Iskustvo - Reto

Diskusije o terapijskim zajednicama kao jednom od načina tretmana ovisnika. Ovdje možete saznati koji se programi rada primjenjuju u terapijskim zajednicama, kakav je proces prijema, način rada ...

Moderator: sanela

zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Iskustvo - Reto

Post by zeleni »

to fela. sekta je pojam vezan za hrišćanstvo. jedan stupanj razvoja verske organizacije. kao u biologiji: larva - gusenica - leptir. sekta - denominacija - crkva. sekta je klica crkve, no more, no less.
i ovo zvanično hrišćanstvo je nekad bilo sekta. jevrejska, of kors.
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
Aleksandar
Posts: 26
Joined: Thu Jun 28, 2012 7:21 pm

Re: Iskustvo - Reto

Post by Aleksandar »

Ali koji je krajnji cilj tih zlih sekti? To me zanima? Da ti uzmu dusu? Da je prodaju? Da zarade na tebi? Da postanu milioneri?
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Iskustvo - Reto

Post by ivica »

Aleksandar wrote:Ali koji je krajnji cilj tih zlih sekti? To me zanima? Da ti uzmu dusu? Da je prodaju? Da zarade na tebi? Da postanu milioneri?
Ništa od navedenog! (pardon, osim zarade na tebi) "ZLIH SEKTI" To kako si ti napisao navodi na to da ljudi koji su protiv sekti općenito djeluju kao ljudi koji su protiv izlječenja od ovisnosti generalno. EJ! to ne ide tako! Vjerske zajednice za liječenje ovisnika nisu zle sekte,samo su sekte-kultevi kako oš. Rezultati variraju od pojedinca do pojedinca. :D
Uostalom odgovor ti nemoš dokučit . Nemožeš nikako. Ako si ti jedan od onih kojima je ajmonazvat sekta pomogla da si već dugo čist onda se nemoj ni trudit dokučit,mislim, shvatit to što pitaš. Ostani ispunjen i sretan u svom vlastitom blagostanju i nastavi se molit čemu god hoćeš. Vidim nisi pročitao a napisao sam jasno "iskorištavanje i manipulacija tvog,mog,svačijeg potencijala" jel kuiš ?

VADI ME BOŽE ODAVDE !! najradije bi zaurlao al neću, gorni desni klikić je dovoljan.
ignorance is bliss!
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Iskustvo - Reto

Post by zeleni »

ivice,
pričaš iz pozicije nekoga ko je strejt izvesno vreme, a zaboravljaš da ovde svrate i ljudi koji se lome da li da krenu na lečenje ili ne (pa i u komunu) i da mnogi od njih u tom trenutku nisu baš načisto sa sobom oće li da se skidaju ili ne. i mole boga da dobiju potvrdu, kakvu god, da su i te komune sranje, da treba da nastave po starom, da spasa nikakvog nema.

ako se manemo terminoloških i pojmovnih pizdarija, onda može da se kaže da je od svih sekti najgora - narkomanska.
heroin apsolutno negira taj princip slobodne volje o kom ti toliko voliš da pričaš. dop ti pojede i dušu i telo. njemu robuješ kao ni jednom verskom ili štatijaznam kakvom principu.
jesi bio u komuni?
jesi.
jesu ti oprali mozak?
nisu.
i zato, ne peni toliko.
aj uzdravlje
:)
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: Iskustvo - Reto

Post by demijan »

tacne tako...ja bih otisao u hare krisnu kada bi mi ponudili pomoc da izadjem iz problema...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Iskustvo - Reto

Post by ivica »

zeleni wrote:ivice,
pričaš iz pozicije nekoga ko je strejt izvesno vreme, a zaboravljaš da ovde svrate i ljudi koji se lome da li da krenu na lečenje ili ne (pa i u komunu) i da mnogi od njih u tom trenutku nisu baš načisto sa sobom oće li da se skidaju ili ne. i mole boga da dobiju potvrdu, kakvu god, da su i te komune sranje, da treba da nastave po starom, da spasa nikakvog nema.
Narkomanija je bolest koja obilježava cijeli jedan život. Adekvatni i pouzdani lijek NE postoji. Postoje samo neke mlade studije za koje je potrebno da je čovjek ŠIREG spektra shvaćanja, razumjevanja i koje su vrlo dobro iznile strukturu ovisnosti,a ne ograničenja JEDNU stvar. I to nije nikakva MOJA velika mudrost to je očita stvar. Primjer za to ne naveden u filmu "zeitgeist" Naravno u suprotnom postoji linija manjeg otpora.
Samo malo, prije 20tak godina što je bio pojam komuna među narkomanima ? e da ti kažem Kramp i lopata po suncu i biblija u ruci. Taj epitet su komune zadržale i dan danas i to misle ljudi koji ne poznaju problem narkomanije, a bogme i većina ovisnika koji nisu se odlučili na liječenje.

ako se manemo terminoloških i pojmovnih pizdarija, onda može da se kaže da je od svih sekti najgora - narkomanska.
Tako je ovi stari đaneri imaju najjaču filozofiju i božanstvo a to je staža i gramaža ...
ignorance is bliss!
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Iskustvo - Reto

Post by zeleni »

ne shvataš.
slažem se ja s tobom u mnogo čemu (jes da to nije bitno, al aj da ubacim).
ima gomila nivoa gledanja, jedan taj apstraktni da je "narkomanija bolest koja obilježava cijeli jedan život i da adekvatni i pouzdani lijek ne postoji." ko to spori?
drugi je onaj da se neko u xy trenutku možda bori za život, za glavu i da mu odlazak u komunu možda neće rešiti sve probleme u životu, al će moći da stisne pauzu i da proba da se sabere.
još ako ode u neku komunu preko mož da nauči i strani jezik :-D
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Iskustvo - Reto

Post by ivica »

Ma kužin ja tebe skroz zeleni. Pazi ja nisam protiv, ja svakome preporučam bilo kakvi oblik izolacije. Nažalost vjerska komuna je narkomanima jedini izbor jer su ih svi napustili, prije ili poslije.
ignorance is bliss!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Iskustvo - Reto

Post by ziki »

Daj ti jednom bivsem narkomanu sansu da zaradi makar samo za sebe da prezivi. U fabrici sa obicnim ljudima radnicima nije potrebna nikakva socijalizacija vec koriscenje te preostale energije ali u pravom smeru.
Sve ostalo su pokusaji da se navodno izleci nesto tako tesko kao sto je narkomanija,ako pricamo o fizickim bolovima i o poremecaju licnosti, volje, identiteta itd. tu lek nikad nece biti izmisljen.
Postojace samo dve alternative- zamena za drogu i druga opcija suocavanje i prihvatanje bolesti kao sto su i druge bolesti, tipa dijabetis ili jos i nekih tezih gde je potrebno stalno raditi na sebi samo da bi bio u funkciji.
Komuna ide na tu opciju da ti probudi radne navike, da ti pomogne da ostvaris kominikaciju sa ljudima, da podneses sopstvenu zrtvu za drugog i da mozes da funkcionises u zajednici.
Kome je to potrebno taj ce i da ode tamo.
...
Aleksandar
Posts: 26
Joined: Thu Jun 28, 2012 7:21 pm

Re: Iskustvo - Reto

Post by Aleksandar »

Hm... U prevodu, ne treba ici u komunu, prevarice te i napravice roba sekte? Ali nisu li narkomani najpametniji, najnamazaniji, najiskusniji? Kako ih to prevare? Ima li sile neke tamo? Ne racunam Peranovicevu...
Post Reply