između 2.zla

Ovo je forum za osobe koje žele prestati piti ili koje su prestale piti i žele prodiskutovati o problemima s kojima se suočavaju prilikom održavanja apstinencije. Ovdje možete saznati informacije o programima i metodama liječenja alkoholizma

Moderator: sanela

User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: između 2.zla

Post by ivica »

winston85 wrote:Ih, Sanela.... Pa kako bona ne bi znala, uostalom, zensko si. To bi tebi islo samo tako :)
Oprosti dečak , to nije tako! Muški su znani kao bolji kuhari. Uostalom zna se ko je Stevo Karapandža!
ignorance is bliss!
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: između 2.zla

Post by winston85 »

preispitivac wrote:To je to Wins, kakvi bre ortaci. Svi smo zbog ortaka ispusili 100 puta. Treba odoleti, kako tako.

ma da. evo veceras izadjem da prosetam i bas gledam u telefon, nikog nema da zovnem u setnju... Jeste tesko, ali borba je to... jbg kao i sve u zivotu. Inace, cugas li ti? Kakav si?
ivica wrote:
winston85 wrote:Ih, Sanela.... Pa kako bona ne bi znala, uostalom, zensko si. To bi tebi islo samo tako :)
Oprosti dečak , to nije tako! Muški su znani kao bolji kuhari. Uostalom zna se ko je Stevo Karapandža!
Naravno, slazem se, zna se ko je bolji. Ali da malo ohrabrimo domacice ili cemo i tu ulogu preuzeti na sebe :) ja sam inace kuvar, nece mi tesko pasti... :D
Mila moja raja sa foruma =)
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: između 2.zla

Post by preispitivac »

Dobro je da se zaposlis, kad covek radi, manje je glup. Cugnem malo ali se ne ubijam, drzim se nekako...
Jurim rep
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: između 2.zla

Post by zeleni »

winstoneeee
dobro je da ne ideš ko muva bez glave.
ispušio si za šljaku, al to ti je trenutno najmanji problem, koliko god glupo zvučalo.
sedi, stavi na papir koje su ti sve opcije (recimo i ona yasina drajz ideja neje loša). kad se vratiš sebi, sve će lakše ići, i posao i smisao.
aj polako.
mah mah

:)
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: između 2.zla

Post by demijan »

winston85 wrote::) jao demijane gde mene nadje. Bas, ali bas nista ne znam od poslasticarstva. Jedino palacinke... hehehe
evo sad cu od keve uzeti jedan recept, lak je.
Dakle; vocni plazma kolac :D nadam se da ce ti se dopasti, jednostavno je.
1.kg sezonskog voca, sta ti je po volji, izrendati ili iseckati na kockice i prokuvati u litri zasladjene vode (zasladjene,3-4kasike secera), kuvati par minuta posto baci kljuc. Voce ocediti i ostaviti ga po strani da se ohladi, a ovu vodu u kojoj se kuvalo voce ne prosipaj vec u nju ubaci 2.pudinga od vanile,koja ces pre ubacivanja u tu vodu razmutiti u posebnoj ciniji sa 3-4 kasike hladne vode ili mleka. u receptu pise puding od vanile, mada mozes koji vise volis. Na tacnu poredjati 200.gr. plazma keksa ili petit keks koji ces prethodno natopiti mlekom, ali ne puno, videces vec dok budes spremao. Preko keksa poredjati voce pa odozgo puding. Na kraju slag, po volji. Nadam se da ce da osvezi osim sto ce zasladiti =)
Prijatno demijan.
Javi kako je ispalo :D
O lalala sada cu prepisati recept i veceras pravim gozbu sam sebi. :D hvala majstore...javicu ti kritike
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: između 2.zla

Post by winston85 »

:D
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: između 2.zla

Post by demijan »

Slusaj ovo je prelepo.osvezava,slatko je,uhh...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: između 2.zla

Post by winston85 »

demijan wrote:Slusaj ovo je prelepo.osvezava,slatko je,uhh...
Ej uspelo ti je :D
bravo majstore =)
Moracu i ja da ga spravim. Ali pre toga moram da sredim zube da bih mogao da jedem slatko.
Uzgred juce sam u socijalnom izvadio neki papir sa kojim mogu da upotrebljavam stomatoloske usluge cele godine za dz. Jutros sam zakazao popravku ili vadjenje ali tek 18.og. Strpicu se do tad. Bas mi drago da ti se svidja, mozda je malo skuplji ali je jednostavan za pripremu. Naravno sad mozes da kombinujes i korigujes secer kako se tebi dopada.
Pozdravljam!
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: između 2.zla

Post by demijan »

Znam da sam dosadan ali kako se pravi ledena kocka? :D sta da spremim od materijala a da i palacinke si rekao da znas e sada kako se pravi smesa za njih,znam da je prosto ali nikada nisam uspeo sam smesu da napravim :D
uh toliko pitanja na tvojoj temi koja nemaju veze sa temom.Izvini ali ko ti je kriv kada si profesionalni kuhar :D
e da rece da nisi poslasticar ali daj neki recept za neki fin rucak,onako bas da ne bude masan ali ono...
Uh da i kako se prave lazanje?
Znam da sam naporan ali... :-D

hocu da naucim da spremam da pokusam da sarmiram jednu pa devojku a odgovara mi fina kucna atmosfera :-D nema buke,lagana muzika i klopa spremljena u kucnoj radinosti.Tako da se nadam da cu za jedno 10 dana da savladam osnovne vestine
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: između 2.zla

Post by winston85 »

:D al me sad nasmeja.... opusteno za temu, ja to ionako kuckam kao svoj podsetnik, ali drago mi je ako mogu da pomognem ikako.
Pazsad.. iz gazda kevine kuhinje =)
Ledene kocke su malo komplikovanije,sad sam procitao recept. Moras da pravis kore, i krem za ledene kocke.
Ako hoces mogu ti prepisati. Javi mi.
E sad, palacinke :)
U povecu ciniju, zbog mucenja, sam ces odredjivati koliko mase zelis. Dakle ide, ajde za 10.ak komada 1.jaje, 2.case od jogurta brasna, solju mleka, malo secera, mozes i malo soli ali ako pravis slatke palacinke onda nemoj so ubacivati, malo ulja, tek toliko da se ne bi lepile za tiganj i to mesas, bice dosta grudvica koje ces morati da razbijes ili mikserom ili rucno onom zicom za mucenje ili na kraju krajeva viljuskom, ili spojis dve viljske i mutis. onda dodajes vodu polako,ili mleko, ali ipak treba i malo vode. Ali moras razbiti sve grudvice od brasna. Mutis to tako dok nedobijes masu gustu odprilike kao jogurt. Ja kad imam limun u kuci na rendaljku izrendam i malo limunove kore, daje malo arome. I kad peces uzmes salvetu kojom ces mazati ulje po tiganju, zguzvas je, ili spojis sva cetiri kraka salvete, uzmi 2. salvete spoji da se ne bi opekao. sipas malo ulja u vreo tiganj i razmazes ga salvetom. Tako ja radim, ti izaberi laksi nacin. I kutlacom,sipacom krenes od jednog oboda tiganja da izlivas masu i tiganjom pokrivas celu povrsinu tiganja. Ali trudi se da palacinke budu sto tanje. Prevci ih ako umes onako iz zgloba ako ne uzmi neku siru viljusku ili onu francusku kasiku, onu sa rupicama, ona je super za to. i minut tamo minut ovamo i eto ga. Al ga ja naskraba kao da ti objasnjavam kako da odputujes na mesec :)

Za dobar rucak...hmmm. Gledao sam nesto od Dzejmi Olivera, meni se mnogo dopalo. peceno pile sa limunom, to dvoje ide u paru kao dete u skolu :mrgreen: heehe
Ali to ti je puno, trebalo bi ti celo pile. Ako hoces mogu i to da ti napisem.
Ej reci mi jel sam zivis? Ako si sam da ti ne pisem tako obimne recepte.
A talijano kujna mi se uvek gadila. To ce ti Sagy reci, on je pizza majstor :)
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
Post Reply