manipulacija testerima

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: manipulacija testerima

Post by ivica »

Kakva mu je ekipa? Jeli mu težak i zahtjevan posao? Da li mora puno trpit na poslu a da bi malo dobio? Ima li neki ugled? Kakav mu je ugled? I naravno da li on mari za ugled ? A di je stres ... neđi uzrok, proispita situaciju, nemoj bit paranoična.
Meni to izgleda kao da je tu i igri neka njegova klapa koja je van poslovnog kruga, dakle bijeg. Ili je nešto između vas dvoje ,nešto poptuno privatno. Proispitaj i sebe malo ... itd bend.
ignorance is bliss!
zagrepcanka
Posts: 85
Joined: Fri Mar 16, 2012 1:16 am
Location: Zagreb

Re: manipulacija testerima

Post by zagrepcanka »

e pa u tome i je problem....
sve je bilo super dok nije sreo staru ekipu..koja je još uvijek do grla u tome...
što se mene tiće i našeg odnosa....ja ne zanovijetam dok je čist...ali kada ga vidim drogiranog..naravno puknem...
jer definitivno ne želim da djeca to gledaju...a niti ja ne želim...iritira me svaki njegov pogled u tom stanju...
ljudi ce vam oprostiti sve,osim istine....
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: manipulacija testerima

Post by ivica »

A ništa saznaj podatke o svakome od njegove ekipe i eliminiraj svaku veče po jednog.
ignorance is bliss!
zagrepcanka
Posts: 85
Joined: Fri Mar 16, 2012 1:16 am
Location: Zagreb

Re: manipulacija testerima

Post by zagrepcanka »

hahaha...dugom devetkom?
ljudi ce vam oprostiti sve,osim istine....
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: manipulacija testerima

Post by ivica »

Zajebajen se. Otiđi s njim negdi di niste odavno bili i radite nešto što odavno niste. Pokušajte se opet pronaći skupa u malim sitnim trenucima koji su uostalom i uokvirili vašu vezu.
Razdvajanje i prijetnja nije lijek nije rješenje samo može bit gore za njega. Radi se o nekom zaboravljenom kontaktu ,negoj vezi koja je malo ruzinava postala ,najvjerovatnije. A to ti bolje znaš.
Promijeni pristup i jezik ponovi mu ,recu mu opet vrijednosti za koje se bori. Nek mu dođe iz guzice u glavu da je prestar za takva sranja i da se posveti nečem desetom, zapravo tim vašim trenucima. Štajaznam ajte u prirodu ili u neki restoran ili neki klub, neki muzej, prošetaj starim gradom bla bla bla. Čovjek se izgubio i ako ti kaže da ga je to što se sjetio ranih dopaških dana opet narajcalo na dop ti ga onda odvedi kroz priču u vremena još prije dopanja. Kad on kaže da je lijepo bilo dok se dopao , ta furka taj fleš to čekićanje i sređivanje na javnim mjestima , ti njemu reci "a prije ti je bilo još ljepše" jer sve je bilo bolje prije dopanja, sve !
ignorance is bliss!
zagrepcanka
Posts: 85
Joined: Fri Mar 16, 2012 1:16 am
Location: Zagreb

Re: manipulacija testerima

Post by zagrepcanka »

znaš...u zadnje vrijeme ozbiljno razmišljam o preseljenju u drugi grad...samo da ga maknem od te bagre...ali ta mi je prilično teško za ostvariti,s obzirom da ovdje imamo sve..kuću..djeca idu u školu..posao...
što se izlazaka tiće...idemo mi često van..i sve je super,kada je on čist...
e da se pohvalim..jučer je sam izašao i došao čist ko suza...valjda ne trčim pred rudo:-))
ljudi ce vam oprostiti sve,osim istine....
User avatar
Šmizla
Posts: 180
Joined: Thu Sep 29, 2011 12:57 am
Location: Nepoznata

Re: manipulacija testerima

Post by Šmizla »

Ah, ta ''vesela'' dopaška družina...pojave se niotkuda...i onda neko ko je labilan ih ponovo pusti da mu se približe...i pada...
I moj je ponovo se vratio tome jer on sam kaže da ih je pustio preblizu da mu priđu...dok njih nije bilo nije ni razmišljao o tome. Oni se tako ''zaljepe'' za to društvo i život da to ne ispuštaju kao da imaju najvrijedniju stvar na svijetu. Za mog su svi (većina) strejt ljudi bezveze i dosadni...samo su ovisnici tako cool i super...
Da ti dam savjet nemam, jer su svi već rekli šta treba. Teška borba i neizvjesna...i sve je do njega...to je sigurno...najbitnije je da on prelomi u svojoj glavi.
Moj je izašao iz komune poslije samo 2-3 sedmice...koje je to razočarenje bilo za mene...evo danas je 2 mjeseca kako je ''čist''...više od mjesec kako ne pije ni terapiju...krenuo je da trči, prestao da puši cigare...i sve je to sam odlučio...znači sve je do njih!
Želim ti puuuuno sreće...i živaca i strpljenja prvenstveno!
BUDI NA ŽIVOTU!!!
zagrepcanka
Posts: 85
Joined: Fri Mar 16, 2012 1:16 am
Location: Zagreb

Re: manipulacija testerima

Post by zagrepcanka »

Šmizla wrote:Ah, ta ''vesela'' dopaška družina...pojave se niotkuda...i onda neko ko je labilan ih ponovo pusti da mu se približe...i pada...
I moj je ponovo se vratio tome jer on sam kaže da ih je pustio preblizu da mu priđu...dok njih nije bilo nije ni razmišljao o tome. Oni se tako ''zaljepe'' za to društvo i život da to ne ispuštaju kao da imaju najvrijedniju stvar na svijetu. Za mog su svi (većina) strejt ljudi bezveze i dosadni...samo su ovisnici tako cool i super...
Da ti dam savjet nemam, jer su svi već rekli šta treba. Teška borba i neizvjesna...i sve je do njega...to je sigurno...najbitnije je da on prelomi u svojoj glavi.
Moj je izašao iz komune poslije samo 2-3 sedmice...koje je to razočarenje bilo za mene...evo danas je 2 mjeseca kako je ''čist''...više od mjesec kako ne pije ni terapiju...krenuo je da trči, prestao da puši cigare...i sve je to sam odlučio...znači sve je do njih!
Želim ti puuuuno sreće...i živaca i strpljenja prvenstveno!
ovo boldano...isto i kod mog...oni koji su normalni ti su papci i budale...samo njegova ekipa je super i cool...užas
ljudi ce vam oprostiti sve,osim istine....
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: manipulacija testerima

Post by ivica »

zagrepcanka wrote: ovo boldano...isto i kod mog...oni koji su normalni ti su papci i budale...samo njegova ekipa je super i cool...užas
Pa možda i je tako. meni su bolji ovi odrpanci đankete nego fini papci koji znaju bit psihopate i opakiji od dripaca. Samo jebiga dripci imaju opaku naviku. Definiraj ti normalno ,pa se onda upitaj koja je ekipa bolja.
Mangupi, socijalni slučajevi, uličari, rokeri, skitnice u svakom slučaju su skupina ljudi koja ima više razumijevanja za svijet oko sebe, više iskustva, veću slobodu.
Ljudi ,ostali "normalni" su fini, sterilni, pristojni u odijelu i sa figama u džepu. Oni pristojno imaju usađeno licemjerje i pohlepu.
Između tog dvoje ja biram dripce u svakom slučaju.
ignorance is bliss!
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: manipulacija testerima

Post by ivica »

ignorance is bliss!
Post Reply