Tramadol !

Post by ziki »

Trodon je srbiji, odnosno zadnjoj jugoslaviji ( savezna republika fucking jugoslavija) bio i u drzavnim apotekama bez recepta.sve do 2001.god.
Mogao si da kupis po 3.kutije odjednom.
Ja sam ga kupovao svaki dan kad podjem na posao, uzmem cigarete i svratim u apoteku uzmem trox.
Nisam ni bio svestan koliko sam se navukao dok ga nisu ukinuli na taj nacin i uveli duple recepte, evidenciju u knjizi narkotika ,policija pocela da kontrolise apoteke itd.
Sad je to nezamislivo,ali tad je drzava bila sjebana od bombardovanja i ekonomski i nista nije bilo zabranjeno.
Bilo je rupa u zakonu koliko hoces, ko je znao tada se obogatio.
Kad sam ostao bez njega nisam mogao jedno 2 meseca da se naviknem, poremetio mi se metabolizam skroz.
On me drzao non stop 24 sata, i na poslu i svuda.spavao sam po 4,5 sati najvise.
Ustanem, odmah uz kafu uzmem 5.komada i za pola sata sam vec kao nov.
Kada sam posle toga radio analize kod lekara nisam imao neke probleme,mlad organizam istrpi svasta.
Ali zato kad omatorim videcemo dali ce bas sve biti sjajno.
...
User avatar
W.White29
Posts: 78
Joined: Fri Sep 28, 2012 2:49 pm
Location: RS

Re: Tramadol !

Post by W.White29 »

poz svima!
Zloupotrebljavao sam tramadol zajedno s lexom i bensicima mjesecima,uzimao sam max 5-6 komada,kad sam osjetio da sam navucen na njega i da ne moze dan bez njega poceti poceo sam smanjivati na kraju sam uzimao po jedan.E sad nisam ga uzeo vec skoro 2 mjeseca,al i dalje mi fali...nije da nesto kriziram,al cim sam neraspolozen sjetim se njega.Interesuje me iskustva dr.ljudi koliki im je vremenski period trebao da ga jednostavno izbrisu iz glave?
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Tramadol !

Post by Boban »

W.White29 wrote:poz svima!
Zloupotrebljavao sam tramadol zajedno s lexom i bensicima mjesecima,uzimao sam max 5-6 komada,kad sam osjetio da sam navucen na njega i da ne moze dan bez njega poceti poceo sam smanjivati na kraju sam uzimao po jedan.E sad nisam ga uzeo vec skoro 2 mjeseca,al i dalje mi fali...nije da nesto kriziram,al cim sam neraspolozen sjetim se njega.Interesuje me iskustva dr.ljudi koliki im je vremenski period trebao da ga jednostavno izbrisu iz glave?
Ne postoje pravila za takve stvari,oupste za narkomaniju.Zaboravices ga kad ti to odlucis.Kad shvatis da je to govno koje cak i doktori zovu misomor.Pozdav i sa srecom.
User avatar
W.White29
Posts: 78
Joined: Fri Sep 28, 2012 2:49 pm
Location: RS

Re: Tramadol !

Post by W.White29 »

Mozda jeste misomor,al velika je navlakusa jednostavno dobar je feeling na njemu :) Ne to mozda nema ni trava ni alkohol anksliotici ku...palci,ni ovi danasnji ekseri.Nekako moram resetovat mozak!Poz
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: Tramadol !

Post by Param-parcad »

ah taj feeling je zaista tesko zaboraviti...tramadol,trodon,sintradon,tramal...i meni je to bila prva ljubav a svi znamo da prva ljubav zaborava nema.interesantno je to da ga svi opisuju kao najgori otrov(sto mozda i jeste)i da su na njemu krizirali najstrasnije a ja,recimo,nisam imao skoro nikakve fizicke krize(osim malo nelagode i iscrpljenosti,propraceno nekim kijanjem) i to bi sve prolazilo za par dana...mozda mi je on cak ostao zbog toga u lepsoj uspomeni,ko zna...mogao sam iskrckati par djonova i pojesti ih u slast,ionako nisam odavno. :lol:
User avatar
W.White29
Posts: 78
Joined: Fri Sep 28, 2012 2:49 pm
Location: RS

Re: Tramadol !

Post by W.White29 »

Vidis ni ja nikad nisam osjetio neku fiz.kriz,uz iscrpljenost,ponekad malo boli u misicima jedino sam mrzio zatvor(mislim na stolicu:)mene licno je znalo zabetonirat po dva dana.Sad s psiholoske strane ostavilo je traga osrednje depresije, neke apatije tacnije bezvoljnosti.Realno popratne reakcije skoro svake psihoaktivne supstance -spust ko na skakaonici Garmishpartenkirhen :)
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Tramadol !

Post by Boban »

Ako ste imali prvu ljubav i rado je se secate ,ja sam onda imao prvi nesrecan brak sa tim sranjem bez obzira kako radi ostavlja trag.Pojede organizam. :wink:
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: Tramadol !

Post by oxo »

i meni je bio prva ljubav i svojevremeno sam se razvaljivao od trodona ali sam prestao posto mi je par puta za redom bilo lose, tj mislio sam da cu da crknem/dobijem epi napad :? pa sam se preorijentisao na dop :roll:


ali je da u pocetku bio stond za ~100 din ceo dan- bio je

da je otrov- jeste, da ne poverujes da si mogao da kupis u (skoro) svakoj apoteci, bez recepta
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Tramadol !

Post by ziki »

Jeste otrov taj trodon, ja sam se godinama radio sa njim do te mere da mi se i zeludac navikao, mogao sam na prazan stomak da popijem 6 komada i da mi ne bude muka. Sad bi povratio dusu od 3 kom.
A tek ako ispraznis kapsule tek onda vidis ustvari kolika je to kolicina praska i nenormalno odvratnog ukusa.
U kapima je najpodnosljiviji, kapi su slatkog ukusa.
Sto se tice fazona i to kako radi, ja sam stvarno bio previse aktivan na njima, i radio sam kao lud zaradjivao novac i putovao i provodio se i sta sve nisam radio...
Bio sam neumoran i pun samopouzdanja.
Imao sam jednog prijatelja koji je pio dnevno 40 kom, na kraju se otrovao i zavrsio na hitnoj ali se izvukao na srecu,nasli su ga ukocenog sa penom u ustima.
On je na trodonima bio tezak idiot, non stop je se smejao i podjebavao ljude i lecio svoje komplekse da je dobijao i batine.
Kad su ga skinuli nije smeo sam da predje ulicu i da izadje iz kuce, imao je napade straha, paranoje o depresiji i da ne pricamo nije progovarao po ceo dan.
Ja sam se skinuo sam ali imam osecaj da od tad nisam nikad vise bio onaj stari, postao sam umoran i stalno sam trazio nacine da negde popunim tu prazninu i nekako nabijem energiju.
Zivot mi se usporio, postao dosadan i prazan i izgubio sam inreresovanje za sve.
Sva sreca sto su ga stavili pod kontrolu, jer u vreme tadasnje jugoslavije ili scg zaboravio sam vise kad su nas bombardovali bio je 120 dinara u apotekama, oko 1 ipo euro tada kutija i mogao si da posaljes dete od 7 godina da ti kupi, ovi u apoteci bi mu dali.
Secam se ko juce kad je dete uslo u apoteku i daje parce papira na kome pise trodon 2 kutije, i kaze poslao me tata da mi date ove lekove, i zena koja je radila tu bez problema izvadila dala detetu trodon, naplatila mu kao da mu je prodala sladoled a ne drogu.
Njega ce uvek biti i on uopste nije skup, ja sam kod privatnog lekara dobio izvestaj i godinama ga dobijao dzabe na recept.
Lekar je napisao: Pacijent reaguje samo na Trodon, ima bolove u predelu kicme i odbija drugu terapiju.
Time je skinuo odgovornost sa sebe i kraj price, sve je po zakonu pa ti jedi trodone na kilo ako hoces.
Muka mi je kad se setim sad tog odvratnog ukusa...
...
Post Reply