budjenje

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
sanela
Posts: 4007
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: budjenje

Post by sanela »

nanii wrote:
Misliš na onu aloju što se prodaje nešto kataloški? Mislim da mi se jedna komšinica bavi tako nekim biznisom.........hvala na savjetu
Imaš je i u apoteci kupiti... uporedi cijene u više apoteka, vjeruj, u raznim apotekama razne cijene.
User avatar
Šmizla
Posts: 180
Joined: Thu Sep 29, 2011 12:57 am
Location: Nepoznata

Re: budjenje

Post by Šmizla »

Ja sad niš' ne kontam ovaj hepatitis...što više čitam o njemu sve sam mutavija... :?
Moj vjerenik (što bi rekao zeleni - dečkonja :) ) ima hepatitis c (e sad koji tip, slovo, broj i to nemamo pojma) ... i to je sad zadnji put pokazalo prije nekih desetak dana, inače do tad su svi nalazi uvjek bili ok...eeee, međutim sad se i ja moram testirati s obzirom da imam partnera kakvog imam...da li se hepatitis tako lako prenosi ili isključivo samo preko krvi?
Joooj, vojoj, tačno sam glupa. :(
BUDI NA ŽIVOTU!!!
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: budjenje

Post by majka NS »

Sagy wrote:...žao mi je što neću uspjet odradit biopsiju,jer krećam uskoro,na daleke pute...
Jel to ono: "sretan put i mirno more"... ili? Hoćeš li imat mogućnost da svratiš na forum?
Pozdrav
User avatar
sanela
Posts: 4007
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: budjenje

Post by sanela »

@Šmizlo, hajde, molim te, pitanja i komentare o hepatitisu C piši na temi u Općim diskusijama. Tamo sam ti odgovorila na pitanje.

@nanii
Kakvo je raspoloženje? Utječe li ovo vrijeme na tebe... Ova kiša, snijeg, sivilo.... bljak
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: budjenje

Post by zeleni »

Šmizla wrote:Ja sad niš' ne kontam ovaj hepatitis...što više čitam o njemu sve sam mutavija... :?
Moj vjerenik (što bi rekao zeleni - dečkonja :) ) ima hepatitis c (e sad koji tip, slovo, broj i to nemamo pojma) ... i to je sad zadnji put pokazalo prije nekih desetak dana, inače do tad su svi nalazi uvjek bili ok...eeee, međutim sad se i ja moram testirati s obzirom da imam partnera kakvog imam...da li se hepatitis tako lako prenosi ili isključivo samo preko krvi?
Joooj, vojoj, tačno sam glupa. :(
šmizlo, jebem li mu pertlu, kakvi su to opet sivi tonovi? :)

ti genotipi (brojke i slova) su podvrste istog virusa, valjda donekle različiti oblici iste bolesti. koji si genotip ne može da se utvrdi običnim vadjenjem krvi, već mora da se radi posebna analiza.

hepatitis C se jako teško prenosi, ako to nije krv na krv. postoje neka, jako jako mala verovatnoća da se prenese seksom. testiraj se, svakako, al nema potrebe za preteranom frkom.

što bi reko sledge hammer - trust me, I know what I am doing :-D
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
Šmizla
Posts: 180
Joined: Thu Sep 29, 2011 12:57 am
Location: Nepoznata

Re: budjenje

Post by Šmizla »

zeleni wrote: šmizlo, jebem li mu pertlu, kakvi su to opet sivi tonovi? :)

Eh, zeleni moj, pertlu mu 'ebem znaš mene... :) Eto, smirište me, mada sam se bila prije desetak dana baš utripala...

Hvala vam drugari... :)
BUDI NA ŽIVOTU!!!
User avatar
sanela
Posts: 4007
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: budjenje

Post by sanela »

Šmizla wrote:
zeleni wrote: šmizlo, jebem li mu pertlu, kakvi su to opet sivi tonovi? :)

Eh, zeleni moj, pertlu mu 'ebem znaš mene... :) Eto, smirište me, mada sam se bila prije desetak dana baš utripala...

Hvala vam drugari... :)
Ali, to ne znači da se ne trebaš testirati...
I ja sam kontala ovih dana ići da radim hepatitis markere... Ja sam vakcinisana na B, pa da vidim imam li antitijela...
User avatar
Šmizla
Posts: 180
Joined: Thu Sep 29, 2011 12:57 am
Location: Nepoznata

Re: budjenje

Post by Šmizla »

sanela wrote:
Šmizla wrote: Ali, to ne znači da se ne trebaš testirati...
I ja sam kontala ovih dana ići da radim hepatitis markere... Ja sam vakcinisana na B, pa da vidim imam li antitijela...

Naravno, idem se testirati. Ne samo na hepatitis c već i na hepatitis b i hiv iako je on to radio i nalazi su mu bili ok. (kontam da za hepatitis a ne trebam jer nemam žuticu).
BUDI NA ŽIVOTU!!!
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: budjenje

Post by Sagy »

majka NS wrote:
Sagy wrote:...žao mi je što neću uspjet odradit biopsiju,jer krećam uskoro,na daleke pute...
Jel to ono: "sretan put i mirno more"... ili? Hoćeš li imat mogućnost da svratiš na forum?
Pozdrav
Ništa forum,još dugo vremena,ali iz dobrog razloga
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: budjenje

Post by nanii »

Ma ja samo da se tuspasim i pozdravim raju, puca me ovaj interferon, neznam ni ko sam ni šta sam............mislim malo sam pogubljena pa me nema...
eto
vozdra mala raja
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
Post Reply