Buprenorfin

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Falco
Posts: 213
Joined: Thu Jul 10, 2008 11:15 am
Location: republika,Slovenija,...SFRJ......

Re: Buprenorfin

Post by Falco »

SORI,ako sam ispao van konteksta...

...bup,...najbolja droga za spustanje ako zelisda budes clean,......ja nakon 2 sedmice (svakidan nekih 4-8mg) do kraja,....posle samomalo hladno toploi to je to............

ali valda,...ljudi nismo jednaki

pozz,
tryin" to be the best of me,...
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Buprenorfin

Post by ivica »

Jaffa wrote:buprenorfina NEMA vise ni za detoksikaciju, ni za odrzavanje! fond za lekove je presusio, kriza sa lekovima ogromna - info iz prve ruke.
A na ulici ima li ga na ulici ??
ignorance is bliss!
User avatar
1971
Posts: 11
Joined: Sat Jan 28, 2012 1:32 pm
Location: Beograd

Re: Buprenorfin

Post by 1971 »

@Falco,Neznam bas da moze da ti od bupa bude toplo-hladno ako si na njemu svaki dan,ako sam te ja dobro razumeo..Vremenom ti kriza heroinska sasvim izbledi-nestane,mozak to potpuno drugacije funkcionise..ujutru se budis normalan,nema vise onoga signala iz mozga(au nemam za ujutru rokic..kuku sta sad,gde a para nemas),Opasno dobar lek za odrzavanje...kako je bez njega neznam,a nadam se da necu ni saznati..kako mi je dr rekao..bup se moze uzimati opusteno 10-15god bez problema po organizam...dok bi od metadona odavno umro,sve u svemu potpuno dobar lek za nas koji smo pobegli grobaru sa lopate..
Nikad heroin
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Buprenorfin

Post by ivica »

1971 wrote:@Falco,Neznam bas da moze da ti od bupa bude toplo-hladno ako si na njemu svaki dan,ako sam te ja dobro razumeo..Vremenom ti kriza heroinska sasvim izbledi-nestane,mozak to potpuno drugacije funkcionise..ujutru se budis normalan,nema vise onoga signala iz mozga(au nemam za ujutru rokic..kuku sta sad,gde a para nemas),Opasno dobar lek za odrzavanje...kako je bez njega neznam,a nadam se da necu ni saznati..kako mi je dr rekao..bup se moze uzimati opusteno 10-15god bez problema po organizam...dok bi od metadona odavno umro,sve u svemu potpuno dobar lek za nas koji smo pobegli grobaru sa lopate..
Je !! Ako voliš bit pacijent i 10-15 godina se vuć po ordinacijama i čekaonicama ... ja neznam ko je tu onda kandidat za pod lopatu.
Suboteks je relativno novi lijek i amen.
Njegovo djelovanje i kemijski sastav i "nuspojave" su isto tako nepoznanica.
Dakle svaka njemu čast dok god služi za skidanje, jedan period i amen.
Amen. PDT_Love_05 amen :D :smt059 Amen.
ignorance is bliss!
User avatar
Missy
Posts: 88
Joined: Fri Jan 27, 2012 4:02 pm
Location: Capital city in state of fallen

Re: Buprenorfin

Post by Missy »

Evo mene,dragi ljudi.. zive i citave (bar fizicki).. Potera me neki maler,pa mi skoro svi "uredjaji" za internet konekciju pocese da "overavaju" jedan za drugim..da ne poverujes! E sad,da li je bas maler ili moja bahatost prema pomenutim uredjajima u pitanju,ne bih zalazila.. ;)
@ Sanela
Emocionalna nezrelost.. Draga moja,to je u mom slucaju ustanovljeno pre nekih 6-7god. kad sam i pocela sa ozbiljnijim lecenjem! Na opste zaprepascenje lekaraizvesne psihijatrijske ustanove,odnos IQ prema EQ neverovatan. Prvi izrazito visok,a drugi izrazito nizak! Od tada se poprilicno bavim tim pitanjem..ili sam se bavila,zajedno sa lekarima. Na kraju je doslo do toga da sam ih,kako me je koji uzimao pod svoje,sve izludjivala do te mere da su poceli glasno da se pitaju da li ja to njih zjbvam.. Znaci,daleko od toga da se ja nisam ozbiljno posvetila svom lecenju. Naravno da se moj EQ od tada znatno popravio,ali cinjenica je da jos uvek nije na nekom zavidnom nivou. A ono sa inatom je vise bila sala nego sto sam bukvalno mislila da ce mi inat pomoci. Jos me upoznajete..videcete vremenom da sam retko kad surovo ozbiljna.. :)
@ MajkaNS
Hvala veliko na recima podrske..zaista mnogo znaci! A kako sam... eee,to je vec posebna prica. Naravno da nisam sasekla miligrazu kao sto sam se "zainatila" da cu,jer svaki dan je postojao neki razlog zasto taj dan bas ne mogu. Jeste,lici na one vecite narkomanske izgovore,ali nije bas tako. Sastavile me neke nepredvidjene obaveze,koje su me same vec dovoljno iziritirale,da stvarno nisam mogla da sebi priustim jos vecu tenziju secenjem doze.. ali,to mi je,svakako u planu i vrlo brzo cu to i uraditi. Danas mi je ocu druga godisnjica od smrti i nimalo se ne osecam prijatno. Bili smo veoma vezani i jos uvek ne mogu da se pomirim s cinjenicom da ga nema!


Evo,sad sam ja zabagovala i pojma nemam sta sam jos htela da kazem!!! Pomislila na tatu i sve sem secanja na njega izvetrilo!
Da,moje godine.. MajkaNS,ne dozivljavam ja njih toliko strasno,vise se zezam na tu temu. Ne osecam se matorom,naprotiv.. Kad se sad osvrnem,vidim da sam mnogo toga dovela u red,pocev sa odnosom sa decom i porodicom,zatim odnosom prema samoj sebi...itd. Puzzle je poceo da se pravilno slaze i kao sto si i sama rekla (ja cu na "ti",glupo mi je nekako da ovde jedni drugima persiramo) do tamo neke 45-te verujem da ce sve biti u savrsenom redu. Divna si i hvala jos jednom!

@Ivica
Druze,zao mi je sto postovi ne mogu da se lajkuju.. svaki put kad tebe procitam,nakezim se.. ;)

@1971
Bas kao ni tebi,ni meni heroin na pamet ne pada! Problem je sto je moja psiha takva da joj jednostavno treba neki blagi stimulans.. Pokusala sam,nebrojeno puta,da budem sasvim clean i uvek bezuspesno,tako da sad u ovom Buprenorfinu zaista vidim resenje.. i to bas u vidu spustanja doze na neku majusnu i onda odrzavanje na istoj.

@Jaffa
Proverena i pouzdana informacija je da Drajzerova nikako ne ostaje bez Buprenorfina!!!

Nego,zaboravih Saneli da kazem.. Sve ovo sto pisem ovde,ja kazem i svom dr..i jos mnogo vise od toga. Vodimo beskonacne ali svakako svrsishodne razgovore,prati me i usmerava me.. Znaci,ne bijem sama ovu bitku,ali.takva sam da imam potrebu da svoj problem podelim sa drugima.. a znamo.svi da ovaj tip problema ne mozes podeliti bas sa svakim,pa zato eto,kukam i vama ovde.. ;)

Izvinjavam se ako sam preskocila nekog ko mi se obratio direktno,zato vas kolektivno sve pozdravljam do skorog citanja.. Pa-paaa... :)
Mudar covek ne kaze sve sto misli..ali misli sve sto kaze!
nanana
Posts: 47
Joined: Sat Feb 18, 2012 12:18 am

Re: Buprenorfin

Post by nanana »

hi missy!

evo šta ja mislim:
moraš se stabilizirat, moraš nač količinu na kojoj se osječaš ok i na kojoj nema oscilacija. nećeš morat cijeli život povečavat količinu. kod tebe je do toga došlo jer si u startu bila na količini manjoj nego potrebno i radio ti je crv, pa si sama povečavala. i onda što kažeš, na kraju tjedna ti fali, s osjećajima stalno gore-dole. i gdje je razlika od obične, ulične-heroinske ovisnosti? pa i nije velika.

nađi količinu koja ti je potrebna, pa makar bila u tvojim očima i velika. vidjet ćeš, za neko vrijeme ćeš sama osjetit da je vrijeme da smanjiš!

poz!
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Buprenorfin

Post by sanela »

Missy wrote: @ Sanela
Emocionalna nezrelost.. Draga moja,to je u mom slucaju ustanovljeno pre nekih 6-7god. kad sam i pocela sa ozbiljnijim lecenjem! Na opste zaprepascenje lekaraizvesne psihijatrijske ustanove,odnos IQ prema EQ neverovatan. Prvi izrazito visok,a drugi izrazito nizak!

What a surprise :)
Nego,zaboravih Saneli da kazem.. Sve ovo sto pisem ovde,ja kazem i svom dr..i jos mnogo vise od toga. Vodimo beskonacne ali svakako svrsishodne razgovore,prati me i usmerava me.. Znaci,ne bijem sama ovu bitku,
Eh, to mi je super... nekako nisam skontala ili sam previdjela ako si ranije spomenula da imaš terapeuta... Samo naprijed. I ovo što nanana kaže, mislim da za početak trebaš vidjeti s dr koja količina Bupe-a ti paše, kako bi se mogla baviti problemima koje trebaš razriješiti...

Pozz
User avatar
1971
Posts: 11
Joined: Sat Jan 28, 2012 1:32 pm
Location: Beograd

Re: Buprenorfin

Post by 1971 »

Meni licno odgovara da budem na ovom leku koligo god da to traje,a trajace..i mnogi drugi ljudi imaju isto misljenje kao i ja,a neznam Ivice sta te buni u tome sto sam rekao da se moze biti i duze vreme na njemu..valjda doktori znaju maalo vise od nas zavisnika,u Svedskoj je ovaj lek vec 5-6 godina u opticaju i niko se jos nije zalio da nije dobar,neznam da li bi po tvom misljenju bolje bilo da ljudi budu na dopu..ako si cist skroz kao sto mi izgleda iz tvoga pisanja..onda neznam sta trazis po forumima,ko ostavi narkomaniju 100% taj moj druze vrlo brzo zaboravi na dop,lekove i slicne kombinacije odrzavanja...i bas bi voleo da znam u kom si fazonu po pitanju uzimanja dopa,i sta je to po tvom savetu dobro da se uzima a da nije dop..
Missy polako i postepeno se spustaj..tako neces osetiti u organizmu razliku u miligrazi:)))
Nikad heroin
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Buprenorfin

Post by ivica »

Svako njemu dobro. Meni je poslužio i ja ga pozdravljam. Ne želim biti pacijent cijeli život!
Ja sam se skinuo, zahvalio,izmolio svoju pokoru i okrenuo ploču u svom životu, zapravo sada furam samo singlice, nikakav long play tj. nikakvi dugoročni planovi. A kakvi god bili planovi u njima nema mjesta za ordinaciju opće prakse.
Dakle.
Praktično neupotrebljiva praksa.
Telefoniranje mrtvačnici ili putem faksa!
Ima li potrebe derat se na sav glas,
Oprostite gospodine grobaru, ova rupa je za vas??
ignorance is bliss!
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Buprenorfin

Post by ivica »

1971 wrote: bas bi voleo da znam u kom si fazonu po pitanju uzimanja dopa,i sta je to po tvom savetu dobro da se uzima a da nije dop..
Missy polako i postepeno se spustaj..tako neces osetiti u organizmu razliku u miligrazi:)))
Po mom savjetu je najbolje uzimati suboteks ili subokson dok se čovjek ne spusti.
A evo baš ovih hladnih dana je dobro konzumirat sarmu ili sami kiseli kupus jer dobar je za imunitet.

A za potpuno dočaravanje neke prigode ili zabave , ukoliko već nemate izraženu crtu ludosti preporučam pivo (da ne reklamiram) light verziju ,par komada razvući čim duže i pitkije, uz dobro društvo i glazbu.
Ili pak sam u večernjim satima za vrijeme dnevnika kada gasiš tv... uz neku normalnu prirodnu mjuzu.

A sad hej zašto ja posjećujem ovaj forum...a neman veze sa drogama to je malo složenije , a opet jednostavno i neda mi se sad o tome. to bih mogao napisati na moje ispovijedi (ne fratru ili popu) došlo mi je par puta da napišem svoju priču na forumu prikladnom za to jer vjerujem da sam imao situacije u životu koje bi mogle biti motivirajuće za druge, ali nisam egoista i čisto sumnjam da bi bilo nekome zanimljivo pa stoga ovako po malo kuckam po forumu.

Missy polako i postepeno, i ničeg se ne boj...
ignorance is bliss!
Locked