brzo skidanje i implatanti (blokatori) POMOĆ KOJI SU ISKUSIL

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom antagonistima (naltrexon, naloxon) - Nemexin, ReVia, Nalorex.... Postavljajte pitanja i svojim iskustvima pomozite drugima koji se nalaze u sličnoj situaciji.

Moderator: sanela

User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: brzo skidanje i implatanti (blokatori) POMOĆ KOJI SU ISK

Post by majka NS »

gogim wrote:E to ti je od mjesta do mjesta od doktora do doktora, ona bi da se ja spustim na nekih 6 pa da onda idem, samo što i ona nema pojma na koliko sam ja :shock: [-X [-X [-X , a i da terapiju i ne pijem jednom sedmično je dižem i štekam za kad zagusti i onda cijeli štek popijem u par dana [-X , vidiću sad ove dane kad stignem probat zvat jednu doktoricu, psihologicu u Novi Sad i zvat ću vinogradsku i jankomir pa vidit neke opcije i naručit se.
A
Dragi "gogim"
Kad sam ti dala podatke na pp, u prvom ti navela da MORAŠ BITI ISKREN, - OD TOGA TI ČOVEČE ZAVISI ŽIVOT, koji vidim da voliš i HOĆEŠ DA ŽIVIŠ. Imaš SINA I KUČE KOJI SPAVAJU KRAJ TEBE NA KAUČU DOK SI MI PISAO ONAJ TVOJ POST, DA VOLJU I ŽELJU IMAŠ, a što "Sagy" reče - navučen si ko konj, on to bolje od mene zna...

NEŠTO ŠTO SAM JA ZAKLJUČILA:
----- 1. Ti to što uzimaš, uzimaš U OGROMNIM KOLIČINAMA, i pretpostavljam da ni sam ne znaš kad i kako kao svesno funkcionišeš, jer si rekao da veliku toleranciju imaš... pa predpostavljam da se sva ova komunikacij odvija, kad ti to strefiš u sebe, pa neki rad.. pa onda, ja bi ovo - ja bi ono ... NEMA LJUTIŠ - MENI TO TAKO DELUJE!

----- 2. IMAŠ LI TI IKOG NORMALNOG UZ TEBE? Supruga, otac, majka, kum - neki preostali NORMALNI prijatelj koji bi toliku žrtvu za tebe učinio i otišao s tobom do nekog od doktora. NE MORA DA JE VOZAČ, IDU I AUTOBUSI u svim pravcima, /ovo namerno, da to ne bude izgovor...!/... ...

----- 3. Ako MISLIŠ IKAKVU KOMUNIKACIJU sa Dr. u Novom Sadu, BROJ TI SLUŽI SAMO DA STUPIŠ S NJOM U KONTAKT, KAŽEŠ JOJ: Dobar dan, zovem iz .... (mesto). Imam takav i takav problem: OVDE MORAŠ REĆI PRAVU ISTINU I SAMO ISTINU, DA LI MI VI MOŽETE POMOĆI, JA BIH DOŠAO KOD VAS (e za ovo se snadji, spominješ "Uljanik", to je Pula - koliko ja znam, i imaš odličnu autobusku liniju Pula - Subotica, kreće iz Pule predveče, u Novom Sadu je ujutru - ako treba ja ću te dočekati, ili ti dati brojeve taxija, A MOŽE I KOLIMA - AKO IMA KO DA TE VOZI - JER TI TAKAV NE SMEŠ NI BICIKLI DA VOZIŠ :) ).

SVE ŠTO TI KAŽE, SA VELIKIM POŠTOVANJEM UZMI! ONA JE BOLJI I VEĆI STRUČNJAK OD SVIH NAS NA FORUMU, KAD ONA ZAVRŠI - ONDA TI PITAJ ŠTA TE INTERESUJE, ALI NEKU VELIKU KOMUNIKACIJU TELEFONOM - NE OČEKUJ, (NI JA TI JE NE BI DALA, OTKUD ONA ZNA KO JE S DRUGE STRANE ŽICE, I ZAŠTO BI TI BILO ŠTA VEROVALA... DA SI TI TI, DA HOĆEŠ I ŽELIŠ... možda nekom došlo da je zove i malo se z.....va) ...
ZNAČI SAMO ONO ŠTO MORA, I IZVOLI PA DODJI, Novi Sad - prelep grad, prijaće ti, ako dodješ sa ženom, ocem,... lepo prošetaš i predveče opet autobus... putuješ noću!

AKO NE MISLIŠ OVAKO - MOLIM TE ZABORAVI NA PODATKE KOJE SAM TI DALA, ALI ZAISTA TE MOLIM, i unapred ti hvala!

Sagy wrote:Nešto mi upada u oči,kod tvog pisanja,a to je sveprisutna žurba i panika.
Ti misliš riješit problem u mjesec dana? E ne ide to tako...
Ako je istina što pišeš o količinama,ti si,brale,navučen k'o konj.
I sad zamisli,da s toliko metadona i gudre u organizmu,dopadneš u ruke nekih rusa,koji su metadon vidjeli samo na televiziji.Bezbolno skidanje,kako da ne..
Sagy wrote:Već si jednom izašao s brzog detoxa(Slovenija),i šta si prbo napravio?
KOMPLETAN "Sagy"-jev post DEBELO POTPISUJEM - da ti ne citiram i ne podvlačim ostale delove...

- i piši nam ovde, da znamo šta si to smislio...
INSTANT REŠENJE NE POSTOJI, PREKO NOĆI NISI DOVDE DOŠAO - PA NE MOŽEŠ NI IZAĆI IZ PROBLEMA PREKO NOĆI... Jedno je šta bi ti želeo, a drugo realnost i stvarnost... POSLUŠAJ STRUČNJAKE!
Pozdrav
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: brzo skidanje i implatanti (blokatori) POMOĆ KOJI SU ISK

Post by ivica »

Sagy wrote: Eto,ja sam uspostavio apstinenciju Subutexom,pa ako te zanima,šta mi je uz to pomoglo,mogu ti na PP.
Supstitut je samo jedan dio kompleksnog procesa,znanog kao ,zaliječivanje narkomanije.
Uf a ja sve mislio da je sagy čist.
ignorance is bliss!
Sagy
Posts: 150
Joined: Sun May 30, 2010 8:38 am

Re: brzo skidanje i implatanti (blokatori) POMOĆ KOJI SU ISK

Post by Sagy »

Dobro si mislio,
skinuo sam se sa suba,ima nekih godinu dana(ne brojim dane :D :D )

Htio sam samo naglasiti da je meni sub,uz mnogo "rada na sebi",pomogao da uspostavim apstinenciju.
I sad imam u kući 2 table subuxona od 2mg.
Ima dana,kad me "uhvati" rovac,i kad vidim da me tok misli odvodi prema šemi,pocuclam pola tabletice(možda jenom u 20 dana).

Po meni je to apstinencija,
a po tebi?
Kako se ti boriš s rovcem?
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: brzo skidanje i implatanti (blokatori) POMOĆ KOJI SU ISK

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:41 am, edited 1 time in total.
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: brzo skidanje i implatanti (blokatori) POMOĆ KOJI SU ISK

Post by majka NS »

Voyager wrote:Tek sam sada primetio ovu bas zestoku temu kako se rasplamsala.
Ja nisam imao pojma Gogim da si ti toliko jako navucen !
Pa ti si na 5 grama jako dobrog Heroina dnevno, ti pijes i po preko 200mg Metadona !
Jesi li svestan da je 200mg Metadona dovoljno da ubije 5-oro odraslih potpuno zdravih i jakih muskaraca ?
Voyager wrote:Zaboravi dakle Rusku Skolu.
Ti si na toliko visokim dozama...jako dugo godina...tebi je prvo potrebno odrzavanje Metadonom da se stabilizujes i lagano skines.
Sagy ti je rekao da se javis u Vinogradsku i po meni to je najbolji i najjeftiniji i najbrzi nacin da otpocnes nesto.
Majka NS ti je takodje dala broj jedne dobre lekarke iz NS-a.
No, koliko kontam ti si iz Croatie.
Mi smo pokušali da ga posavetujemo, ... da ne pogreši ... Čovek jeste ih Hrvatske, ali je bio spreman da ide u Beograd, hteo je brz detoks i blokator, a on u takvom stanju u kakvom jeste...
Sve naše i Sagyja i mene, je NAJDOBRONAMERNIJE, i ja sam se edukovala i sad puno toga znam o lekovima, blokatorima, bla, bla, bla...
On je INSISTIRAO na privatnom lečenju, detoxu, pa zato ona moja preporuka, "lekarke" (ovim omalovažavaš doktorate i znanje te žene). On je na privatni post dobio sve podatke, sa svim titulama koje ta žena ima i o njenom znanju o narkomaniji, kao i to koliki staž ima u lečenju... ...
Za početak je trebao da je nazove, dobio je i to kako, bude iskren, I NAJBOLJE U KRATKIM CRTAMA NAPIŠE NA PAPIR - SAM SEBI - SUŠTINU PROBLEMA, kaže joj to kad uspostavi kontaks s njom, i TA ŽENA ĆE GA ODLIČNO POSAVETOVATI - ŠTA JE ZA NJEGA NAJBOLJE ... Zna i ona, ako je to to, da mu kaže šta u Hrvatskoj koriste i kome da se od stručnjaka obrati ...
Ovo nije ništa protiv tebe lično, ja i dalje cenim tvoje znanje iz ove materija, ali daj mogućnost i stručnjaku da kaže svoje... ja uvek verujem prvo njima, a uz put se raspitam i proverim što - šta... ... ...
Njihov Dr. Sakoman, je nešto slično ili isto kao Dr. Vučković kod nas... MOJE NIJE DA JA KOMENTARIŠEM KO JE BOLJI I VEĆI STRUČNJAK OD NJIH ... ...
Last edited by majka NS on Tue Jan 17, 2012 4:56 pm, edited 1 time in total.
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: brzo skidanje i implatanti (blokatori) POMOĆ KOJI SU ISK

Post by majka NS »

"Voyager"
Pokušaj da "razbiješ" tvoje duge postove - po segmentima, evo ja sam OK i stvarno mi je teško i puno da toliko čitam. Pre nego klikneš "pošalji", pokušaj nešto manje bitno izbaciti.
Sve ovo što si napisao je OK, ali mnooooogo za čitanje, pa ti bar znaš kako je njemu... ...
Mislim da bi nam svima sa foruma bilo lakše da te pratimo, i čitamo tvoje postove, ako tako uradiš, podeli ih na par postova, pa puštaj jedan za drugim, i onda kad hoćemo nešto ponovo da pročitamo, ili se nadovežemo na nešto što si napisao - NE MORAMO PONOVO KOMPLETAN TAKO DUG TEKST DA ČITAMO, da bismo pronašli taj pasus koji nas interesuje, oduzima puno vremena ... ... :)
Ovo najdobronamernije, videla sam da si od juče, na par tema opet pisao o tvom Otvorenom pismu, ali brate postovi su ti užasno dugi.
Na tvoje Otvoreno pismo ću se vratiti, ali mi unapred nije dobro, da sve ono ponovo čitam, kako bi ti neke stvari rekla... :)
Veliki pozdrav
User avatar
majka NS
Posts: 215
Joined: Tue Dec 13, 2011 1:58 pm

Re: brzo skidanje i implatanti (blokatori) POMOĆ KOJI SU ISK

Post by majka NS »

Dragi "Gogim"

Molim te, javi nam se na forumu, stalo nam je da znamo kako si, i da li si išta preduzeo, vezano za tvoju odluku... da potražiš pomoć ...
Ako ni sam ne znaš šta bi, ili bilo šta ... šta već - nebitno je, POJAVI SE NA SVOJOJ TEMI i stavi nam samo 3 tačkice :) , da znamo da si relativno OK. :smt045
Veeeliki pozdrav, i javi se
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: brzo skidanje i implatanti (blokatori) POMOĆ KOJI SU ISK

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:40 am, edited 1 time in total.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: brzo skidanje i implatanti (blokatori) POMOĆ KOJI SU ISK

Post by ivica »

Sagy wrote:Dobro si mislio,
skinuo sam se sa suba,ima nekih godinu dana(ne brojim dane :D :D )

Htio sam samo naglasiti da je meni sub,uz mnogo "rada na sebi",pomogao da uspostavim apstinenciju.
I sad imam u kući 2 table subuxona od 2mg.
Ima dana,kad me "uhvati" rovac,i kad vidim da me tok misli odvodi prema šemi,pocuclam pola tabletice(možda jenom u 20 dana).

Po meni je to apstinencija,
a po tebi?
Kako se ti boriš s rovcem?
E vidiš ja se NE borim jer sam eliminirao neprijatelja a to zato jer sam ga sit i dobro ga poznam i njegovo djelovanje je meni preeeeviše dosadno. Za mene je osoba pod narkoticima sramotna nakaza, bez da se ko uvrijedi jer NAGLAŠAVAM da je to stav koji je nametnulo ovo posrano društvo a ne ja (nisam licemjer) i ja kao netko ko hoće opstat u njemu to spontano prihvaćam.
Stvarno je tako tu neman šta lagat. Tako je bilo i u zadnjih godinu pred skidanje i to se pojačalo kada sam čist otišao među navučene. Proradila je "majka tv" u mojoj glavi. (objašnjenje u postovima prije :D )
I vidiš to je ono meni bilo uvijek pitanje u ovih 6 godina pakla (iza mene) dakle malo čudno, ali ja nemogu posve razumijet takav poriv a živio sam za šut 6 godina, ne razumijem zašto se netko NE može zasitit jednog takvog stanja pogotovo kad su SVI svjesni da vodi u propast. Zbog toga uostalom i čitam ove postove, ali ništa šta već nisam čuo 100000 puta lajv. Znam da SVI imamo potrebu za nekom euforijom ali znam i da ima ALTERNATIVA podjednako.
Da ponovim.Ja nemam apsolutno nikakav poriv za opijatom i to isključivo za opijate morfinskog tipa. To je jedno stanje koje meni nije ni mrvicu privlačno i to ne zbog toga što sam svjestan loših poslijedica. Sit sam sagy i previše sam sit. Neznam nekako dosta je. Sad sam nakon sveg emotivnog raspela kao neki demoralizirani vojnik koji još ima snage, ali ne dovoljno jak kompas i sa drugačijom vizijom u glavi (ludoj).
Jebote! samo pomislim i sjetim se da sam prije mislio da ako nabavim kilo dopa riješit sve životne probleme (a šta su to drugo nego dugovi), olakšat sebi svakodnevicu, nać novi posao , novi hobi, novog psa, oformit bend, pa se nekako švercat među normalne ljude, a kao niko neće znat čime se bavim, UF iluzije iluzije.. itede bend..
Eto sagy ja te pozdravljam i povlačim se sa foruma. Ne zauvijek, ali neznam kada ću opet ovdje navratit. Ionako sam znao ovdje previše drobit i isfilozofirat jednostavne stvari do kosti i to je zato jer se teško mogu koncentrirat (centrifuga) pa sam imao dojam da sam napravio krivu sliku o sebi i svašta nešto a prvenstveno nikom ništa pametno, uostalom nisam došao prodavat pamet ( znaš kada je lik doša u doktora i reka da hoće potvrdu da je pametan, ovi mu govori "može, samo ko će ti vjerovat?" :D ) Došlo je do promijene . Svi imamo uspone i padove u životu. Ovo je samo jedna stepenica, pa jeli dole jeli gore to nije bitno. Bitno je da ne padnem na koljena. Ja pozdravljam!
ignorance is bliss!
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: brzo skidanje i implatanti (blokatori) POMOĆ KOJI SU ISK

Post by ivica »

nanii wrote:edva čekala da se završe da se konačno mogu spucat kako treba............ma užas, ne volim ni da se sjećam..... Ja stvarno vjerujem da nema liječenja narkomana bez neke korjenite promjene u osobi, njenoj suštini (možda ima ali je rijetkost ).................a to se najbolje dešava u komuni, ma koliko to ljudi ne vole da čuju..........zato prijatelju
Jednostavna stvar, promijena okoline i stjecanje radnih navika. Jednostavna stvar. Prejednostavna stvar.
Toliko je jednostavna stvar da se nikako ne može pojednostavnit do kraja i zato traži da je se još više pojednostavljuje, :D treba objašnjenje. A objašnjenje se sječe i komada sa različitim stavovima i iskustvima. Lome se koplja, nameću se pravila, a pravila su opet-da se krše. A jednostavna stvar, jednostavna meta.
ignorance is bliss!
Post Reply