Buprenorfin

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Buprenorfin

Post by MasacreEnElDiscoBar »

p.s ovo bi trebalo bit prije zadnjeg mojeg posta na strani 4 :mrgreen: , ali neche mi se sve ponovo(tema je buprenorfin i zanimaju me iskustva ljudi i njihove borbe gdje che se valjda netko sjetit dat neku pametnu podrshku i potporu za osobu koja zeli bit slobodna!!) Citiram: [quote="igra bez granica"]Sanela mozda sam se pogresno izrazio, ali sam svedok u Novom Sadu da su mnogi koji su otisli u komunu skinuli se hvala bogu sa opijata, ali su ostali vezani za istu komunu i nakon svega toga.[quote]


Pa normalno kad ti netko vrati zivot da nemozesh ostat hladnokrvam i chovjek bar vechina koju znam moraju imat tu potrebu i osjechaj da duguju neshto i sa radoshchu daju sebe za druge, kao shto neki, ili neka komuna za njega.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Buprenorfin

Post by ivica »

MasacreEnElDiscoBar wrote:sluchaja...Uglavno vratio se nedavno iz komune i dobio sam dopushtenje izlazit i ulazit kad se nadjem pred ''zidom'', shto mi laska jer gotovo nitko to do sad nije mogo radit,
Nemoj tako . Kuća božja je otvorena za svakoga.
ignorance is bliss!
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Buprenorfin

Post by sanela »

Oooo, Masacre, dobrodošao... Koliko si se spremao za komunu, ja sam mislila da te nećemo vidjeti godinama, ali eto... svi mi biramo puteve kojim ćemo ići i koliko dugo... pa tako i oni koji odluče ostati u komuni... To je njihov izbor i to ima veze samo sa pojedincem i njegovim izborom. Ako je neko čist 5 godina, on može potpuno trezveno odlučiti da li će biti u komuni i nastaviti pomagati drugima, jer mu je tako lakše (što reče ivica) ili da vrati drugima ono što mu je dato kad je i sam došao u komunu (što reče Masacre) ili jer se nema gdje vratiti ili jer ne želi da se vraća tamo odakle je došao...

A što se tiče Buprenorfina, sve dok se osjećate sigurnije dok ga pijete, pijte ga... Samo je vaša odluka kad ćete ga prestati piti. I hoćete li da budete cijeli život pacijenti (što ljekari jako vole) i robovi farmaceutske industrije ili ćete živjeti slobodni od hemijskih supstanci? Vi odlučujete o tome, a ne neki dr ili neko treći. O vašem je životu riječ... hoćete li ga provesti na horsu, bupe-u, u komuni ili slobodni vi odlučujete...

O slobodi se da raspravljati... za svakog je sloboda nešto drugo, ali, nam je svima važna...
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Buprenorfin

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Istina Sanela!!! lijep pozdrav i tebi i hvala na dobrodoshlici!!!Nazalost kad sam prekinu s svim ljekovima, otkrio se problem koji je potrebno rjeshit prije ljechenja ovisnosti, tako da sad sam par mjeseci doma i vidjechu kako che to biti izgledati sve, a za to vrjeme stavljam pod jezik taj buprenorfin, da mi ne padne na pamet uzet heroin ili morfij...Sve uvjek nakraju dobro zavrshi to znam i to je ono shto je stvarna ziva istina koja me drzi na zivotu, a shto se tiche buprenorfina to che ich polako skidanje, uvjek sam kod skidanja od buprenorfina se htio skinut u par dana u mjesec dana, i u tih oko 10,11 pokushaja sam tek sad odluchio uradit to pravilno kako treba!!Oni koji to rade naglo obichno ispale na zivce i zamjene jednu ovisnost s drugom, tu je mojih 10 primjera i znam jako puno ljudi koji su primjer kako netreba zurit nikud!!!Sad polako 1.mjesechno 1 ili chak pola mg dolje!!!!
User avatar
Missy
Posts: 88
Joined: Fri Jan 27, 2012 4:02 pm
Location: Capital city in state of fallen

Re: Buprenorfin

Post by Missy »

Dragi drugari.. Srecan vam 8.mart! (msm,drugarice ;) ). Hajde bas da pitam,mada nije mesto za to.. Koliko od vas postuje i priznaje ovaj praznik? Sta ja o pomenutom mislim,reci cu posle vas..
Masacre... Evo mene,dosta dobre.. vozam dane polako ali intenzivno i sto je najlepse,svesna sam svakog iole znacajnog momenta,a sto je jos bolje pamtim ih!
Ko je ono pisao o "jurenju onog osecaja koji pamti",neisam pohvatala,ali sam se zamislila.. Od svih tih cuvenih sranja,ja pamtim samo onih nekoliko sekundi flusha,a zarad toga mi se uo.pste ne vraca na staro. Ej,covece,pa najbitnije momente u zivotu pamtim samo kroz maglu i sve cega se u vezi njih secam je da sam kao bila srecna i da mi je kao bilo lepo! Nista..suplje ruzicasto.. Zato mi dop i sve tekuce sto uz njega ide na pamet ne pada! Vec sam,Bog zna koliko puta rekla da je jedino sto zelim da smanjim mg,ne ludim bas od zelje da mi ova hemija kojom se punim,pojede i ovo malo mozga sto mi ostade.
Sad,nisam najbolje skapirala koji je tvoj problem Masacre.. Jesi li na odrzavanju ili sta? Ne kontam za sta trazis pomoc..
A ti Ivice.. E tebi cu da kazem sledece... Pu,majku mu,evo zaboravila praznoglavica.. cek da se vratim da ponovo procitam sta si pisao.. :D ;)
Mudar covek ne kaze sve sto misli..ali misli sve sto kaze!
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Buprenorfin

Post by MasacreEnElDiscoBar »

Ej Missyy!!Tu ne trazim pomoch, ne volim bash pisat o chem se radi!!Bisam negdje samo malo natukno o chem je rjech...Ja bi volio ovde pomoch nekim savjetom iz svojeg iskustva s ovisnicima kao shto sam i ja....A mozesh mi poslat privat poruku, ako te bash zanimaju ti moji problemi, ali poshto se te ne sjecham dok sam tu piso, mogu izdvojit malo volje i za razgovor s tobom, ako te bash zanima!!! :wink:
be a warrior
Posts: 97
Joined: Wed Jul 20, 2011 5:53 pm
Location: Zagreb

Re: Buprenorfin

Post by be a warrior »

Oooo...Masacre...pa ti si nam se vratio???
Kako je bilo...da li si uopće otišao??
ajd malo piši o tom iskustvu!!!!
pozdrav...
p.s. vikendica čeka.. :) :) :)

don t worry, be happy!!
MasacreEnElDiscoBar
Posts: 528
Joined: Tue Apr 06, 2010 11:07 am

Re: Buprenorfin

Post by MasacreEnElDiscoBar »

be a warrior wrote:Oooo...Masacre...pa ti si nam se vratio???
Kako je bilo...da li si uopće otišao??
ajd malo piši o tom iskustvu!!!!
pozdrav...
p.s. vikendica čeka.. :) :) :)

A, nisi zaboravila hh :) ...Da bio sam 3mj. i 1-2tjedna...piso sam neshto negdje, kasnije chu vidjet dal pisat tu, ili ti privatno pisat, uglavnom sve 5, skino se s ljekova samo se tad pojavili problemi koji su prioritet rjeshit prije ovisnosti, a opet su na neki nachin povezani, nevolim bash govorit o tom...
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Buprenorfin - nije mi dobro na njemu :(

Post by Hemfri »

Mogu li ja nesto o buprenorfinu,istovremeno postavljam javno pitanje voyageru da prokomentarise zasto je meni tako (lose na njemu).

Ovako,pre 15 dana sam poceo da pijem buprenorfin u drajzerovor kao supstitucijsku terapiju,prvo je trazio od mene dr ,nacelnik Vujosevic da pre prvog uzimanja dodjem u zikri,tako je i bilo,i dali su mi prvo 4mg pod jezik pa jos 2mg i da bilo mi je bolje,par dana su mi odredjivali dozu na kojoj sam "ok" i presudjeni je da je to 12 mg dnevno (ujutru 6 i uvece 6mg),medjutim,meni je ,kad je prosao period detoksikacije heroina iz organizma,postao sam sjebaniji nego ikad!,nervozniji,frustriraniji,nadrkaniji,besniji,agresivniji +glavobolje,nasanica...a da,Zabranjeno mi je od strane istog tog Vujosevica da pijem bensedine jer ne idu sa buprenorfinom,a pre sam uzimao naj manje 50mg dijazepama(bensedina,apaurina...kako vec koja farmaceutska kompanija zove njihov benzodijapinski lek),,,kad sam mu sledece nedelje rekao da mi ali ni malo ne prija bup,vec da mi cak,dosta i smeta i cini da se osecam mnooogo gore i losije pre,on je odgovorio da se to meni samo cini i da treba vremena i bice sve u redu -tacnije "pocece da mi prija"!!??
Evp pijem ga vec vise od dve nedelje i sve se losije osecam ,napetije,nervoznije...napisao sam uostalom na pocetku ovog posta...kako to-nije i jasno ,drugima "svima" buprenorfin bas odgovara i prija i super se osecaju na njemu dok ja "jedini" se osecam vidno losije sa zeljom da se nekome na...bem svega i da mi plati neko za sve frustracije u kojima se davim...-eto tako se ja osecam na buprenorfinu ,bez prava da uzmem imalo bensedina da mi spusti tonus,pritisak,i nervozu...a doktor se ne slaze samnom ,kaze da meni nije tako ,nego mi se maltene"cini sad na pocetku",jer,zaboga svima prija,pa mora da ce i meni....ne znam sta da radim ,nisam vise pametan (kao da sam nekad i bio ;) , pozdfravljam sve i molim za savetodavni komentar. Dorcolac_77 (stari nick)
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
boki_
Posts: 153
Joined: Sun Nov 15, 2009 11:24 pm

Re: Buprenorfin

Post by boki_ »

Druze, ti si u krizi zbog prestanka uzimanja bensednina i to nema veze sa buprenorfinom -- veruj mi on ti ne smeta. Moras bar malo bensedina da uzimas neko vrjeme jer skinuti se sa 50 mg je bas tesko.
Koliko dugo si uzimao benzose?
hEIL hEIMAt
Locked