Buprenorfin(Subutex)

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
preispitivac
Posts: 479
Joined: Thu Dec 17, 2009 1:42 pm

Re: Buprenorfin(Subutex)

Post by preispitivac »

Voyager wrote:nikada nisi upoznao kultivisanog narkomana koji nije sjeban - to se retko srece, priznajem.
Ako ti nisi sjeban, ja sam kifla
Jurim rep
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Buprenorfin(Subutex)

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:34 am, edited 1 time in total.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: Buprenorfin(Subutex)

Post by ivica »

zeleni wrote: još u zizi, a na dohvat mu ruke leže raznorazne droge, ne znaš koja od koje bolja.

Ja ti mogu rec da je meni bilo stoputa lakse kada mi je u ladici bio lijek. Bilo mi je svejedno. Ima ne[to u tome, yapravo ima malo vise.Samo da imas neku drugu opaku zanimaciju pored toga.

E sad on ce prestat, pa nakon 7 -8 dana ce kao bacit tablete.
Ma daj molim te to je nemoguce. Isto kao sto je nemoguse da se ja ozenim :P
Voyagere uzmi svoj lijek.
ignorance is bliss!
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Buprenorfin(Subutex)

Post by zeleni »

meni je bilo lakše eventualno tek u trenutku kad mi je paket u ruci.
i ne razumem te fore, iskreno. u zikri si, tu ti je nešto na dohvat ruke, al ti kao karakter... da je to tako, svi bi to tako.

sanela, šta god voja da kenja, jopet nije ok da mu kažeš da ćeš da ga brišeš. jebiga, obrni okreni, on bi trebalo da može da istrese sva svoja ludila ovde. i nema veze, svadjamo se mi, ne svadjamo, al ne treba brisati. ja bar mislim tako.
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Buprenorfin(Subutex)

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:34 am, edited 1 time in total.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Buprenorfin(Subutex)

Post by sanela »

zeleni wrote: sanela, šta god voja da kenja, jopet nije ok da mu kažeš da ćeš da ga brišeš. jebiga, obrni okreni, on bi trebalo da može da istrese sva svoja ludila ovde. i nema veze, svadjamo se mi, ne svadjamo, al ne treba brisati. ja bar mislim tako.
To sam napisala zato što je u zadnjim postovima pisao o drogiranju, a ne o skidanju brate dragi. U krizi je, pa onda piše o apsintu i kako će da se spuca nečim, nadrogira nečim drugim... i onda još flejma i napada svakog ko mu napiše bilo šta. Takve postove sam sam rekla da ću brisati. I hoću. Ne znam jel se hvali ili kuka... onda traži podršku. Ne znam u čemu...
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: Buprenorfin(Subutex)

Post by vudd »

slažem se sa zelenim...ne treba ga brisati.
što se mene tiče,vojo kenja od kada je na forumu.
opet nekom ,navodno, dobro dodju njegova znanja vezana za farmako-zajebancije.

mislim da on i nije baš taj lik koji napada, za razliku od mene. više se sprda na njegov račun

sad mu nije dobro, pa mora malo da se kurobaca.
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Buprenorfin(Subutex)

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:38 am, edited 1 time in total.
User avatar
tamarra
Posts: 231
Joined: Mon Nov 23, 2009 4:13 pm

Re: Buprenorfin(Subutex)

Post by tamarra »

sanela wrote:
zeleni wrote: sanela, šta god voja da kenja, jopet nije ok da mu kažeš da ćeš da ga brišeš. jebiga, obrni okreni, on bi trebalo da može da istrese sva svoja ludila ovde. i nema veze, svadjamo se mi, ne svadjamo, al ne treba brisati. ja bar mislim tako.
To sam napisala zato što je u zadnjim postovima pisao o drogiranju, a ne o skidanju brate dragi. U krizi je, pa onda piše o apsintu i kako će da se spuca nečim, nadrogira nečim drugim... i onda još flejma i napada svakog ko mu napiše bilo šta. Takve postove sam sam rekla da ću brisati. I hoću. Ne znam jel se hvali ili kuka... onda traži podršku. Ne znam u čemu...
Izvinjavam se ako ometam diskusiju, ali mi nije jasno zbog čega se brišu postovi koji eksplicitno govore o drogiranju. Ovo je forum posvećen narkomaniji. Shvatam da je težište na davanju podrške onima u oporavku. Oporavka ne bi bilo da drogiranje nije prethodilo.

Postoji tema posvećena tome kako sučuvati zdravlje drogirajući se (parafraziram), sa vrlo eksplicitnim uputama. Malo mi je to nelogično. S jedne strane brisati će se nečiji post o kombinaciji supstanci koje je uzeo, a s druge strane opisi načina uzimanja će ostati (jer "čuvaju" zdravlje). Čemu uopće cenzurirati teme koje se odnose na narkomaniju na ovakvom mjestu?

Shvatam da se brišu postovi koji otvoreno vrijeđaju druge učesnike diskusije i da takvi članovi foruma bivaju upozoravani, nerijetko banovani zbog ponašanja. To se dešava i na drugim forumima i to je u redu, ali cenzuru sadržaja koji se direktno vezuju za glavnu tematiku zaista ne razumijem.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin(Subutex)

Post by ziki »

Ti si kultivisani narkoman, vrati se sam na svoje tekstove gde nazivas ljude kretenima/tenkreima i pretis da ces nekoga da napusis i kako prezires sve.
Tebi je prepisano sve to sto pricas da imas kuci, 3.metadona, buprenorfini, tramali, durogesic flasteri, rivotrili,olanzapami i jos ces da uzmes i meskalin?
Pa ako ti je stvarno neko sve to napisao sto ja uopste ne verujem nije ni cudo sto se tako ponasas, a taj lekar treba da izgubi dozvolu za rad.
Malopre pises o sexu o razmenjivanju telesnih tecnosti i balama, i koji hormoni se luce prilikom seksa.
Nisi ti bas normalan decko, tebe treba izbegavati, ignorisati sve sto pises jer drugacije ne vredi.
Ok je kad covek malo pretera,desava se ali ti si uporan u tim tvojim unakazenim stavovima i kad ti neko skrene paznju ti to ne verujes i pocinjes da vredjas, mislis da te neko pravi ludim a sam se tako ponasas.
A stojim iza toga sto sam rekao da takva prepucavanja na javnom mestu znaju da naprave haos medju narkomanima, nego ti u zivotu nisi nikad naleteo na tvrd orah.
Ipak je ovo internet i tebi ocigledno pomaze da se praznis na ovaj nacin.
Pricas ljudima ovde kako su ljubomorni na tebe a ne provaljujes kako sam otkrivas svoje slabosti.
Suplja tikva sama zveci.
Eto ti sad povod da se ispraznis jos malo, lakse ces da zaspis.
Jos i neko da te podrzi ovde od sagovornika i puna kapa,ispunio si svoju misiju nahranio si tu gladnu psihu i sta ces vise.I vuci siti i ovce na broju.
...
Locked