Može se!!

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: SRETAN ROĐENDAN

Post by sanela »

be a warrior wrote:Pozdrav svima...
Ne mogu vjerovati da mi je promakla jedna vrlo VRLO važna stvar..Prošli mjesec je bilo točno godinu dana kako sam započela bitku života i za sad vodim..No, kako se kaže ..dobivena bitka ne znači automatski i dobiven rat pa moj put ka ozdravljenju i dalje traje..Nisam posustala, nisam recidivirala i to mi je najveći uspjeh u životu..
U zadnje vrijeme nisam često na forumu, dođem tu i tamo, bacim oko na nove ispovijesti no onda trkom dalje za obvezama..Imam novi posao, nove poznanike..i sve sjeda na svoje mjesto...

Veeeliki pozdrav svima!!!
Samo naprijed :smt023
be a warrior
Posts: 97
Joined: Wed Jul 20, 2011 5:53 pm
Location: Zagreb

Re: Može se!!

Post by be a warrior »

evo ga..13 mjeseci...
inače , prestala sam se zamarati sa brojanjem, ali kako mi je promakla godišnjica, pohvalit ću se ovom informacijom...
Čestitke samoj sebi nisu na odmet..hahahaha...
"Žutog" u mom životu nema već točno toliko,a alkohola već 5 mjeseci..Ni prije nisam često konzumirala alkohol, ali se znalo popiti koje pićence na okupljanjima ili u društvu..Ali, odlučih da mi ni to ne treba..Nikakav stimulans nije mi potreban da bih normalno komunicirala s ljudima..Eto, u moju glavu je napokon došla spoznaja da mogu biti prilično zabavna i pričljiva i bez ikakvog poticaja tj. stimulansa...I znate što??Sviđam se sama sebi takva kakva jesam...
Još jedna stvar..vjerujem da sam ja valjda jedina koja se na dopu udebljala, sad se to polako otopilo , pa sam i u tom smislu opet ona stara....I još jedan plusić mom samopouzdanju...
Da, da ..to su sitnice naspram psihičkom zdravlju, ali te sitnice se slažu u cjelinu i pomažu mi da otkrijem pravu sebe...Uhhh..koliko pitanja i prelamanja u glavi, ali guram , nedam se..
Kako u svakom zlu ima nečeg dobrog...cijela ova situacija je od mene napravila boljeg čovjeka..znam tko sam i koliko vrijedim..sebi..i svojim najbližima...
malo olakšah dušu..u principu vam još jedino mogu pisati što sam jela i kako kakala, ali..ma šalim se..da vas ne zamaram sa glupostima...
Pozdrav!!

p.s. Sanela , hvala ti!!

don t worry, be happy!!
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Može se!!

Post by MasacreEnElDiscoBar »

''be a warrior'' i to ti jesi!!! Svaka chast!! Sretan sam zbog takvih ljudi koji uspiju tako bez komuna itd., a takvi je po meni 1 od 500mozda 1000, ali posebno za tebe sam sretan PDT_Love_08 !!!Grizi, grizi kolko ide dok dodjesh u krizu, znash da No means No(tako se zove jedan dobar band) :) nezelim i netreba mi-ti...Zamisli situaciju:'' drushtvo oko tebe, malo se cuga i neznam, pushi i netko izvadi dop ili bjelo i svi vechinom uzmu, a ti kazesh ne ja nebi!!!Ajme...to je za chestitat i divit ti se.... nikaj,...Ajd mi javi na privat porukom kako je proshlo, i da sad se nesjecham tochno shto smo prije razgovarali pa da se podsjetim i da vidim kako je to bilo ishlo jer me to stvarno fascinira, pogotovo dok je netko jako i dugo navuchen i samo najednom kaze Ne!!, ili tu mozesh podjelit svoja iskustva jer kako i glasi naslov teme: Moze se!!,Moze se sve ili obrnuto Sve se moze!!! :wink:

p.s. ''da imamo samo toliko vjere koliko je veliko gorušićino zrno, planine bi mogli premjeshtat''
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: Može se!!

Post by klara60 »

be a warrior , svaka čast!
be a warrior wrote:.Eto, u moju glavu je napokon došla spoznaja da mogu biti prilično zabavna i pričljiva i bez ikakvog poticaja tj. stimulansa...I znate što??Sviđam se sama sebi takva kakva jesam...
Još jedna stvar..vjerujem da sam ja valjda jedina koja se na dopu udebljala, sad se to polako otopilo , pa sam i u tom smislu opet ona stara....I još jedan plusić mom samopouzdanju...
Da, da ..to su sitnice naspram psihičkom zdravlju, ali te sitnice se slažu u cjelinu i pomažu mi da otkrijem pravu sebe...Uhhh..koliko pitanja i prelamanja u glavi, ali guram , nedam se..
Kako u svakom zlu ima nečeg dobrog...cijela ova situacija je od mene napravila boljeg čovjeka..znam tko sam i koliko vrijedim..sebi..i svojim najbližima...
-Tačno znam o čemu pišeš, prepoznajem tu situaciju! Razumjem te i iz iskustva moje kćerke vidim da čvrsto koračaš pravim putem, još jednom svaka čast! =D>
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Može se!!

Post by ivica »

be a warrior wrote:.Eto, u moju glavu je napokon došla spoznaja da mogu biti prilično zabavna i pričljiva i bez ikakvog poticaja tj. stimulansa...
Dobro došla u klub!
ignorance is bliss!
be a warrior
Posts: 97
Joined: Wed Jul 20, 2011 5:53 pm
Location: Zagreb

Re: Može se!!

Post by be a warrior »

Dragi moji, hvala vam od srca!!!

@Klara60 - Vama, još jednom velika hvala..čitajući vašu ispovijest, sagledala sam stvari i iz drugog kuta..
Još davno, davno..kad sam bila curetak mama mi je rekla da ako ikada budem u bilokakvom problemu, da se prvo njoj obratim...kako su godine prolazile, a ja sam si zamislila da sam neki superwomen koja sve može sama,izblijedila je ta njezina rečenica...Kada sam, ne vlastitom voljom, bila prisiljena reći joj u kakvom sam problemu,zapanjila me količina ljubavi i tolika odlučnost da me isčupa iz tog začaranog kruga..
Jedan iskreni razgovor (nakon kojeg su slijedili isti) i kotačići su se počeli okretati..Pa sam se zapitala: da li ja mogu sebi, a i njoj pokazati da sam jednom u životu odlučila nešto izgurati do kraja...JESAM!!
Mama je rekla i sestri, tako da sam uz dečka , stvarno imala (i još imam) nevjerojatnu podršku i poticaj..
Hvala mojoj sestri koja me već mjesecima dadilja, vodi u kina, kazališta, u šetnje, na izlete...Cura koja u životu nije popila više od jednog piva,shvatila je da me mora okupirati bilo čime, da se misli ne okreću u krivom smjeru...A koliko god me smetalo neprestano zivkanje i dolasci "na kavu" (živim solo), te slučajni prolasci kraj moog posla, baš kad završavam, sad shvaćam da je to sve bilo vrlo, vrlo potrebno...He he, sad mi i fali, ako se ne čujemo bar jednom dnevno...Već sam rekla, ovo je bila moja najveća greška, ali iz te greške su se stvorili nevjerojatno topli i iskreni međuljudski odnosi,pa ono - svako zlo za neko dobro...
Ovim putem, velika hvala mojim suovisnicima, koji su mi pomogli da ostanem na pravom putu...I, mama...žao mi je što te nisam prije zamolila za pomoć!!!

vozdra!!

don t worry, be happy!!
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: Može se!!

Post by majka NS »

Iskrene čestitke za ovih tvojih 13 meseci!!!
Juče, bi mi izuzetno drago i ulepšala si mi dan, kad sam pročitala napisano - ali kako sam ti već čestitala, smatrala sam podrazumeva se ...
Danas, knedla i grlu i skotrljaše se suzice, evo još uvek zamućen vid... ganula si me ovim tvojim postom.
Način na koji sada živiš i kako razmišljaš... To što si sada... Sve što si postigla... izgradila sebe - koračaj hrabro napred i uživaj u životu.
Hvala Ti što si podelila ovo s nama, drago mi je za tvoj uspeh.
Iskreno, i od srca - svaku sreću ti želim - SRETNO!!!
Veliki pozdrav
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Može se!!

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Sad vishe nemash shta tu traziti, vidish da ti svi zele srechu da korachash do kraja zivota :wink: hh...Nego ako ima netko slichnu situaciju, da je uspio, eto ja sam imo sve shto bi me spasilo ko shto je njoj pomoglo, ali ja sam odbacivo , nikad nisam izdrzo s curom vishe od 1mj.s jednom sam bio 6 mj. jer je bilo neshto neka iskra, chak i psiholog, ali ta iskra se meni ugasila dok mi je htjela nekako pomoch, a di bi ja znao i svjestan bio shta je loshe, a shta je dobro, svi su me vukli nekud da i dem na nogomet, tenis itd., ali 0 bodova... Mislio da sve mogu sam, bio sam slab, fizichki, a tako i psihichki mi je trajala josh zudnja i radost uzimanja droge....Dok ne pukne neko malo o zid, nishta od toga....Svi bi se onda drogirali da od droge nema nekih posljedica i uzroka...Uzrok je josh najvazniji, za rjeshit da nebude posljedica velikih...Bravo i ''be a warrior''!!!!Pishi josh, ako zelish ili neko ko je uspio da bude chist bar nekoliko mj.
I kako uspjet to??!! :?:
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Može se!!

Post by ivica »

kako uspjet. to ti nitko nemože odgovorit jer život je prekratak za to. ali kako ostat čist i što sve ima zanimljivo u tom novom svijetu nakon ovisničkog. o tom bi se dalo popričat. može i tu mada bi ti ja preporučio sad kad si čist da odeš malo na anonimne narkomane. znaš ovdje u zg naprimjer na na imaš ljude koji su čisti jako dugo i to su ljudi jako pozitivni i jako je osvježavajuće sa vremena na vrijeme otić na sastanak da čuješ male dogodovštine iz njihova života. osvježavajuće je zato što te malo opali po glavi spoznaja da nisi jedini koji je upropastio sebi život i unatoč tome sačuvao koliko toliko zdrav razum i opstao i bori se.Tu su oko nas i ispred i iza samo usponi i padovi i mnoga razočaranja i život ih je pun ali ništa nije vrijedno da opet uzmeš dop ma koliko god teška i beznadežna situacija bila. ništa. Ali bogme ni na nekoj partijani ni kad je lijepo onda pogotovo. Onda pusti nek ludost zablista.
brajo teško je čitat to tvoje sh umjesto š. ili shta ja znam shta.
ignorance is bliss!
be a warrior
Posts: 97
Joined: Wed Jul 20, 2011 5:53 pm
Location: Zagreb

živa i zdrava

Post by be a warrior »

Vozdra svima!!!!
stvarno me dugo nije bilo ovdje, nekako nisam imala potrebu javljati se...
Ja sam i dalje straight, nisam posustala..(ali bilo je u jednom vrlo teškom trenutku vrlo upitno hoće li tako i ostati)..no, othrvala sam se tom glupom porivu da tugu utopim u dopu i to je bila još jedna mala pobjeda za mene...
Pozdrav svima, čuvajte se!!

don t worry, be happy!!
Post Reply