manipulacija testerima

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

zagrepcanka
Posts: 85
Joined: Fri Mar 16, 2012 1:16 am
Location: Zagreb

Re: manipulacija testerima

Post by zagrepcanka »

rekla sam vec..on odbija pomoc...a ja nemam vise snage...
ljudi ce vam oprostiti sve,osim istine....
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: manipulacija testerima

Post by ivica »

A jebiga ženska onda ga zaboravi.
ignorance is bliss!
zagrepcanka
Posts: 85
Joined: Fri Mar 16, 2012 1:16 am
Location: Zagreb

Re: manipulacija testerima

Post by zagrepcanka »

ja znam da nije lijepo covjeka ostaviti kada je u problemu...ali moja savjest je cista,,,znam da sam napravila sve kaj je u mojoj moci...i vise od toga...dala sam sebe...smrsavila 10 kila u par mjeseci od stresa...sada jednostavno mislim da sam iscrpila svu snagu i energiju...
mislim da mi je lakse da ga prebolim,nego da dokrajcim sebe..
imam 3 djece koja me trebaju..zdravu...a ja trenutno imam 50 kg (ako i tolko) sa svojih 165-166 visine...prepolovila sam se od svega ovoga...imunitet sam izgubila...stalno sam bolesna...cesto se pitam..jeli vrijedan toga?
ljudi ce vam oprostiti sve,osim istine....
dita
Posts: 476
Joined: Thu Jul 23, 2009 2:38 pm

Re: manipulacija testerima

Post by dita »

Prvenstveno moraš misliti na djecu. I na svoje zdravlje.
Ako je za utjehu mogu ti reći da mi je poznata situacija u kojoj se nalaziš. Muž ovisnik, 3 djece...
Znam da ti nije lako. Uslijed stresova sam se razbolila od kronične bolesti s kojom se moram nositi.
Nije lako biti kronično bolestan, zato čuvaj zdravlje.
Koliko su stara djeca? U svakom slučaju treba ih diči na noge. Dug je to put.
Probaj se nekako što manje sekirati jer ionako nema koristi od toga. Samo štete.
Budi pozdravljena!
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: manipulacija testerima

Post by klara60 »

Zagrepčanko, sada je vrijeme da klepiš rukom o sto, da bez puno priče postaviš uslov:"Ili liječenje, stručna pomoć i tvoja pomoć uz to, zajednička borba ili ti spašavaš sebe i vašu djecu!". To mu stavi jasno do znanja. Za sve ostale njegove izgovore tipa: ja to mogu sam, sad sam bio slab, neću više, neću da me registruju i sl.i sl. ti imaš jake kontraargumente. Iskoristi ih. Budi jaka i odlučna. Neka po tvom izrazu, očima, postupcima prepozna odlučnost u tebi-ne daj se pokolebati. Meni kada je dogorilo sa kćerkom tako sam uradila, čak sam zagovorila i komunu, rješila i da cijeli grad, ako treba, zna za to,da ona prekine školovanje, da je ne viđam mjesecima, mada mi se srce cijepalo zbog toga (bilo mi je jedino bitno da pomognem svom djetetu), ona se po prvi put prepala moje odlučnosti i počela moliti da nađem drugo rješenje tj.sama ga ponudila: "Mama, nemoj molim te komunu. Hajde napravi kućnu komunu. Neću nigdje izlaziti, oduzmite mi telefon, neću se viđati sa starim društvom i liječit ću se...". I zaista je tako bilo. Naravno da je bilo za sve nas teško, ali USPJELI SMO. Ne znam da li si pročitala Ditinu ispovjest, a ako nisi, učini to jer je mnogo slična situacija s tvojom i obradovat će te njen i Dedealov uspjeh.
Želim ti mnogo sreće i odlučnosti.
PS: U svakom slučaju čuvaj sebe i djecu.
zagrepcanka
Posts: 85
Joined: Fri Mar 16, 2012 1:16 am
Location: Zagreb

Re: manipulacija testerima

Post by zagrepcanka »

sutra idemo u savjetovalište...samo se nadam da nece izmisliti opet neki razlog da se ne ide...
stvarno sam ga pritisnula i dala mu ultimatum...ili lijecenje ili razvod...treca opcija ne postoji...jer iscrpio me u ovih godinu dana previse...jednostavno vise ne mogu sama protiv toga...ovo je zadnja prilika...narucila sam desetak testera preko ebaya(ovaj puta na sve droge)....i jasno sam mu dala do znanja da sljedeci pozitivan rezulata na bilosta(taman da je samoTHC),znaci kraj naseg suzivota...
sad cemo vidjeti kolko mu je stalo do obitelji...
ljudi ce vam oprostiti sve,osim istine....
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: manipulacija testerima

Post by ivica »

Dobar potez ženska. Iza 9 pa sve do 3ipo su otvoreni.
ignorance is bliss!
User avatar
Dreamer
Posts: 387
Joined: Sun Jan 02, 2011 5:07 pm

Re: manipulacija testerima

Post by Dreamer »

zagrepcanka wrote:ne treba njemu nikakav subotex..
on nije fizički ovistan...to znam...jer na moru smo bili mjesec i po i nije imao nikakve krize...a i prije dva tjedna sam mu uzela ključ od auta pa tjedan dana nije nikamo išao i nije se drogirao...
ja ne želim da on ništa od toga konzumira...jer on može i mora biti apsolutno čist...drugačiju soluciju ja ne prihvačam...
ja ga jako dobro poznajem kakav je kada je drogiran...i vidim da to nije svakodnevno...nego možda jednom u 7-10 dana...ali isto tako znam da to vodi svakodnevnom drogiranju...zato želim da se to sprijeći...ako ne možemo sami onda uz stručnu pomoc...


Na zalost, mozda SADA, TRENUTNO nije fizicki ovistan, ali ne prodje mnogo i navucen kao magarac.

Njemu treba pomoc, u svakom slucaju, primetila ti 2xnedeljno da je uradjen ili koliko god, niko se bez neke pomoci nije uspeo odrzati cistim....Tvoja ce u jednom trenutku postati nedovoljna, sve veci problemi u vezi/braku i sva propratna sranja.

Inace, dobro je i pohvalno sto si se ovde javila i sto si u stanju da prepoznas problem. Poslusaj Sanelu od gorerecenog-razmisli sta ces/cete uraditi, zajebite reci i suplje price.

Sve najbolje!
Standing On The Edge,Flirting With Disaster
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: manipulacija testerima

Post by malic »

ivica wrote:A jebiga ženska onda ga zaboravi.

sta drugo......
.....ili na vagu njega i sve ostalo sto si navela,pa gde pretegne....nema trece........to sto nije svaki dan.....
..pa ovo i nije neka fizicko zajebana prica.psiha je ta zbog koje se pada i posle 3,5,7 10godina.sa programima ili bez njih,sada i ovde nije ni vazno....vidi sta ces sa sobom i decom.........moze on da izdrzi i da mu ne bude problem dugooooo,pa odjednom pfaf,eto ponovo u djiru....
..jedino je kosd mene picke stare veca frka skinuti se na suvo nego prvo vreme se sa necim zabaviti,a onda i kod mene dodje STA SAD.I obicno najmanja glupost,naizgled bezazlena i meni i drugima,i eto me ponovo u prvom osnovne u septembru....mozda sam i promasio spiku,ali zelim ti dobra.........pa ja se vrtim 20-ak godina...i pun mi je kofer...........jedva cekam da malo odem u zatvor zbog nekih neplacenih kazni za saobracaj.,a vec su mi promenili u zatvorsku kaznu/e....pozdrav,vagaj na starinskom kantaru i bui zdravo i dobro......
zagrepcanka
Posts: 85
Joined: Fri Mar 16, 2012 1:16 am
Location: Zagreb

Re: manipulacija testerima

Post by zagrepcanka »

eto me opet...
sad je poceo piti"blokatore"...ali vec prigovara,da mu nije dobro od njih...da citiram danasnje rijeci:sorry draga ali ja to vise necu piti jer se osjecam depresivno i sjebano od toga....a meni to i nije potrebno...mogu ja bez toga....
paradoks je u tome da mu ja ne dajem blokatore,nego antidepresive....od kojih je on depresivan...mos mislit...vec znam kam to vodi...i zakaj ih nece piti..
ljudi ce vam oprostiti sve,osim istine....
Post Reply