Buprenorfin(Subutex)

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin(Subutex)

Post by ziki »

I To uopste nema veze sa narkomanijom i lecenjem, bolje procitajte njegove tekstove pa onda kazite da mu se ne brisu postovi.
Covek je izvredjao sve redom ovde jos zna da bude i prefrigan,kao on nemoze da dobije podrsku ovde neko ga ukida i ponistava,
...
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: Buprenorfin(Subutex)

Post by vudd »

a ti ziki, jarane, ko majka tereza...

idi na forum SPC
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Buprenorfin(Subutex)

Post by sanela »

tamarra wrote: Izvinjavam se ako ometam diskusiju, ali mi nije jasno zbog čega se brišu postovi koji eksplicitno govore o drogiranju. Ovo je forum posvećen narkomaniji. Shvatam da je težište na davanju podrške onima u oporavku. Oporavka ne bi bilo da drogiranje nije prethodilo.

Postoji tema posvećena tome kako sučuvati zdravlje drogirajući se (parafraziram), sa vrlo eksplicitnim uputama. Malo mi je to nelogično. S jedne strane brisati će se nečiji post o kombinaciji supstanci koje je uzeo, a s druge strane opisi načina uzimanja će ostati (jer "čuvaju" zdravlje). Čemu uopće cenzurirati teme koje se odnose na narkomaniju na ovakvom mjestu?

Shvatam da se brišu postovi koji otvoreno vrijeđaju druge učesnike diskusije i da takvi članovi foruma bivaju upozoravani, nerijetko banovani zbog ponašanja. To se dešava i na drugim forumima i to je u redu, ali cenzuru sadržaja koji se direktno vezuju za glavnu tematiku zaista ne razumijem.
@tamarra, ovo je forum za podršku u oporavku, a ne u drogiranju i zbog toga se postovi u kojima se eksplicitno opisuje drogiranje ili osjećaj nakon drogiranja brišu. Vjerujem da nekome ko je u apstinenciji ili pokušava uspostaviti apstinenciju nije do čitanja takvih stvari, a iskreno to nikad nije ni bila svrha foruma da se opisuju takve stvari. Cilj foruma je, kao što rekoh, podrška u oporavku - šta god za nekog oporavak značio.

Ima pdf. Harm Reduction i tu se mogu naći neki "savjeti" i to je to. Na drugim mjestima na forumu takvih priča nema. Ovo je forum koji se cenzuriše. I to je tako od početka.
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: Buprenorfin(Subutex)

Post by vudd »

sanela, zar ti stvarno misliš da narkomani u krizi misle na livade pune rose, i slicna sranja?

ne mogu da vjerujem da neko ,na osnovu voyinih opisivanja, može da dobije želju za drogiranjem.

baš suprotno
Last edited by vudd on Fri Feb 03, 2012 8:51 pm, edited 1 time in total.
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Buprenorfin(Subutex)

Post by sanela »

vudd wrote:sanela, zar ti stvarno misliš da narkomani u krizi misle na livade pune rose, i sliucna sr***?

ne mogu da vjerujem da neko ,na osnovu voyinih opisivanja, može da dobije želju za drogiranjem.

baš suprotno
Ovo što sam odgovorila Tamarri je bilo generalno.
Voyini komentari na ovoj temi se protive zdravom razumu, bili su puni flejmanja i po mom mišljenju nije im mjesto na forumu. Tačka. Neću više da diskutujem na temu Voyinih komentara.
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: Buprenorfin(Subutex)

Post by vudd »

zdrav razum?
lolčina :lol:
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: Buprenorfin(Subutex)

Post by vudd »

sanela wrote:
vudd wrote:sanela, zar ti stvarno misliš da narkomani u krizi misle na livade pune rose, i sliucna sr***?

ne mogu da vjerujem da neko ,na osnovu voyinih opisivanja, može da dobije želju za drogiranjem.

baš suprotno
Ovo što sam odgovorila Tamarri je bilo generalno.
Voyini komentari na ovoj temi se protive zdravom razumu, bili su puni flejmanja i po mom mišljenju nije im mjesto na forumu. Tačka. Neću više da diskutujem na temu Voyinih komentara.
kakva demokratija
kakva sloboda misljenja i pisanja.ja sam u pravu, moja je zadnja
nema vise price o tome, a sad svi na rosnu livadu
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
tamarra
Posts: 231
Joined: Mon Nov 23, 2009 4:13 pm

Re: Buprenorfin(Subutex)

Post by tamarra »

@ Sanela, hvala na objašnjenju uređivačke politike.
Razumijem da je fokus isključivo na oporavku.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin(Subutex)

Post by ziki »

Ima i drugih interesantnih tema i ljudi sa kojima moze da se poprica.
Sto da gubim zivce i da me neko vredja.
Pocinjete da napadate i zenu sto pokusava da se ovde vode civilizovani razgovori bez vredjanja.
...
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: Buprenorfin(Subutex)

Post by vudd »

čepuljo...prekosutra u crkvu i 50 očenaša
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
Locked