needhelp

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

strava
Posts: 11
Joined: Thu May 03, 2012 2:19 pm

Re: needhelp

Post by strava »

ivica wrote:
strava wrote: Prije nego sam odlucio bilo sta pisati vidim da je ovaj forum jedan od boljih, da ima mnostvo ljudi koji su uspjesni bili u pravljenju neke uspjesne price od sebe i vjerujem da cu da dobijem i dobar savjet.
polako tek si počeo i tebe čeka uspješna priča ,zapravo drama,odnosno tragedija.
Tacno, tek poceo i vec uspjesna prica. Tako da od drame i tragedije nema nista :)
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: needhelp

Post by Vuk »

Samo polako
Srećno
Moon child
dejanlik
Posts: 20
Joined: Thu May 03, 2012 8:29 am

Re: needhelp

Post by dejanlik »

Dobro pa javi kako to teče kod tebe.
Ja sam bivši ovisnik i skino sam se.
Dugo sam se ja drogirao i bio po zatvorima i to. Napatio se ko stoka dok se nisam ostavio.
Tako da bi baš volio da ti na vrijeme staneš.
Poštedićeš se mnogih muka. Samo ustraj da budeš čist i nemoj ono "samo ću jednom" zavaravanje koristiti
To me je milion puta zajebalo.
Ostavio sam se ja i cigara prošle godine pa koristim to iskustvo "samo jednom" znači nedozvoljavam sebi
"samo jednu cigaru"; "samo sad" i slične samo fore.
Znam samo ću sad pa samo u društvu i nakon par cigara biće ko da nisam ni presto.
Sretno.
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: needhelp

Post by Vuk »

A kad doktoriraš ovo dobiješ i majicu :)
dejanlik wrote:Samo ustraj da budeš čist i nemoj ono "samo ću jednom" zavaravanje koristiti
To me je milion puta zajebalo.
Ostavio sam se ja i cigara prošle godine pa koristim to iskustvo "samo jednom" znači nedozvoljavam sebi
"samo jednu cigaru"; "samo sad" i slične samo fore.

...biraj boju :D
Attachments
Picture 3.jpg
Moon child
dejanlik
Posts: 20
Joined: Thu May 03, 2012 8:29 am

Re: needhelp

Post by dejanlik »

Haha dobar si vuče.!
Neznam jel to na moj račun ako jeste neka je. :D
Al mene je stvarno ubilo to. Očistim se sredim sve pet.
I onda neka fešta, neko me ponudu i ja mislim "ma ajde samo sad", " pa sad ja znam sve nemogu se zeznut".
"neće mi bit ništa od jednom pa toliko dugo sam čist"."aj zaslužio sam nakon sve muke jednom"
I opet navučen za čas.
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: needhelp

Post by Vuk »

Ovo je bilo za strava...ali toliko smo skoro svi imali istih iskustava da lagano ide na račun svih nas. Baš malo ljudi poznajem koji nisu imali te cimove.
Eto skoro sam upoznao i počeo da se družim kroz NA sa dečkom koji se, kako kaže, nikada nije skidao, imao čovek prosto dovoljno para uvek. Sad je čist 62 dana po prvi put u 15 godina i ovo sa "jedna je previše" je valjda od prvih lekcija koje će na slepo morati da usvoji. A što se mene tiče svaki put, svaki put, skinem se, dve, tri nedelje, mesec dana plafon i onda "samo jednom" ili "neću ovaj put toliko" ili "eto, mogu da se skinem, znači nisam u tolikom problemu"....svaki jebeni put...
Moon child
dejanlik
Posts: 20
Joined: Thu May 03, 2012 8:29 am

Re: needhelp

Post by dejanlik »

Jeste ovom dečku je trebalo to spomenuti.
Pošto on još nema iskustva sa tim samozavaravanjima.
Nažalost svi mi mislimo da smo drugačiji i jesmo ali ne i kod problema narkomanije.
Sjetim se samo svojih početaka kad su uvjek "drugi" bili ovisnici i imali probleme.
Ja nikad.
Ja nisam imao problem ja to samo onako. :D
"nisam ja debil da se navučem"."ako primjetim neke probleme ja ću prestat"
I ma koliko da sam propadao uvjek je bilo da je to prihvatljivo ali drugi su u banani stvarnoj a to moje je ok.Pa kad sam počeo rasprodavati stvari iz kuće to nikad nije bilo radi dopa već uvjek recimo "ma koji će mi kur. teve ionako je stariji tip to ću prodat prije ću kupit novi kad mi sjednu one pare. baš dobro da se rješavam tog krša".
Da sam vještiji sa rječima napisao bi jednu temu sa svim ovim zavaravanjima. Ali ja sam srednju učio na ulici.
jebg.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: needhelp

Post by ivica »

strava wrote:
ivica wrote:
strava wrote: Prije nego sam odlucio bilo sta pisati vidim da je ovaj forum jedan od boljih, da ima mnostvo ljudi koji su uspjesni bili u pravljenju neke uspjesne price od sebe i vjerujem da cu da dobijem i dobar savjet.
polako tek si počeo i tebe čeka uspješna priča ,zapravo drama,odnosno tragedija.
Tacno, tek poceo i vec uspjesna prica. Tako da od drame i tragedije nema nista :)
A dobro onda tjeraj karijeru. Budi optimist,šta, polako još nisi na gramu. Bez grama nisi faca, ni blizu.
ignorance is bliss!
strava
Posts: 11
Joined: Thu May 03, 2012 2:19 pm

Re: needhelp

Post by strava »

@ivice, sto si ti isfrustriran i polazis od pretpostavke da je sve beznadezno i da oporavka nema.. @vuk, dejanlik, thx na vrlo korisnim savjetima. Vezano za mene, uvjetovano da to nekoga zanima, xanax 0,5 ujutro i uvece i sto vise fizicke aktivnosti dnevno i to bi bilo to, po savjetu ljecnika privatne prakse koji smatra da necu imati posebnih kriza zbog staza, kolicine i cistoce heroina koji je u upotrebi u Sarajevu. Hocu reci, nista od blokatora. Valjda je sad sve do mene. Kao sto je i bilo..

Pozz svima i naravno pisem ja opet
dejanlik
Posts: 20
Joined: Thu May 03, 2012 8:29 am

Re: needhelp

Post by dejanlik »

E to je ljepo za čut. I baš dobro da prolazi gotovo bezbolno.
Ali imaj na umu da je to prvo skidanje i da je svako sljedeće sve teže.
Ja bi dao ruku da sam bio pametan i stao u toj fazi u kojoj si ti sad.
Nemoj da se zavaraš što si sad proša dobro. Vjeruj mi na rječ da pakao tek sljedi ako nastaviš.
Ovako vidio si probao, stao na vrjeme i toje to.
I nijednom više . a ne se zavaravat kao ja sam drugčiji, vidiš kako ja to lako ostavim, tako ću i ubuduće i sl.
I javi se makar bio i recidiv. Nije loše ovako na forumu otvoreno razgovarati u moje vrijeme toga nije bilo.
I svaka čast na odluci i trudu.
Post Reply